13 sonuçtan 1 --- 13 arası gösteriliyor

Post üniversite kabulü

Lise son sınıf öğrencisiyim.İngilizce seviyem çok kötü olduğu için ve mezun olduktan sonra okul sınavı telaşı da kalktığı için seneye üniversite sınavına tekrar girmeyi planlıyorum. Asıl sorum burslu olarak Amerikan üniversitesini nasıl tercih yapılır?

Kıdemli Üye
    metin1606 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    06 04 2010

Alıntı mustafa_varal tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Lise son sınıf öğrencisiyim.İngilizce seviyem çok kötü olduğu için ve mezun olduktan sonra okul sınavı telaşı da kalktığı için seneye üniversite sınavına tekrar girmeyi planlıyorum. Asıl sorum burslu olarak Amerikan üniversitesini nasıl tercih yapılır?
    amerikada lisansta burs yok, masterda cok az, doktorada ise cogunluk aliyor.Baska ulkelere bakin derim.

Arrow

Alıntı metin1606 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    amerikada lisansta burs yok, masterda cok az, doktorada ise cogunluk aliyor.Baska ulkelere bakin derim.
    Aslında istediğim yer Arizona Devlet Üniversitesi. Aileme çok fazla maddiyen yüklenmek istemediğim için burslu olarak üniversite arıyorum.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    06 04 2010

Alıntı mustafa_varal tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Aslında istediğim yer Arizona Devlet Üniversitesi. Aileme çok fazla maddiyen yüklenmek istemediğim için burslu olarak üniversite arıyorum.
    burs bulamazsin oyle bir sey yok yani olmayan bir sey hakkinda arastirma yapma, asunun undergrad yilligi 25 binden asagi degildir.

burs bulamazsin oyle bir sey yok yani olmayan bir sey hakkinda arastirma yapma, asunun undergrad yilligi 25 binden asagi degildir.
    Burs diye birşey yok demek doğru bir tanım değil, burs var fakat almak biraz zor. sınırlı sayıda veriliyor zaten. Eğer not ortalaması yüksekse SAT den de çok yüksek bir puan almışsa referans mektuplarıyla belki alınabilir ama kolay değil hele not orlaman düşükse boşuna deneme derim. Arizona state university nin international öğrenciler için burs bilgileri ve başvuru koşullarını okumak için; http://global.asu.edu/future/undergrad

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    06 04 2010

Alıntı Marooned tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Burs diye birşey yok demek doğru bir tanım değil, burs var fakat almak biraz zor. sınırlı sayıda veriliyor zaten. Eğer not ortalaması yüksekse SAT den de çok yüksek bir puan almışsa referans mektuplarıyla belki alınabilir ama kolay değil hele not orlaman düşükse boşuna deneme derim. Arizona state university nin international öğrenciler için burs bilgileri ve başvuru koşullarını okumak için; http://global.asu.edu/future/undergrad
    dediigim bilgi kesindir, kendim buyuk bir eyalet universitesinde grad level ogrenciyim, yakin arkadasim international officede calisiyor, yabanci ogrencilere lisansta kesin burs yok dedi. Inanmazsan acarsin telefonu istedigin okulun international officinden kontrol edersin. Belki turkiye birincisi olursan belli sinavlarda yada koc lisesi gibi amerika ile baglantili bir liseyi birinci bitirirsen alabilirsin ona bir sey diyemem onlar icin bile supheliyim cunku lisansta arastirma yok, yani bursluk bir durum yok.
    Last edited by metin1606 : 23 03 2012 tarihinde saat 23:47

dediigim bilgi kesindir, kendim buyuk bir eyalet universitesinde grad level ogrenciyim, yakin arkadasim international officede calisiyor, yabanci ogrencilere lisansta kesin burs yok dedi. Inanmazsan acarsin telefonu istedigin okulun international officinden kontrol edersin. Belki turkiye birincisi olursan belli sinavlarda yada koc lisesi gibi amerika ile baglantili bir liseyi birinci bitirirsen alabilirsin ona bir sey diyemem onlar icin bile supheliyim cunku lisansta arastirma yok, yani bursluk bir durum yok.
    Senin okuduğun okul lisans öğrencilerine burs vermiyor olabilir fakat bütün okullar lisans öğrencilerine burs vermez şeklinde bir genelleme yapmak yanıltıcı bir bilgi olur, ASU'nun resmi sayfasında açıkca belirtmiş;

ASU offers a limited number of New American University Scholarships for highly qualified freshman students (F-1 and J-1 visa status) who are non-immigrant, nonresident and degree seeking. http://global.asu.edu/future/undergrad

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    06 04 2010

Alıntı Marooned tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Senin okuduğun okul lisans öğrencilerine burs vermiyor olabilir fakat bütün okullar lisans öğrencilerine burs vermez şeklinde bir genelleme yapmak yanıltıcı bir bilgi olur, ASU'nun resmi sayfasında açıkca belirtmiş;

ASU offers a limited number of New American University Scholarships for highly qualified freshman students (F-1 and J-1 visa status) who are non-immigrant, nonresident and degree seeking. http://global.asu.edu/future/undergrad
    ben olayin icindeyim sen bana ne gosteriyorsun, bilmeden yaziyorsunuz burda, application fee almak adina yaziyorlar, turkiyeden 1 tane ogrenci gostersinler gelip bedavaya okumus, orda yazilanlara bakma ac telefonu sor.

ben olayin icindeyim sen bana ne gosteriyorsun, bilmeden yaziyorsunuz burda, application fee almak adina yaziyorlar, turkiyeden 1 tane ogrenci gostersinler gelip bedavaya okumus, orda yazilanlara bakma ac telefonu sor.
    Bak sevgili dostum, hiçbir kaynak göstermeden application fee amak için öyle yazıyorlar demek çok komik ve yetersiz bir bilgi, ben resmi kaynak göstererek verdiğin yanıltıcı bilgiyi çürüttüm. Amerika'da okuyorsun fakat anlaşılan Amerikan eğitim sistemine pek hakim değilsin. Bu konuda araştırma yaparak eksik bilgidiğin şeyleri düzeltmeni tavsiye ederim, böylesi eğitim hayatında senin için daha yararlı olur mesela aşağıdaki videoları izleyerek işe başlayabilirsin. öğrenmek istediğin şeyler olursa seve seve yardımcı olurum saygılar...

MIT'de ki Burs İmkanları
    Yale Üniversitesin de ki Burs İmkanları
    Harvard Üniversitesi'nde ki Burs İmkanları

Üye
    code17 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 10 2009

Nasıl lisansda burs yok ? burs yoksa benim arkadaşım nasıl aldı ? İnsanları yanıltmayın lütfen. Ortalaması yüksek olanlara burs imkanı sağlanmaktadır.

Amerika'da lisans yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem ilk olarak community college dan associate degree alın ve ortalamanızı yüksek tutun. Zaten en az C alamız gerekecek. Biraz çalışarak 3.00 ve üzeri ortalama yaparsanız transfer olduğunuzda burs alabilirsiniz ve in state tuition ödersiniz.

Ayrıca şu siteleri inceleyin;

Türkçe: http://www.esli-turkey.com
    İngilizce: http://www.esli-intl.com
    Last edited by code17 : 24 03 2012 tarihinde saat 20:15
    __________Beleive that dreams come true everday because they do

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    06 04 2010

Alıntı code17 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Nasıl lisansda burs yok ? burs yoksa benim arkadaşım nasıl aldı ? İnsanları yanıltmayın lütfen. Ortalaması yüksek olanlara burs imkanı sağlanmaktadır.

Amerika'da lisans yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem ilk olarak community college dan associate degree alın ve ortalamanızı yüksek tutun. Zaten en az C alamız gerekecek. Biraz çalışarak 3.00 ve üzeri ortalama yaparsanız transfer olduğunuzda burs alabilirsiniz ve in state tuition ödersiniz.

Ayrıca şu siteleri inceleyin;

Türkçe: http://www.esli-turkey.com
    İngilizce: http://www.esli-intl.com
    senin arkadasinkisi kismi burs, benim dedigim yuzde yuz full tuition scholarship -bu okullarin ogrenci cekme amacli yaptiklari birsey, cc de 3 ustu ortalama yaptiktan sonra transfere kabul edileceginin garantisi yok, bu in state olayi birkac ogrenciye yapilir digerlerine burs filan birsey vermezler, cc de zaten cogu kisi 3.5 ve ustu ortalama yapiyor.

Varsayılan eduWise University Guidance & Test Prep Center

Lisans düzeyinde burs yok demek doğru değil. % 100 ile % 0 arasında bir oranda alınabilir, ancak elbette bu öğrenci bazında çok değişen bir durum ve de evet kesinlikle kolay değil. Ancak Türkiye'de bir özel üniversitede okumayı planlayan her öğrencinin bütçesine uygun olacak oranlarda burs alınabilir, hem de karşılığında daha iyi bir eğitim alınır.

Çok farklı kereler paylaşmış olmama karşın, halen aynı sorular geldiği için tekrardan paylaşıyorum:
    1. Öğrencinin akademik başarısına göre burs alınabilir (Not ortalamaları, SAT veya ACT skorları).
    2. Eyalet üniversiteleri bulundukları eyaletler tarafından finanse edildikleri için yabancı öğrencilere need based aid veremezler, ancak özel üniversiteler fonlarını istedikleri gibi kullanabilirler ve de yabancı öğrencilere istedikleri kadar burs verebilirler.
    3. Eğer Division I veya II düzeyinde oynayabilecek düzeyde bir atletseniz %100 burs alabilirsiniz. Ancak lütfen bu oynama düzeyini okulunuzun takımında yer almak olarak tercüme etmeyin. Birçok spor dalında örneğin milli takım düzeyindeyseniz ve de üniversitenin koçu sizi takımına katmak isterse %100 oranında burs alabilirsiniz.

Amerika'da ortalama 3 000 tane üniversite var. Lütfen içinde yaşadığımız tek bir örnekten yola çıkarak genellemeler yapıp insanları yanıltmayalım... Internet çok güçlü bir bilgi kaynağı ama aynı zamanda büyük bir bilgi çöplüğü malesef...

eduWise University Guidance & Test Prep Center
    www.eduwise.com.tr
    90 212 299 45 16
    [email protected]

Varsayılan burs

undergrad burs almak kolay degil. kicini yirtman gerekiyor sat skorunun 2100 uzeri olucak senin ingilizcen kotuyse bursu unut, amerikada okuyacaksan baban zengin olucak yada cok zeki olucaksin. zaten yeteri kadar zeki olsaydin simdiye sat ye girmis ve okula basvurmus olurdun. zaten scoreun cok iyi olsada full burs cok zor kotu universitelerden belki, akomadasyonunu odemezler dorm ve meal planini cebinden odersin oda donemlik $5000 okul fee leri haric. dostum amerikada okumak icin hem zengin olucan hem cok zeki olucan.

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •