5 sonuçtan 1 --- 5 arası gösteriliyor

Konu: AFS sınavı

Varsayılan AFS sınavı

merhaba 16 yasındayım ve lise 3 e gectim. bu yıl afs veya ise sınavına girmeyi dusunuorum eger son seneyi amerikada okursam oradan universiteye gecis yapabilirmişim (tabi belli sınavlara girdikten sonra ) afs ile gittiğimde benden toefl istemezlermiş gibi bişey sölediler kısaca her kafadan bir ses cıkıyor... exchange olduktan sonra yani oraya gittiğimde basarılı olursam orada okuyabilir miyim ? lütfen yardım edin birde bu kurumlardan hangisi daha iyi afs mi yoksa ise mi ?

Kıdemli Üye
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Alıntı selin95 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    merhaba 16 yasındayım ve lise 3 e gectim. bu yıl afs veya ise sınavına girmeyi dusunuorum eger son seneyi amerikada okursam oradan universiteye gecis yapabilirmişim (tabi belli sınavlara girdikten sonra ) afs ile gittiğimde benden toefl istemezlermiş gibi bişey sölediler kısaca her kafadan bir ses cıkıyor... exchange olduktan sonra yani oraya gittiğimde basarılı olursam orada okuyabilir miyim ? lütfen yardım edin birde bu kurumlardan hangisi daha iyi afs mi yoksa ise mi ?
    Fark ediyorum sen o bu ... afs, ise, els, ef, vs yaziyorsunuz fakat bunlar nedir aciklama felan yok. Yani burada belki herkez bilmez bunlar nedir ... bende dahil olarak. Lutfen aciklayin ki bilelim ki yardimci olan olsun. Ha hemde bunlari buyuk harflen yazin.

Ornek ... ELS ( English Language School ), EF ( English First ), ...
    WHEN THE TRUTH IS FOUND TO BE LIES ALL THE JOY WITHIN YOU DIES !
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    ( DOGRULAR YALANLAR OLARAK BULUNDUKDAN SORNA iCiNDEKi SEViNC OLUYOR ! )

http://www.youtube.com/watch?v=2wM-Bt6-m7M

Woodstock Nation

Afedersiniz benim hatam ... AFS ve ISE lise döneminde olan bir kültürler arası değişim programıdır .. son seneyi yurt dısında okuyup ordan da college e devam edebilmek gibi bir sansım olabilir... benim bilmek istedigim sey ben oraya son sene giderek bir risk alıcam orada universitelere girmezsem burada bosluga duser miyim ? bu benim için bir dez avantaj olusturur mu ? veya orada universitelere belli sınavlara girdikten sonra alınmama ihtimalim ne kadar ? her kafadan bir ses cıkıyor ve bu konu hakkında gercekten bilgi sahibi olan birisi varsa benimle paylasmasını rica ediorum ....

Alıntı selin95 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba Selin , Sorunu Isewolrd değişim programını kazanmış biri olarak yanıtlayayım;
    Bende seninle aynı yaşta biri olarak bu exchange işine baya kafa yormuştum, Fakat sanıyorum şuan seninde içinde olduğunu düşündüğüm durum gibi bende pek bilgi bulamıyodum.
    Neyse sonuçta sınava girdim kazandım ağustosta gidicem .(ayrıca Iseworld u öneririm)

Tabi sınavı kazandıktan sonra baya bilgi verdiler ve bu bilgilere göre sen 11. sınıfta sınava girersen değişim öğrencisi olarak 12. sınıfı amerikada veya istediğin başka bir ülkede okuyabilirsin .
    ( Şimdi yazacaklarım Amerika için söz konusu durumlar)
    Eğer 12. sınıfta gidersen amerikadaki okulların %90 ı son sınıftaki değişim öğrencilerine mezuniyet vermediği için orada mezun olman söz konusu olamıcak. Fakat benim gibi 11. veya diğer sınıflarda gidersen Türkiye'ye döndüğünde denklik alabilirsin böylece Türkiye 'de bir üst sınıfa geçersin.

Ayrıca ülkeler değişim öğrencileri için belli bir yaş sınırı koyuyor ( daha doğrusu bir tarih veriyo ve bu tarihten sonra doğmuş olman gerekiyo) bu tarihlerülkelere göre değişir .

Dediğim gibi ben zamanında pek fazla bilgi bulamamıştım bu nedenle eğer başka soruların olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Diğer ilgilenen arkadaşlar da danışabilirler.

Varsayılan eduWise University Guidance & Test Prep Center

Sevgili Selin95;

Eğer hedefin yurtdışında lisans eğitimi almaksa, bunu Türkiye'de liseyi bitirerek de, 12. sınıfı orada tamamlayıp, 12. sınıf sırasında orada başvurularını tamamlayıp ardından üniversiteye devam ederek de yapabilirsin.

Burada soru şu? Burada hangi lisede okuyorsun? Orada gideceğin lise ne kalitede bir lise olacak? Burada not ortalamaların nedir? Oraya gittiğinde ortalamalarını uyum yılından dolayı düşürecek misin, hem uyum sağlamalay çalışırken hem de üniversite başvurularını yapabilecek misin? Gerekli sınavlara çalışıp alabilecek misin? TOEFL'ı bir kenara koyuyorum, iyi üniversiteler için SAT sınavların girmen gerekecek (Ekim, Kasım, Aralık aylarında).

Gideceğin lise yabancı öğrencilerle başa çıkmaya nekadar alışık bir yer olacak, 'College Counselor'ları seninle yeterince ve gereğince ilgilenebilecek mi? Bunlar çok önemli ve detaylı olarak yanıtlanması gereken sorular...

Ortada gezen 'bilgi kirliliği' çok kötü. Undergraduate düzeyinde birçok burs alan öğrenci var. Daha bu sabah yıllık 34 000 dolar burs alan bir öğrencimiz ofisimizi ziyaret etti. Herkesin önce Community College ardından üniversiteye gittiği doğru değil. Herkes kendi şartlarında en iyi olan hangisi ise onu yapıyor sadece. Başarılı ve zamanında harekete geçmiş öğrenciler her düzeyde burs da alıyor, en iyi okullardan kabul de görüyorlar.

Konuyla ilgili olarak detaylı bilgi almak istersen bizlere email ya da telefonla ulaşabilir, randevu alıp ofisimizi ziyaret edebilirsin.

eduWise University Guidance & Test Prep Center
    www.eduwise.com.tr
    90 212 299 45 16
    info@eduwise.com.tr

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •