12 sonuçtan 1 --- 12 arası gösteriliyor

Question Amerikada Ev Satın Almak

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Ben bu forumu yeni keşfettim.gayet faydalı bilgiler var.Ailemin 50 bin dolar civarı birikmişi var.Bu parayla yatırım için abd de ev almak istiyorum.Hangi eyalette bu paraya ev bulabilirim iyi kira getirisi olur mu?okuduklarıma göre sanırım new york beni aşar.Öncelikle oturma izni almam gerekiyor yoksa sadece emlak alsam para transferi yapabilirmiyim Türkiyeye.eğer gerekiyorsa evlilik yapmaktan başka çare yok gibi geliyor bana. önerilerinizi bekliyorum.

Kıdemli Üye
    thinktank kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 11 2010

recep89 kardeş, 50 bin dolara alınacak ev florida taraflarında olabilir ama oradan alacağın bütün kirayı (ne kadar kira getirir bilmiyorum) vergiye verirsin, bence değmez amerikadan ev almaya. hukuki boyutunu çok bilmiyorum, yani yatırım olarak ev alabiliyorsundur muhtemelen. öyle ev almak için evlenmene falan gerek yok yani.

50 bin dolara ev almanı tavsiye etmem.Arkadaş doğru diyor Floridada var öyle evler ama değmez .Mümkünse birazdaha üstüne koyun paranın 70-80 bin dolara çıkın en azından vergilerde arkadaşın dediği gibi yüksek değil o kadar vergiye gitmez kiralar merak etmeyin.

Kıdemli Üye
    FreshDive kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    13 05 2008

Alıntı recep89 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Ben bu forumu yeni keşfettim.gayet faydalı bilgiler var.Ailemin 50 bin dolar civarı birikmişi var.Bu parayla yatırım için abd de ev almak istiyorum.Hangi eyalette bu paraya ev bulabilirim iyi kira getirisi olur mu?okuduklarıma göre sanırım new york beni aşar.Öncelikle oturma izni almam gerekiyor yoksa sadece emlak alsam para transferi yapabilirmiyim Türkiyeye.eğer gerekiyorsa evlilik yapmaktan başka çare yok gibi geliyor bana. önerilerinizi bekliyorum.
    Merhaba kardeş,
    Forumu keşfetmişsin AMA Türkiyenin sermaye ve yatırım için gayrimenkul cenneti olduğunu kavrayamamışsın.
    Amerikadan yatırım için ev mev alınmaz. Kiraya vercen de eloğlu sana kirayı ödeyecek de hikaye bunlar maceraya kaptırmayın kendinizi.
    Emlak Türkiye'den alınır. İstanbulda arsa al, 5-10 sene sonra trilyonersin
    Aklını kullan
    Amerikada emlak bitti
    İspatı burada.
    www.hotpads.com
    foreclosure yani icralık bölüme bak haritadaki icralık evleri gör

Wink

Alıntı FreshDive tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba kardeş,
    Forumu keşfetmişsin AMA Türkiyenin sermaye ve yatırım için gayrimenkul cenneti olduğunu kavrayamamışsın.
    Amerikadan yatırım için ev mev alınmaz. Kiraya vercen de eloğlu sana kirayı ödeyecek de hikaye bunlar maceraya kaptırmayın kendinizi.
    Emlak Türkiye'den alınır. İstanbulda arsa al, 5-10 sene sonra trilyonersin
    Aklını kullan
    Amerikada emlak bitti
    İspatı burada.
    www.hotpads.com
    foreclosure yani icralık bölüme bak haritadaki icralık evleri gör
    İstanbul da zaten evim var.Benim istediğim çocuklarımı abd de büyütmek.Ben aksine Türkiye de hiç gelecek görmüyorum.

Üye
    khaled kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 04 2002

Amerikada gelecek oldugunu kim soyledi , ingilizcen varsa haberlerin diplerini oku o zaman anlicaksin.
    Cogu insan is bulamiyor buna amerikalilarda dahil .

Üye
    Tilus kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 01 2008

İstanbul da zaten evim var.Benim istediğim çocuklarımı abd de büyütmek.Ben aksine Türkiye de hiç gelecek görmüyorum.
    Ev almak cok problem degil su siralar fiyatlar cok ucuz tabiki guzel ve ucuz bir ev alabilirsiniz. Cocuklarin egitimi icin ev alirken dikkat edeceginiz mevzu etrafinda hangi okullarin oldugudur. Cunku eger devlet okulunda okuyacaklarsa adresinize yakin olan okullara gidebilir cocuklar.

Ancak kafanizdaki Amerikadan ev alip kiraya vereyim gibi bir dusunceyse bence bunu iyi dusunmelisiniz. Cunku buradaki kiracilar ile Turkiyedeki kiracilar arasinda pek fark yok. Yani eger kotu bir kiraciya denk gelirseniz kirayi odemeyebilir, evi kotu kullanabilir yada cikar gider. Boyle durumlarda ayni sehirde bulunmazsaniz isiniz cok zor olur. Takip edebilmek acisindan en azindan ulasabileceginiz bir mesafede bir yerden ev satin almanizi oneririm.
    Dreams do come true, if we only wish hard enough, You can have anything in life if you will sacrifice everything else for it.
    James M. Barrie

Wink

Alıntı khaled tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Amerikada gelecek oldugunu kim soyledi , ingilizcen varsa haberlerin diplerini oku o zaman anlicaksin.
    Cogu insan is bulamiyor buna amerikalilarda dahil .
    En azından 3.dünya ülkesi değil bu benim için yeterli bir sebep.

Smile

Alıntı Tilus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ev almak cok problem degil su siralar fiyatlar cok ucuz tabiki guzel ve ucuz bir ev alabilirsiniz. Cocuklarin egitimi icin ev alirken dikkat edeceginiz mevzu etrafinda hangi okullarin oldugudur. Cunku eger devlet okulunda okuyacaklarsa adresinize yakin olan okullara gidebilir cocuklar.

Ancak kafanizdaki Amerikadan ev alip kiraya vereyim gibi bir dusunceyse bence bunu iyi dusunmelisiniz. Cunku buradaki kiracilar ile Turkiyedeki kiracilar arasinda pek fark yok. Yani eger kotu bir kiraciya denk gelirseniz kirayi odemeyebilir, evi kotu kullanabilir yada cikar gider. Boyle durumlarda ayni sehirde bulunmazsaniz isiniz cok zor olur. Takip edebilmek acisindan en azindan ulasabileceginiz bir mesafede bir yerden ev satin almanizi oneririm.
    Kesinlike yerleşme gibi düşüncem yok şu anda.Amacım çocukalrımın orda doğmasını sağlamak ve küçük bir ev almak.Kiraya vermek gibi bir amacım yok.Paramı bir yere bağlamam gerekli.Sanırım Miami son derece uygun fiyatlı konutlara sahip.

Üye
    Tilus kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 01 2008

Kesinlike yerleşme gibi düşüncem yok şu anda.Amacım çocukalrımın orda doğmasını sağlamak ve küçük bir ev almak.Kiraya vermek gibi bir amacım yok.Paramı bir yere bağlamam gerekli.Sanırım Miami son derece uygun fiyatlı konutlara sahip.
    Ben acikcasi tam anlayamadim sizin ne demek istediginizi. Amerikaya yerlesme gibi bir dusunceniz yok ve sadece cocuklarinizin dogmasi icin Amerikaya gelmeyi dusunuyorsunuz? Cocuklarin Amerikan vatandasi olmasi gercekten ise yarayacaktir bu konuda hem fikirim sizinle. Alacaginiz evi kirayada vermek gibi amaciniz yok ise ve burada yasamayacaksaniz evi neden alacaksiniz ki? Cocuklarin dogacagi zamanlarda gelip kiraya cikarsiniz ve geri donersiniz mesela. Ancak amaciniz emlak fiyatlari dusukken ev alip daha sonra kriz gecerse ve fiyatlar yukselirse satmaksa bu tabi ihtimaller dahilinde olumlu sonuclanabilir. Sadece Miami degil suan heryerde emlak fiyatlari cok dusuk.
    Dreams do come true, if we only wish hard enough, You can have anything in life if you will sacrifice everything else for it.
    James M. Barrie

Merhaba herkese ben Amerikada yasadigi bir insanim. Amerikada asagi yukari emlak bitti ben Kanadaya gectim 2013te,burda emlak alip kiralaniyorum. Eger Vancouvera emlak almak isterseniz ya da BC'de (British Columbia) estate block bakip teklif alabilirsiniz. Bunlarin cok iyi haritalari var vs vs.

Florida da 7 sene yasamis birisi olarak size sunu soyleyim ki, $50,000 a ancak ve ancak Tampa gibi bir sehirde condo tarzi bir ev alabilirsiniz. onun da kira getirisi ancak kendi mortgage ini odemeye yeter.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •