Toplam 3 sayfada 1 123 SonSon
45 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Varsayılan 30 bin $ a yapılacak ufak işler

merhaba arkadaşlar.ben 2 yıldır ingilteredeydim.dil okulu için gitmiştim 6 aylıgına ama 2 yıl kaldım orda.ve pedicab işi yaptım.ingilterenin yasantısı bana göre olmadıgı için amacımı belirlemiştim.burda biraz para toplayıp abd ye gitmekti.(para toplamak için paylasımlı oda da kaldım.sigara içmedim,dısarda bir hamburger bile yemedim)2 yılda toplam 30 bin dolara yakın para topladım.simdi biraz daha rahat edip abd de ufakta olsa bi iş yapmak istiyorum.acaba ne yapabilirim.örnegin ingilterede haftalık kirası 60 pound olan padicablari kiralayıp haftada 350 pound kazanmak mumkun.(cok calısarak ama)ve belli bir süre sonra tanesı 650 pound tan 2 tane bisikletim olmustu.bir tanesini ben kiralıyordum.digeriyle kendm işe cıkıyordum.ve inanıyorum abd de de böyle işlerr vardır.yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.

Kıdemli Üye
    metin1606 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 04 2010

pedicabcilik yaparsin gene, anlasilan ihtisasin o yonde. nyc ve san diegoda pedicab yapanlar var.
    Last edited by metin1606 : 04 08 2011 tarihinde saat 09:29

Kıdemli Üye
    MySea kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Pizza restaurant devralabilirsiniz; $30 bin pesin verirseniz, ve geri kalani aylik taksitlerle odersiniz. Benim arkadasim bu sekilde aldi toplamda $55 bine; $25 bin pesin verdi, kalani aylik $2000 taksit yapti. Haftada isyeri $8 ile $10 bin arasi para yapiyor, %20 ile %25 civari birakiyor masraflardan sonra...Yani haftada ortalama $1500 civari para birakiyor, ayda $6000...Ama bu konuda onemli oran isyerinin yeri ve musteri potansiyeli...Ayrica haftanin 7 gunu isyerinin basinda olmaniz gerekiyor, sabah 10 aciliyor, aksam 11 kapaniyor...
    No diploma or high school diploma or less : They do the labor.
    Associate/Bachelor degree : When there is a problem, they understand the problem and find a way to fix it and plus they can document it.
    Master's degree: They find more than one way to fix the problem (shortcuts)
    Anything beyond Master's degree: They always create problems and don't know how to fix them.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    05 04 2010

Ayda 6k cok iyi para.Is yapamayip kapanan onlarca pizzaci var.Senin arkadas iyi denk getirmis.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Alıntı metin1606 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ayda 6k cok iyi para.Is yapamayip kapanan onlarca pizzaci var.Senin arkadas iyi denk getirmis.
    Yeri cok iyi, birbirine cok yakin 3 tane kucuk kasabaya hitap ediyor, en yakinindaki diger pizzaci yaklasik 10 mile uzakta...
    Associate/Bachelor degree : When there is a problem, they understand the problem and find a way to fix it and plus they can document it.
    Anything beyond Master's degree: They always create problems and don't know how to fix them.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    05 04 2010

Alıntı MySea tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Yeri cok iyi, birbirine cok yakin 3 tane kucuk kasabaya hitap ediyor, en yakinindaki diger pizzaci yaklasik 10 mile uzakta...
    bize denk gelmez oylesi okumakla da bisey olacagi yok.
    Last edited by metin1606 : 04 08 2011 tarihinde saat 14:20

Kıdemli Üye
    barisss kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 11 2005

Alıntı MySea tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Pizza restaurant devralabilirsiniz; $30 bin pesin verirseniz, ve geri kalani aylik taksitlerle odersiniz. Benim arkadasim bu sekilde aldi toplamda $55 bine; $25 bin pesin verdi, kalani aylik $2000 taksit yapti. Haftada isyeri $8 ile $10 bin arasi para yapiyor, %20 ile %25 civari birakiyor masraflardan sonra...Yani haftada ortalama $1500 civari para birakiyor, ayda $6000...Ama bu konuda onemli oran isyerinin yeri ve musteri potansiyeli...Ayrica haftanin 7 gunu isyerinin basinda olmaniz gerekiyor, sabah 10 aciliyor, aksam 11 kapaniyor...
    Mysea,
    Sen bu isin icindeymisin gibi yazmisin.
    Ayda net 6 bin iyi para.

Vergilendirme nasil oluyor boyle gelirlerde?
    retirement savings
    ve health + dentist gibi odemeler disinda elde ne kaliyor?

Bizim KBT'de,
    Amerika batiyor diye dolasiyor ortada!

KBT, sabahtan aksama kadar aglamak yerine, pizza isine girsene
    ATATURK ve Fenerbahçe
    http://www.youtube.com/watch?v=1IfCv-aGyhs
    ------------------------------------------------------------------------------
    EY TURK GENCLIGI
    http://www.youtube.com/watch?v=aYXD9JfB_tE
    -------------------------------------------------------------------------------
    FENERBAHCE FASIZME ASLA TESLIM OLMAYACAKTIR
    http://video.sozcu.com.tr/2014/video...ayacaktir.html

pedicabcilik yaparsin gene, anlasilan ihtisasin o yonde. nyc ve san diegoda pedicab yapanlar var.
    tekrardan pedicab işi yapmak istemiyorum oldukca yorucu bir iş.yorucu ve stresli olmayan bir iş yok gerçi farkındayım ama değişik bir iş yapmak istiyorum.

bir de konu baslıgını yanlıs yazmısım biraz.30 bin dolar param var fakat tamamını iş için dusunmuyorum.3-5 bin de olsa elimde kalmalı baska bir gelirim yok cunku.

pizzacı işine gelince, elimdeki para yetmez gibi geliyor.?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    05 04 2010

sen is icin buyuk sehirlere gideceksin, buyuk sehirlerde de yasam masrafin yuksek oluyor, en basiti ny icin min degerler 650 oda kira+100 metro karti+okul aylik 400+yeme icme 400 - sen bunun ustunu yapacaksinki para biriktirme durumun olsun, bence amerikaya gitmen mantikli degil. Aylik yeme icme masrafini 400 dolar olarak aldim, bu da cok gercekci degil, sigara ve icki de iciyorsan bunun fazlasini eklemen lazim.Telefon, internet, giyim, ilac, gece eglencsi gibi ekstra masraflar da cikiyor.

sen is icin buyuk sehirlere gideceksin, buyuk sehirlerde de yasam masrafin yuksek oluyor, en basiti ny icin min degerler 650 oda kira+100 metro karti+okul aylik 400+yeme icme 400 - sen bunun ustunu yapacaksinki para biriktirme durumun olsun, bence amerikaya gitmen mantikli degil. Aylik yeme icme masrafini 400 dolar olarak aldim, bu da cok gercekci degil, sigara ve icki de iciyorsan bunun fazlasini eklemen lazim.Telefon, internet, giyim, ilac, gece eglencsi gibi ekstra masraflar da cikiyor.
    ingiltereye gittin mi bilmiyorum fakat abd nin 2 katı daha pahalı nerdeyse. ve o sartlarda 30 bin para biriktirdim 2 yılda.kira ulasım sağlık(gerci allah'a sukur buyuk bır saglık problemı yasamadım) ynı kısacası abd ordan daha ucuz. ve senın hesabına gore aylık okul ucretı 400 demıssın ama ben okula gıtmeyı dusunmuyorum.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 11 2005

Big ben,
    Senin U.S vizen varmi?

Yoksa sayet, Burda okula'da gitmeyi dusunmedigine gore, nasil almayi dusunuyorsun!
    ATATURK ve Fenerbahçe
    EY TURK GENCLIGI

Alıntı barisss tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Big ben,
    Senin U.S vizen varmi?

Yoksa sayet, Burda okula'da gitmeyi dusunmedigine gore, nasil almayi dusunuyorsun!
    öğrenci vizesini alınca iş kurabiliyor musun, yada ft calısma iznin oluyor mu. her iş için giden Türkiye'den öğrenci vizesi mi almak zorunda?

2017 yılına kadar turist vizem var bu arada.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    04 08 2009

Alıntı barisss tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Mysea,
    Sen bu isin icindeymisin gibi yazmisin.
    Ayda net 6 bin iyi para.

Vergilendirme nasil oluyor boyle gelirlerde?
    retirement savings
    ve health + dentist gibi odemeler disinda elde ne kaliyor?

Bizim KBT'de,
    Amerika batiyor diye dolasiyor ortada!

KBT, sabahtan aksama kadar aglamak yerine, pizza isine girsene
    Ben bu isin icinde degilim ama daha once yazdigim gibi arkadasim bu isin icinde ve bana anlattiklari bunlar...Vergi konusunda bilgim yok, hic sormadim daha dogrusu, ama bildigim kadariyla muhasebecisi var, o hallediyor o isleri...
    Ben kendisinin retirement/health/dentist gibi benefitleri kullandigini sanmiyorum, yani Turkish usul devam ediyor bildigim kadariyla

Benim anlamadigim nokta su: Bazilari burada Amerika batiyor, is yok, para yok diye agliyorlar durmaksizin ama benim cevremde hic issiz yok, herkes tatiline TR'yede gidiyor, en kotu para yapan agzini ayda $2500'den aciyor, millet Niagara Falls'a NY City'e falan haftalik gezmelere, hatta piknige gidiyor, herkesin keyfi yerinde... Sanirim bu Amerika'yi batiranlar yanlis yerlerde yasiyorlar Tamam durgunluk var ama o kadar da bu forumda abartildigi gibi degil yani Yeni, ilk defa ABD'ye gelenleri etkileyebilecek sekilde sadece...Yada tembellikten calismayi sevmeyenlere

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 11 2005

Alıntı Big_ben tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    öğrenci vizesini alınca iş kurabiliyor musun, yada ft calısma iznin oluyor mu. her iş için giden Türkiye'den öğrenci vizesi mi almak zorunda?

vizen varsa mesele yok, girersin Amerika'ya.

Ogrenci vizesi alan is kurabiliyormu dedik sana?

Yazilanlari anla ve sonra cevap ver!

Peki turist vizenle burda nasil is yapacan?
    6 ay sonrada kacak duruma dusecen ustelik.

30 bin dolar (tamam zar zor kazandigin ve senin icin onemli bir miktar. Bunu kucumsemiyorum.) is kurmak icin cok bir para degil ustelik.

Hem bu parayla yasiyacaksin, hemde is kuracaksin bu sartlada Amerika'da..

Olmayacak dua ya amin diyorsun..
    ATATURK ve Fenerbahçe
    EY TURK GENCLIGI

ben iş kurmak istiyorum ufakta olsa diyorum fikrinizi soruyorum.ama hepiniz bilmişlik yapıp vizen var mı yok mu ögrenci olarakta gitmiyceksen nasıl alacaksın.ögrenci vizesiyle nasıl calısıcam onu anlat ozaman. ben 2 yıl ingilterede yasadım ve sadece 1000 pound vardı cebimde calıstım cabaladım ve 30 bin dolar para yaptım 2 yılda.şimdi ise o parayla ufakta olsa bir iş kurmak istiyorum ve yasam masraflarımı karsılayabilcegimi dusunuyorum.sende ilk once dediklerimi oku ve yardım edeceksen dedıklerıme cevap verirsin.anlamadıysan soruyu bir daha senın ıcın tekrar ederim.

hepiniz oraya gitmişsiniz ve hepinizin her konuda bilgisi var.yalan dolanı bırakın allah askına.o parayla bişi olmaz yasam su kadardır falan filan.sadece milleti kandırıyorsunuz.elinizede birsey gecmiyor.boş lakırtı sadece.

gercekten bilgi vermek için yazan arkadaslara tesekkur ediyorum.

Alıntı Big_ben tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Toplam 3 sayfada 1 123 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •