10 sonuçtan 1 --- 10 arası gösteriliyor

Exclamation Vize ve Dil Okulu Sponsor Sıkıntısı?

Arkadaşlar hepinize merhaba,
    Ben bu sene üniversiteden mezun oldum ve Amerika'da dil kursuna gitmek istiyorum. Bir işte çalışmıyorum ve Ocak gibi gitmeyi düşünüyorum (o süreye kadar birebir dil dersi alacağım.) Fakat sponsor ve aile bireylerimin para hesapları gerekiyor. Erkek arkadaşım bana sponsor olabiliyor mu?
    Bir de vize ve dil okulunda paranın nereden geldiği çok araştırılıyor mu? Banka hesabında 5 aylık yavaş yavaş birikerek dursa da bu paranın nereden geldiğini soruyorlar mı? 1 senelik gitmek istiyorum kalma+ okul+ harçlık yuvarlarsak 30 bin $ ediyor bu kadar parayı hesapta göstermek zor olabiliyor mu? Orta bir İngilizce ile çok zorlanıyor mu? Yardımcı olabilecek herkese Teşekkürler! (:

Alıntı irmnz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ben bu sene üniversiteden mezun oldum ve Amerika'da dil kursuna gitmek istiyorum. Bir işte çalışmıyorum ve Ocak gibi gitmeyi düşünüyorum (o süreye kadar birebir dil dersi alacağım.) Fakat sponsor ve aile bireylerimin para hesapları gerekiyor. Erkek arkadaşım bana sponsor olabiliyor mu?
    Bir de vize ve dil okulunda paranın nereden geldiği çok araştırılıyor mu? Banka hesabında 5 aylık yavaş yavaş birikerek dursa da bu paranın nereden geldiğini soruyorlar mı? 1 senelik gitmek istiyorum kalma+ okul+ harçlık yuvarlarsak 30 bin $ ediyor bu kadar parayı hesapta göstermek zor olabiliyor mu? Orta bir İngilizce ile çok zorlanıyor mu? Yardımcı olabilecek herkese Teşekkürler! (:
    Öncelikle O__O 30bin dolar 1 senelik nereye gidiyorsunuz acaba? Kimden aldıysanız bu rakamı size çok yüksek bir fiyat vermişler.

Size kimin sponsor olduğunun çok bir önemi yok, ancak erkek arkadaşını Amerika'da yaşıyorsa bu elbette ki problem olabilir ve vize reddi almanıza sebep olabilir. Çünkü size sponsor ile bağınız ve neden size sponsor olduğu sorulacaktır. Eğer "Amerika'da yaşayan erkek arkadaşım" gibi bir cevap verirseniz kendinizi potansiyel kaçak durumuna düşürürsünüz.

Banka hesabına paranın nerden geldiğini sormazlar. Ancak yeni mezun, ve çalışmaya başlayan biri olarak 30bin doları hesabınızda nasıl biriktirdiğinize dair bir soru belki gelebilir mülakatta...

Mülakatı yapabilecek kadar ingilizceniz varsa Amerika'da zorlanmazsınız.

Üye

Giriş Tarihi
    02 09 2011

Erkeke arkadasiniz Amerika da ise, kesinlikle sorun cikar. Tam tersine erkek arkadasiniz turkiye de ise bu da yarariniza bir durum. Hem sponsorunuz olabiklir hemde Turkiyede oldugu icin donusunuz icin bir nevi neden oldugu icin olumlu etkisi olur.
    Erkek arkadasiniz sponsor olunca sadece onun hesap bilgileri gerekli, bankada ki paranin disinda, aylik geliri ve uzerine ev yada araba varsa tapulari vize basvuru dosyaniza koymalisiniz. 1 yil icin bence 30 bin dolar cok...Gerci okulun aylik odemesine de bagli. mesela Cghicagoda eger okul aylik 400-450 dolarsa 1 yil icin immigration in gostermenizi istedigi para 13000 dolar bu yil.

Orta ingiliz ce burda sizi ilk zamanlar rahatlatir..Ama orta ingilizzceniz burda baslangicin biraz ustu bir seviyeye duser. Ben iyi ingilizcem oldugunu dusunerek gelmistim ama ingilizce ortanin bile altindaymis, ancak gelince farkettim. Ama kesinlikle hic dil bilmeyen birine gore conk sanslisiniz.

Arkdaslar oncelikle yanitlariniz icin tesekkur ederim. Erkek arkadasim su an abdde dil egitiminde yani dediginiz givi sorun olabilir sanirim. 13-14 bin dil kursu (els) +10 bin kalma + 12 binde harclik derken zaten 30 bini geciyor beb toplam bahsetmistim. Para ailemle ortak hesabimda olacak fakat en az kac gun once yatmis olmasi gerekir peki? Ve bu para nereden tarzi bi soru olabilir mi? Ailemde babam emekli annem calisiyor ev ve bi miktar arsa var. 6 aylik icin 10bin $ (okul parasi haric) gostersem mali durumda vize reddi olabilir mi?
    Ayrica ben ingilizceyi vize gorusmesini ingilizce yapabilmek adina sormustum. Ingilizce mulakat daha bi arti puan diye herkes dedi. Tesekkur ederim (:

Arkdaslar oncelikle yanitlariniz icin tesekkur ederim. Erkek arkadasim su an abdde dil egitiminde yani dediginiz givi sorun olabilir sanirim. 13-14 bin dil kursu (els) +10 bin kalma + 12 binde harclik derken zaten 30 bini geciyor beb toplam bahsetmistim. Para ailemle ortak hesabimda olacak fakat en az kac gun once yatmis olmasi gerekir peki? Ve bu para nereden tarzi bi soru olabilir mi? Ailemde babam emekli annem calisiyor ev ve bi miktar arsa var. 6 aylik icin 10bin $ (okul parasi haric) gostersem mali durumda vize reddi olabilir mi?
    Ayrica ben ingilizceyi vize gorusmesini ingilizce yapabilmek adina sormustum. Ingilizce mulakat daha bi arti puan diye herkes dedi. Tesekkur ederim (:
    Vize reddi Türkiye ile bağlarınızın kuvvetli olduğuna inanmadıkları zaman gerçekleşir.
    O yüzden hesabınızda ne kadar para olacağına göre red alıp almayacağınızı söyleyemeyiz. Başvuru yapacağınız okul I-20 hazırlarken sizden minimum bir rakam göstermenizi isteyecektir. O rakamın biraz üstünde olması yeterli olacaktır.
    Ancak unutmayın herşeyiniz tam olsa bile vize memuru sizin hakkınızda red kararı verebilir. Kimse size kesin alırsın veya alamazsın gibi bir yorum yapamaz.

Alıntı darthcat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Vize reddi Türkiye ile bağlarınızın kuvvetli olduğuna inanmadıkları zaman gerçekleşir.
    O yüzden hesabınızda ne kadar para olacağına göre red alıp almayacağınızı söyleyemeyiz. Başvuru yapacağınız okul I-20 hazırlarken sizden minimum bir rakam göstermenizi isteyecektir. O rakamın biraz üstünde olması yeterli olacaktır.
    Ancak unutmayın herşeyiniz tam olsa bile vize memuru sizin hakkınızda red kararı verebilir. Kimse size kesin alırsın veya alamazsın gibi bir yorum yapamaz.
    Kesinlikle haklısınız darthcat. Mezun olmamdan dolayı çok tedirginim. Peki sizce geri döneceğime inandırmanın maddi birkaç noktası ne olabilir? (manevi olarak eğitimime Türkiye'de devam etmek için İngilizce geliştirmek istiyorum, bu doğru.)
    Örn: ev tapusu falan gibi.
    Teşekkürler..

Üye

Giriş Tarihi
    02 09 2011

Kesinlikle haklısınız darthcat. Mezun olmamdan dolayı çok tedirginim. Peki sizce geri döneceğime inandırmanın maddi birkaç noktası ne olabilir? (manevi olarak eğitimime Türkiye'de devam etmek için İngilizce geliştirmek istiyorum, bu doğru.)
    Örn: ev tapusu falan gibi.
    Teşekkürler..

Uzerine ait ev araba arsa tapuulari, bir iste calisiyorsan is yerinden izin belgesi, niye ingiklizce egitime ihtiyacin olduguna onlari inandirman ve donunce isine yarayacagina ikna olmalari,. dondugunde ne yapacagini cok net aciklaman onemli unsurlar.

Mesela donunce su sirkette ise baslayacagim yada su okulda master egitimime devam edecegim ama ingilizce sart vb...cevaplar..Ne kadar cok yazili belge ekleyebilirsen o kadar iyi. Master yapacaksan bir hocadan mektup mesela, yada bildigin bir sirket varsa ordan bir yazi dondugunde onlarla calisacagina dair.

Alıntı sibelaltun tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Uzerine ait ev araba arsa tapuulari, bir iste calisiyorsan is yerinden izin belgesi, niye ingiklizce egitime ihtiyacin olduguna onlari inandirman ve donunce isine yarayacagina ikna olmalari,. dondugunde ne yapacagini cok net aciklaman onemli unsurlar.

Mesela donunce su sirkette ise baslayacagim yada su okulda master egitimime devam edecegim ama ingilizce sart vb...cevaplar..Ne kadar cok yazili belge ekleyebilirsen o kadar iyi. Master yapacaksan bir hocadan mektup mesela, yada bildigin bir sirket varsa ordan bir yazi dondugunde onlarla calisacagina dair.
    Tesekkur ederim cevabiniz icin. Bir isim yok
    Master mektubu hakkinda bir bilginiz var mi acaba? Kesinlikle Turkiye'de yuksek lisans yani akademik kariyer icin dil egitimi istiyorum. Fakat yds sarti var malum. Ales puanini da gostermek fln mantiklidir o zaman. Nasil bir master mektubu olabilir?

Üye

Giriş Tarihi
    02 09 2011

Tesekkur ederim cevabiniz icin. Bir isim yok
    Master mektubu hakkinda bir bilginiz var mi acaba? Kesinlikle Turkiye'de yuksek lisans yani akademik kariyer icin dil egitimi istiyorum. Fakat yds sarti var malum. Ales puanini da gostermek fln mantiklidir o zaman. Nasil bir master mektubu olabilir?

Alabiliyorsaniz dusundugunuz okuldan bir hocadan bir yazi alin, ales I de gosterin, iyi aciklarsaniz ve bankada yeterli para gosterirseniz alirsiniz bence

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    28 11 2013

Varsayılan info

master yapmaya gelecek arkadaslar,ingilizceniz okadar iyi degilse tofel istemeyen okullari tercih etmeniz daha mantikli olur, fiat olarak ve yasam rahatiligi olarak abd nin dogusunda DE-PA gibi eyaletler

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •