Toplam 59 sayfada 49 İlkİlk ... 394748495051 ... SonSon
875 sonuçtan 721 --- 735 arası gösteriliyor
    Kıdemli Üye
    Rugi® kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 04 2004

<< Bu mevzu coook derin bir mevzu. Turkiye yi terketmek zaten zordu... Hep ozlem cek gurbet kusu ol sonra donmeye ugras... Turkiye almis basini gitmis , gurbeti zaten sevmiyorsun. Lutfen kimdir bu mutlu yasayan yurtdisinda??? ]]

Olan war,neden olmasin,bana gore sadece para amacli gelenler mutlu olamaz,olmasi da mumkun degil,akli hep arkadadir,hep istemeyerek biraktigi ulkesindedir...Ama gelisinin baska nedenleri de olanlar hatta diger nedenler agir basanlar mutlu olabilir..Sahis fikrimdir...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 04 2004

125768493164654569 'uncu ban'ini yiyenler afiyet olsun,daha daha asil nicklere insallah,bir bardak soguk su da benden,hazmi kolaylastirir...

Yeni Üye
    zumbalak kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 09 2005

we we we we wkim wbani wyemis?

we we wdiyor wum wki wnasil wburda wyasa wnir?

Üye
    lasttrip1 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 10 2005

zumbalak ... cok ilginc bir kisiliksin

Kıdemli Üye
    kehribar kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 12 2004

hedonist istersen ozeline acik adres vereyim, belki gider gorusursun, adlarini vereyim komsularin. o zaman inandirici olur mu ? kimsenin kimseye yalan borcumu var anlamiyorum. farkli acilarini yasiyamaz miyiz, koca istanbulun? gorduklerimizi farkli yorumlayamaz miyiz ? ayni bardagi gorurken birimiz yarisi dolu digeri yarisi bos diyor olamaz mi ?

rugi ben para amacli gelmedim, gene de sevemiyorum. hatta bence de parayi amac edinmeyenlerin mutluluk ihtimali daha zor, cunku amerika eninde sonunda karninizi doyurur ama ruhunuzu degil.
    bir de amerikada isletme masteri yapmis, yildiz makina muhendisligi mezunu 5 yildir amerikada yasayan H1 li bir arkadasimiz var, aldigi ucreti soylemiyorum ama bahsettiginiz rakkamlarda degil, hatta sartlarin yetersizliginden donmeyi dusunuyor, bahsettiginiz sartlarda bir is icin yardimci olursaniz cok seviniriz

Üye

Giriş Tarihi
    03 10 2005

bana da birisi yardimci olsun lutfen .. miami deyim is ariyorum part time da olur

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 04 2004

Kehribar;

Ben seni kastetmemistim,genel itibariyle kendi deneyimlerimden yola cikarak fikrimi belirtmeye calismistim..Ekonomik acidan gelmeyenler derken de kultur,yasam tarzi,daha medeni bir ulkede yasamak gibi etkenleri kastetmistim.Ruh doyurmak konusunda sana katiliyorum,ama herkesin ruhu farkli seylerle doyar degil mi?Kimi muzik dinler,kimi arkadasiyla dertlesir,kimi sinemaya - tiyatroya gider ws...Ben seni biliyorum,sen Turkiye'yi iyisiyle-kotusuyle herseyiyle sewiyorsun.Bir de benim gibiler war,yani iyi yonlerini sewip kotu yonlerini sewmeyenler,yukarida saydigim sebepler yuzunden buraya gelenler,ki zaten ilk amaclari para kazanmak degil yasam tarzi farkliligi oldugu icin bu kisilerin mutlu olma ihtimali daha cok bana gore,cewremde gorduklerim de bu sekilde...Ornegin sen zorunlu olmasaydin,asla Turkiye'yi birakmazdin,cunku kultur olarak da sewiyorsun bunu kastetmistim (senin ruhunu doyuran cami awlusunda kuslara yem atmaktir,weya ince belli bardakta cay icmektir ama benim gibilerin ruhunu doyuran da yukarda saydigim tarzda yasam tarziyla alakali etkenlerdir).

Komsuluk iliskileri konusunda da sanslisin ama sen azinlik kaliyorsun ne yazik ki bu bir gercek...
    Benim kendi isim olsaydi weya bahsettigim kisilerle o sekilde bir samimiyetim olsaydi arkadasina da is bulurdum hic suphen olmasin,Turk Turk'e yardim etmeyecek de kime edecek bu ulke de degil mi?...

Üye

Giriş Tarihi
    03 10 2005

evet rugi haklisin ben turk gelenekleriyle kulturuyle hic uyusamadim..

yasam tarzi,daha medeni bir ulkede yasamak gibi etkenlerden ben de burada bulunmaktayim..

yasamak istemezsem donerim turkiye ye.. ama pisman olurum gibime geliyor.. o kesmekes kuru gurultu bir de orumcek kafali insanlar dolu ulkeye donmek istemiyorum

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 12 2004

rugi belkide haklisin belki de ben orda da sansli azinligim, ben orda da medeniyetin tum sartlarini kullanacak duzeyde yasiyorum bir de yaninda ince belli bardakta cay iciyorum. hos bardaklarimi getirdim burda da onlarla iciyorum. ee herseyi bir arada bulunca vatan cennet gercekten.
    sana son mesajim rast geldi sanirim. hepinize kolayliklar diliyorum, hersey herkesin gonlunce olsun, sevgiler

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 12 2004

bu foruma geleli sadece 1 sene oldu, hem geyik, hem ciddi 4584 mesaj atmisim bu surede. bu forumun bana verdigi tek bir sey oldu, o da ozel insanlar. o ozel insanlar ki bu forumu, forum yapiyor. adlari muhim degil, benim icin aysedir, veli icin mehmet. bu forumun itici gucu insandir her sekilde. yani bizleriz. bizlerin de hatalari oldu, oluyor, olacak elbet. mod da sonucta insan, hemde cogu gencecik insanlar bunlari biliyoruz elbet. benim hatali banimi kaldirmak icin savasim, haksizliga savasti, modun sahsina degil. maricigin hatirlattigi benim de yasam felsefem olan bir cumle var; bir yerde sevemiyorsa artık insan, geçip gitmeli oradan (nietzsche).

bize de gecip gitme zamani geldi buradan, sevdiklerimiz zaten bizle beraber, kirdiklarim varsa kimseyle sahsi sorunum yoktur, hic birini tanimam zaten, onlar da beni tanimaz, bana soylenen ne varsa ben gectim gitti, umarim onlarda oyle yaparlar. kisacasi surci lisan ettikse af ola. saglicakla kalin

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 04 2004

Kehribar,nereye gidiyorsun yahu?Bu forumun demirbaslarindansin sen...

Üye
    polizist kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 04 2004

Kehribar,
    nicin veda ediyorsun böyle ya? ben senin mesajlarini hep ilgiyle izliyorum! Sen bu foruma canlilik getiriyorsun.

Üye

Giriş Tarihi
    03 10 2005

kehribar beni burada mi bikakiyorsun? ne bu veda?

Üye
    Hedonist kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    18 12 2001

Konu vedalara gelmıs ama ben yıne de bana yazılan bır mesajı yanıtlamadan duramayacagım. Ben kımseye yalancısınız demedım sadece Turkıye de ozellıkle Istanbul da komsuluk ılıskılerının hala bu kadar sıcak oldugu mahalleler var mı dıye sordum ve bılmek ıstedım , var dıyorsanız kı emınım vardır , ne mutlu bıze hala kırmadıgımız dokmedıgımız ceyız sandıklarımız var
    Turkıye, devlet memuruna tonerımız bıttı agbı bır toner parası verebılırmısın dedırttıren ulkedır ... Ne butlu bıze memurumuz artık tonerın ne demek oldugunu bılıyor... Herseyı o kadar cabuk kabul edıyoruz kı nasıl devletın bır gecede baba olması gıbı .. Butun yenılıklerı hemen mıdeye ındırmeye calısıyoruz ama yenılık bu oyle soda ıle falan da hazmolmuyor kı ... Guzel ulke Turkıye , Turkler guzel ınsanlar .. Sevıyorum hepınızı

Kıdemli Üye
    kanaria kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    30 09 2003

Enistemiz yeter artik butun gun bilgisayar basindasin deyip klavyeyi Kehribar'in kafasinda paraladi herhalde

Toplam 59 sayfada 49 İlkİlk ... 394748495051 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •