2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Varsayılan Abd'de Vasıfsız Elaman İş imkanı ( YARDIM)

yaş 22 üniversite öğrencisiyim başvuru yaptım green card çıkarmı çıkmaz mı bılemem ama green card olmazsa work and travel'la oda olmassa erasmus ıle yani sonuçta bir şekilde gitcem abd 'Ye .

Forumda yüzlerce konu var ama hep içerikler boş içerikli kısa ve net bilgiler istiyorum bilenelr cevaplarsa sevınırım

öncelikle daha onceden 4-5ay otelde bellboy'luk yaptım ama ssk'sız olarak 3-4senede bufe,kantin tarzı yerde çalıştım

Manhatandan bır abı geldı ve dediki asgari ucret 3bin dolar . burger king veya ona benzer yerlerde çalışarak ayda 4.500dolar vergi kesintisi düşülmeden tabi kazanbılırsın
    fakat ev kıraları 1500-2000dolar dedi yani hayatta pahalı dedı ama ben kısaca şunu sorucam.

Vasıfsız elemanım 1.sırada burgerking,papa john gibi restorant tarzı yerlerde garson,temizlik görevlisi fark etmez çalışmak . bu işlerin ücreti nedir ve işe girmek kolaymıdır

2.olarak ise yazılarda okudum işte gazete,pizza dagıtarak ayda 1000-2000dolar kazanan varmıs biraz yardım edermısınız ben dedıgım gibi saatlık ne kadar kazanırım boyle işlerde ve neler yapabılırım

mesela youtube kanalı olan bir dayı var dıyorkı ayda 5bın dolar çim biçerek kazanıyorum para kazanmak cok basit bana bir yardım ederseniz super olur

Oncelikle herkesin farkli bir hikayesi vardir. Amerika'da bu yazdigin rakamlari veya statu'leri icin insanlar cok farkli zorluklarla karsilasiyorlar. Senin bu okuduklarin/duyduklarin kalmis bir kesim ama bir o kadar veya daha fazlasi ise bu bahsettigin rakamlari kazanacagim/yasayacagim diye gelir ancak sonrasinda donus yapmak zorunda kalabilirler.

En onemli nokta Amerika'da calismak icin yasal bir vizen olmali. Greencard cekilisinden greencard kazanabilirsin. Ancak adi uzerinde bu bir cekilis. Veya bir firma sana sponsor olabilir. Bu sekilde de H1B vizesina basvurabilirsin. Ancak bu vizenin de gelecegi su an yeni yonetimin gocmen politikasi sebebiyle halen tartismali durumda.

Bunun disinda alacagin F1(ogrenci) veya J1 (Work and travel) vizeleriyle limitli surelerde calisma sansin olacaktir. F1 ogrenci vizesi ile genellikle haftalik 20-25 saat okul kampusunde, J1 work and travel vizesi ile de sana sponsor olan is yerinde yine onlarin sana belirlemis oldugu saatler araliginda calisabileceksin.

Bu vizelerin disindaki bir vizeyle Amerika'ya gidip kacak olarak calismayi planliyorsan, bu konuda yardimci olamayacagim ve onermeyecegim.

Genel olarak Amerika'da el islerinin kullanildigi hizmetler (asagida yazdigin cim bicmek gibi) icin verilen ucretler Turkiye ile kiyaslaninca tabii cok fazla. Amerika'da asgari ucret diye bir kavram yoktur. Ya maasli olarak bir iste calisirsin ya saatlik bir iste calisirsin veya servis karsiligi bir ucret ile kazanabilirsin. Saatlik ucretler genelde $8 ve uzerindedir - Work and travel arastiriyorsan benzer bilgilerle karsilasmissindir. Bir de vergi dilimleri yuksektir. Genelde %20-25 oraninda kesinti olabilir.

Umarim bir nebze yardimci olabilmistir bu yazdiklarim.

Alıntı krabat1453 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    yaş 22 üniversite öğrencisiyim başvuru yaptım green card çıkarmı çıkmaz mı bılemem ama green card olmazsa work and travel'la oda olmassa erasmus ıle yani sonuçta bir şekilde gitcem abd 'Ye .

Forumda yüzlerce konu var ama hep içerikler boş içerikli kısa ve net bilgiler istiyorum bilenelr cevaplarsa sevınırım

öncelikle daha onceden 4-5ay otelde bellboy'luk yaptım ama ssk'sız olarak 3-4senede bufe,kantin tarzı yerde çalıştım

Manhatandan bır abı geldı ve dediki asgari ucret 3bin dolar . burger king veya ona benzer yerlerde çalışarak ayda 4.500dolar vergi kesintisi düşülmeden tabi kazanbılırsın
    fakat ev kıraları 1500-2000dolar dedi yani hayatta pahalı dedı ama ben kısaca şunu sorucam.

Vasıfsız elemanım 1.sırada burgerking,papa john gibi restorant tarzı yerlerde garson,temizlik görevlisi fark etmez çalışmak . bu işlerin ücreti nedir ve işe girmek kolaymıdır

2.olarak ise yazılarda okudum işte gazete,pizza dagıtarak ayda 1000-2000dolar kazanan varmıs biraz yardım edermısınız ben dedıgım gibi saatlık ne kadar kazanırım boyle işlerde ve neler yapabılırım

mesela youtube kanalı olan bir dayı var dıyorkı ayda 5bın dolar çim biçerek kazanıyorum para kazanmak cok basit bana bir yardım ederseniz super olur
    Mezun Greencard Takimi
    http://www.mezungreencard.com
    444-0-168

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •