Toplam 3 sayfada 3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 31 --- 43 arası gösteriliyor
    Kıdemli Üye
    JellyBOY kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 05 2004

ups...

Üye
    vefacanjr kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 08 2004

Merhaba Arkadaslar,

Size Avrupa da master ile ilgili bir sorum olacak. Once kendimi tanıtıyım. Ben uc sene Hacettepe İngilizce İktisat okuduktan sonra Bilkente yatay geçiş yaptım. Son sınıftayım. Hacettepede 3 senenin ortalaması 3.05. Bilkentte bu sene 3.7 civarında gelecek. Bölümüm iktisat. Toefl 260 CBT writing 5.5, GRE ise 790 quantitative Analytic 4.5.

Konuya geliyim. Bu sene jean monnet bursu kazandım. Avrupa da bir okulda bir yıl master yapacagım. Okullara basvuru yapmam gerekiyor. Acaba hangi ülkeye gitsem? Hangi okullar beni kabul eder? Amacım gittiğim yerde kalmak. Bu açıdan bakıldıgında hangi ülke daha iyi. Bu ülkenin AB ülkesi olması gerekiyor. Acaba London School of Economics, Oxford, Cambridge, Essex beni kabul eder mi? Londra da hangi okullar var? Başka bir ülkeye mi gitsem hollanda, isveç gibi mesela Tilburg, Maastricht, Amsterdam ya da Stockholm School of Economics gibi? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Unutamayın gittim yerde kalmak istiyom.

Üye

Giriş Tarihi
    16 08 2004

Merhaba Arkadaslar,

Size Avrupa da master ile ilgili bir sorum olacak. Once kendimi tanıtıyım. Ben uc sene Hacettepe İngilizce İktisat okuduktan sonra Bilkente yatay geçiş yaptım. Son sınıftayım. Hacettepede 3 senenin ortalaması 3.05. Bilkentte bu sene 3.7 civarında gelecek. Bölümüm iktisat. Toefl 260 CBT writing 5.5, GRE ise 790 quantitative Analytic 4.5.

Konuya geliyim. Bu sene jean monnet bursu kazandım. Avrupa da bir okulda bir yıl master yapacagım. Okullara basvuru yapmam gerekiyor. Acaba hangi ülkeye gitsem? Hangi okullar beni kabul eder? Amacım gittiğim yerde kalmak. Bu açıdan bakıldıgında hangi ülke daha iyi. Bu ülkenin AB ülkesi olması gerekiyor. Acaba London School of Economics, Oxford, Cambridge, Essex beni kabul eder mi? Londra da hangi okullar var? Başka bir ülkeye mi gitsem hollanda, isveç gibi mesela Tilburg, Maastricht, Amsterdam ya da Stockholm School of Economics gibi? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Unutamayın gittim yerde kalmak istiyom.

Üye

Giriş Tarihi
    16 08 2004

Merhaba Arkadaslar,

Yeni Üye
    Evergreen kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 12 2004

Lojistik alanında master yapmak istiyorum.Dünyanın herhangi bir bölgesi olabilir yeter ki egitim dili ingilizce olsun.
    Tavsiye edebileceginiz üniversiteler var mı?Okul ücretleri de önemli tabi...
    Bu alanda master egitimi veren üniversiteler genelde mühendislik diploması istiyor sanırım, ben ise uluslararası ilş mezunuyum ama lojistik-tasımacılık alanında 1 senelik is tecrübem var.Bu konuda bilgisi olan arkadasların fikirlerini bekliyorum, simdiden tesekkür...

Kıdemli Üye
    the_clansman kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    01 09 2004

izmir ekonomi üniversitesi lojistik yönetimi var eğitimi çok ii bunuda bir düşün ama illa yurtdışı diyorsan onu bilemem

Üye
    matanza kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

nasıl kazandığını yazabiliyorsun? daha açıklanmadı JM?

Kıdemli Üye
    the_clansman kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    01 09 2004

hollanda, norveç ve isveçi tavsiye ederim hem yaşam hem eğitim için. Ama norveç ab ülkesi değil o başka. Rotterdam school of managementa yada Stockholm School of Economics e giderdim ben olsam.Hollandaya git bence.Bol şanslar

akileus
    Guest

Alıntı vefacanjr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba Arkadaslar,

hepsi garanti gelir hepsine başvur senin gibi arkadaşım vardı mit iktisata girdi bu ortalamalarla

Kıdemli Üye
    metin1606 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 04 2010

Hacettepenin 3.05 i, Bilkentin 3.7 sine denk geliyor. Demek hacettepede muhendislik okusaydin, 2.5 ortalamayi zor gorecekmissin.

akileus
    Guest

Alıntı metin1606 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hacettepenin 3.05 i, Bilkentin 3.7 sine denk geliyor. Demek hacettepede muhendislik okusaydin, 2.5 ortalamayi zor gorecekmissin.
    guzel soz ama hacettepeden 3.9 yapsa yine o okullari ruyasinda goremez.

Banned
    pinky300 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Varsayılan Vizesiz avrupa seyahati gerçek oluyor.

VİZESİZ AVRUPA SEYAHATİ GERÇEK OLUYOR.
    Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz seyahat için ilk adım bugün atıldı.Türkiye ve AB arasında "Vize Serbestisi Diyaloğu Mutabakat Metni" ve "Geri Kabul Anlaşması" imzalandı.

ANLAŞMA NELER GETİRİYOR?Anlaşmayla Türkiye kendi toprakları üzerinden Avrupa Birliği’ne kaçak yollardan giden üçüncü ülke vatandaşlarını geri almayı kabul edecek. Cnbce'nin haberine göre Geri Kabul Anlaşması yürürlüğe girdikten sonra, karşılıklı olarak izleme süreci başlayacak. Avrupa Birliği Türkiye’nin, Türkiye de Avrupa Birliği’nin yükümlülüklerini yerine getirip getirmediğine bakacak.

Konunun devamı için: https://www.facebook.com/AlsStudyYur...manligi?ref=hl

***son 8 senedir yurtdışına öğrenci yerleştirmeleri konusunda uzman olan ve Türkiye'deki tüm konsolosluklarla yakın ilişkilerde olan, vize alma konusunda engin deneyim ve tecrübeleri ile profosyonel hizmet veren vize uzmanı ALS STUDY Yurtdışı Eğitim danışmanlığından destek almanızı önermekteyiz.

Vize uzmanı - ALSSTUDYYURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI - 0212 259 60 75
    http://**********************/vizeler.html

Yeni Üye
    amelia kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 03 2004

Varsayılan Avrupada master doktora

evet her sekilde genel konusma zaten yanlis ama sizin temin ederim ki artik Master yada Doktora yapmanin pek bir esprisi kalmadi...hic bir yerde...

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •