3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Varsayılan GC sahiplerinin ABD disinda kalis sureleri

benim babam ameliyat oldu ona bakıyorum 1 yılı aşarsam mezaret olarak kabul ederlermi 1 yılı aşarsam nasıl bir yol izlemeliyim direk bilet alıp abdye gitmelimiyim yoksa konsoluslagamı gidip mezaret bildirmeliyim
    yoksa 1yılı aşmadan gitmelimiyim
    örneğin süre 24 ay dolarsa sorun cıkarmı

Merhaba,

Bu durumda (ilk sefer oluyorsa) babanizin hastaligi/ameliyati ve bakilmasini gerektiren durum ile ilgili belgeleri yaninizda bulundurarak abd ye girmeniz iyi bir tercih olabilir. Bildigim kadariyla konsolosluga bir bildirim yapma durumu olmuyor.

ABD'ye girdiginizde (eger tekrar TR'ye uzun sureli donmeniz gerekiyorsa) "re-entry permit" e basvurarak 2 yila kadar bir sorun yasamadan ABD disinda kalabilirsiniz.

Tabii bu yazdiklarim genel prosedur. Su anki yonetimin bu tip vizeleri ellerinde bulunduran kisilere gore yaptirimlar ve uygulamalari degisebiliyor. Takip etmekte fayda var.

Alıntı yapay-zeka tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    benim babam ameliyat oldu ona bakıyorum 1 yılı aşarsam mezaret olarak kabul ederlermi 1 yılı aşarsam nasıl bir yol izlemeliyim direk bilet alıp abdye gitmelimiyim yoksa konsoluslagamı gidip mezaret bildirmeliyim
    yoksa 1yılı aşmadan gitmelimiyim
    örneğin süre 24 ay dolarsa sorun cıkarmı
    Mezun Greencard Takimi
    http://www.mezungreencard.com
    444-0-168

Amerikaya gelip reentry permit almaniz en garanti yoldur. Ozellikle icinde bulundugumuz Trump hukumeti doneminde. Sizin yerinizde olsam boyle yapardim green card hakkini kaybetmemek icin. Ama reentery periodu en hizli 1 ayda bitiyor. Tabi bu sure eyaletten eyalete gore degisebilir. Kural olarak bu sure zarfinda ABD yi terketmemeniz gerekiyor.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •