10 sonuçtan 1 --- 10 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    Purple11 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 02 2009

Varsayılan Ana dili ingilizce kisilere is imkani! IZMIR

Arkadaslar ben de Turkiyeye donmeden once dusundum acaba esim ingilizce ogretmenligi yapabilirmi Turkiyede diye. Cevabi evet. Eger esinizin ana dili ingilizceyse ve Turkiyeye donmeyi dusunuyorsaniz esinize ingilizce ogretmeni olarak is bulaniz cok zor olmayacaktir. Geri dondukten sonra bende ingilizce okullar sektorunde bir yer buldum. Su anda anadili ingilizce ogretmen yada ogretmen adaylarimiza ulasmaya calisiyorm. Su an icin bu arayisimiz IZMIR sehri icindir. Eger bu sekilde Turkiyeye donmeyi dusunuyorsaniz yada su anda izmirde ikamet edip boyle bir is ariyorsaniz yada boyle kisileri taniyorsaniz bana ulasiniz. Tesekkur ederim.

Alıntı Purple11 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaslar ben de Turkiyeye donmeden once dusundum acaba esim ingilizce ogretmenligi yapabilirmi Turkiyede diye. Cevabi evet. Eger esinizin ana dili ingilizceyse ve Turkiyeye donmeyi dusunuyorsaniz esinize ingilizce ogretmeni olarak is bulaniz cok zor olmayacaktir. Geri dondukten sonra bende ingilizce okullar sektorunde bir yer buldum. Su anda anadili ingilizce ogretmen yada ogretmen adaylarimiza ulasmaya calisiyorm. Su an icin bu arayisimiz IZMIR sehri icindir. Eger bu sekilde Turkiyeye donmeyi dusunuyorsaniz yada su anda izmirde ikamet edip boyle bir is ariyorsaniz yada boyle kisileri taniyorsaniz bana ulasiniz. Tesekkur ederim.
    Bu konuda biraz daha bilgi verir misiniz? Ne tur bir okul? Lise mi ilkokul mu? vs.

Kıdemli Üye
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Alıntı Purple11 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    TR'de bunu da denedik ve bir duvara vurduk. Bunu yapamak icin TR'de okullar bir sertifika istiyor. Eskisi gibi degil oyle gidip ben inglizce biliyorum diye seni hemen aliyorlar.
    Last edited by Kuzey Bati Turk : 22 04 2011 tarihinde saat 12:51
    WHEN THE TRUTH IS FOUND TO BE LIES ALL THE JOY WITHIN YOU DIES !
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    ( DOGRULAR YALANLAR OLARAK BULUNDUKDAN SORNA iCiNDEKi SEViNC OLUYOR ! )

http://www.youtube.com/watch?v=2wM-Bt6-m7M

Woodstock Nation

Alıntı Kuzey Bati Turk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    TR'de bunu da denedik ve bir duvara vurduk. Bunu yapamak icin TR'de okullar bir sertifika istiyor. Eskisi gibi degil oyle gidip ben inglizce biliyorum diye seni hemen aliyorlar.
    ne tur bir sertifika? tesol gibi mi?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Alıntı newenglander tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ne tur bir sertifika? tesol gibi mi?
    Evet oyle.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

Woodstock Nation

Kıdemli Üye
    justrudy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2010

özel kurslarda bulabilirler gayette iyi maaşları...hatta phd si olan biri vardı hukuk derslerine ve ingilizce derslerede bir üniversitede giriyordu.bir üniversite de rektör tanıdıgım var onada sordum cogu üniversite de eksik yerler var.denklik alınan sınavlar ile ders verebilirsiniz?vakıf üniversiteleri özel kurumlar özel liseler belli bir eğitim alan anadili ingilizce olan insanlar her türlü iş bulur ve uyrugu yabancı ise hele havada kaparlar yabancı sevdası var veliler bile bakıyor yabancı öğretmen var mı diye
    İnsanlığa olan güveninizi hiç kaybetmemelisiniz. Çünkü insanlık bir okyanustur; okyanusa damlayan birkaç damla onu kirletmez.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Onu da denedik ... kapimiza polis gonderdiler. Nedense musterilerden birisi pislik yapip firca atmis.
    Last edited by Kuzey Bati Turk : 22 04 2011 tarihinde saat 16:09

Woodstock Nation

Yeni Üye
    Purple11 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 02 2009

newenglander daha fazla bilgi olarak soyle detaylandirabiliriz. Ingilizce ogretmenlik konusunda tefl adi ile abd de uygun ucretler karsiliginda hizlandirilmis tefl egitim programlari soz konusu. boyle bir belge cok yardimci oluyor. Turk vatandasligi olan ana dili ingilizce olan kisiler icin calisma izni ve diger prosedurler olmadigi icin hem ucretleri daha guzel oluyor hemde ise alimlarda oncelikleri oluyor. calisma imkanlari ozel dil kurslari, ozel ve devlet okullari, ilk ogretim, lise ve universitelerde bulunuyor. durumunuza bire bir bilgi istiyorsaniz ve bunu ozel olarak paylasmak istiyorsaniz bana bir mesajla ulasip bilgilerinizi verirsiniz ve ben size uygun cevaplar verebilirim.

yasal prosedurler izlendikten sonra kesinlikle bir sikinti yasanmamaktadir bu yuzden arkadasimizin yorumuna katilmiyorm.

sevgiler - saygilar

istanbullu3
    Guest

Alıntı Kuzey Bati Turk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Onu da denedik ... kapimiza polis gonderdiler. Nedense musterilerden birisi pislik yapip firca atmis.
    Kapisina polis gonderilen ilk ogretmen adayi sen olmalisin lakin buna hic sasirmadim

Formasyon denilen ve TR de bir sene suren egitimi almadan hickimse TR de ogretmenlik yapamaz. Ozel okulda da devlet okulunda da yapamaz.

Bu dediklerim eskiden ogretmenlik tecrubesi olanlar harici icin.

aksini soyleyen ya cahildir yada yalan soyluyordur.

Benim bildiklerim bunlar. eger kanun degistiyse lutfen yazin bende yukarida yazdiklarimi degistireyim.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •