9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Varsayılan Açıköğretim ve Askerlik

Merhaba arkadaşlar benim gibi Açıköğretim okuyan ve askerlik tecili aklının bir ucunda hep bulunan arkadaşlar, gelin Açıköğretim ve Askerlikle ilgili soru ve görüşlerimizi paylaşalım.

Kıdemli Üye
    justrudy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2010

herkezin aklına su takılıyor 2 sene kaldım askere alacaklar beni ne yapcam ben aöf de yapmanız gereken sey yasınız 29 değilse(is isten gecmistir) istediğiniz kadar tecil hakkınız bulunmaktadır.aöfde defalarca kalabilirsiniz.sonucta bunu yapmak zorunda olan insanlar var kimse askerden kacmak olarak görmesin ailesine bakma yukumlulugu olanlarımızda vardır.29 kadar askeriye dokunmaz...aöfte aynı bölümü yazmadıgınız sürece askerlik kapınızı calmaz ins insanların ici rahatlamıstır.

Ben dikey geçişle geçtim açıköğretim işletme 3 e ama ne vizeye nede finallere girmedim.Tabi dogal olarak kaldım.Bu şekilde kalmak yani sınava girmeden kalmak sorun olur mu ?Ve açıköğretim ilk harç dısında hiçbirsey yatırmadım bir sorun olur mu ?

Son sorumda su dgs ile 3. sınıfa direk geçmiş biri olarak atılırsam iktisada geçebilir miyim ?

Alıntı YesilKart tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ben dikey geçişle geçtim açıköğretim işletme 3 e ama ne vizeye nede finallere girmedim.Tabi dogal olarak kaldım.Bu şekilde kalmak yani sınava girmeden kalmak sorun olur mu ?Ve açıköğretim ilk harç dısında hiçbirsey yatırmadım bir sorun olur mu ?

Son sorumda su dgs ile 3. sınıfa direk geçmiş biri olarak atılırsam iktisada geçebilir miyim ?
    kalmak hic bir sorun teskil etmez harcta önemli değil az bir faiz ile yatırıorsun ben hep öle yapıorum...
    sanırım dikey gecis hakkın bir seferdi öle biliorum ama aöf burosuna sorsa cevaplarlar.

Üye
    cubukcu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 06 2009

açıköğretim meslek lisesi'nde okuyan arkadaşlar varsa;askerlik tecili için yüzyüze eğitim gördüğünüzü belirten bir belge ile askerlik tecili yaptırabilirler ama eğer yüzyüze eğitim bittiyse ve sadece dışarıdan sınavlara giriyorsa askerlik tecili mümkün değil.bizzat kendim yaşadım.tek dersim kaldı onu verip mezun oluyorum.askerliğim 2013'e kadar tecilli olacak.inşaallah.
    "soyunmak sanatsa,fahişelik olimpiyattır."

Açıköğretim işletme 3.sınıftaydım.Hiçbir sınava girmediğim için kaldım.Ancak aöf 2.dönem harcını yatırmadım ve dahada önemlisi 3.sınıfı tekrar okuyacağım için tekrar kayıt yaptırcak mıyım.

Ne zamana kadar yaptırmassam atılırım ve askerlik tecilim tehlikeye girer ?

Askerlik yoklama nedir ben hiç girmedim girmeli miyim
    ?

Askerlik tecilim ne gibi durumlarda tehlikeye girer ?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    06 04 2010

Alıntı YesilKart tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Açıköğretim işletme 3.sınıftaydım.Hiçbir sınava girmediğim için kaldım.Ancak aöf 2.dönem harcını yatırmadım ve dahada önemlisi 3.sınıfı tekrar okuyacağım için tekrar kayıt yaptırcak mıyım.

Ne zamana kadar yaptırmassam atılırım ve askerlik tecilim tehlikeye girer ?

Askerlik yoklama nedir ben hiç girmedim girmeli miyim
    ?

Askerlik tecilim ne gibi durumlarda tehlikeye girer ?
    -Öğreniminize 3. sınıftan devam edebilmeniz için "kayıt yenileme"niz gerekir.(sanırım kasım ayı gibiydi yenileme)

-Artık AÖF'de okuldan atılma yok.Ancak 4 yıllık fakülteyi 7 yıl zarfında bitirmeyip uzatırsanız,uzattığınız yılların öğrencilik hizmetlerinden yararlanamazsınız(7 yıldan sonrakiler için).Yani metro,otobüs kartı indirimlerinden ve askerlik tecil işlemlerinden faydalanamazsınız.Ayrıca aynı sınıfta iki yıl üstüste kalır ya da kayıt yenilemezseniz askere alınırsınız.

-Yoklama demek askeriyenin sizin ikamet adresinizi doğrulatıp hangi mazeretle askere gitmediğinizi tespit etmesidir.Eğer okulunuz,okuduğunuza dair belgeyi bağlı bulunduğunuz birime göndermezse,askeriyeden yoklama kağıdı gelir.Böyle bir durumda bağlı olduğunuz AÖF bürosundan öğrenci olduğunuza dair zarfı alıp açmadan yine bağlı bulunduğunuz askeri birime veriniz.Eğer askeriye uzakta ise APS ile de gönderebilirsiniz.Herhangi bir sorun olmaz.

-Öğrenci olduğunuzu kanıtladığınız sürece sizi askere alamazlar.Sanırım 35 yaşına kadardı..
    Last edited by empaty : 19 09 2010 tarihinde saat 23:14

Kıdemli Üye
    justrudy kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 07 2010

Alıntı empaty tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    -Öğreniminize 3. sınıftan devam edebilmeniz için "kayıt yenileme"niz gerekir.(sanırım kasım ayı gibiydi yenileme)

-Artık AÖF'de okuldan atılma yok.Ancak 4 yıllık fakülteyi 7 yıl zarfında bitirmeyip uzatırsanız,uzattığınız yılların öğrencilik hizmetlerinden yararlanamazsınız(7 yıldan sonrakiler için).Yani metro,otobüs kartı indirimlerinden ve askerlik tecil işlemlerinden faydalanamazsınız.Ayrıca aynı sınıfta iki yıl üstüste kalır ya da kayıt yenilemezseniz askere alınırsınız.

-Yoklama demek askeriyenin sizin ikamet adresinizi doğrulatıp hangi mazeretle askere gitmediğinizi tespit etmesidir.Eğer okulunuz,okuduğunuza dair belgeyi bağlı bulunduğunuz birime göndermezse,askeriyeden yoklama kağıdı gelir.Böyle bir durumda bağlı olduğunuz AÖF bürosundan öğrenci olduğunuza dair zarfı alıp açmadan yine bağlı bulunduğunuz askeri birime veriniz.Eğer askeriye uzakta ise APS ile de gönderebilirsiniz.Herhangi bir sorun olmaz.

-Öğrenci olduğunuzu kanıtladığınız sürece sizi askere alamazlar.Sanırım 35 yaşına kadardı..
    duzeltme yapayım eğer 2 sene üst üste kalmadıysanız askerlik ile hic bir bağınız olmaz kayıt yenilemek icinde aöf gitmek zorunda değilsiniz bankaya harcınızı yatırırsınız kayıt yenilenir.öğrencilik 4 sene için 29 ama bir okuyan öğrenci icin 2 veya 3 ders sanırım kalırsa bir sömestir daha uzatıolardı süreyi...35 master doktora öle seyler icin 35 yasına kadar...ve tecil olayının sınırı yok herkez 2 hak 3 hak diyor alakası yok 4 senelik mezunu iseniz 2. üniversiteyi okumaya imkan vermes ama siz tecil alırsınız gene okuyabilirsiniz...

Varsayılan askerlik

şimdi ben açık liseden askerlgimi ertelettim 2018 kadar ama bu dönem kayıt yenileme yaptıramadım sizce ek c2 alıp askerlik subesine ***ürürsem ne olur beni askerlik alırlarmı bi öneriniz warmı acaba

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •