Merhaba arkadaslar,

Ben suan Turkiye'deyim ve islemlerimin bitip Amerika'ya esimin yanina donmeye calisiyorum. 1 yildir ayri kaldik daha oncesinde Amerika'da yasamaktaydim 5 yildir. Ben bir Amerika vatandasiyla evliyim. Ve esim benim icin greencard basvurusu yapti. Evraklarim immigration tarafindan onaylandi ve National Visa Center'a gonderildi incelenmesi icin. Kendileri benden avukatim araciligiyla Amerika'daki birkac evrak yollamami istediler. Icerisinde Birth Certificate de vardi. Ben de nufus mudurlugunden Formul A isimli belgeyi aldim ve taratip avukatim araciligiyla diger istedikleri belgelerle birlikte National Visa Center'a gonderdim. 11 hafta kadar surecegini soylediler dosyalarimin incelenmesinin ve tam 11 haftadir bekliyorduk. Sonunda haber geldi fakat tam 11 hafta sonra, birth certificate'imin onaylanmadigini ve tekrar gondermem gerektigini soylediler bana. Yani tam 11 hafta bosuna bekledik. Ve gonderdikten sonra yeniden 11 hafta daha beklememiz gerekebilecegi falan soylendi. Cildirmak uzereyim. Zaten esimden ve kizimdan tam 1 yildir ayriyim. Tam islemlerim bitiyor donuyorum yanlarina derken, simdi bu durum cikti basimiza. Lutfen yardimci olun bana. Birth certificate'i National Visa Center'in istedigi sekilde nasil gonderebilirim onlara Turkiye'den? Nereden alinir tam olarak onlarin istedigi sekliyle bu belge?

Simdiden cok tesekkur ederim. Saygilar dilerim.