2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Varsayılan F1 vize reddi yardım !!

Arkadaşlar iyi akşamlar , 21 Mart 2016 Pazartesi günü İstanbul Amerikan Başkonsolosluğunda F1 vizesi için görüşmem vardı.Görüşmeye geçmeden önce fikir sahibi olmanız için kısaca durumumu özetleyeyim. Geçen yıl gıda mühendisliği bölümünden mezun oldum ve dilimi geliştirmek için san diegoya gitmeye karar verdim. Bütün evraklari titizlikle hazırladım. DS-160 ı dikkatlice doldurdum, maddi evrakları toparladım( ev, araba tapuları bankada 20.000 dolara yakın para).Diğer gerekli evrakları da toparladıktan sonra 21 mart sabahı görüşmeye gittim.Hatırladığım kadarıyla diyalog olarak aktarıyorum.Bu arada görüşmenin tamamı Türkçe gerçekleşti.
    A: Görevli
    B: Ben
    A: Neden amerikaya gitmek istiyorsunuz ?
    B: Dilimi geliştirmek için ve pratik yapmak için.Dönünce de aile şirketimizde çalışacağım.Şirketten belge de aldım isterseniz gösterebilirim.
    ( cevap yok )
    A : Amerika'da nereye gideceksiniz ?
    B: San diego
    A: Neden San Diego ?
    B: İnternet'ten araştırdığım kadarıyla San diego hakkında güzel yorumlar vardı ve herkes tavsiye ediyordu, dil eğitimini almak istediğim kursta San Diegoda bulunduğu için orayı tercih ettim.
    A: Daha önce yurtdışına çıktınız mı ?
    B: Hayır bu ilk olacak.
    A: Ne kadar süre kalmayı düşünüyorsunuz ?
    B: 6 ayın yeterli olacağını düşünüyorum fakat yeterli olmazsa maksimum 1 yıl kalmayı planlıyorum.
    A: Masraflarınızı kim karşılayacak :
    B: Babam.İsterseniz maddi durumumu gösteren evrakları gösterebilirim.
    (Evrakları aldı ve göz gezdirdi.)
    A: Ne zaman mezun oldunuz?
    B: Geçen haziran ayında.
    A: O süre içinde ne yaptınız?
    B: Tatil yaptım ve gideceğim sehir ve okulu araştırdım.
    A: 1 yıl okul araştırmak için uzun bir süre değil mi ? Daha önce yurt dışına çıktınız mı ?
    B: Hayır. ( bu soruyu iki kere sordu !)
    Daha sonra bilgisayarda uzun uzun bir şeyler yazdı ve bana dönerek maalesef size vize veremiyoruz yeteri kadar güçlü bağlarınız yok gibilerinden birşeyler söyledi.

İkinci görüşmem için tavsiyeleriniz nelerdir ? tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini özelden ya da yorum olarak paylaşırsa çok sevinirim özellikle red alıpta sonrasında vize almayı başaran arkadaşlar durumlarında ne gibi bir değişiklik yaptı acil yardım !!

ben de senin gibi ilk başvurdugum da başlayacagım firmadan yazılı belge aldım, bunun yanı sıra okulunda aranızın iyi oldugu bir hocan varsa rica mektubu yazdır ben öyle yapmıştım 8 ay kaldım yeterli olmadı 12 ay vize vemişlerdi geldim vizemi yenilemek için elimdeki vizeyi de iptal ettiler :/

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •