7 sonuçtan 1 --- 7 arası gösteriliyor

Varsayılan Malta ile İlgili Faydalı Bilgiler

Malta'da Elektrik Voltajı 240 Volt, 50 Hz'dir. Ülkede kullanılan 2 tür priz sistemi vardır. Biri Türkiye'deki ile aynıdır ancak diğeri için priz adaptörü gerekir. Devamı >>

Kıdemli Üye
    MySea kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 08 2009

??????????????? Tatile mi?
    No diploma or high school diploma or less : They do the labor.
    Associate/Bachelor degree : When there is a problem, they understand the problem and find a way to fix it and plus they can document it.
    Master's degree: They find more than one way to fix the problem (shortcuts)
    Anything beyond Master's degree: They always create problems and don't know how to fix them.

Alıntı MySea tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ??????????????? Tatile mi?
    İster tatil için istersen eğitim için git bu bilgiler yardımcı olacaktır.

Şu an infolange ingilizce kursuna gidiyorum, iyi bir kurs cidden memnunum bitirince de sanırım pratik olması açısıyla en azından yurtdışına gitmek istiyorum. Malta öğrencilerin çok tercih ettiği ve İngiltere'ye göre falan daha ucuz bi yer yanılmıyorsam di mi?

Banned
    pinky300 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Varsayılan Malta'da İngilizce Kursları

Malta'da İngilizce Kursları

http://**********************/index.php...lizce-kurslari

[IMG]http://**********************/images/dil-okullari/malta-dil-okulu-main.jpg[/IMG]
    Öğrencilerin Malta’ yı tercih etmelerinin en büyük nedeni; Malta’ daki eğitim ve yaşam giderlerinin ülkemizden dahi çok ucuz olması ve bu nedenle eğlence ve eğitimi aynı anda yapabilme istekleridir!
    Malta, Güney Avrupa'da, Orta Akdeniz'de yer alan, Sicilya'nın güneyindeki adalar devletidir. Malta 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino’ dur ve İngilizce Dil Okulları özellikle Malta, St. Julians, St. Pauls, Sliema, Valetta ve Gozo’ da bulunmaktadır. 1960 yılına kadar İngiltere egemenliğinde yaşamıştır. Bu nedenle eğitim ve yaşam sistemi birebir İngiliz sistemi ile aynıdır. Malta'da hiç dağ yoktur. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise harika kumsalları, koyları ve limanları vardır.
    [IMG]http://**********************/images/dil-okullari/malta-dil-okulu1.jpg[/IMG]
    Malta Adaları, yumuşak kışları ve sıcak yazıylaharika bir iklime sahiptir. Türkiye’ den birçok öğrencinin ya kendi deneyimleri ya da arkadaş çevresi nedeniyle Malta’ da Eğitim ve Yaşam hakkında bilgileri mevcuttur. Bu nedenle Malta Adasındaki kış mevsiminin soğuk olmadığı bilenler, kış ve sonbahar dönemlerine de gelebilen uzun Akademik Dönem İngilizce sınıflarını da ucuzluğu nedeni ile tercih etmektedirler.
    Malta ekonomi olarak sıkıntı çekmeyen küçük bir ada ülkesidir. Ülkede hiç evsiz bulunmamaktadır.Nüfusun yoğun olmaması sebebiyle halkın refah düzeyi gayet normaldir. Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97 sini turizm kaynaklıdır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi vardır. Ülkede 50 den fazla dil okulu bulunmaktadır.
    Kurslar sadece bir sınıf ve hocadan alınacak eğitimin dışında, sosyal hayatla iç içedir. Bu nedenle öğrenciler uluslararası bir platformda konuşma pratiğini her daim yapabilmektedirler. Malta'da İngilizce dil okullarında verilen İngilizce Kursları çok çeşitlidir.

• Genel İngilizce
    • Akademik İngilizce
    • Sınavlara Hazırlık - TOEFL, TOEIC, CPE, CAE, FCE, IELTS
    • İş İngilizcesi / Business English
    • Mesleki İngilizce (Hukuk, Tıp, Finans, Turizm, Teknoloji )
    • Yöneticiler için İngilizce •
    • Öğretmenler için Eğitim (CELTA, TEFL)•
    • Çocuklar ve Gençler için İngilizce yaz ve kış okulları ve kamplar

Malta ’da İngilizce Kursları yaz ve kış dönemlerinde farklılık göstermektedir. Yaz dönemlerinde kurs ücretlerinde çok indirimler olsa da, konaklama yerleri sezon farkından dolayı artmaktadır.
    Sizlere en uygun kurs, ders programı, konaklama seçeneğini belirleyebilmemiz için, Malta’ da ne için ve ne kadar süreli İngilizce kursu almak istediğinizi danışmanınıza belirtmek yeterli olacaktır!
    Malta’ da öğrencilerin yasal çalışma izni yoktur. Malta Konaklama yerleri açısından en zengin çeşide sahiptir. Aile yanı, okul yurdu, öğrenci apartmanları ve hotel gibi birçok konaklama seçenekleri mevcuttur. Yaz döneminde kursa başlamak istiyorsanız, Konforlu hotel ve öğrenci yurtlarına rezervasyon yaptırmak istiyorsanız; erken kayıt yapmanız gerekmektedir. Malta eğlenceli bir ada olduğu için yaz aylarında gece hayatı çok renkli geçmektedir. Öğrencilerin genel masrafları sadece hareketli sosyal yaşam alanında yükselmektedir. Genel olarak yaşam maliyeti bir öğrenci için aylık 350€ ‘ dur. Eğer öğrenci eğlenceli gece yaşamından da faydalanmak istiyorsa bu rakam artış gösterecektir.
    Malta vizesi Schengen vizesidir. Malta Vizesi İşlemleri, uçak bileti temini, havaalanı karşılama ve konaklama rezervasyonu, sigortanız gibi daha birçok işlem yine ALS STUDY tarafından ücretsiz olarak yürütülmektedir. Malta'da 50 tane farklı İngilizce Kurs olup; danışmanlarımızın ziyaretleri ile Türk öğrenciler için uygun bulduğumuz İngilizce Kurslar aşağıdaki gibidir.

• Sprachcaffe
    • LAL
    • ESE Malta İngilizce Dil Okulu
    • AM Language
    • Club Class
    • Chamber College
    • International House
    • Alpha School
    • English Plus
    • İnlingua
    • Kaplan-Aspect
    • EC
    • NSTS
    • Link English
    • Global Village
    • Linguatime
    • ELA
    • Eurocentres

Dünyanın her yerinden her yıl yaklaşık 30.000 öğrenci İngilizce öğrenmek amacıyla Malta'ya gelmektedir. Eğitimde kaliteyi korumak amacıyla Malta'daki dil okullarının tümü Malta Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca büyük çoğunluğu da FELTOM 'a bağlıdır. FELTOM Malta'daki önemli dil okullarının kurduğu bir birliktir. Birlik, Eğitim Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı tarafından tanınmaktadır ve Malta Ulusal Turizm Organizasyonu'nun danışmanı statüsündedir.

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Malta bahar ve yaz doneminde gidilmesi ve ingilizce egitim alinmasi gereken harika bir ulkedir. Mutsuz donen gorulmemistir. Annemin istanbulda oturdugu 40 daireli apartmandan her evden 1 i muhakkak Malta ya gitmistir. yaz doneminde terastaki lokalde yapilan kucuk d.gunu kutlamalarinda ogrendim bunu. Maltada ingilizce kurslari Turkiye de cok unluymus. Saniyorum ki maltanin eglenceleri, fiyatlarin dusuklugu bundaki enbuyuk etken.
    Last edited by pinky300 : 30 11 2013 tarihinde saat 11:26

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Varsayılan Neden Malta' da dil okullarına gidilmelidir?

Neden Malta' da dil okullarına gidilmelidir?

· Schengen Vizesi alabilme kolaylığı nedeni ile tercih edilir.
    · Malta vizesi sayesinde Avrupa' da serbest dolaşım hakkı vardır.
    · Sıcak iklimi ve sıcak kanlı insanları nedeniyle tercih edilir.
    · Türkiye' den sadece 3,5 saat uçuş mesafesindedir.
    · İtalya' ya bağlı bir adadır.
    · Eski Osmanlı tarihinden izler taşımaktadır.
    · Aynı Akdeniz kültürüne sahip oluşu.
    · Şehir yapı ve yaşamıyla Bodrum şehrine benzemektedir.
    · Avrupa ülkelerinin cennet tatil adasıdır.
    · Yemek kültürümüz aynıdır.
    · Malta dil okullarının 4-5 yıldızlı hotel statüsündedirler.
    · 500 kişilik kampüslerde eğitim verilir.
    · İngiliz ve Malta' lı profesyonel öğretmenler tarafından eğitim verilir.
    · Dersler 12 kişilik sınıflarda verilir.
    · Zengin ders seçenekleri vardır.
    · Anne çocuk İngilizcesi, aile İngilizcesi gibi seçenekler mevcuttur.
    · En ucuz olan aile yanı konaklama seçeneğinden, 5 yıldızlı otellere kadar farklı konaklama çeşitleri vardır.
    · Malta dil okulları öğrencileri için hafta sonları büyük Avrupa turları organize ederler.

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •