3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor
 1. #1
  Kıdemli Üye
  whyme kullanıcısının avatarı

  Giriş Tarihi
  13 06 2010
  Mesajlar
  763

  Varsayılan Hegel Diyalektiği

  Hegel Diyalektiğine göre, insan kontrolünde (toplum yönetimi) iki zıt güç olmalıdır; Tez, Antitez. Bu iki zıt gücün çarpışmasından (ve sonunda uzlaşmasından) ilerleme sağlanır ve yeni bir güç doğar. (Tez + Antitez = Sentez). Bu sentez daha sonra yine tez olur ve karşısına yine bir anti-tez çıkarılarak yeni bir sentez oluştururlar. Bu böylece devam eder. Hegelin Diyalektiğine göre iki zıt gücü kontrol eden, sonucu da (Sentez) belirler. Hegel’in politik sisteminde devlet aynı zamanda Tanrı’dır, köle olarak görülen vatandaşın tek görevi bu devlete hizmet etmesidir ve bu hizmeti Tanrı’ya tapmak olarak algılamasıdır. Vatandaş kendini ülkesi için feda etmeye her an hazır olmalıdır. İkiz Kuleler saldırında, hiç istemedikleri halde hayatlarını kaybeden, resmi kayıtlarda binlerle ifade edilen ama aslında sayısı onbinleri bulan insanlar buna acı bir örnektir (Bu saldırıların düzmece olduğu iddialar arasında).

  20. yüzyılda, Amerika Birleşik Devletleri’nin kapitalizmi (Sağ) tez, örgüt tarafından yaratılan Rusya’nın komunizmi (Sol) anti-tez olmuştur ve sentezi dünyaya “Küreselleşme” (Globalizm) olarak sunulan “Yeni Dünya Düzeni” olacaktır. Bu yeni rejime faşizm denilebilir, çünkü otoriter bir devlet yönetimi “Skull and Bones” adlı örgütün anlayışına göre dünyayı yönetebilmek için en ideal rejimdir. Böylece kişilerin yaşamı polis denetimiyle mutlak kontrolü altına alınacak, varlıklarına devlet her an el koyabilecek, toplumlar istedikleri şekilde yönlendirilecek. Bireyler devlete hizmet ettikleri sürece var olabilecekler.

  Bu yeni düzende (kendileri hariç) yaşlı ve hastalara yer yoktur ve onların hemen yok edilmeleri gerekmektedir, çünkü devlet üzerinde bir yük olarak görülmektedirler. Sadece tüketen, hiç birşey üretemeyenlere bu rejimde ve bu dünyada yer yoktur. Gördüğünüz gibi bütün dünyaya zıt kutuplar olarak tanıtılan sözde ebedi düşmanlar Kapitalizm, Marksizm ve Faşizm aslında aynı şeyler. Nazi Almanyasında özgürlük yoktu, Marksist sistemde zaten yoktur, “Yeni Dünya Düzeni’nin bize sunabileceği özgürlüğü siz hesaplayın. Bu görüşler İlluminati Örgütü’nce de benimsenmiş ve uygulamaya konmuştur. Aslında birbirlerinin aynısı olan bu örgütlerin sadece birini incelemekle hepsini tanımış oluruz.

  Not: aklimda kalanlar bu kadar, elestiriye acigim, hatam varsa duzeltme yapabilirsiniz,
  Last edited by whyme : 03 07 2010 tarihinde saat 13:05

 2. #2
  Banned
  Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

  Giriş Tarihi
  24 08 2008
  Konum
  Victoria, BC
  Mesajlar
  8537

  Question

  Bu gun neler oluyor bir bakalim ?

 3. #3
  Kıdemli Üye
  whyme kullanıcısının avatarı

  Giriş Tarihi
  13 06 2010
  Mesajlar
  763

  Varsayılan

  baktin mi hocam, n'olmus?


 

Bookmarks

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Cevap yazamazsınız
 • Mesaj yazamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •