7 sonuçtan 1 --- 7 arası gösteriliyor

Varsayılan Askerlik Tecilim BItti

MErhaba arkadaslar benim 31 ekim 2010 da askerlik tecilim bitti amerikada dil okuluyla bulunuyorum o yuzden burdan erteleme yapamadim babam gidip askerlik subesi ile gorustu oglum amerikada tecili bitti diye bir sorun olur mu diye 2 kere sordurdum ikisinde de subeden su cevap geldi;turkiyeye dondugunde okuldan belgesini getirirse tekrar erteleriz hic bir problem olmaz dediler sizce bu ne kadar dogru gercekten sorun olur mu olmaz mi ?

Üye
    Tilus kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 01 2008

Yasin 29 ve uzerindeyse dil okulu ile hicbir sekilde tecil yaptiramazsin hatta pasaportunun suresi biterse onu bile uzattiramazsin. Pasaport uzatmada dahil askerlik tecil belgeni gormek istiyorlar ve yanlis hatirlamiyorsam senin durumunda yas problemin vardi.

29 yas ustunde lisans programi, sertifika yada dil okulu askerlik icin tecil sebebi sayilmiyor sadece master'a kabul alip baslarsan ve sonrasinda ilk donem sonunda transcriptlerini ve okulda master ogrencisi oldugunu belirten bir belge alip bagli oldugun konsolosluk araciligi ile yada Turkiyeden bizzat tecil ettirebilirsin.

Diger bir olasilik GC sahibi olursan yada bir is yerinde H-1B, OPT, CPT gibi bir calisma hakkina sahipsen tecil ettirebilirsin. Bunlar icinde isyerinden calistigina dair yazilarin, paystublarin ve diger tecil evraklariyla birlikte konsolosluga bizzat giderek yapabiliyorsun.

Askerlik subesindeki gorevli memurlarin yurtdisinda okuyor dendiginde konuyu tam bilmemelerinden yada babanin dil okulunda okudugunu belirtmemesinden bir yanlis anlasilma olmus olabilir.
    Dreams do come true, if we only wish hard enough, You can have anything in life if you will sacrifice everything else for it.
    James M. Barrie

Kıdemli Üye
    metin1606 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 04 2010

Alıntı yetonyali tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    MErhaba arkadaslar benim 31 ekim 2010 da askerlik tecilim bitti amerikada dil okuluyla bulunuyorum o yuzden burdan erteleme yapamadim babam gidip askerlik subesi ile gorustu oglum amerikada tecili bitti diye bir sorun olur mu diye 2 kere sordurdum ikisinde de subeden su cevap geldi;turkiyeye dondugunde okuldan belgesini getirirse tekrar erteleriz hic bir problem olmaz dediler sizce bu ne kadar dogru gercekten sorun olur mu olmaz mi ?
    yetonyali sen pasaport islemini nasil hallediyorsun, ben hem egitim ateseliginde hem de konsosloslukta olay cikardim anca 6 ay uzattilar.Kac aylik var sende simdi pasaport yeni uzatmaya kalktiginda sorun oluyor mu.

yasim 25 daha bir problem olur mu acaba ?

Babam dil okuluna gidiyor diye belirtti.

1.5 yillik cikartmistim ben ilkkez pasaport daha suresi oldugu icin herhangi bir uzatma islemi yapmadim kardes

Kıdemli Üye
    justrudy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2010

yasim 25 daha bir problem olur mu acaba ?

Babam dil okuluna gidiyor diye belirtti.

1.5 yillik cikartmistim ben ilkkez pasaport daha suresi oldugu icin herhangi bir uzatma islemi yapmadim kardes
    eğer üniversite mezunu isen bir sorun olmaz ama değilsen 29 yaşına kadar süren var üüniversiteye başlarsan bakaya kalırsan okulunu bitirip gelirsin az bir para ve gerekli bir gerekçe ile yırtarsın ama trye gelemezsin...
    İnsanlığa olan güveninizi hiç kaybetmemelisiniz. Çünkü insanlık bir okyanustur; okyanusa damlayan birkaç damla onu kirletmez.

Üye
    Tilus kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 01 2008

Yasin 25 oldugu icin sanirim Dil okulu ile 1 sene tecil edebilirler diye hatirliyorum. Ancak sonrasinda Universite egitimine baslaman ve Washingtondaki konsoloslugun egitim bolumunden ozel ogrenci dosyani acarak her sene transcriptlerini ve ogrenci belgelerini gondermen gerekiyor. Turkiyeye gitmek istediginde eger pasaportunun suresi az ise o zaman yine Washingtondaki elcilikten pasaport uzatmak icin bir belge isteyeceksin ve adresine postalayacaklar. Bu belge ile pasaport tecilini 1 seneligine bedava yapiyorlar. Askerlik problemi oldugu icin daha fazla uzatma yapmiyorlar.
    Dreams do come true, if we only wish hard enough, You can have anything in life if you will sacrifice everything else for it.
    James M. Barrie

Kıdemli Üye
    donna kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 07 2005

Varsayılan Tecil

Hiç bir sorun olmaz

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •