7 sonuçtan 1 --- 7 arası gösteriliyor

Varsayılan Malta ya gitmeli mi gitmemeli mi?

Merhaba Arkadaslar.

Daha once 1 ay Londra da LSI da egitim almistim bu sene bazi nedenlerden dolayi tekrar ingilizce gundeme geldi ve uc ayligina Malta ya geldim. Malta yı secme sebebim su anda butcemin cok rahat olmamasiydi.

Durust mu demeliyim yoksa acıksozlu mu demeliyim bilmiyorum ama acentam herseyi neyse ki anlatti bana. Eger boyle olmasaydi ben epey bir hayal kirikligina ugrardim. Acikcasi biraz abarttiklarini dusunmustum ama abartmiyorlarmis.

Gercekten sokaklarda insanlar maltizce konusuyor hatta sordugunuz en basit bir soruya bile cevap veremeyecek kadar ingilizce bilmeyen maltalılar var. Yani pratik icin muhtesem bir yer degil bu bir gercek.

Ama bir insanin butcesi cok iyi degilse ne yapsin? Bana acentam dedi ki hemen hemen ayni fiyata manchester da bir okulda egitim alabilirsin ben de ingilterede yasamda cok pahali sadece egitimle bitmiyor ki diyerek malta konusunda israrci oldum. Pisman miyim cok degilim cunku okulum kotu cikmadi. Belki bes alti acenta gezdim bir tanesi bana tuhaf isimli bi okul onerdi. Cok sacma geldi kimse bilmiyo bunlar mi biliyor diye.

EC ve ESE okullarini bana cok oneren olmustu. Ancak gorustuklerimden iki uc acenta cok turk var dedi vazgectim. Bu okullari bir sekilde arkadasim oldugu icin gordum meraktan da gezdim biraz bence binalari cidden guzel ozellikle ese nin cok guzel ama cidden cok Turk var ya okul bi dagiliyo kapi onunde en az kirk turk ayri ayri gruplarla sohbet ediyorlar goruyorsunuz.

Clubclass denen okulu oneren tuhaf acentaya buraya gelince saydirdim yani. Boyle sacma bi okul olamaz hem Turk fazla, hem yeri kotu, okul okula benzemiyor egitimi de kotuymus sanirim ben derse girmedim ama tahmin etmek zor degil zaten. Hangi akla hizmet bana onermis anlamiyorum. iyi ki oyle bi sacma hareket yapmamisim. Yarim saat ovdu belki.

Sonra iste buraya gelirken yardimci olan acenta simdi ki okuluma yolladilar. Artik son iki haftam benim kis donemi geldigim icin epey ucuz oldu bana hem konaklama hem egitim. Okulda ilk geldigimde 7 Turk vardi ikisi gitti su anda 5 turk var butun okul genelinde guzel birsey. Egitim gayet iyi bence birde su iyi yani cok avrupali var okulda o zaman guzel pratik yapip iyi arkadaslik yapiyosunuz. Cunku sokakta iyi pratik sanki yok bu nedenle okulda ki national mix dedikleri olayın iyi olmasi sart.

Simdi ben donuyorum kuzenim ayni okula gelecek. Ben memnunum zaten burada ki tum ogrencileri ayni acenta gondermis :P bi kesfetmisler tutturmus gidiyorlar heralde. sliemada okulum. Yani ne acenta ne okul ismi vermeyecegim cunku saniyorum boyle yerlerde yasak. Haaa bir de su var bence 3 aydan fazla gelmeyin yaa cok sıkıcı belki yzin bu kadar sıkıcı degildir de kisin sessiz yani hani uc ay ancak dayanilir

Ama bana faydasi oldu derslere duzenli devam ettim zaten okulda turk yok olanlardan ikisi uyuz oldugu icin :P yabancilarla takildim iyi oldu. baska okullardan turk bulmaya gittim resmen yaa arkadaslik yapayim diye.

Bu kadar malta ile ilgili sorusu olan olursa sorabilir. Ben uygun fiyatli diye cift kisilik odada kaliyorum oda arkadasim iki kere degisti uc ayda .) birincisi italyandi simdi de brezilyali cici bi kizla kaliyorum yasibenden kucuk epey. bence paylasimli oda kullanilabilir bi sıkıntı yok yani.

zeynepdir[email protected]

Bu konuyu ben de merak ediyordum, teşekkürler

Banned
    pinky300 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Dil okulları ve kampusler tabii ki onemli ama sonucta dunyanin neresinde olursa olsun İngilizce ders sistemi ayni mantikla yonetilir.

Dil okullarinda kampus, sınıf, bina, cevre onemi yoktur. Cok tarihi ve eski bir binada olup, ogretmenlerin en kalitelisinden alinan dersin lezzetini kim olcebilir????

Ya da supper hawali bir bina icinde herkes gibi isletme mezunu olan, bunun disinda tek meziyetinin İngiliz, Amerikan olmasindan sebep İngilizce konusabiliyor olmasi midir?

İngilizce ogretmeni dedigin İngilizce ogretmenlik mezunu olur, ogretmenlik formasyonuna sahip olur. Eger hani kucumsedim ya, isletme, ekonomi, sosyoloji mezunu bile olsa, 4 senelik Üni' den sonra teacher training, Celta, Delta derslerini alir, egitmenlik formasyonunu tamamlar....

Yani o ClubClass booooog, LSI number 1, EC ayyy orda cok Turk, burda az Turk' le olmuyor bu isler....

Hem sen kimseyle Turkce konusmak icin kendini kasmassan, hicbir Turk ogrenci de gelip sana ''heyyyy sen beyaz Turk, napiiiiosunnnn, gel dersten sonra beraber takilalim'' demez. Yurtdisina ciktiginda garip bir simariklikla Turkun turkten nefret etmesini kisisel eziklikten gelen komplekslere bagliyorum....Kendilerinin baska bir ulkeye dil okuluna gitmesi onlar icin buyuk bir guc, emek, zafer ya.....
    Kendinden bir milletten, Turk kardesinin ayni guce sahip oldugunu gormenin altinda ezilmekkkkkkkk.....Yani siradanligini kesfetmenin ezikligi......

Bu durumu ne bir Asyalı, ne Hintli, ne de Latinler hic yapmiyor. Cunku kendilerine ozguvenleri war... ''Kendi milletimden birini gorunce ozumu unutmadan selamimi wericem ama fazla samimiyet kurmicam, cunku dunya kadar para odedim, zaman harciyorum, sadece bu dili ogrenmek icin'' der, kendi milletine tepeden bakma ucuzluguna girmez....

Sonuc olarak yurtdisindaki dil okullari kendi devleti tarafindan sikica denetlenmektedir. Hersene okullar gizliden gizliye teftis ve kontrol edilir....Yani o Malta diye kucumsenilen sehirdeki en kotu kurs diye carpiladiginiz her bir kurs sizin ulkenizdeki en buyuk Ingilizce dil okulu hatta Turkiye Universitelerinizin hazırlık yılından cok daha iyi ders wermektedir.

güzel paylaşım olmuş benim tam aradığım yazıydı teşekkürler

Alıntı temmuz35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    güzel paylaşım olmuş benim tam aradığım yazıydı teşekkürler
    rica ederim.. faydalı olmasına sevindim.

Pinky o yukarıda ki yazdıklarını diyemiyorum daha cok sacmalamaları diyebiliyorum bana yazmamıssındır umarım. Ya da ne ictiysen bana da gonder.

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Gayet duzgun bir aciklama yazdim....Malta' da egitim we dil okullari konumuz.
    İsteyen istedigini alir.
    Hatta warsa bir durum alinabilir de....

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Varsayılan Neden Malta' da dil okullarına gidilmelidir?

Harika bir içerik buldum. Sadece paylaşmak istiyorum...

Neden Malta' da dil okullarına gidilmelidir?

· Schengen Vizesi alabilme kolaylığı nedeni ile tercih edilir.

· Malta vizesi sayesinde Avrupa' da serbest dolaşım hakkı vardır.
    · Sıcak iklimi ve sıcak kanlı insanları nedeniyle tercih edilir.
    · Türkiye' den sadece 3,5 saat uçuş mesafesindedir.
    · İtalya' ya bağlı bir adadır.
    · Eski Osmanlı tarihinden izler taşımaktadır.
    · Aynı Akdeniz kültürüne sahip oluşu.
    · Şehir yapı ve yaşamıyla Bodrum şehrine benzemektedir.
    · Avrupa ülkelerinin cennet tatil adasıdır.
    · Yemek kültürümüz aynıdır.
    · Malta dil okullarının 4-5 yıldızlı hotel statüsündedirler.
    · 500 kişilik kampüslerde eğitim verilir.
    · İngiliz ve Malta' lı profesyonel öğretmenler tarafından eğitim verilir.
    · Dersler 12 kişilik sınıflarda verilir.
    · Zengin ders seçenekleri vardır.
    · Anne çocuk İngilizcesi, aile İngilizcesi gibi seçenekler mevcuttur.
    · En ucuz olan aile yanı konaklama seçeneğinden, 5 yıldızlı otellere kadar farklı konaklama çeşitleri vardır.
    · Malta dil okulları öğrencileri için hafta sonları büyük Avrupa turları organize ederler.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •