Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
875 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Hybrid View

Üye
    tripleh kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 09 2002

Evet beyler bu durumda olan var mi. Ben henüz dönmeyi düsünmüyorum ama eger dönüp de pisman olan varsa buraya yazsin da dönmeyi düsündügümüz zaman iki kere düsünelim...

Kim nerde mutluysa orda yasamak ister. Gurbet zordur hasrettir , yasamadan insan anlamiyor 3 senede cok iyi anladim. Turkiyeye gidiyorum pis heryer insanlar kaba kiziyorum soyleniyorum 15 gunde suruye bende katiliyorum , mecbur duzen bu. buraya geliyorum turkiyemin copunu ozluyorum, ordakiler simdi suna bak ordan buraya salliyor diyolar cop pislikmi ozlenir. Gelinde gorun aradan 2-3 sene gecdikden sonra dersiniz vay hakkkatten dogruymus diye. Hayirlisi bakalim

Banned
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Cool

Hadi bakalim Sharp ... donuyorsun. Sana hayirli olsun. Bakalim orada biraz zaman gecirdikten sorna neler soylersin ?

Dogru hatirliyorsam sen St. Louis, Missouri ( MO ) civarlarinda bulunuyorsun ? St. Louis sIkicidir. Oradan Oregon'da ( OR'da ) bir zenci arkadasim vardi. St. Louis'da dogma buyume oldugu halde orasini sevmiyordu ve o yuzden kacmis gelmis Oregon'a. ilk once Tacoma, Washington'a ( WA'a ) gelmis cunku orada arkrabalari varmis ve daha sornadan Oregon'a tasinmis.
    Last edited by Kuzey Bati Turk : 26 10 2012 tarihinde saat 13:49

Alıntı Sharp tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Kim nerde mutluysa orda yasamak ister. Gurbet zordur hasrettir , yasamadan insan anlamiyor 3 senede cok iyi anladim. Turkiyeye gidiyorum pis heryer insanlar kaba kiziyorum soyleniyorum 15 gunde suruye bende katiliyorum , mecbur duzen bu. buraya geliyorum turkiyemin copunu ozluyorum, ordakiler simdi suna bak ordan buraya salliyor diyolar cop pislikmi ozlenir. Gelinde gorun aradan 2-3 sene gecdikden sonra dersiniz vay hakkkatten dogruymus diye. Hayirlisi bakalim
    Sharp sen St Louis demi oturuyorsun. Ben Illinois deyim. Ama yaşadığım kasaba St Louis e sadece 1 saat mesafede. Hemen her ay St Louis e giderim. Keske daha önce bilseydim. Ziyaretine gelirdim

ben on ay once tr ye dondum fakat cok pismanim.oranin duzenine alistiktan sonra buralari hic cekilmiyor.tekrar geri donmenin yollarini ariyorum.Tr ye donmekle cok hata etmisim.simdi burada cok mutsuzum.buradaki insanlara bakiyorum sanki hepsi mutsuz.orada calisiyorduk fakat emegimizin karsiligini alabiliyorduk.oturmus bir duzen sistem insani yormuyordu fakat tr insani cok yoruyor mutsuz ediyor.insani iliskilerde cok bozulmus.burada kendi kabuguma daha cok cekildim.kendi ulkemde kendimi daha yalniz hissediyorum.orasi gercekten cok farkli bir dunya imis.tr de yasamak daha zormus.

Arkadaslar ben de dil egitimi icin bir hevesle gelmistim ancak umdugumu bulamadim. Dallastayim, bukadsr skici rezalet bi yer gormedim hayatimda. Manisada okudum, manisa 10 basar buraya okadar diyorum. Istanbulu birakip buralara gelmek akil kari degil. Nisanin sonunda insallah donucem. Donus biletini temmuza almistim. Newyork aktarmaliydi. Bugun trek ile gorustugumde degisiklik icin ceza odeyeceksiniz dedi, biliyorum eyvallah da, nisan ayi donusu newyorktaki baska bir airporttan varmis. Pazartesi tekrar ariyip soracam. Insallah benden bilet ucreti talep etmezler bir daha.

Alıntı ebaban tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaslar ben de dil egitimi icin bir hevesle gelmistim ancak umdugumu bulamadim. Dallastayim, bukadsr skici rezalet bi yer gormedim hayatimda. Manisada okudum, manisa 10 basar buraya okadar diyorum. Istanbulu birakip buralara gelmek akil kari degil. Nisanin sonunda insallah donucem. Donus biletini temmuza almistim. Newyork aktarmaliydi. Bugun trek ile gorustugumde degisiklik icin ceza odeyeceksiniz dedi, biliyorum eyvallah da, nisan ayi donusu newyorktaki baska bir airporttan varmis. Pazartesi tekrar ariyip soracam. Insallah benden bilet ucreti talep etmezler bir daha.

Dallas'in neresine geldin bilmiyorum . Ben dallas'ta calisiyorum . Madem Nisan'da doneceksin. Donmeden Dallas'in ilk evi John Neely Bryan's cabineti,120 yillik old red court house'i, Dallas akvaryum,Dallas zoo , Dallas'tan metroyla bircok istasyonu , Fort Worth stock yards , Pioneer Plaza anlat anlat bitmez ya bircok gezip gorebilecegin bircok yer var . Gelmeden cok fazla arastirsaydin SIKILMaktan bahsetmezdin ...

Nerde yasarsan yasa SIKILMAK ya da SIKILMAMAK senin elinde ...

Varsayılan is bilenin kilic kusananin

Alıntı ebaban tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Newyorka tasin, aksansiz konusan yok orda

Üye
    KodiaK kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 10 2007

Heyt! Herkese benden cay! 2007 2008 yillarinda ordaydim

Kıdemli Üye
    MySea kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Turkiye'ye donupde pisman olmayan mi var?

Cay icin thank you
    No diploma or high school diploma or less : They do the labor.
    Associate/Bachelor degree : When there is a problem, they understand the problem and find a way to fix it and plus they can document it.
    Master's degree: They find more than one way to fix the problem (shortcuts)
    Anything beyond Master's degree: They always create problems and don't know how to fix them.

Banned

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Cool

Vallahi ben durumu soyle goruyorum. TR'den geliyorsunuz Amerika'nin dogusunda comelip kaliyorsunuz. Sorna saniyorsunuz Amerika bu. Hata.

O bakimdan ben hic bir daha doguya donmem.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Alıntı Kuzey Bati Turk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Vallahi ben durumu soyle goruyorum. TR'den geliyorsunuz Amerika'nin dogusunda comelip kaliyorsunuz. Sorna saniyorsunuz Amerika bu. Hata.

O bakimdan ben hic bir daha doguya donmem.

KBT,

Sen olaya hangi acidan bakiyorsun anlamiyorum ama nerede iyi para yapiyorsan orasi en iyi yerdir, gerisi bos! Karnin ac olduktan sonra, cebinde gonlunce harcayabilecegin para olmadiktan sonra batisi dogusu kuzeyi guneyi farketmez, heryer cehennem gibi gorunur!
    Associate/Bachelor degree : When there is a problem, they understand the problem and find a way to fix it and plus they can document it.
    Anything beyond Master's degree: They always create problems and don't know how to fix them.

Banned

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Cool

Alıntı MySea tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    KBT,

Sen olaya hangi acidan bakiyorsun anlamiyorum ama nerede iyi para yapiyorsan orasi en iyi yerdir, gerisi bos! Karnin ac olduktan sonra, cebinde gonlunce harcayabilecegin para olmadiktan sonra batisi dogusu kuzeyi guneyi farketmez, heryer cehennem gibi gorunur!
    Sizlerin donmesi dogal. Neden ? Cunku cucukluktan beri TR'de baski altinda yetismissiniz. Ben oyle degil. Ben istedigim zaman sigarami, birami icerim ve istedigimi konusurum. Hatta bir bayanlan da sevisirim ve ona buna hesap vermeye mecbur kalmam.

" DON'T TREAD ON ME " ... ( 1776 )

Kıdemli Üye
    metin1606 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    06 04 2010

Alıntı MySea tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Turkiye'ye donupde pisman olmayan mi var?

Cay icin thank you
    neden bu sekidle dusunuyorsun, turklerin cogu geri donuyor, ne yapsinlar omurlerini ameirkada garsonluk-delivery yaparak mi gecirsinler, 30 yasindan sonra turkiyede de ise girmek zor. Turkiyede jeofizik muhendisligini bitiren bir tanidik vardi amerikaya gitti bundan 15 sene once, kacak kaldi, gecen sene amerikali biriyle evlendi turkiyeye ailesini gormeye gitti, tekrar geri dondu ameirkaya, bi restorantta garson olarak calisiyor. Hic duzgun bir hayati yok, serseri takilmaya devam ediyor, yasi 38.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Alıntı metin1606 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    neden bu sekidle dusunuyorsun, turklerin cogu geri donuyor, ne yapsinlar omurlerini ameirkada garsonluk-delivery yaparak mi gecirsinler, 30 yasindan sonra turkiyede de ise girmek zor. Turkiyede jeofizik muhendisligini bitiren bir tanidik vardi amerikaya gitti bundan 15 sene once, kacak kaldi, gecen sene amerikali biriyle evlendi turkiyeye ailesini gormeye gitti, tekrar geri dondu ameirkaya, bi restorantta garson olarak calisiyor. Hic duzgun bir hayati yok, serseri takilmaya devam ediyor, yasi 38.
    Metin,

Bana sadece 3 kisi denk geldi geriye kesin donus yapan; ikisi ogrenciydi, mecbur doneceklerdi ve oyle oldu, ucuncusu ise kacakti, oradada mutsuzdu buradada, o yuzden geriye donus yapti tabii ki bir miktar parayi biriktirdikten sonra. Onlarin haricinde, aglayan ve sizlanan cok gordum, hergun Amerika'ya kufreden de gordum, hergun donecem artik diye yemin edeni de gordum, ama lakin hepsi hala Amerika'da!!!! Cunku cok iyi biliyorlar ki geriye Turkiye'ye donseler, hayatlari buradakinden daha iyi olmayacak ve hatta daha zor olacak....Yemiyor yani

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •