2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Varsayılan Bulgaristan' da yüksek öğretim

StudyBulgaria.org , Inter Advice Group Ltd' nın ticari ismidir, Bulgaristan' da Yüksek Öğretim görmek isteyen yabancılara hizmet sunan, uzmanlaşmış bir ajanstır.

Ekibimiz müşterilerine aşağıdaki konularda yardımcı olmaktadır:
    Ülkenin eğitim sistemi üzerinde ayrıntılı bilgi sağlanması;
    Göçmenlik ve vize kuralları ve düzenlemeri alanlarında tanıtım
    Yabancı uyruklu öğrencilerin kalış, eğitim ve iş konularında yasal düzenlemeler
    Sağlık ve sigorta belgeleri
    Banka bilgileri ve ilgili mali hizmetler
    Gerekli tüm belgelerin çevirisi ve tasdik edilmesi

Yukarideki tüm faaliyetler profesyonel bir şekilde yapılmaktadır - аvukatlar, banka uzmanları ve tercümanlar ile yakın işbirliği içinde çalışmaktayız.

StudyBulgaria.org nın 41 den fazla üniversite ile sözleşmesi bulunmaktadır, öğrencilere mükemmel hizmet sunabilmek için – Filibe,Sofya, Varna Burgaz ve Rusçuk şehirlerinde ofislerimiz bulunmaktadır. Bu şekilde bize daha fazla yardım ve işbirliği gerektiğinde kolayca ulaşılabilirsiniz.

Bulgaristan`daki yüksek öğretim sistemi adaylara aşağıdaki eğitim seçenekleri sunmaktadır:

Kolej derecesi – üç yıl eğitimden sonra elde edilir
    Lisans derecesi – dört yıl eğitimden sonra elde edilir
    Master derecesi – 5 yıl eğitim sonrasi elde edilir Lisans derecesi olanlar için bir yıl sonra elde edilir
    Doktora – sadece Master derecesi olanlar için üç yıl eğitimden sonra elde edilir

Tüm bölümlerin yeterlilik özeliklerinin Avrupa Birliği direktifi ile diplomalarının tüm Avrupa ülkelerinde gecerlidir.

Eğitim sunduğumuz alanlar:
    Tıp; Diş Hekimliği; Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri; Mimarlık; Kimya; Fizik; Elektrik Mühendisliği; Ulaştırma Mühendisliği; İktisat Filoloji; Pedagoji; Sanat; Tarım; Gıda Teknolojileri v.s.

StudyBulgaria.org' un sunduğu hizmetler:

Yabancı uyruklu vatandaşlara tercih edilen bölüm ve konum doğrultusunda eğitim olanakları hakkında tanıtım;
    Başvuru süreci müşteri adına yürütülür;
    Üniversiteye Kayıt;
    Vize başvuru formları sağlanmaktadır
    Havaalanında karşılama
    Konaklama Aranjmanı (kiralık apartman dairesin veya yurt);
    İlgili Polis Karakoluna kayıt;
    Banka hesabı açılması;
    Sağlık ve sigorta belgeleri için yardım;
    48 saat önceden bildiri halinde kişisel tercüman sağlanır

Son derece deneyimli kadromuz tüm müşterilere sorunsuz ve güvenli uyum süreci sağlamaktadır. Tüm detayları bize bırakın ve sadece kaliteli eğitim almanın keyfini çıkarın.
    Study Bulgaria.org ekibi daha ayrıntılı bilgi için emrinizdedir.

İletişim:
    Inter Advice Group Ltd.
    Bulgaristan Plovdiv,
    14 cad. "Otets Paisiy".
    tel.: +359 32/ 59 53 17;
    cep.tel.: +359 898/ 45 81 64;
    e-mail: [email protected]

Varsayılan Bulgaristanda Egitim

Bulgaristan Üniversiteleri Kayıt Merkezi ( Eğitim Bulgaria Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık )
    Bulgaristan Hakkında
    ÖSS engeline takılmadan üniversite eğitimi alabilmek için en popüler seçeneklerden biri Bulgaristan’dır. Otobüs ile birkaç saat uzaklıkta olan komşu Avrupa Birliği ülkesinde, dilediğiniz tüm alanlarda YÖK denklikli eğitim alabilirsiniz. İstanbul’dan sadece birkaç saatlik otobüs yolculuğu ile ulaşabileceğiniz şehirlerde, çok cazip eğitim ve yaşam masraflarıyla eğitim alabilmek mümkün.

Bulgaristan’da Üniversite Eğitimi Almak Neden Çok Avantajlı?
    Kaderiniz ve idealleriniz ÖSS Sınavına bağlı değil!
    Bulgaristan en çok ideallerine sahip çıkmak ve birkaç saatlik üniversite sınavının sonucuna göre değil, kendi potansiyel ve hedeflerine göre bir eğitim ve kariyer yaratmayı amaçlayanlar için mükemmel bir çözümdür. Tıp okumak isteyen bir aday, yeterli puan alamadığı için istemeyerek biyoloji öğretmenliği okumak, mühendis olmak isteyen bir aday işletme okumak zorunda kalmamalıdır. Bulgaristan üniversitelerine giriş için üniversite sınavında başarılı olma şartı aranmıyor.

Bulgaristan Üniversiteleri’nin YÖK Denkliği Var!
    Bir Avrupa Birliği ülkesinde okuduğunuz için, AB ile yapılan uyum çalışmaları sonucuna göre diplomanız YÖK denkliği alıyor.
    Eğitim Dili İngilizce ya da Bulgarca
    Bulgaristan’da İngilizce olarak eğitim alabilirsiniz. Bu sayede hem geçerli bir diplomaya hem de anadil seviyesinde İngilizceye sahip olursunuz. Bulgaristan Avrupa’nın birçok ülkesinden öğrencilere eğitim olanağı sağlıyor. Çok uluslu bir ortamda yaşayacak, yabancı öğrencilerle sürekli İngilizce konuşacaksınız.
    Bulgaristan; Ekonomik Eğitim ve Yaşam Maliyetleri
    Bulgaristanda eğitim almanın maliyeti, ülkemizdeki ya da KKTC’de bulunan çoğu özel üniversiteden ya daha ekonomik yâda eşit maliyetlidir. Yukarıda bahsedilen avantajlar da göz önünde bulundurulduğunda, kesinlikle çok daha mantıklı ve avantajlı bir seçenektir.
    Bulgaristan Üniversiteleri’ne Başvuru ve Kabul Koşulları
    Bulgaristan üniversitelerinde eğitim alabilmek için ÖSS sınavında herhangi bir yeri kazanmış ya da yerleştirilmiş olmanız gerekmiyor. Üniversitelere başvuruda lisede almış olduğunuz dersler ve not ortalamalarınız göz önünde bulunduruluyor. Avrupa Birliği üyesi olduğu için, Bulgaristan’da almış olduğunuz diplomalar kolaylıkla YÖK denkliği alabiliyor ve mesleğinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. EGITIM BULGARIA size en uygun şehir, üniversite ve bölüm seçiminde profesyonel destek vererek en doğru karar vermenizi sağlıyor.
    Bulgaristan’da Yaşam ve Sosyal Giderler
    Yurtdışında eğitim almak için en ekonomik seçeneklerden biri Bulgaristan’dır. Üniversitelerin yıllık ücretleri ortalama 3000 Euro civarındadır. Tıp, Eczacılık ve diş hekimliği bölümlerinde ise yıllık okul ücretleri 5000 – 6000 Euro civarında olmaktadır. Bulgaristan’daki üniversitelerin büyük çoğunluğu öğrencilerine yurt olanağı sağlamaktadır. Üniversite yurtları genellikle 2–3 kişilik odalara sahip olup, devlet yurtlarının aylık ücreti
    25-30 Euro civarındadır. Daha iyi şartlara sahip özel yurtlarda ise aylık 60 – 80 Euro ödeyerek konaklanabilir. Dileyen öğrenciler ev kiralayabilir ve genellikle birkaç kişiyle paylaşılacak bir evin kirası evin yerine ve özelliklerine göre 250 – 400 Euro arasında değişir. Öğrencilerin aylık geçim masrafı 300–400 Euro civarındadır.
    Bulgaristan Üniversitelerine Egitim Bulgaria Kalitesi ve Güvencesi İle Yerleşeceksiniz!
    AB Üniversitelerine başvuru, ikamet izni alınması ve vize işlemleri profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi ve takip edilmesi gereken uzun ve karmaşık bir süreçtir. Geleceğinizi doğrudan etkileyecek olan bu süreçte EGITIM BULGARIA deneyimi ve güvencesinde olacaksınız. Üniversite kabul için gerekli olan belgelerinizin hazırlanması, dosyanızın üniversiteye elden teslimi ve kabul işlemlerinin EGITIM BULGARIA Bulgaristan temsilciliği ile elden takibinin yapılması, konaklama organizasyonunun yapılması ve ikamet onay belgenizin temini, vize dosyanızın hazırlanması, vize oryantasyonu, uçuş organizasyonunuzun yapılması ve Bulgaristan’da EGITIM BULGARIA temsilcisi tarafından karşılanıp evinize ve okulunuza ***ürülmenizde EGITIM BULGARIA hep yanınızda olacak. Eğitim süreniz boyunca okul, yaşam, dış faktörler ile ilgili bir sorun yaşadığınızda anında destek olarak yanınızda olacağız.

BULGARISTANDA KIMLER OKUYABILIR ;
    - Lise mezunu olan herkes üniversite sınavına girmeden Bulgaristan üniversitelerinde istedikleri bölümlere yazılıp okuyabilmektedirler.
    — Meslek Yüksek Okulları (MYO) mezunları DGS şartı aranmadan sınavsız Bulgaristan üniversitelerinde lisans tamamlayabilmektedirler.
    — İmam – Hatip mezunları istedikleri alanları seçip özgürce yaşayıp okullarına rahatlıkla girip çıkabilirler.
    BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİ :
    Sofya
    Sofya Teknik Üniversitesi
    Sofya Teknik Üniversitesi Sliven Kampüsü
    Sofya Tıp Üniversitesi
    Sofya St.Kliment Ohridski
    Sofya Ormancılık Teknik Üniversitesi
    Sofya Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi
    Lüben Karavelov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi
    Sofya Sanat Akademisi
    Uluslararası Ekonomi Üniversitesi
    Sofya Spor Akademisi
    Pernik
    Pernik Avrupa Politeknik Üniversitesi
    Plovdiv
    Plovdiv Tıp Üniversitesi
    Pleven Tıp Üniversitesi
    Plovdiv Gıda Tekn. Üniversitesi
    Varna
    Varna Naval Academy | Denizcilik Akademisi
    BULGARİSTAN ÜNİVERSİTELERİNE KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR
    Lise diploması, (Noterden Tasdikli, Vilayet makamından apostilli.)
    Pasaport (Pasaportun resim ve bilgilerinizin bulunduğu sayfa fotokopisi, pasaport en az 2 yıllık sürede olmalı)
    Kimlik Fotokopisi
    Sağlık Raporu (Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya sağlık ocaklarından alınan, sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli)
    Transkript (Lise not dökümü, 1,2,3 okumuşsanız 4, dönemi yıl sonu notlarını gösteren belge)
    Okuma Hakkı Belgesi ( Öğrencinin, en son mezun olduğu okuldan alınacak, verilen diplomanın yüksek öğrenim almak için yeterli olduğuna dair bir yazı) (bağlı bulunduğu liseden onaylı ve vilayet makamından apostilli belge)
    Fotoğraf (6 adet vesikalık resim arka zemin beyaz olması gerekiyor)
    Taahhütname (Öğrenci ailesi tarafından, öğrencinin eğitimi süresince masraflarını karşılayacağına dair, noterden tasdikli (bu belge öğrencinin Bulgaristan Cumhuriyeti Konsolosluğun da (D) oturum vizesi alırken gerecektir.)

Aklınıza takılan soru ve görüşleriniz için merkez ofisimize gelerek bilgi edinebilir yada telefonla danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinde ki Soru – Cevap kısmına da göz atmanızı önermekteyiz. Eğitim hayatınızda http://www.egitimbulgaria.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •