9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Konu: Iphone 5

Varsayılan Iphone 5

merhaba arkadaslar,

amerikadan adetli iphone 5 getirme dusuncesindeyim. turkiyeye getirme sansim nedir hangi yollari izlemeliyim... goruslerinizi paylasirsaniz sevinirim...
    Last edited by tuyav : 04 11 2012 tarihinde saat 07:23

Banned
    mr_blonde kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 03 2006

Varsayılan iphone5

soruyu tam anlayamadim... ne demek adetli ? apple store dan alip getirebilirsin buradan cikista problem yasamazsin ama turkiye ye giriste gumruk de cevrilirsen bir kismina el koyabilirler. Dikkat etmen gereken 2 konuda;

1) daha unlocked iphone5 ler piyasaya cikmadi o yuzden alacagin iphone turkiye de calismaz

2) pasaport kaydi dolayisiyla iphone5 leri turkiye de satmak artik o kadar kolay degil

Alıntı mr_blonde tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    soruyu tam anlayamadim... ne demek adetli ? apple store dan alip getirebilirsin buradan cikista problem yasamazsin ama turkiye ye giriste gumruk de cevrilirsen bir kismina el koyabilirler. Dikkat etmen gereken 2 konuda;

1) daha unlocked iphone5 ler piyasaya cikmadi o yuzden alacagin iphone turkiye de calismaz

2) pasaport kaydi dolayisiyla iphone5 leri turkiye de satmak artik o kadar kolay degil
    adetliden kastettigim 50-100 adet kadar getirebilmek sn blonde. apple store dan yada ebay daki sirketlerden temin etmeyi dusunuyorum. dediginiz gibi bir gumruk olayi var fakat turkiye giristen sorun olmaz cunku giriste sorgulama veya ara yapilmiyor. amerika gumruk cikisinda problem yasayabilecegimi dusunuyorum ucak kargo ile veya sirket worldwide olarak gonderse problem olumu acaba

Kıdemli Üye
    erichehe kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 03 2009

Alıntı tuyav tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    adetliden kastettigim 50-100 adet kadar getirebilmek sn blonde. apple store dan yada ebay daki sirketlerden temin etmeyi dusunuyorum. dediginiz gibi bir gumruk olayi var fakat turkiye giristen sorun olmaz cunku giriste sorgulama veya ara yapilmiyor. amerika gumruk cikisinda problem yasayabilecegimi dusunuyorum ucak kargo ile veya sirket worldwide olarak gonderse problem olumu acaba
    sana soyle bisey soyliyim , yaklasik 5 sene once falan amerikadan 2 arkadas toplaminda 12 parca esya istedik.bunlar tshirt gomlek terlik ve sorttan ibaretti.. toplam 550 dolarlik alisverisimiz icin 450 TL gumruk odedik. ustune abartmiyorum tam 1.5 gunumuz Ataturk havalimanindaki gumrukde gecti. oradaki adamlara yalvar yakar yaptirdik islerimizi. kayit olusturman gerekiyor, bir odada bilgisayarlar var. mesela terlik. nerede uretildigine kdr yaziosun hemde kodlamayla birlikte. adamin biri bize para karsiligi yardim ettide bizde yaptik yoksa bizim yapma imkanimiz yoktu. diger yandan ucak kargoyla falan gumruge TAKILMAMASININ imkani yok. nie die sorarsan butun paketleri aciyorlar bundan emin ol. hemde telefon sokmak gercekten buyuk sikinti olucagini dusunuyorum. simdi turkiyede gir online alisveris sitelerine bir suru iphone 5 var. halihazirda insanlarin yurt disindan teker teker getirip satmak istediklerinden. yani 100 tane telefonu getirdin hemde gumrugunu odedin. hemde kendi garantini vermeden satman gercekten cok zor bence.. hani valize atarsin 50 tane havaalanindanda cikarken kimse cakmaz gecer gidersin. en pozitif olay bu bence bana gore.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    21 03 2009

birsey daha soylemek istiyorum , turkiyeye giriste arama yapilmiyor diyorsun ve yaniliyorsun. kapidan cikarken sag tarafta duruyor gumrukcu amcalar. kafalarina gore , sen gel , sen gel yapiyorlar. denk gelme olasiligin 1000 de 1 gercekten, ama yinede bir ihtimal..

Banned
    mr_blonde kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 03 2006

Bir kere daha soyluyorum unlocked yani kilitsiz olanlar daha cikmadi o yuzden alsan da turkiye de calismaz. Bizim bir arkadas var kiriyor deme cunku cok uzun suredir yeni iphone versiyonlari kirilamiyor. Ne zaman gideceksin bilmiyorum ama unlocked olanlar yakin surede cikacak diyorlar.

neyse esas soruya gelirsem ucak kargo vs kargo hicbir sekilde aranmadan gecmez birak 50 taneyi 1 tane bile olsa onu kargo ile geciremezsin.

Giriste sorgulama yapilmiyor demissin yaniliyorsun cunku 2 tane cikis kapisi var bunlar yan yana gumruklu ve gumruksuz diye oradan gecenleri kafalarina gore secip durduruyorlar. Bugune kadar hic durdurulmamis olabilirsin ama bu durdurulmayacagin anlamina gelmez. Daha buyuk sikinti sen bu gumruksuz kapisindan gecererek yaninda beyana tabi bir mal olmadigini iddia ediyorsun eger seni durdurur ve bu 50-100 iphone'u bulurlarsa direk el koyarlar.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    21 03 2009

Alıntı mr_blonde tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bir kere daha soyluyorum unlocked yani kilitsiz olanlar daha cikmadi o yuzden alsan da turkiye de calismaz. Bizim bir arkadas var kiriyor deme cunku cok uzun suredir yeni iphone versiyonlari kirilamiyor. Ne zaman gideceksin bilmiyorum ama unlocked olanlar yakin surede cikacak diyorlar.

neyse esas soruya gelirsem ucak kargo vs kargo hicbir sekilde aranmadan gecmez birak 50 taneyi 1 tane bile olsa onu kargo ile geciremezsin.

Giriste sorgulama yapilmiyor demissin yaniliyorsun cunku 2 tane cikis kapisi var bunlar yan yana gumruklu ve gumruksuz diye oradan gecenleri kafalarina gore secip durduruyorlar. Bugune kadar hic durdurulmamis olabilirsin ama bu durdurulmayacagin anlamina gelmez. Daha buyuk sikinti sen bu gumruksuz kapisindan gecererek yaninda beyana tabi bir mal olmadigini iddia ediyorsun eger seni durdurur ve bu 50-100 iphone'u bulurlarsa direk el koyarlar.
    ucak kargo olayina soyle bi aciklik getiriyim , 2 ayda bir kuzenim bana kargoyla istediklerimi yolluyor. bunlarda tshirtden gomlekten ibaret hepsi. hemde evrak posetiyle yolluyor. ona ragmen onlari bile acik pakiyorlar. elektronik cihaza bakmamanin imkani bile yok ya.

Bizim 1 arkadaş tek başına 7 tane iphone sokmuştu bunun yanında 1 ipad ve 3 laptop vardı.
    2 o bavula 3 bu bavula diye.

Tavsiyem, eğer türkiyeye kadar getirebilirseniz uçaktan inince bavulunuzu alır almaz çıkın freeshop a falan girmeyin, kalabalık bitmeden onlarla çıkın
    bavulunuz çoksa bellboylara taşıtın, gümrük memurları bellboyların vaktini çalmamak için daha az durduruyormuş diye bir söylenti var.
    2 sene usada kaldıktan sonra geçen ay döndüm tek başıma 3 bavulum 3 el çantam vardı.
    içinde bişey yoktu 3 laptop 1 telefon 1 ıpad
    bellboylarla geçtim gümrükte kimse durdurmadı.

Siz yüklü miktarda getirmek istediğiniz için riski de çok olacaktır. Shipping yaparsanız gümrüğe takılması büyük ihtimal. En temizi yine bavul.

Usadan çıkmadan bir xray den geçiyormu, ne var diye bakılıyor mu emin değilim.

Usa'ya giderken yanımda birkaç bişey ***ürmüştüm.
    otele varınca bavulu bi açtım, içine yazı bırakmışlar. Bavulunu incelememiz gerekti, açtık baktık ama bişey almadık geri koyduk biraz karıştırdıysak kusura bakmayın diye.
    Buradan, USA ya girişte gerekirse bavulu açıp baktıkları anlaşılıyor. Ama xray e sokup orda bişey görürlerse mi bakıyorlar, yoksa rastgele mi açıyorlar bilemiyorum.

Varsayılan iphone

Artık dolar yükseldiği için Amerika'dan getirmek o kadar da avantajlı hale gelmemeye başladı.

Ondan dolayı TR'deki alışveriş sitelerinden almak hem pasaporta kayıt işlemlerine gerek kalmadan kolayca kullanım imkanı sağlıyor.

Bir de kupon sitelerinin Türkiye'de yayılması ile birlikte markaların indirim kampanyalarını takip etmek ve ek indirim avantajıyla alışveriş yapmak mümkün. Ben www.kuponmanya.com üzerinden online alışveriş sitelerine takip ederek bayağı iyi fiyatlar yakayabiliyorum. Tavsiye ederim.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •