4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Question Fikirlerinizi bekliyorum ...lütfen.

Ben geçen sene green card çekilişi kazananlardanım. Daha yeni randevu verdiler 10 mart için.
    Fakat benim kafam çok fazla karışık. Ben üniversite öğrencisiyim ve ailemin maddi durumu pek iyi değil.
    Kendi geçimimi kendim sağlıyorum. Üniversite okumama rağmen aylık 1404 lira asgari ücret + Düğünlerde Kameranlık ve fotoğrafçılık yapıyorum. aylık gelirim 1800 2000 arası oluyor.

İyi bir ingilizce alt yapım var Almanca mütercim tercümanlık okuyorum sakarya üniversitesinde herhangi bir hastalık veya bir adli suçum kesinlikle yok.

Fakat Green card için bankada para gösterme ve oradan tanıdık birini görmek istiyorlarmış forumlarda okuyup edindiğim bilgi bu.

Şimdi sizlere sormak istiyorum. İlk mülakata gittiğimde benden 330 $ para alıcaklar ki türkiye şartlarında şuanda bu para 1200 tl civarında ve benim için çok ciddi bir rakam.Bu para benim 1 ay aç kalacağımı söylüyor.
    Bankada gösterebilceğim bir param yok tanıdığım zengin biriside ne yazık ki yok . Çok defa zengin iş adamlarının yanına gittim 1 günlük göstermem lazım felan dedim ama kimse inanmadı. haliyle haklılar. Ailede böyle bir para bulunmadığı için bende tamamiyle ümidi kestim. Zaten amerikada tanıdığım kimsede yok.
    Ama bir kaç green cardlı kişiyle görüştüm bu şansı bir daha yakalayamazsın şansını dene diyorlar . Kafam inanılmaz şekilde karıştı. Hayalperest bir insan olarak hayal dünyasında yaşamaktan korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım.

Merhaba .
    Öncelikle kesinlikle şansını denemelisin. Pes etme dostum. Ben daha o sürece gelmedim ama araştırdığım kadarı ile kimilerine para soruyorlar kimilerine sormuyorlar. Belkide üstünde mal varlığı olandan sormuyorlardır. Forumdan elbet tecrübeli birisi bu konu hakkında bir fikir verebilir.
    Eğer ailende ev araba para eden birşey varsa üzerine al.
    Yapabiliyosan sen baban veya bir tanıdığın bankadan kredi çek dolar al mülakattan sonra
    bankayı kapat.Ama harcama o parayı Arada biraz kaybın olur ama hiç olmamasından iyidir. İlk etapta aklıma böyle geldi ben olsam öyle yapardım heralde.
    Ama şöylede bir gerçek var;
    Muayene parası uçak parası oraya gidince iş bulasıya kadar geçinme parası dil parası ehliyet parası ilk etapta ayağını yerden kesecek ucuzda olsa araba parası, bunları iyi düşünmen gerekiyor.Zorluklardan geçiceksin. Hemen pes edeceksen türkiyeye geri dönmen kaçınılmaz olur zaten. Ama belli bir süre için bu paralarda gerekecek sana orada bunların planını iyi yap
    Dilerim herşey gönlünce olur. Rab yardımcın olsun.

Merhaba,

Bu konuda nacizane onerim bu gorusmeye gitmeniz ve de durumunuzu tum acikligiyla anlatmaniz. Tanidik gosterme konusu green card kazandiginizda bu kartinizin gonderilecegi bir adres vermeniz icin gerekli, para konusunda ise su an yeterli bir bakiye gostermeniz en sagliklisi olacak. Ancak bu konuda eksikleriniz olacaksa Amerika'da ne yapacaginizi anlatan saglam bir planiniz olmali. Yani oraya gittiginizde nasil gecineceksiniz, ne yapmayi dusunuyorsunuz gibi...

Alıntı sefa2525 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ben geçen sene green card çekilişi kazananlardanım. Daha yeni randevu verdiler 10 mart için.
    Fakat benim kafam çok fazla karışık. Ben üniversite öğrencisiyim ve ailemin maddi durumu pek iyi değil.
    Kendi geçimimi kendim sağlıyorum. Üniversite okumama rağmen aylık 1404 lira asgari ücret + Düğünlerde Kameranlık ve fotoğrafçılık yapıyorum. aylık gelirim 1800 2000 arası oluyor.

İyi bir ingilizce alt yapım var Almanca mütercim tercümanlık okuyorum sakarya üniversitesinde herhangi bir hastalık veya bir adli suçum kesinlikle yok.

Fakat Green card için bankada para gösterme ve oradan tanıdık birini görmek istiyorlarmış forumlarda okuyup edindiğim bilgi bu.

Şimdi sizlere sormak istiyorum. İlk mülakata gittiğimde benden 330 $ para alıcaklar ki türkiye şartlarında şuanda bu para 1200 tl civarında ve benim için çok ciddi bir rakam.Bu para benim 1 ay aç kalacağımı söylüyor.
    Bankada gösterebilceğim bir param yok tanıdığım zengin biriside ne yazık ki yok . Çok defa zengin iş adamlarının yanına gittim 1 günlük göstermem lazım felan dedim ama kimse inanmadı. haliyle haklılar. Ailede böyle bir para bulunmadığı için bende tamamiyle ümidi kestim. Zaten amerikada tanıdığım kimsede yok.
    Ama bir kaç green cardlı kişiyle görüştüm bu şansı bir daha yakalayamazsın şansını dene diyorlar . Kafam inanılmaz şekilde karıştı. Hayalperest bir insan olarak hayal dünyasında yaşamaktan korkuyorum. Sizce ne yapmalıyım.
    Mezun Greencard Takimi
    http://www.mezungreencard.com
    444-0-168

bu sans bir daha eline gecmeyecek !

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •