Toplam 59 sayfada 58 İlkİlk ... 84856575859 SonSon
874 sonuçtan 856 --- 870 arası gösteriliyor
    Kıdemli Üye
    MySea kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Alıntı metin1606 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    neden bu sekidle dusunuyorsun, turklerin cogu geri donuyor, ne yapsinlar omurlerini ameirkada garsonluk-delivery yaparak mi gecirsinler, 30 yasindan sonra turkiyede de ise girmek zor. Turkiyede jeofizik muhendisligini bitiren bir tanidik vardi amerikaya gitti bundan 15 sene once, kacak kaldi, gecen sene amerikali biriyle evlendi turkiyeye ailesini gormeye gitti, tekrar geri dondu ameirkaya, bi restorantta garson olarak calisiyor. Hic duzgun bir hayati yok, serseri takilmaya devam ediyor, yasi 38.
    Metin,

Bana sadece 3 kisi denk geldi geriye kesin donus yapan; ikisi ogrenciydi, mecbur doneceklerdi ve oyle oldu, ucuncusu ise kacakti, oradada mutsuzdu buradada, o yuzden geriye donus yapti tabii ki bir miktar parayi biriktirdikten sonra. Onlarin haricinde, aglayan ve sizlanan cok gordum, hergun Amerika'ya kufreden de gordum, hergun donecem artik diye yemin edeni de gordum, ama lakin hepsi hala Amerika'da!!!! Cunku cok iyi biliyorlar ki geriye Turkiye'ye donseler, hayatlari buradakinden daha iyi olmayacak ve hatta daha zor olacak....Yemiyor yani
    No diploma or high school diploma or less : They do the labor.
    Associate/Bachelor degree : When there is a problem, they understand the problem and find a way to fix it and plus they can document it.
    Master's degree: They find more than one way to fix the problem (shortcuts)
    Anything beyond Master's degree: They always create problems and don't know how to fix them.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Bu arada Amerika'daki her Turk garsonluk veya delivery yapmiyor! Genelde Giresunlular ve/veya kacak olarak calisanlar, ogrenciler vb. yapiyorlar o tur isleri.
    Associate/Bachelor degree : When there is a problem, they understand the problem and find a way to fix it and plus they can document it.
    Anything beyond Master's degree: They always create problems and don't know how to fix them.

Kıdemli Üye
    metin1606 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 04 2010

Alıntı MySea tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu arada Amerika'daki her Turk garsonluk veya delivery yapmiyor! Genelde Giresunlular ve/veya kacak olarak calisanlar, ogrenciler vb. yapiyorlar o tur isleri.
    o senin dedigin h1b ile calisan turkler orantisal olarak cok fazla sayida degil.

Banned
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Cool

KBT,

Sen olaya hangi acidan bakiyorsun anlamiyorum ama nerede iyi para yapiyorsan orasi en iyi yerdir, gerisi bos! Karnin ac olduktan sonra, cebinde gonlunce harcayabilecegin para olmadiktan sonra batisi dogusu kuzeyi guneyi farketmez, heryer cehennem gibi gorunur!
    Sizlerin donmesi dogal. Neden ? Cunku cucukluktan beri TR'de baski altinda yetismissiniz. Ben oyle degil. Ben istedigim zaman sigarami, birami icerim ve istedigimi konusurum. Hatta bir bayanlan da sevisirim ve ona buna hesap vermeye mecbur kalmam.

" DON'T TREAD ON ME " ... ( 1776 )

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Tebrikler KBT

Alıntı ebaban tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaslar ben de dil egitimi icin bir hevesle gelmistim ancak umdugumu bulamadim. Dallastayim, bukadsr skici rezalet bi yer gormedim hayatimda. Manisada okudum, manisa 10 basar buraya okadar diyorum. Istanbulu birakip buralara gelmek akil kari degil. Nisanin sonunda insallah donucem. Donus biletini temmuza almistim. Newyork aktarmaliydi. Bugun trek ile gorustugumde degisiklik icin ceza odeyeceksiniz dedi, biliyorum eyvallah da, nisan ayi donusu newyorktaki baska bir airporttan varmis. Pazartesi tekrar ariyip soracam. Insallah benden bilet ucreti talep etmezler bir daha.

Dallas'in neresine geldin bilmiyorum . Ben dallas'ta calisiyorum . Madem Nisan'da doneceksin. Donmeden Dallas'in ilk evi John Neely Bryan's cabineti,120 yillik old red court house'i, Dallas akvaryum,Dallas zoo , Dallas'tan metroyla bircok istasyonu , Fort Worth stock yards , Pioneer Plaza anlat anlat bitmez ya bircok gezip gorebilecegin bircok yer var . Gelmeden cok fazla arastirsaydin SIKILMaktan bahsetmezdin ...

Nerde yasarsan yasa SIKILMAK ya da SIKILMAMAK senin elinde ...

Metin,

Bana sadece 3 kisi denk geldi geriye kesin donus yapan; ikisi ogrenciydi, mecbur doneceklerdi ve oyle oldu, ucuncusu ise kacakti, oradada mutsuzdu buradada, o yuzden geriye donus yapti tabii ki bir miktar parayi biriktirdikten sonra. Onlarin haricinde, aglayan ve sizlanan cok gordum, hergun Amerika'ya kufreden de gordum, hergun donecem artik diye yemin edeni de gordum, ama lakin hepsi hala Amerika'da!!!! Cunku cok iyi biliyorlar ki geriye Turkiye'ye donseler, hayatlari buradakinden daha iyi olmayacak ve hatta daha zor olacak....Yemiyor yani
    dogru yaziya ne denir. kesinlikle dogru. ayni olaylari ben de yasadim paso aglarlar ama donmeye odleri kopar .

Keske ABD nin gercek yuzunu gosteren bir belgesel cekip TR de gosterseler

Ben TRT-2 de bir iki tane boyle belgesel gordum o kadar kotu o kadar kotu ve saptirilmiski

Program boyunca hep universitedeki hocalar yada doktorlarla roportaj yapiyorlar. Yahu kimsede demiyor sokaklarda alis veris merkezlerinde dukkanlarda benzin istasyonlarinda abuk subuk islerde yuzbinlerce Turk eziliyor hepsi mutsuz.

Rportaj yaptiklari bu doktor profesor takimina bakiyorsun adam hayatinda hic hastanenin disina yada laboratuar disina cikmamis sanki. Yada profesorle konusuyorlar efendim neymis TR de okullarda ozgurluk yokmus arge yokmus falan filan.

Disarida yuzbinlerce genc Turk yasam mucadelesi veriyor forumlar sahte evlilik yaparak kapagi ABD ye atmaya calisan kiz erkekle dolu kimse bunlardan bahsetmiyor.

NY ta DC de bir suru Turk un evine gittim, 2 oda bir salonda ranzalarda yasayan bir suru ogrenci yada calisan Turkle tanistim. Ama belgesele bakiyorsun 2 milyon dolarlik evde oturan bir Turk avukatin roportaji.

Daha adamlar objektif olmasini beceremiyor ondan sonrada neden Turk milletinde neden yanlis Amerika imaji var. Millette suc yok anlatanda suc.

Onemli olan cogunluktur, cogunluk normdur. Guzel kotu yoktur cogunluk vardir ve cogunluk nasilsa gercekte odur.

Alıntı ccs tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Ben TRT-2 de bir iki tane boyle belgesel gordum o kadar kotu o kadar kotu ve saptirilmiski

Program boyunca hep universitedeki hocalar yada doktorlarla roportaj yapiyorlar. Yahu kimsede demiyor sokaklarda alis veris merkezlerinde dukkanlarda benzin istasyonlarinda abuk subuk islerde yuzbinlerce Turk eziliyor hepsi mutsuz.

Rportaj yaptiklari bu doktor profesor takimina bakiyorsun adam hayatinda hic hastanenin disina yada laboratuar disina cikmamis sanki. Yada profesorle konusuyorlar efendim neymis TR de okullarda ozgurluk yokmus arge yokmus falan filan.

Disarida yuzbinlerce genc Turk yasam mucadelesi veriyor forumlar sahte evlilik yaparak kapagi ABD ye atmaya calisan kiz erkekle dolu kimse bunlardan bahsetmiyor.

NY ta DC de bir suru Turk un evine gittim, 2 oda bir salonda ranzalarda yasayan bir suru ogrenci yada calisan Turkle tanistim. Ama belgesele bakiyorsun 2 milyon dolarlik evde oturan bir Turk avukatin roportaji.

Daha adamlar objektif olmasini beceremiyor ondan sonrada neden Turk milletinde neden yanlis Amerika imaji var. Millette suc yok anlatanda suc.

Onemli olan cogunluktur, cogunluk normdur. Guzel kotu yoktur cogunluk vardir ve cogunluk nasilsa gercekte odur.
    Hala anlamadın mı arkadaşım
    SHOW MUST GO ON

sen o belgeselin tum bolumlerini izlememissin ya da carpitiyorsun. her kesimden insani gosteriyor. benzinlikte calisanlari, kasayerleri, garsonlari, kacak yasayanlari, payton suruculerini, bir goz odada yatanlari... sanirim sen o bolmu izlemedin. hicbiri de donmek istemiyor turkiyeye... ayni senin gibi.

Alıntı unistareturns tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    sen o belgeselin tum bolumlerini izlememissin ya da carpitiyorsun. her kesimden insani gosteriyor. benzinlikte calisanlari, kasayerleri, garsonlari, kacak yasayanlari, payton suruculerini, bir goz odada yatanlari... sanirim sen o bolmu izlemedin. hicbiri de donmek istemiyor turkiyeye... ayni senin gibi.
    seneler once seyrettim

senin dediklerini gormedim orada belki baska bolumler var benim gormedigim

Kıdemli Üye
    barisss kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 11 2005

Bugunku Turkiye belgeseli'de soyle :

Dun:- nevruzu bahane edenler her yerde ocalan itinin posterini acti marslar soyledi. hukumet alkisladi.
    ocalan iti hemen meclisi goreve cagirdi.

Bugun:- savci, aralarinda eski genel kurmay baskani dahil bir suru, serefiyle askeriyeye hizmet etmisler icin muebbet hapis istiyor...

Bir Turk bunu nasil icine sindirir sasiriyorum.

Din adi altinda, gotu boklu insanlarin pesine takilmis ve koru korune es + dostlarini zengin eden insanlari destekleyenlerin yatacak yerleri varmi acaba?
    Toprak kabul edermi bunlari??
    ATATURK ve Fenerbahçe
    http://www.youtube.com/watch?v=1IfCv-aGyhs
    ------------------------------------------------------------------------------
    EY TURK GENCLIGI
    http://www.youtube.com/watch?v=aYXD9JfB_tE
    -------------------------------------------------------------------------------
    FENERBAHCE FASIZME ASLA TESLIM OLMAYACAKTIR
    http://video.sozcu.com.tr/2014/video...ayacaktir.html

seneler once seyrettim

senin dediklerini gormedim orada belki baska bolumler var benim gormedigim
    toplam 13 bolum. youtube da tum bolumler var. tum bolumlerini izlemeni tavsiye ederim. link yollayabilirim bulamaz isen. sanirim amerika da turk olmak diye aratabilirsin.
    her turlu kesimden insani gosteriyor. zengini fakiri, iscisi muhendisi, illegali legali...

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    19 03 2013

Bizim aile dostumuz var hayatını anlattı bana .. 17 yaşında gemilere başvurdu sağdan soldan milletin çöpe attığı ingilizce - türkçe kitapları okudu ingilizceyi öğrendi. bu büyük gemiler varya 3000 bin kişilik Amerika başta olmak üzere dünyayı dolaşıyor 2 senede restoran captanı 3.senesinde 500 tane kominin chefi oldu .. 9 Yıl amerikada çalıştı bu şekilde şuanda yaşı 35 ve 3 sene önce evlendi 3 katlı havuzlu muhteşem bi müstakil ev yaptırdı .. internet cafesi var ama öyle böyle değil muhteşem internet cafe her açıdann altında personeli ve çok sağlam referansları ..

Yani isteyen her şekilde başarır önemli olan istemektir .. inanmadan hiç birşey olmaz önce insanın kendini bir iş yaparken inandırması gerekli..

Varsayılan slm

2007 de ordaydım ve tam turkıye sevdalısıydım ve de o zaman hıcbır gerekce beni memleketimden uzak tutamaz derdim.En azından orada iken hakkım yenmiyor ne hak edersem onu alıyordum ama günümüzde türkiye şartları hepimizi zaman zaman yurt dışını düşündürüyor..

Toplam 59 sayfada 58 İlkİlk ... 84856575859 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •