Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
17 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Varsayılan Tennessee Tech University

Arkadaslar ben yaklasik 4 senedir abd de yim ve seneye mezun olucam ins. Tennessee tech de makina muh. 4. sinifa basladim. Universiteye turkler gelse cok guzel olurdu ama universitede bulundugum 3 yil boyunca hic turkle karsilasmadim. Eger abd de okumak istiyen varsa cok guzel biyer, tennessee eyaletinde. Amerikalilarla iyi kotu gunleriniz olur cookeville tennessede ev kiralari cok makul biz 450$ kira veriyoruz 2bed room washer dryer hersey var ve okula 10dkk yurume mesafesinde. eger ogrenci iseniz cok guzel bi yer, bu sene esl dil okuluda acilmis duydugum kadariyla. okulun sitesi tntech.edu detayli bilgi almak isteyenler benle kontaga gecebilirler.

Not: hicbir finansal cikar icin bu postu yazmadim sadece turk arkadaslara yardim amacli.
    tesekkurler

Kıdemli Üye
    metin1606 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 04 2010

dostum sen bu okulu nerden buldun, 40 yil dusunsem aklima tennessee de okumak gelmez, bu okulu da acikcasi ilk defa duyuyorum.
    Last edited by metin1606 : 21 08 2011 tarihinde saat 22:50

Alıntı metin1606 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    dostum sen bu okulu nerden buldun, 40 yil dusunsem aklima tennessee de okumak gelmez, bu okulu da acikcasi ilk defa duyuyorum.
    Burda bi asistanlik pozisyonu vardi onun dolayisiyla geldim. Ama okul cok guzel kampusu ve egitimi olsun. Tennessee de vanderbilt den sonra 2nci siraya girer.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    05 04 2010

Alıntı enesuzel tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Burda bi asistanlik pozisyonu vardi onun dolayisiyla geldim. Ama okul cok guzel kampusu ve egitimi olsun. Tennessee de vanderbilt den sonra 2nci siraya girer.
    University of Tennessee de sizden once, sen lisans duzeyinde nasil asistanlik aldin, bu ilk defa duydugum bir sey, ustelik yabanci ogrencisin ve okula baslamadan almissin, neye gore asistanlik verdiler verdiler sana, sen bu okulu nereden duydun cunku kendin de demissin hic turk yok diye, bilinen bir okul degil, bi tanidigin mi vardi orda yasiyan.
    Last edited by metin1606 : 22 08 2011 tarihinde saat 00:00

University of Tennessee de sizden once, sen lisans duzeyinde nasil asistanlik aldin, bu ilk defa duydugum bir sey, ustelik yabanci ogrencisin, neye gore asistanlik verdiler verdiler sana, sen bu okulu nereden duydun cunku kendin de demissin hic turk yok diye, bilinen bir okul degil, bi tanidigin mi vardi orda yasiyan.
    T.A. olabilmek icin master duzeyinde olmak gerekiyor, ben TA degildim bir hocanin NSF den aldigi projede asistan olarak calistim. Daha sonra departmanda student-worker olarak devam ettim. Okulda Phd. yapan bir arkadasim vardi onun vesilesi ile geldim buraya. Ayrica UT den buraya bircok ogrenci transfer oluyor, bizim okulun Civil ve Mechanical Engineering departmanlari cok kaliteli ve guzel egitim veriyor.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    05 04 2010

dogrudur, her okulda bazi bolumler kaliteli olabiliyor, donemlik ne kadar oduyordun sen okula, bi indirim aldin mi, bir de bu asistanlikta 20 saat calisabiliyorsun haftada, saatine ne kadar veriyorlar. Benim de alma durumum var, eger alirsam donem ucreti vermiyecekmiyim, yoksa sadece asistanlik maasi olarak saatine 10 dolar kadar mi alacagim, bu kafama takildi. -master yapiyorum.

dogrudur, her okulda bazi bolumler kaliteli olabiliyor, donemlik ne kadar oduyordun sen okula, bi indirim aldin mi, bir de bu asistanlikta 20 saat calisabiliyorsun haftada, saatine ne kadar veriyorlar. Benim de alma durumum var, eger alirsam donem ucreti vermiyecekmiyim, yoksa sadece asistanlik maasi olarak saatine 10 dolar kadar mi alacagim, bu kafama takildi. -master yapiyorum.
    Eger master yapiyor isen tuition-cut alabiliyorsun(in-state oduyorsun) bazen kalan instate'i de departman waive(adviser inin insiyatifi ile) edebiliyor yani okula hicbir ucret odemiyorsun ve buna ek olarak haftalik calistigin 20 saatlik ucreti maas olarak aliyorsun. Bu genelde saatlik 10-11 bazen $12 da olabiliyor. Eger master ogrencisiysen bir hocanin sana bukadar butce ayirabilmesi icin cok iyi bir ogrenci olman gerekiyor. fakat undergradlarda boyle birsey sozkonusu olmuyor biz surekli olarak non-resident full tuition oduyoruz.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    05 04 2010

Biraz arastirdim, cok guzel bir okula benziyor, ustelik turk olmamasi da ingilizce acisindan bence buyuk avantaj. Ayrica yasam masraflari da cok ucuz.

Bu okulun PHD in Engineering programi varmis. Benim uretim sistemleri muhendisligi lisansim ve muhendislik ve teknoloji yonetimi uzerine yuksek lisansim var. Phd programi iyi mi bu okulun? Burs alabilirmiyim?

Banned
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Cool

Alıntı emrahbese tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu okulun PHD in Engineering programi varmis. Benim uretim sistemleri muhendisligi lisansim ve muhendislik ve teknoloji yonetimi uzerine yuksek lisansim var. Phd programi iyi mi bu okulun? Burs alabilirmiyim?
    " Phd programi iyi mi bu okulun? "

iyi mi ( ? ) deyince neler kast ediyorsun ? Sana gore iyisi ve/veya kotusu nedir yani acaba ?

merhaba hocam ben 3 yaz watla knoxville civarındaydım ve orada çalıştım. şimdi tekrar gitmek istiyorum fakat master düşünüyorum. utk da masrafım ne kadar olur burs alma imkanım ne derecedir ve nasıldır bu konu hakkında bir fikrin var mı acaba?

Tennessee zenci yogunlugunun fazla oldugu bi emalet.
    gozunu acmasan yalanlara baglarsin. uyanik olman gerek.
    doğruyu doğurtan adam

zenciler memphis civarında east tarafında hemen hemen hiç yok

Kıdemli Üye
    Confession kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    12 09 2006

Gecen hafta Memphis'teydim. Pek begenmedim ve evet guvenlik sorunu var ciddi sekilde. Knoxville'i biliyorum. UTen'nin campusu orda ve evet gercekten cok guzel bir kampus..

Mephisde zenci yogunlugu var ama knoxville ve nashville o kadar degil bizim okulda cok az zenci var onlarda zaten atlet ya futbol ya basketball takimindalar. Utknoxville hakkinda bilgim yok ama muhendislik okuyacaksaniz tennesede ya vanderbild ya tntech, vanderbild cok pahali ve saygin bir okul bizimkisinin ucreti biraz daha uygun bence okumak icin en ideal yerlerden biri.

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •