9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Konu: dil eğitimi

Varsayılan dil eğitimi

Amerika'da bir dil okuluna kabul belgesi veya davet mektubu göndermesi için yazı yazdık ama böyle bir uygulamalarının olmadığını yazmışlar. Bu durumda öğrenci vizesi nasıl alınabilir? Önce 6 aylık turist vizesi ile Amerika'ya giriş yapılsa, daha sonra orada okula kayıt yaptırılsa Türkiye'ye dönmeden Amerika'da konsoloslukta öğrenci vizesine çevrilebilir mi? Orada yanında kalacağımız bir yakınımızın olması avantaj olur mu? O kşinin bize davet mektubu göndermesi gerekir mi?

Kıdemli Üye
    erichehe kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 03 2009

I-20 gelecek sana.vizeye onla basvuracaksin.o olmadan basvuramazsin zaten.

Alıntı erichehe tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    I-20 gelecek sana.vizeye onla basvuracaksin.o olmadan basvuramazsin zaten.
    Teşekkür ederim. I-20 nedir?

Ayrıca turist vizesiyle gitsek orada kayıt yaptırdıktan sonra öğrenci vizesine çevrilir mi, çevirme işlemi nerede yapılıyor?

Varsayılan dil okulu

İnternetten I-20 konusuna baktım.Anladığım kadarıyla burada sözü edilen üniversite.Biz üniversiteye değil dil öğrenmek için dil okuluna gitmek istiyoruz.

Kıdemli Üye
    erichehe kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 03 2009

Alıntı Nihal58 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    İnternetten I-20 konusuna baktım.Anladığım kadarıyla burada sözü edilen üniversite.Biz üniversiteye değil dil öğrenmek için dil okuluna gitmek istiyoruz.
    I-20 okulun sana verdigi bir belge. fark etmez , dil okulu da olsa universitede olsa vermesi gerekiyor. veremiyorsa zaten vize alamazsin. simdi okul sana I-20 yolluyacakki okulun adi vizende bile yazacak. tabiki turist vizesiyle gidip orada statu deisikligi yapip ogrenci vizesine gecebilirsin. ama nasil olur , iyi mi olur kotumu olur onu bilmiyorum. fakat bazi arkadaslardan okulugum kadariyla , EMIN OLMAMAKLA birlikte , hoslarina gitmediklerini hatirliyorum.

Varsayılan I-20

Teşekkür ederim.

Varsayılan evli çiftler için öğrenci vizesi neden verilmez ?

selamlar,
    Ben ve eşim ikimiz de kariyer sahibi, üzerimize mülk bulunan ünv. mezunu kişileriz. tek istediğimiz yurt dışında (hangi ülke olacağı hiç önemli değil) 9 aylık bir dil okuluna gitmek. ikimizinde ing. seviyesi düşük. kariyerimiz için bunu yapmak istiyoruz. fakar gittiğimiz bir danışmalık şirketi bizi oldukça hayal kırıklığına uğrattı. karı koca vize başvurusunu Canada ya da Amerika 'nın kabul etmediğini, kesinlikle birimizin vize alsak da diğerimizin red yiyeceğini söyledi. hatta ayrı ayrı gitmemiz için ikna etmeye çalıştı. sizce bu vize işi bu denli zor mudur? gerçekten böyle bir uğraşa girmeye değmez mi ? ya da bize vize verecek önerebileceğiniz ülkeler var mıdır? ya da böyle aşamalardan geçen bize bilgi verebilecek kimse var mıdır ? yardımcı olabilir misiniz

Turist vizesi alma imkaniniz varsa;

1: Turist vizesiyle gelip, burada ogrenci vizesine cevirirsiniz. Bunun icin sizin bi sey yapmaniza gerek yok. Okulu bulun, gerisini onlar halleder.

2: Yine turist vizesiyle gelip, vize degistirme islerine hic girmeden bi okul bulup derslere girersiniz. 6 ayin sonunda donersiniz. Vizeniz devam ediyorsa tekrar gelip yeni bir kurs alirsiniz.

Her iki yolunda artilari ve eksileri var. Ilk yolda okula devam ettiginiz surece burada kalabilirsiniz ama okula basvuru ucretleri, vize degisim ucretleri vb. yani sira, dersler icinde daha fazla para odemek zorunda kalirsiniz. Ikinci yolda her 6 ayda bir donmek zorunda kalirsiniz. Okuldan saglayacaginiz tasarruf zaten yol parasini karsilar.

Yeni Üye
    amelia kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 03 2004

Varsayılan dil egitimi

Herkese merhabalar. Su an philadelphiayadayim ve su an dil egitimime burada devam ediyorum. Buradaki kursum sona erdiginde ise New York veya Connecticuta gecmeyi dusunuyorum.

Connecticutta bildiginiz, duydugunuz boyle cok pahali olmayan, onerebileceginiz bi kurs merkezi var midir, ya da dil egitimi veren universite veya communty college?

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •