6 sonuçtan 1 --- 6 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    Murat-34 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 04 2012

Varsayılan Malta'da yaşam ve fiyatlandırma

Merhaba. Malta'da dil eğitimi almak istemekteyim. Nekdar kalmalıyım ve nekadar bütçeyle gitmeliyim ?

arkadaşım eger oraya gitmediysen sana birkaç bilgi.sakın oraya gitme çunku gereksiz.

1)öncelikle orası bir turizim şehri sağlıklı ingilizce ogrenmen zor.
    2)orada hayat çok pahalı para yetiştiremezsin benden soylemesi
    3)eger gerçekten dil ogrenmek istiyorsan birkaç seçenegin var
    a)amerika
    b)kanada
    c)ingiltere
    buraları araştır.aracı kurumlara baş vur mesela EF,ATLAS,LTD vs bunlardan hem fiyat alırsın hemde bölgeyle ilgili bilgi alırsın benden bu kadar ama kesinlikle maltaya gitme soracagın bişe olursa gene yaz

Banned
    pinky300 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Alıntı zazalate tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    arkadaşım eger oraya gitmediysen sana birkaç bilgi.sakın oraya gitme çunku gereksiz.

1)öncelikle orası bir turizim şehri sağlıklı ingilizce ogrenmen zor.
    2)orada hayat çok pahalı para yetiştiremezsin benden soylemesi
    3)eger gerçekten dil ogrenmek istiyorsan birkaç seçenegin var
    a)amerika
    b)kanada
    c)ingiltere
    buraları araştır.aracı kurumlara baş vur mesela EF,ATLAS,LTD vs bunlardan hem fiyat alırsın hemde bölgeyle ilgili bilgi alırsın benden bu kadar ama kesinlikle maltaya gitme soracagın bişe olursa gene yaz
    Daha bu mevsimde bir ada ulkesinin Turizm'imi kalmis...
    Gayet de guzel ogrenir insan, eger isterse...
    Herkes US, CA, UK, AU istior da bir de hayatin gercegi var.....
    Egitim ve yasam maaliyetleri.....

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

bak adamlar sitelerine bile yazmis yani

Google' ye yazdim cikti.

Öğrencilerin Malta’ yı tercih etmelerinin en büyük nedeni; Malta’ daki eğitim ve yaşam giderlerinin ülkemizden dahi çok ucuz olması ve bu nedenle eğlence ve eğitimi aynı anda yapabilme istekleridir!

Alıntı pinky300 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    bak adamlar sitelerine bile yazmis yani

Google' ye yazdim cikti.

Öğrencilerin Malta’ yı tercih etmelerinin en büyük nedeni; Malta’ daki eğitim ve yaşam giderlerinin ülkemizden dahi çok ucuz olması ve bu nedenle eğlence ve eğitimi aynı anda yapabilme istekleridir!
    arkadaşa katılıyorum, bu herşeyden önce beklentinize göre değişir, fakat bana göre en güzeli bir ülkeye giderken sıfır beklenti ile gitmektir, 2 ay maltada kaldım, bir kaç kursla görüştüm ama, kursa gitme ihtiyacı hissetmedim, kurs konusu haricindeki her türlü sorunuza cevap verebilirim buraya yazarsanız herkes faydalanmış olur...

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Varsayılan Malta dil okullari

Malta'da İngilizce Kursları

http://**********************/index.php...lizce-kurslari

[IMG]http://**********************/images/dil-okullari/malta-dil-okulu-main.jpg[/IMG]
    Malta, Güney Avrupa'da, Orta Akdeniz'de yer alan, Sicilya'nın güneyindeki adalar devletidir. Malta 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino’ dur ve İngilizce Dil Okulları özellikle Malta, St. Julians, St. Pauls, Sliema, Valetta ve Gozo’ da bulunmaktadır. 1960 yılına kadar İngiltere egemenliğinde yaşamıştır. Bu nedenle eğitim ve yaşam sistemi birebir İngiliz sistemi ile aynıdır. Malta'da hiç dağ yoktur. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise harika kumsalları, koyları ve limanları vardır.
    [IMG]http://**********************/images/dil-okullari/malta-dil-okulu1.jpg[/IMG]
    Malta Adaları, yumuşak kışları ve sıcak yazıylaharika bir iklime sahiptir. Türkiye’ den birçok öğrencinin ya kendi deneyimleri ya da arkadaş çevresi nedeniyle Malta’ da Eğitim ve Yaşam hakkında bilgileri mevcuttur. Bu nedenle Malta Adasındaki kış mevsiminin soğuk olmadığı bilenler, kış ve sonbahar dönemlerine de gelebilen uzun Akademik Dönem İngilizce sınıflarını da ucuzluğu nedeni ile tercih etmektedirler.
    Malta ekonomi olarak sıkıntı çekmeyen küçük bir ada ülkesidir. Ülkede hiç evsiz bulunmamaktadır.Nüfusun yoğun olmaması sebebiyle halkın refah düzeyi gayet normaldir. Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97 sini turizm kaynaklıdır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi vardır. Ülkede 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır.
    Kurslar sadece bir sınıf ve hocadan alınacak eğitimin dışında, sosyal hayatla iç içedir. Bu nedenle öğrenciler uluslararası bir platformda konuşma pratiğini her daim yapabilmektedirler. Malta'da İngilizce dil okullarında verilen İngilizce Kursları çok çeşitlidir.

• Genel İngilizce
    • Akademik İngilizce
    • Sınavlara Hazırlık - TOEFL, TOEIC, CPE, CAE, FCE, IELTS
    • İş İngilizcesi / Business English
    • Mesleki İngilizce (Hukuk, Tıp, Finans, Turizm, Teknoloji )
    • Yöneticiler için İngilizce •
    • Öğretmenler için Eğitim (CELTA, TEFL)•
    • Çocuklar ve Gençler için İngilizce yaz ve kış okulları ve kamplar

Malta ’da İngilizce Kursları yaz ve kış dönemlerinde farklılık göstermektedir. Yaz dönemlerinde kurs ücretlerinde çok indirimler olsa da, konaklama yerleri sezon farkından dolayı artmaktadır.
    Sizlere en uygun kurs, ders programı, konaklama seçeneğini belirleyebilmemiz için, Malta’ da ne için ve ne kadar süreli İngilizce kursu almak istediğinizi danışmanınıza belirtmek yeterli olacaktır!
    Malta’ da öğrencilerin yasal çalışma izni yoktur. Malta Konaklama yerleri açısından en zengin çeşide sahiptir. Aile yanı, okul yurdu, öğrenci apartmanları ve hotel gibi birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Yaz döneminde kursa başlamak istiyorsanız, Konforlu hotel ve öğrenci yurtlarına rezervasyon yaptırmak istiyorsanız; erken kayıt yapmanız gerekmektedir. Malta eğlenceli bir ada olduğu için yaz aylarında gece hayatı çok renkli geçmektedir. Öğrencilerin genel masrafları sadece hareketli sosyal yaşam alanında yükselmektedir. Genel olarak yaşam maliyeti bir öğrenci için aylık 350€ ‘ dur. Eğer öğrenci eğlenceli gece yaşamından da faydalanmak istiyorsa bu rakam artış gösterecektir.
    Malta vizesi Schengen vizesidir. Malta Vizesi İşlemleri, uçak bileti temini, havaalanı karşılama ve konaklama rezervasyonu, sigortanız gibi daha birçok işlem yine ALS STUDY tarafından ücretsiz olarak yürütülmektedir. Malta'da 50 tane farklı İngilizce Kurs olup; danışmanlarımızın ziyaretleri ile Türk öğrenciler için uygun bulduğumuz İngilizce Kurslar aşağıdaki gibidir.

• Sprachcaffe
    • LAL
    • ESE Malta İngilizce Dil Okulu
    • AM Language
    • Club Class
    • Chamber College
    • International House
    • Alpha School
    • English Plus
    • İnlingua
    • Kaplan-Aspect
    • EC
    • NSTS
    • Link English
    • Global Village
    • Linguatime
    • ELA
    • Eurocentres

Dünyanın her yerinden her yıl yaklaşık 30.000 öğrenci İngilizce öğrenmek amacıyla Malta'ya gelmektedir. Eğitimde kaliteyi korumak amacıyla Malta'daki dil okullarının tümü Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca büyük çoğunluğu da FELTOM 'a bağlıdır. FELTOM Malta'daki önemli dil okullarının kurduğu bir birliktir. Birlik, Eğitim Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı tarafından tanınmaktadır ve Malta Ulusal Turizm Organizasyonu'nun danışmanı statüsündedir.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •