Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
20 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye

Giriş Tarihi
    30 04 2014

Varsayılan Amerika'da Dil eğitimindeyim...

Merhaba arkadaşlar. Şuan Amerika'da San Diego'dayım, gelmeden önce bilgi edinebilmek için çok çaba sarfetmiştim ve eğer gidersem, gelmek isteyenler için bilgi vereceğime dair kendi kendime söz verdim. Geleli 4 ay oldu ve dil eğitimime devam ediyorum şehir, okul ve yaşama dair merak ettikleriniz varsa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışacağım. Kalın sağlıcakla.

Alıntı ilkertasci tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar. Şuan Amerika'da San Diego'dayım, gelmeden önce bilgi edinebilmek için çok çaba sarfetmiştim ve eğer gidersem, gelmek isteyenler için bilgi vereceğime dair kendi kendime söz verdim. Geleli 4 ay oldu ve dil eğitimime devam ediyorum şehir, okul ve yaşama dair merak ettikleriniz varsa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışacağım. Kalın sağlıcakla.
    Merhabalar,
    Yaklaşık 4 aydır bu konuda araştırma yapıyorum. Ancak gidip tecrübe etmiş birinden en tarafsız en doğru bilgiyi alabileceğimi düşünüyorum. Bununla iligili aşağıdaki sorularımı cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

1.Gitmeden önce ingilizce seviyeniz ne idi sonra ne oldu?
    2.Konaklama olarak nerede kalıyorsunuz? Ne tasiye edersiniz?
    3.Hangi firma ile hangi okula gittiniz?
    4.Bütçe olarak, okul + konaklama + yeme içme + eğlence olarak ne kadar bir harcama oluyor?
    5.Vizeye başvurduktan ne kadar zaman sonra vizeyi alabildiniz?
    6.Millet olarak dağılım yaptığınızda okuldaki oranlar nedir? Türk ne kadar var?
    7.Dil sonrası yüksek lisans yapma şansı var mı MBA gibi?
    8.Okulun etkinliklerinden ve sosyal ortamdan bahsedebilir misiniz?
    9.İklimi hakkında bilgi verir misiniz? Sıcaklık Antalya gibi mi? Her zaman denize girilebiliyor mu?

Şimdiden teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

Uzun zamandir bu konuyu araştırıyorum. Merak ettiklerimi en tarafsız şekilde tecrübe etmiş biri olarak sizin cevaplayabiliceğinize inanıyorum.

1.Hangi kurum ile hangi okula gittiniz?
    2.Harcamalarınızı hangi civarda oluyor?
    -Okul
    -Konaklama
    -Yeme-içme
    -Okul aktiviteleri
    -Sosyal hayat eğlence
    3.İklim nasıl? Antalya iklimine benzer bir iklim mi var? Sürekli hava sıcak mı?
    4.Gittiğinizde ingilizce seviyeniz ne idi 4 ay sonra ne oldu?
    5.Okuldaki insanların dağılımı hangi ülkelerden? Türk fazla var mı?
    6.Okulun düzenlediği aktivitelerden örnekler verebilir misiniz?
    7.Okul harici sosyal yaşam, gece hayatı nasıl?
    8.Vize başvurunuzdan sonra ne kadar zaman içersinde vizeniz hazır oldu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    30 04 2014

Alıntı aliok tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Uzun zamandir bu konuyu araştırıyorum. Merak ettiklerimi en tarafsız şekilde tecrübe etmiş biri olarak sizin cevaplayabiliceğinize inanıyorum.

1.Hangi kurum ile hangi okula gittiniz?
    2.Harcamalarınızı hangi civarda oluyor?
    -Okul
    -Konaklama
    -Yeme-içme
    -Okul aktiviteleri
    -Sosyal hayat eğlence
    3.İklim nasıl? Antalya iklimine benzer bir iklim mi var? Sürekli hava sıcak mı?
    4.Gittiğinizde ingilizce seviyeniz ne idi 4 ay sonra ne oldu?
    5.Okuldaki insanların dağılımı hangi ülkelerden? Türk fazla var mı?
    6.Okulun düzenlediği aktivitelerden örnekler verebilir misiniz?
    7.Okul harici sosyal yaşam, gece hayatı nasıl?
    8.Vize başvurunuzdan sonra ne kadar zaman içersinde vizeniz hazır oldu?

Merhaba, sorularınıza bende tek tek cevap vereyim.

1-Danışman firma ismi vermem reklama girebileceği için adını buradan yazmayayım özelden yazıcam size... Okul ise Connect English

2-Okula aylık $400, konaklamaya $600 yeme içmeye de $400-$500 arası.

3-İklimi harika. Genellikle güneşli bir havası var ve nem yok. Sıcaklık ortalama 25 derece. İnsanı boğmuyor.

4-Geldiğimde seviyem pre-intermediate idi şuanda upper-intermediate

5-Okulda şuan arap öğrenciler çoğunlukta. Türkler olarak biz en az orandayız. Tüm okulda toplamda 5-6 kişi var Türk.

6-Devamlı Las Vegas'a, San Francisco'ya, Los Angeles'a geziler oluyor. Onun haricinde müzeler falan geziliyor.

7-Gece hatayı San Diego'da gerçekten çok canlı özellikle Downtown bölgesi eğlencenin merkezi. Bunun haricinde Pacific Beach, La Jolla bölgesi de güzel yerlerden.

8-Amerika vizesi diğer ülkeler gibi değil en azından İngiltere gibi hiç değil. Vize görüşmesi için randevu alınıyor. Randevu tarihinde vize görüşmesine gidiyorsunuz. Sıra numarası alıp bekliyorsunuz. Sıranız gelince vize memuru ile göüşmeye başlıyorsunuz. Vize memurları Amerikalı ama çok iyi Türkçe konuşabiliyorlar. Vize görüşmeniz olumlu geçerse vizenizi o dakika da onaylıyor. Pasaportunuz ise vizeniz basılı şekilde ev adresinize geliyor bu da 2-3 gün sürüyor.

Merhaba, sorularınıza bende tek tek cevap vereyim.

1-Danışman firma ismi vermem reklama girebileceği için adını buradan yazmayayım özelden yazıcam size... Okul ise Connect English

2-Okula aylık $400, konaklamaya $600 yeme içmeye de $400-$500 arası.

3-İklimi harika. Genellikle güneşli bir havası var ve nem yok. Sıcaklık ortalama 25 derece. İnsanı boğmuyor.

4-Geldiğimde seviyem pre-intermediate idi şuanda upper-intermediate

5-Okulda şuan arap öğrenciler çoğunlukta. Türkler olarak biz en az orandayız. Tüm okulda toplamda 5-6 kişi var Türk.

6-Devamlı Las Vegas'a, San Francisco'ya, Los Angeles'a geziler oluyor. Onun haricinde müzeler falan geziliyor.

7-Gece hatayı San Diego'da gerçekten çok canlı özellikle Downtown bölgesi eğlencenin merkezi. Bunun haricinde Pacific Beach, La Jolla bölgesi de güzel yerlerden.

8-Amerika vizesi diğer ülkeler gibi değil en azından İngiltere gibi hiç değil. Vize görüşmesi için randevu alınıyor. Randevu tarihinde vize görüşmesine gidiyorsunuz. Sıra numarası alıp bekliyorsunuz. Sıranız gelince vize memuru ile göüşmeye başlıyorsunuz. Vize memurları Amerikalı ama çok iyi Türkçe konuşabiliyorlar. Vize görüşmeniz olumlu geçerse vizenizi o dakika da onaylıyor. Pasaportunuz ise vizeniz basılı şekilde ev adresinize geliyor bu da 2-3 gün sürüyor.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    İklim ve nüfus yoğunluğu açısından en uygun yer olarak görüyorum San Dieago. İlave olarak aşağıdaki sorularımı cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1.Aracı firma yı özelden yazmanızı rica ediyorum. Gerçi burdan da yazsanız bu konuda iyi hizmet veren firmalardan başkalarınında yararlanmasını sağlayabiliriz.

2.Okula aylık 400$ çok uygun bir fiyat diğer alternatiflerle karşılaştırdığımızda. Haftalık kaç saat ders var katıldığınız programda?
    600$ lık konaklama aile yanımı?

3.Okulda ki öğrencilerin yaş dağılımını merak ediyorum. En büyük öğrenci kaç yaşında en küçüğü kaç yaşında? Ve Sınıf içi iletişim nasıl? Sınıf olarak etkinlik yapılıyor mu örneğin basketbol oynama, mangal partisi gibi.

4.Deniz aktivitesi olarak sörf ve scuba dalış ile deneyiminiz oldumu?

5.Bisiklet etkin bir şekilde kullanılabildiğini bir çok yerde özel bisiklet yollarının olduğunu okumuştum. Bisikleti çok seven biri olarak bunun doğruluğunu sormak istiyorum.

6.Miamide sokakta ingilizcden fazla ispanyolca konuşulduğunu okumuştum. San Diegoda Meksika sınırına çok yakın olduğu için böyle bir durum varmı göçmen sayısı fazlamı?

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    30 04 2014

Alıntı aliok tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    İklim ve nüfus yoğunluğu açısından en uygun yer olarak görüyorum San Dieago. İlave olarak aşağıdaki sorularımı cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1.Aracı firma yı özelden yazmanızı rica ediyorum. Gerçi burdan da yazsanız bu konuda iyi hizmet veren firmalardan başkalarınında yararlanmasını sağlayabiliriz.

2.Okula aylık 400$ çok uygun bir fiyat diğer alternatiflerle karşılaştırdığımızda. Haftalık kaç saat ders var katıldığınız programda?
    600$ lık konaklama aile yanımı?

3.Okulda ki öğrencilerin yaş dağılımını merak ediyorum. En büyük öğrenci kaç yaşında en küçüğü kaç yaşında? Ve Sınıf içi iletişim nasıl? Sınıf olarak etkinlik yapılıyor mu örneğin basketbol oynama, mangal partisi gibi.

4.Deniz aktivitesi olarak sörf ve scuba dalış ile deneyiminiz oldumu?

5.Bisiklet etkin bir şekilde kullanılabildiğini bir çok yerde özel bisiklet yollarının olduğunu okumuştum. Bisikleti çok seven biri olarak bunun doğruluğunu sormak istiyorum.

6.Miamide sokakta ingilizcden fazla ispanyolca konuşulduğunu okumuştum. San Diegoda Meksika sınırına çok yakın olduğu için böyle bir durum varmı göçmen sayısı fazlamı?

Yine tek tek cevap vereyim.

1.Aracı firma safari

2.Okulun eğitimi fiyatına göre güzel. Ben okula çok paralar vermenin mantıksız olduğunu düşünüyorum. Haftalık 18 saat ders var ve haftada iki gün de ücretsiz speaking sınıfları var ek olarak. Konaklama ise aile yanı yada yurt ortalaması aynı fiyat.

3.Okulda 18 yaş altında öğrenci görmedim, en yüksekte 50 üzeri var. Sınıf içi iletişim iyi yani ürkecek çekinicek bişey yok. Ben gelmeden önce çekiniyordum bu tür konulardan fakat hiç öyle olmadı gayet samimi. Okulun haftalık etkinlik programları oluyor onları takip edip katılıyorsunuz. Bu hafta Las Vegas gezisi vardı mesela.

4.Yapan çok var ama ben denemedim. Ancak denersem kano ile köpek balıkları arasında gezmeyi denerim herkes çok bahsediyor bu sıralar

5.Bisiklet çok yaygın evet. Trafik sistemine alıştıktan sonra sorunsuz heryerde kullanabilirsiniz. Trafikte insanlar saygılı ve dikkatli bu konuda yani sıkıntı olmaz. Hatta o güzel amerikan evleri arasında gezerken baya zevkli oluyor

6.Böyle bir ön yargıyı birisi atmış ortaya ve herkesi tereddütte bırakıyor. Öyle bişey yok. Evet meksikalı var burada ama keşke o meksikalılar gibi ingilizce konuşabilsem diye imrenirsiniz.
    Last edited by Administrator : 29 01 2015 tarihinde saat 23:48 Neden: firma linki

Varsayılan amerıkada dıl okulu

merhabalar ben uluslararası ticaret bölümünden mezun oldum ardından askere gittim geldim pasaportum hazır şimdi dilimi geliştirmek için amerikaya gitmek istiyorum ama danışmanlık sırketı ıle gıtme dıyorlar kendın bul dıyorlar bunun ıcın bıyer bılmedıgım ıcın sızden yardım talep ediyorum uygun koşullarla turklerın az olduğu yerde yaklaşık 3 veya 6 ay arası kalıp dılımı gelıstırmek ıstıyorum.bunun ıcın nereler olabilir ne yapmalıyım

Varsayılan Yardım için Teşekkürler

Yine tek tek cevap vereyim.
    1. Aracı Firma

2.Okulun eğitimi fiyatına göre güzel. Ben okula çok paralar vermenin mantıksız olduğunu düşünüyorum. Haftalık 18 saat ders var ve haftada iki gün de ücretsiz speaking sınıfları var ek olarak. Konaklama ise aile yanı yada yurt ortalaması aynı fiyat.

3.Okulda 18 yaş altında öğrenci görmedim, en yüksekte 50 üzeri var. Sınıf içi iletişim iyi yani ürkecek çekinicek bişey yok. Ben gelmeden önce çekiniyordum bu tür konulardan fakat hiç öyle olmadı gayet samimi. Okulun haftalık etkinlik programları oluyor onları takip edip katılıyorsunuz. Bu hafta Las Vegas gezisi vardı mesela.

4.Yapan çok var ama ben denemedim. Ancak denersem kano ile köpek balıkları arasında gezmeyi denerim herkes çok bahsediyor bu sıralar

5.Bisiklet çok yaygın evet. Trafik sistemine alıştıktan sonra sorunsuz heryerde kullanabilirsiniz. Trafikte insanlar saygılı ve dikkatli bu konuda yani sıkıntı olmaz. Hatta o güzel amerikan evleri arasında gezerken baya zevkli oluyor

6.Böyle bir ön yargıyı birisi atmış ortaya ve herkesi tereddütte bırakıyor. Öyle bişey yok. Evet meksikalı var burada ama keşke o meksikalılar gibi ingilizce konuşabilsem diye imrenirsiniz.

Öncelikle merhaba. üniversite mezunuyum. Bana yardımlarınızı bekliyorum. (Yeni) Kasım ayında kısa dönem askere gideceğim. Döndüğümde, yani 2015 Haziran veya Temmuz ayında dil okuluna gitmek istiyorum. Öncelikle Amerika ve İngiltere arasında çok gidip geliyorum. Karar vermekte zorlanıyorum. 24 hafta (6 ay) gitmek istiyorum. İngilizce dil seviyem: Temel
    İngiltere bazlı düşündüğümde:
    - Bournemouth'da ETC var fiyatı ise; 24 hafta = Okul + Konaklama+vize+ Uçak bileti =23-24 Bin TL'ye geliyor. (Cep Harçlığı Hariç.)
    -Kings College var fiyatı ise; 24 hafta = Okul+ Konaklama+ vize+ uçak bileti+ön kayıt parası = 28 Bin TL'ye geliyor. (Cep Harçlığı Hariç.)
    İngiltere'nin güneyi yani Bristol, Brighton, Bournemouth gibi şehirler maddi açıdan Londra gibi şehirlere göre daha uygun. Fakat kalite ve verim açısından daha düşükler bu bir gerçek fakat çok mu fark vardır bilemiyorum.

Amerika bazlı düşündüğümde;
    -Öncelikle Boston bana çok önerildi. Tam bir öğrenci kenti ve güzel şehir olduğu söylendi. Boston'da da Kings college ve Embassy okullarını önerdiler ve evet baktığımda da uluslararası ve iyi okullar olduğunu öğrendim.
    -Şimdi Boston Kings College okulunun fiyatı ise; 24 hafta= Okul+Konaklama+kayıt ücreti+kargo ücreti+Sağlık sigortası+vize = 35 Bin TL'yi buluyor. (Cep Harçlığı Hariç.)

Danışmanlık şirketleriyle konuşuyorum, araştırıyorum hala. İngilizce seviyem temel düzeyde olduğu için ilk yaz konaklamamı aile yanında tercih etme taraftarıyım. Çünkü ilk ay aile içinde daha yoğun bir iletişim içinde olmayı düşünüyorum. Ne derece doğru bilemiyorum ama düşüncem şimdilik bu yönde. Okul haftalık ders saatini ise en az yani haftada 20 ders olanına yazılmayı düşünüyorum. Çünkü gün içinde bana daha fazla zaman kalsın.Dışarda gezerek, iletişim kurarak ingilizceyi daha iyi öğrenirsin diye çok öneri aldım.

Genel itibariyle bütçem 30 Bin TL Civarında.

Amerikada aylık cep harçlığı 500$'dan aşağıda olmaz diye söyleniyor.
    İngilterede ise aylık cep harçlığı 400 Sterlinden aşağı olmaz deniyor.

Bunları da göz önüne getirdiğimizde; Amerika herşey dahil 40 Bin TL'ye ulaşıyor. İngiltere de 30-32 Bin TL civarında oluyor.

Bana giden veya bilgisi olan kişiler beni bu konularda aydınlatırlarsa çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    27 10 2014

Merhaba arkadaşlar new york ta ki asa collage dil kurslarina katılmak istiyorum okul hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mı ?

Merhaba ben de dil okulu için san Diego düşünüyorum.dier ihtimaller New York ve Chicago.. San Diego için soru işaretlerimden biri orada illegal de olsa calismicak hissine kapilmam. Dil okulu için önerin var mı genelde okullar bayaa pahalı

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    30 04 2014

Arkadaşlar uzun zamandır forumlara bakamıyordum, cevapsız kalan sorular olmuş bunun için çok özür dilerim. Tekrar elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    13 02 2015

Merhaba hala san diegoda misinz bende 2 hafta sonra gidicem ilk ay aile aninda kalip sonrasinda da kalicak uygun fiyatli bir yer bulmayi dusunuyorum kalinabilicek uygun fiyatli ve duzgun bir yer biliyor musunuz gittignzde nerede kaldiniz hangi okula gttnz ve ilk gittgnzdeki deneyimlrnizden bahsedeblr misinz yemek yemek icin yerler gibi simdiden tesekkur ederim

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    13 02 2015

Merhaba hala san diegoda misinz bende birkac hafta sonra gidicem ilk ay aile aninda kalip sonrasinda da kalicak uygun fiyatli bir yer bulmayi dusunuyorum kalinabilicek uygun fiyatli ve duzgun bir yer biliyor musunuz siz nerelerde kaldnz hangi okula gttnz ve ilk gittgnzdeki deneyimlrnizden bahsedeblr misinz yemek yemek icin yerler gibi simdiden tesekkur ederim

Arkadaşlar uzun zamandır forumlara bakamıyordum, cevapsız kalan sorular olmuş bunun için çok özür dilerim. Tekrar elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.
    Hocam şu an Türkiye'de misiniz yoksa Amerika'da mı? Ona göre soracağım.

Merhabalar,
    Oncelikle yardimlariniz icin tesekkurler. Bende hep kendo kendime söylüyorum eger gidersem gelmek isteyenlere yardim etcem falan çünkü o kadar zor ve ugrastirici bir is ki geride kalanlari hic bir zaman umutmicam diyorum
    Ben herkes gibi yaşam sekli, iş kosullari, yadam sartlari gibi basit sorular yerine daha şahsi sorular sorcam Benim sorularim vizeyle ilgili olcak New York'ta arkadasim var o yuzden yaşama calisma konaklama eglence vs her seyi biliyorum onemli olan vize alabilmem.

20 yasindayim lise mezunuyum ve universteye hazirlaniyorum anadolu lisesinden mezun oldugum ve lisede caliskan biri olduğum halde 2. Kez universte sinavlarina gircem ama yapamiyorum bir turlu ve amerikaya kapak atmaya karar verdim oncelik dil kursu sonra TOEFL ve universte derken guzel bir hayat kurmayi dusunuyorum.

1-Maddi durumum cok kotu ailemde 3 kisi asgari maasla calisiyor bende okuyorum birkac ay is deneyimim oldu ama hic çalışmadım ise girip 6 ay kadar birikim yapip amerikaya gitcem, 6 ayda 10 bin tl biriktirip 15 bin tl de kredi cekmeyi planliyorum yaklasik 10 bin dolar yapiyor vizede kolaylik icin 10-15 bin tlde anneme kredi cektircem vizeden sonra bankaya geri odicek, yani bankada $15.000 gibi param olcak, sponsorum ablam olcak ama konsolosluktaki adam paraya bakcak birde sponsorun maasina bakcak asgari maas inanmicak gibime geliyor red verirse biterim. Sorun olur mu bu sence? Birde 6 aylik dil egitimi icin $15.000 yeterli mi? Okul 6 aylik $4.000.

2- ekimde 20 yasimi doldurcam dolayisiyla askerlik var askerligi nasil halletcem havaalanindan gecirmezler tecil etsem nasil etcem universte kazanmadan arti konsolosluk tecil belgesi ister mi?

3- gidecegim dil okulu new yorkta alcc 6 aylik $4.000 gibi cok ucuz hatta yıllığı $2.000 gibi komik rakama merdiven altı yerler var oralara gitmeyi düşünüyorum vizede verirler mi oyle ucuz yerlere, butcem en fazla alcc ye yetiyor.

4- birde danışmanlık sirketine gittim bana şöyle dedi, "2014 senesi mezunsun ve 1 yil bos duruyorsun buda bir sorun mezuniyetten hemen sonrasinda vizeler daha kolay cikiyor" bende dersaneye gidiyorum ogrenci belgesi alabilirim dedim ozaman olabilir inandirabiliz belki konsoloslugu dedi. Kafam karıştı 1 yil bos olmam ne alaka konsolosluk bunda ne gibi bi sorun gorebilir?

Kardesim biraz uzun oldu ama sen kisada yazabilirsin ama bana yardımcı olursan sevinirim kesin vize almam lazim çünkü amerika icin turkiyedeki egitimimden vaz gectim cikmazsa biterim

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •