Merhaba arkadaşlar,

2011 girişli bilgisayar programıcılığı öğrencisiyim. Mustafa Kemal Üniversitesinde okuyordum fakat çeşitli sebeplerden dolayı dondurmak zorunda kaldım. 2015 yılında WAT için başvuruda bulundum. Ortalamam 1.72 İngilizce seviyem upper intermediate. Görüşmüş olduğum şirket bu ingilizceyle vizeyi cok rahat alabileceğimi söyledi fakat sonuç hiç de oyle olmadı. İlk vize mülakatına İstanbul'da girdim ve memurun sorduğu tüm soruları eksiksiz bir şekilde yanıtladım. Sonuç olarak bana "Üzgünüm bu programa katılmak için yeterli seviyede ingilizceye sahip değilsin" dedi. 1 ay sonrasına 2. randevuyu aldım ve bu defa Ankaraya gittim. Şans bu ya, İstanbul'da ret veren memur yine geldi karşıma ve yine ret aldım (görüşmeyi başka memur arkadaşına devretmişti). Bu memur ise okulunu değiştir farklı bir bölüm de olabilir ve tekrar gel dedi. Yıl 2017 ve benim okuldaki kaydım devam ediyor. Sizce ortalamamı yükselterek tekrar denemeli miyim? Ortalama yüksek olsa bile 2011 girişli biri olarak onların gözünde başarısız bir öğrenci tablosu mu oluştururum? Önerileriniz nelerdir?