11 sonuçtan 1 --- 11 arası gösteriliyor

Varsayılan Rusya hakkinda merak ettikleriniz

selam arkadaslar ben rusya vladivostok da yasiyorum 3 yildir toplam 7 senedir rusyada insaat muhendisi olarak calisiyorum yakında 1 seneligine amerikaya gidiyorum yasadigim sehir vladivostok da 2 bin civarinda turk yasiyor genellikle insaat sektoru ve restaurant isinlerindedirler azeriler diğer turki topluluklar dahil edersek 30 bini gecer vladivostok anlam olarak dogunun hükümdarı anlamina gelir ve en uc asyadaki tek avrupa mimarisine sahip sehirdir rusyanin pasifik donanma ussu buradadir askeri acidan en onemli yerindenbirisidir japonyanin 5nci buyuk sehiri olan sapporoya 2 saat uzakliktadir japonyaya en ucuz bu sehirden ucabilirsiniz tokyo ve sapporoya bide guney koreye cine sangay 3 saat suruyor genellikle japon turistler bu havaalanından moskovaya giderler 11 saatlik ucusdan oradan aktarma ile diger avrupa veya kıtalara giderler vladivostak moskova arasi 9.500 KM dir tren ile 7 gun surer ucak ile 11 saat st.petersburg vladivostok dan 13.5 saat surer sehirde suc orani normaldir eskiden baya cokmus suc olaylari rusyanin ekonomisinin gelismeye baslamasi ile azalmisdir baya sehirin 600,000 bin nufusunun 100,000 bini kuzey kore yonetiminden kacan kuzey koreliler tarafidan olusur genelde insaat islerinde calisirler cok az ucretler karsiliginda sirketler cok iyi kar eder yaparlar bide 50 bin civarinda cinli vardir pek gorunmezler genelde fabrikalarda calisirlar cinlilere oturum vermiyor rusya hukumeti yerlesirler bidaha gitmezler diye cecen savasinda surgun edilen 70 bin cecen de vladivostok da yasiyorlardir araclar genelde japonyadan geldigi icin sag dan direksyonludur kuzey koreye uzakligi 100 km dir ozel izinle ziyaret edilebiliniyor. merak ettiginiz sorular varsa sorabilirniz iyi forumlar vladivostok dan bazi resimler kendi cekimlerim.

Kıdemli Üye
    Confession kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    12 09 2006

Hocam resimler BOMBA ! Cok tesekkurler
    Benim bir sorum var...

Moskova'da otel fiyatlari nedir genelde ? Yaz sezonunda ne olur merak ediyorum...

Kıdemli Üye
    justrudy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2010

benimde hep kafamda su sınır tarafı vardı...güzel resimler devamını bekleriz tesekkürler paylasım için...
    İnsanlığa olan güveninizi hiç kaybetmemelisiniz. Çünkü insanlık bir okyanustur; okyanusa damlayan birkaç damla onu kirletmez.

Alıntı Confession tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hocam resimler BOMBA ! Cok tesekkurler
    Benim bir sorum var...

Moskova'da otel fiyatlari nedir genelde ? Yaz sezonunda ne olur merak ediyorum...
    Moskova'da yaz sezonu hotel fiyatlari her zaman pahalidir yani her hangi gibi bir avrupa ülkesi ile kiyaslanmayacak kadar turizm gelismedigi icin tam moskova da kalcak yerlerde sinirlidir cok secenek yok her global markanin hoteli vardir ama pahalidir moskova dunyanin en pahali 3ncu sehiridir bu arada eğer bir haftalık tatile gelmeyi dusunuyorsaniz cesitli turlarin gezileri ile gelin daha ekonomik olur belki internetten günlüğü 100 dolar 150 dolara ucuz hosteller bulabilirsiniz ama gece yattıktan sonra buzla doldurulmus kuvette uyanma riskiniz var moskova st.petersburg kazan rusyanin en pahali şehirleridir 2015 yılında buna karadenizde olan sochi de eklenecek onun dışındaki rusyadaki sehirler ( cok ucuzudur acayip fark vardir her fiyatta yukarda saydigim sehirler arasinda).ama moskova gercektende mutlaka gorulmelidir 20 yil önce komunizmin baskenti olan moskova bugun finans dunyasinda tokyo new york londraya meydan okuyor, moskovanin disinda dagistan karacay cerkezya tatarstan kazan da cok guzeldir rusyanin 150 milyon nufusu var gozukuyor resmi olarak ama resmi olmayan kaynaklara gore rusyanin nufusu 190 milyon civarında 2030 yılında rusyanin gayri safi milli hasilasi 4,265,000 trilyon dolar olaran tahmin ediliyor ekonomisi 100%85 petrol ve dogal gaz 10%00 sanayii 5%0 tarim. .http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...iate_employees

Kıdemli Üye
    Confession kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    12 09 2006

Kuvette uyanma riskim mi ? Millet bobrek avcisi demek (hikayeler dogru herhalde?)

Alıntı Confession tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Kuvette uyanma riskim mi ? Millet bobrek avcisi demek (hikayeler dogru herhalde?)
    eskisi kadar olmasada maalesef evet

ilgi çekmedi sanırım konu

Cok guzel resimler. Tesekkurler.

Varsayılan Rusyada İnşaat Mühendisliği

Merhaba Bende İnşaat Mühendisiyim yeni mezun oldum. Yaklaşık bir senedir aydında bir yapı denetim firmasında çalışıyorum. Siz hangi firmada Çalışıyorsunuz bilmiyorum ama internetde Enkanın iş ilanını gördüm. Orada İnşaat Mühendisliği yapmak özellikle hava koşulları açısından zor mu merak ediyorum. Rusça bilmiyorum zaten şirket ingilizce bilen birisini arıyor ruslar ingilizce pek bilmiyor diye tahmin ediyorum. Orada Çalışan bir inşaat Mühendisi Olarak İyi ve kötü yanlarıyla Rusyada yaşam, pahalılık, sosyal hayat , iş hayatı açısından görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Banned
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Cool

Battle of Sinop ... burada 30 Kasim 1853'de Rusya Osmanliyi iki gunde dokmus ve yikmis. Osmanli istanbul'a kacmaya mecbur kalmis. ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Sinop
    Last edited by Kuzey Bati Turk : 13 10 2012 tarihinde saat 22:37

Varsayılan rusça kolay dil mi

rusça biraz zor bir dil ancak öğrenmek istedikten sonra zor diye bir şey yoktur. Kulak dolğunluğu çok önemlidir. Sizler için ruscaonline.com isimli siteyi öneririm. Rusça mp3 ve rusça filmlere ulaşacağınız iyi bir site

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •