3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Varsayılan Polonya'da Üniversite Eğitimi

Polonya'da;

• Eğitim standartları yüksektir.

• Polonya üniversitelerinin YÖK denkliği vardır.

• Polonya üniversitelerinden alınan diploma, tüm AB ülkelerince tanınmaktadır.

• Polonya’da alacak olduğunuz eğitimin toplam maliyeti, Türkiye’de vakıf üniversitelerindeki eğitim maliyetine kıyasla çok daha uygundur.

• Polonya, diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre ulaşım, beslenme ve barınma ücretlerinin düşük olduğu bir ülkedir. Bu nedenle öğrenim hayatı da öğrenciler için düşük maliyetli olacaktır.

• Ülkemizde 4 yıl olan lisans eğitimi, Polonya’da bölümlerin büyük çoğunluğu için 3 yıldır. Bu hem eğitim ve yaşam giderlerinizin 1 yıl azalmasını, hem de iş hayatına 1 yıl erken başlamanızı sağlayacaktır.

• Polonya üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitime başlamak içinsadece lise diploması yeterlidir. Polonya’da bir üniversiteye kayıt yaptırmak için, Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Meslek liseleri dahil hangi tür liseden mezun olduğunuz önemli değildir.

• Polonya’da eğitim dili İngilizce ve Lehçe’dir. Yeterli İngilizceniz varsa doğrudan üniversiteye, eğer İngilizceniz yeterli değil ise hazırlık sınıfı ile üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz.

• Polonya üniversitelerinin pek çoğunda Amerikan veya İngiliz eğitim müfredatı okutulduğundan; mezun olduğunuzda çift diploma edinmiş olacaksınız.

• Polonya’da lisans eğitimini hafta içi tamamlayanlar,okul bitirdiklerinde çalışma iznine ihtiyaç duymadan sözleşme yaparak istedikleri firmada çalışabilirler.

• Polonya, Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biridir.

• Polonya ile Türkiye’nin 600 yıllık köklü bir geçmişi vardır.İki ülke arasındaki ticari ilişkiler çok gelişmiş bir durumdadır.Bu sizin özel sektörde çok kolay iş bulmanızı ve kariyer yapmanızı sağlar.
    Last edited by studypl : 20 06 2012 tarihinde saat 07:02

Alıntı studypl tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Polonya'da;

• Eğitim standartları yüksektir.

• Polonya üniversitelerinin YÖK denkliği vardır.

• Polonya üniversitelerinden alınan diploma, tüm AB ülkelerince tanınmaktadır.

• Polonya’da alacak olduğunuz eğitimin toplam maliyeti, Türkiye’de vakıf üniversitelerindeki eğitim maliyetine kıyasla çok daha uygundur.

• Polonya, diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre ulaşım, beslenme ve barınma ücretlerinin düşük olduğu bir ülkedir. Bu nedenle öğrenim hayatı da öğrenciler için düşük maliyetli olacaktır.

• Ülkemizde 4 yıl olan lisans eğitimi, Polonya’da bölümlerin büyük çoğunluğu için 3 yıldır. Bu hem eğitim ve yaşam giderlerinizin 1 yıl azalmasını, hem de iş hayatına 1 yıl erken başlamanızı sağlayacaktır.

• Polonya üniversitelerinde istediğiniz bölümde eğitime başlamak içinsadece lise diploması yeterlidir. Polonya’da bir üniversiteye kayıt yaptırmak için, Türkiye’de üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Meslek liseleri dahil hangi tür liseden mezun olduğunuz önemli değildir.

• Polonya’da eğitim dili İngilizce ve Lehçe’dir. Yeterli İngilizceniz varsa doğrudan üniversiteye, eğer İngilizceniz yeterli değil ise hazırlık sınıfı ile üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz.

• Polonya üniversitelerinin pek çoğunda Amerikan veya İngiliz eğitim müfredatı okutulduğundan; mezun olduğunuzda çift diploma edinmiş olacaksınız.

• Polonya’da lisans eğitimini hafta içi tamamlayanlar,okul bitirdiklerinde çalışma iznine ihtiyaç duymadan sözleşme yaparak istedikleri firmada çalışabilirler.

• Polonya, Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusa sahip ülkelerinden biridir.

• Polonya ile Türkiye’nin 600 yıllık köklü bir geçmişi vardır.İki ülke arasındaki ticari ilişkiler çok gelişmiş bir durumdadır.Bu sizin özel sektörde çok kolay iş bulmanızı ve kariyer yapmanızı sağlar.

birkaç madde de ben ekleyim bari
    * lehçe dünyanın en zor dilidir ve değil 1 yılda, 10 yılda bile öğrenemez bir kişi. öğrense bile, dünyanın diğer ülkelerine 30 milyon göçmen veren polonya gibi zavallı bir ülkede yaşamak ve o dili öğrenmek safdilik olur.
    * madem o kadar iyi ise bu polonya üniversiteleri,, neden bir sürü polonyalı amerikada ve ingilterede fellik fellik üniversite arıyor? en az 50 kişi tanıyorum.
    * dindarsa bir kişi bilsin ki, polonyada cami bulamaz. bu birçok müslüman için önemli bir konudur.
    * polonya tr den daha ucuz kesinlikle değildir, okullar paralıdır ve ucuz değildir.
    * kozmopolit bir toplum olmadığı için uyum sorunu aşılamaz, asli unsuz polonyalılardır çünkü
    * kışın donarak 1000 den fazla insan öldü duymuşsunuzdur. bu bir fikir verebilir size. avrupanın en en en en soğuk ülkesi polonyadır. norveç ve grönland bile polonya ile yarışamaz!
    * polonyada türkoloji vs. okuyanların hayalinde trye gelmek var, siz oraya gitmekten bahsediyorsunuz. polonyalılar trye gelmeyi düşünüyor.
    * kasvetli bir hal var ülkede. insanlar gelecekten umutsuz ve asabi.
    * VEEEEEEE EN SON SÖZÜM ŞUDUR Kİ,,, YöK asla ve kat'a, polonya üniversitelerine DENKLİK VERMEZ!!! KAFANA SOK BUNU! milleti yanlış yönlendirip vebal almayın! tek bir kişi göstersene polonya mezunu olup yök denkliği almış olsun. PALAVRALARINIZ MEVSİM İNDİRİMİNDE HERALDE, DAĞIT DAĞIT, AT , AT BİTMİYOR.
    Last edited by trucky : 19 06 2012 tarihinde saat 11:51

Varsayılan Polonyada egitim

Siz polonyada yasadiniz mi?????Polonyada yasayan herkes hatta 1 sene kalanlar dahi konusabiliyor! Slav dillerden oldugundan bircok ortak kelime de var! Yorum yazmadan once lutfen insanlari yanlis yonlendirmeyin! Yok denkligine gelince! Avrupa birliginde olan bir ulke ve eger yok ise lutfen bir arastirin bugun mezun olan arkadaslarimizin hepsinde denklik var! Eger polonyada yasiyorsaniz yuzyuze goruselim yanlislarinizi bir bir duzeltelim! Saygilar...

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •