Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
24 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Varsayılan Gumruk Vergisi Odemeden Sigara Almak

Vergi odemeden en ucuz sekilde nereden sigara alabiliriz?
    Amerika'daki gumrukte mi, ucakta mi, yoksa Turkiye'deki gumrukte mi?
    Yaklasik fiyati ne kadar olur bir karton marlboro'nun

Gumrukte sigara almis birisi yokmu burda

Kıdemli Üye
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Alıntı ababacan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Gumrukte sigara almis birisi yokmu burda
    Sigara yoksa ot mu ?

istanbullu3
    Guest

Vergi odemeden en ucuz sekilde nereden sigara alabiliriz?
    Amerika'daki gumrukte mi, ucakta mi, yoksa Turkiye'deki gumrukte mi?
    Yaklasik fiyati ne kadar olur bir karton marlboro'nun
    tr.freeshop tan al,ucakta ,bildigim kadari ile sigara satis bufesi yok,yaklasik fiyatini sormussun,yahu kardesim ev satin almiyorsun alti ustu 1 karton sigara

Alıntı istanbullu3 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    tr.freeshop tan al,ucakta ,bildigim kadari ile sigara satis bufesi yok,yaklasik fiyatini sormussun,yahu kardesim ev satin almiyorsun alti ustu 1 karton sigara
    1 karton alacagimi nerden biliyorsun
    Limiti mi var yoksa?
    1'den fazla alirim alabilirsem.
    Ama Turkiye'de normal piyasada satilandan ne kadar ucuz o da onemli benim icin.
    Son zamanlarda alan birileri vardir umarim.

Kıdemli Üye
    FreshDive kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 05 2008

1 karton alacagimi nerden biliyorsun
    Limiti mi var yoksa?
    1'den fazla alirim alabilirsem.
    Ama Turkiye'de normal piyasada satilandan ne kadar ucuz o da onemli benim icin.
    Son zamanlarda alan birileri vardir umarim.
    Sigaralarda sınırlamalar var dikkatli ol.2 kartondan fazlası kacakcılık muamelesine tutulur
    Gittigin eyalete göre fiyatlar degisir.Mesela Californiada Marlboro 3.5 dolar ama New Yorkta vergiler yüksek dolayısıyla 2 katı fiyat yaklasık.
    Burdan giderken sigara almak mantıksız. Burda free shopta pahalı normal fiyatın %10u kadar ucuz hemen hemen

Kıdemli Üye
    justrudy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2010

200 sigara sanırım öle bir kural vardı buda 2 karton sigara yapar
    İnsanlığa olan güveninizi hiç kaybetmemelisiniz. Çünkü insanlık bir okyanustur; okyanusa damlayan birkaç damla onu kirletmez.

Kıdemli Üye
    emphi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 12 2006

Alıntı FreshDive tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Sigaralarda sınırlamalar var dikkatli ol.2 kartondan fazlası kacakcılık muamelesine tutulur
    Gittigin eyalete göre fiyatlar degisir.Mesela Californiada Marlboro 3.5 dolar ama New Yorkta vergiler yüksek dolayısıyla 2 katı fiyat yaklasık.
    Burdan giderken sigara almak mantıksız. Burda free shopta pahalı normal fiyatın %10u kadar ucuz hemen hemen
    2 kati demissin NY'da. 2 kati falan degil. $12.50 marlboro NYC'de... Keske dedigin gibi olsa

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Alıntı emphi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    2 kati demissin NY'da. 2 kati falan degil. $12.50 marlboro NYC'de... Keske dedigin gibi olsa
    NY'da 12.50 dolara paketi ay ? Hayret bir sey.

Oregon'da ayni Marlboro 4.45 dolara ve Camel 4.35 dolara paketi !

Washington ( eyalet ) ... Marlboro 6.45 dolara ve Camel 6.35 dolara paketi.

Idaho ... Marlboro 4.25 dolara ve Camel 4.15 dolara paketi.

Simdi Denver, Colorado'da bir Turk arkadasa sordum; sigaranin paketin ortalama fiyati 5 dolarmis.

California ... Marlboro 8.45 dolara ve Camel 8.35 dolara gibi paketi.

WHEN THE TRUTH IS FOUND TO BE LIES ALL THE JOY WITHIN YOU DIES !

http://www.youtube.com/watch?v=2wM-Bt6-m7M

Woodstock nation
    Last edited by Kuzey Bati Turk : 13 04 2011 tarihinde saat 20:37

Alıntı FreshDive tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ben zamaninda Amerika icinde 40-50 karton sigara bulundurdum aracimda. Herhangi bir kontrole ugramadigim icin birsey olmadi. Ama bu sorum tr'ye goturmek icin, onunla ilgili bilgi verin lutfen.

Bu arada Amerika'daki en ucuz sigaralar; South Caroline, Kentucky'de. Ayrica New Mexico'daki Kizilderili dukkanlarinda da ucuz.

Ikinci derecede ucuzlar ise; North Caroline, Virginia, Missouri ve butun Indian smoke shoplar.

New York haricinde cok pahali olan bir baska yer ise Wisconsin eyaleti. Sanirim asiri liberal oranin siyasetcileri ve vergi ustune vergi koymuslar.

Bu yazdiklarim kulaktan dolma bilgiler degil bizzat gordugum fiyatlardir

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    24 08 2008

ababacan ...

" New York haricinde cok pahali olan bir baska yer ise Wisconsin eyaleti. Sanirim asiri liberal oranin siyasetcileri ve vergi ustune vergi koymuslar. "

Pasifik kuzey bati ( Oregon ve Washington ( eyalet ) ) epey liberal ... Wisconsin'dan daha liberal FAKAT tabii ki buralari ne biliceksiniz. Cogunuza Amerika Pennsylvania'dan ilerisi bitiyor.

Kizilderili dukkanlari yazamaya unutmusum. Pasifik kuzey batida epey var ve tabii ki oralara giderseniz sigara almaya o zaman New Mexico'da ki gibi fiyatlar bulursunuz.

----------------------------------------------------------------------
    En tutucu ( konservatif ) ...

1- Mississippi ; 2- Idaho ; 3- Alabama ; 4 - Wyoming ; 5- Utah ; 6- South Dakota ; 7- Louisiana ; 8- North Dakota ; 9- South Carolina ; 10- Arkansas

En liberal ( erkinci ) ...

1- District of Columbia ( Washington DC ) ; 2- Vermont ; 3- Rhode Island ; 4- Massachusetts ; 5- Connecticut ; 6- New York ; 7- Oregon ; 8- Colorado ; 9- Washington ( eyalet ) ; 10- New Jersey

http://www.gallup.com/poll/146348/Mi...ive-State.aspx
    ----------------------------------------------------------------------

WHEN THE TRUTH IS FOUND TO BE LIES ALL THE JOY WITHIN YOU DIES !

http://www.youtube.com/watch?v=2wM-Bt6-m7M

Woodstock nation
    Last edited by Kuzey Bati Turk : 14 04 2011 tarihinde saat 04:32

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 05 2008

Alıntı emphi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Tam bilmiyordum çünkü sigara kullanmıyorum. Ancak Californiada benzin istasyonlarında 10lu karton 35 dolar falandı. Çünkü her köşe başındaki benzin istasyonunda farklı fiyat var kimisi 35 kimisi 36ya satıyor.
    New Yorka 2 defa gittim ama hiç bakmadım fiyatına, sadece daha pahalı oldugunu biliyordum. New York yaşanacak yer degil gercekten,hem vergileri yüksek hem pis, leş gibi
    Sigara kadar lanet bi sey yok. Nefret ediyorum sigaradan.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    13 05 2008

Ben zamaninda Amerika icinde 40-50 karton sigara bulundurdum aracimda. Herhangi bir kontrole ugramadigim icin birsey olmadi. Ama bu sorum tr'ye goturmek icin, onunla ilgili bilgi verin lutfen.

Bu arada Amerika'daki en ucuz sigaralar; South Caroline, Kentucky'de. Ayrica New Mexico'daki Kizilderili dukkanlarinda da ucuz.

Ikinci derecede ucuzlar ise; North Caroline, Virginia, Missouri ve butun Indian smoke shoplar.

New York haricinde cok pahali olan bir baska yer ise Wisconsin eyaleti. Sanirim asiri liberal oranin siyasetcileri ve vergi ustune vergi koymuslar.

Bu yazdiklarim kulaktan dolma bilgiler degil bizzat gordugum fiyatlardir
    Dostum Türkiyeye ***üremezsin onu anlatmaya çalışıyorum. 2 kartona kadar izin var sadece, valizde ***ürürsen yakalarlarsa kaçakcılıktan işlem yaparlar. Yakalanmazsan sorun yok. Bu arada Amerikadan havalimanında da kontrolde sorun olabilir onu da bence ogren.

Ama bu sorum tr'ye goturmek icin, onunla ilgili bilgi verin lutfen.
    ababacan Türkiye'ye pasaportuna işleterek 2 karton ***ürebilirsin.yani pasaport başı 2 kartondur.başka türlü şöyle yapabilirsin.Türkiye'ye girecek olanlardan rica edersin kabul ederlerse tabi onların pasaportlarına işletirsin o şekilde yine pasaport başı 2 karton geçirebilirsin gümrükten

Dis hatlarda her havaalaninin icinde (Turkiye de dahil) sigara satilir. Free shoplarda sigara disardakindan cok daha ucuza gelir ve her dis ucusumda mutlaka alirim. Ucak kalkmadan 1 saat once filan almalisiniz, sonradan siparisinizi kapiya kendileri getiriyorlar, ucagin servis saatini kacirdiginizda o ucaga satis kapaniyor. En azindan ben son aldigimda uygulama oyleydi. 4 karton aldigimi hatirliyorum bir seferde, zaten 20li kartonlari var Marlboro'da iki tane alsan 4 karton ediyor, kisitlama varsa satmazlar zaten fazlasini, hepsi kontrolleri altinda. Turkiyeden ilk gelisimde bavulumda 5-6 karton Turk sigarasi vardi gazeteye sarili, o da hic sorun olmamisti, baska seylerle ilgileniyorlardi o zaman da.. Turkiye'de iniste de Istanbul'da havaalanindan aldigimi biliyorum, icki de, sigara da disardan cok daha ucuza geliyor, zaman sorunu kaygisi da yok, zaten ucaktan inmissin, pasaport kontrolunden filan da gecmissin, free shoplarin oldugu yerden bagajlarini alip evine gidiyorsun. Pasaporta filan islendigini ilk defa duydum, benim basima oyle birsey gelmedi, zaten herkes aliyor ucuz diye, kimsenin pasaportunda da icki aldi, sigara aldi diye ibare gormedim, kulaga komik geliyor.. Ickide soyle bir sakatlik var, ucagin kapisina getirdikleri icin ucaga girerken teslim ediyorlar, buraya kadar guzel, ama aktarma yaptiginda ikinci ucaga yaninda sokamiyorsun sivi oldugu icin, bagaja vermeni istiyorlar, yaninda saglam ve tamamen bos olmayan bir cantan olmasi lazim, yoksa varis noktanda sadece islak ve cam kiriklari ile dolu bir canta seni bekler.
    Last edited by Mehmedaga : 15 04 2011 tarihinde saat 23:00

Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •