4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor
    Yeni Üye

Giriş Tarihi
    15 10 2012

Varsayılan Turkiye'ye donmeyi dusunuyorum, is durumu

Merhaba, ben Amerika'da Bilgisayar Muhendisligini bitirir bitirmez is buldum ve 2 yildan fazladir da yazilimci olarak calisiyorum. Hatiri sayilir bi maasim var. Turkiye'ye donmeyi aklimin ucundan bi geciriyim mi acaba dedim Turkiye'de ki benim alanimla ilgili is durumlarindna haberdar olan arkadaslar varsa beni bilgilendirebilirmermi acaba? Bir de Turkiye'de calisma kosullari nelerdir? Bir cok arkadasimdan Turkiye'de calisanlari kole gibi calistirdiklarini duydum ve bunu teyyit etmek istiyorum. Turkiye'de calisma saatleri ve kosullari nelerdir acaba? Birde maaslar hangi araliktadir.

Donmeyi dusunmeden once bilgi istedigim diger konu da ev kiralari ve yasam standartlari. Istanbul'da benim meslegim icin maas/ev kirasi ve giderleri orani nedir, nasil olur?

Varsayılan Saygilar

Turkiyede is imkani cok ancak odemler cok az. Amerika da odenenin yanina dahi yaklasamaz. Ancak, bildigim bazi Amerikan sirketleri var ve onlarin Turkiyede subeleri var. O firmalara girmeye calisabilirsin.

Varsayılan donme :)

Oncelikle merhaba eskiden bu forum cok gunceldi ve kalabalikti simdi konulara bakiyorumda hepsi cevapsiz ve kimse yok.Cok ilginc internetin bukadar yaygin olmadigi 10 yil oncesinde bu forum harikaydi ve dopdoluydu hatta 3 sene oncesine kadarda eskisi kadar olmasada iyidi paylasimlar.Simdi nolmus boyle anlamadim.

Sorulariniza cevap vericek olursak benim fikrim gelme hatta kesinlikle gelmemeni tavsiye ederim.
    2007 den beri mezun forumda...

Dv2009
    Dv2010 Niye başvurmadım hiç bir fikrim yok
    Dv2011
    Dv2012
    Dv2013

bence donmeni tavsiye etmem bi amerikada yasamak var bide türkiyede iş imkanları sıkıntılı bence amerikada daha iyi diye düsünüyorum

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •