Toplam 59 sayfada 59 İlkİlk ... 949575859
874 sonuçtan 871 --- 874 arası gösteriliyor

bende turkiyeyi cok ozluyorum bazen ama kesinlikle yasayamam turkiyede donenlerin bir sure sonra pisman olacaginada 100% eminim hele su zamanlarda.bir kac yil once arkadas turkiyenin adini anmicam bidaha diyerek geldi iki yil sonra yok ya benim gitmem lazim geriye demeye basladi insanoglu iste
    Turkcemi kaybediyorum

Varsayılan is bilenin kilic kusananin

Alıntı ebaban tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaslar ben de dil egitimi icin bir hevesle gelmistim ancak umdugumu bulamadim. Dallastayim, bukadsr skici rezalet bi yer gormedim hayatimda. Manisada okudum, manisa 10 basar buraya okadar diyorum. Istanbulu birakip buralara gelmek akil kari degil. Nisanin sonunda insallah donucem. Donus biletini temmuza almistim. Newyork aktarmaliydi. Bugun trek ile gorustugumde degisiklik icin ceza odeyeceksiniz dedi, biliyorum eyvallah da, nisan ayi donusu newyorktaki baska bir airporttan varmis. Pazartesi tekrar ariyip soracam. Insallah benden bilet ucreti talep etmezler bir daha.
    Newyorka tasin, aksansiz konusan yok orda

2014'te ben esim ve oglum CA'dan Tr ye donus karari aldik. Istanbul'a yerlestik. Havaalanina daha ilk iner inmez $5000 caldirdik. Ailelerimiz Ankara'da oldugu icin oraya inis yaptik, daha sonra Istanbul'a yerlestik. Ne icin donduk, sebep neydi bilmiyoruz. Oglum o zamanlar 12 yasindaydi, belki onun icindi bu donus karari. Ama ileri ki zamanlarda pismanligimiz gittikce artti. basta ben ve oglum alisamadik, yasadigimiz ortam California da ki yasam standardinin yanindan bile gecmiyordu. Oturdugumuz apartmana bir gecede uc daireye hirsiz girince artik ciddi ciddi geri donusu dusunmeye basladik. Oglum istanbul'da okula baslayinca uc ay sonra TEOG gercegiyle karsilasti. uc aylik Turkce egitimiyle sinava girdi. neyse ki Atasehir de bir okulu tutturabildi. ama hersey onunla bitti mi hayir. ogretmenler derse girmez, ama sinav zamani cocuklara sorulari dayarlar. Neyse o konulara hic girmicem. Esim Computer Engineer oldugu icin ve vatandas oldugumuz icin donusumuz kolay oldu cok sukur. Demem o ki, ne yapin edin Amerika'da kalmaya calisin. pismanlik ustune pismanlik yasamak istemiyorsaniz..

On sene sonra forum a tekrar donus yaptim ama baya bi degismis. TR ye donus hakkinda yazmistim, nereye gitti yazdiklarim anlamadim..

neyse konuya gelelim. yaklasik on senedir Amerika hayatimiz oldu. ben esim ve oglum 7 sene FL, 3 sene CA hayatindan sonra, en son CA dayken, TR ye donus karari aldik. Oglum 12-13 yaslarindaydi, neden bu karari aldik, su an anlamis degiliz. belki oglumuz yalniz buyumesin akraba es dost beraber olsun, kulturunu unutmasin diye, ama gider gitmez yanlis yaptigimizi anladik. ailelerimiz Ankara'da oldugu icin oraya inis yaptik, daha sonra istanbul a yerlestik. iner inmez de TR bize hosgeldin der misali, $5000 caldirdik. karakoldu tutanakti hic bir ise yaramadi, gitti gider artik. bu ilk karsilastigimiz sorundu, oglum 7. sinifi orda baslamasi gerekti, okula siniflarda yer olmadigi icin kayit yaptiramadik. Milli Egitim'den birisini araya koyup sonunda kayit sorununu da cozduk. bitmedi, 3 ay sonra cocugum TEOG denen bir sinavla karsi karsiya kaldi. uc aylik Turkce egitimiyle cocugumu sinava tabi tuttular. cok sukur ki Allah'in bir lutfu oglum Atasehir'de bir anadolu lisesini tuturdu. tabi sorun okula girmek degil ordan duzgun bir egitim alarak okuyup cikabilmek. ne derslere hoca girer, ne de giren hoca ders anlatir. iyi kotu tingir mingir gidip geldi. gun gecmiyor ki yeni bir olayla karsilasmayalim. yasadigimiz apartmana bir gecede 3 daireye hirsiz girdi, film gibiydi o kosturmalar, bagrismalar. tabi biz alismisiz ya 10 senedir guvenli hayata, saskinliktan ne yapacagimizi bilemedik. ne oglum ne ben alisamadik oraya bir turlu. esim bilgisayar muhendisi oldugu icin, tabi vatandas oldugumuz icin vize sorunumuz da yok, NY dan bir is ayarlayip geri donus yaptik. yaklasik 2 sene kadar kaldik orada ama inanin 20 sene gibi geldi bize. kisaca soyleyecegim su, donmeyin, donmek isteyene engel olun.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •