Toplam 2 sayfada 2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 16 --- 29 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    zencefilli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 05 2010

vize islemleri ile kisisel olarak ugrasmak ve bunların prosedurunu en bastan ogrenmek ve tamamlamak hele ki bole bir deneyiminiz yoksa kolay deildir.Yanlis yapip zamandan kaybedebilirsiniz bu da sizi hem maddi hemde manevi acidan yipratir. ayrica bildigim kadariyla tekrar edilen basvurular sorun yaratabiliyor. bole bir risk almanin gereksiz oldugunu dusunuyorum.acentalar surekli bu islerle ugrastiklari isin prosedurunu hizli bi bicimde hallediyorlar. bu yuzden acetalari butunuyle kotulemek doru olmaz. benim kisisel gorusum firmalari dikkatlice arastirmaniz ve adimlarinizi ona gore atmaniz yonundedir...

yolladiktan sora bi mail yollayip hal hatir sormayan sirketler de yok deil bununla birlikte yeni ogrenci yollayacaklari zaman sizi reklam urunu olarak kullanmakta sakinca gormeyecek kadar da ac gozluler... bunlari oraya gidince diger ogrencilerden duyuyorsunuz burda da ole firmalarla calismis insanlarin isyanini okuyorsunuz...

ben sansli kisimdandim firmamla ilgili sorun yasamadim bastan sona kadar ilgiliydiler ve bu sebeble soranlara da gonul rahatligiyla tavsiye ediyorum...

hakkiyla ekmegini kazanan insanlari da burda zan altinda birakmak doru deil tum insanlari ayni kefeye koyamassiniz....

bu yuzden gitmeyi planlayanlara soleyecegim tek sey gozunuzu 4 deil 14 acin hem tr.de hem au.da

Banned
    pinky300 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Ticari is yapmak,

ogrenci uzerinden komisyonlarini tahsil edene kadar ogrencinin pesinde kosup,
    ogrenci ulkeye girdigi andan itibaren onu tanimazliktan gelenler,
    ogrencilerin sorunlarindan siyrilabilmek icin -telefonlarina yanit vermedigi gibi-telefonlarindan ogrencilerin numaralarini engellemek demek se

ewet bu bir ticari is' tir, en nihayetinde bir kazanima dayali oldugu icin,
    ama Ticari Ahlak disindadir.

Bana gore Tr' de en iyiyim diyen acentalar,
    Bu ulkede-zaten 7 tane olan sehrin birinde- subelesmeye gitmelidirler.
    Ogrencilerine zaten cok deger verseler,
    onlari gonderene kadar degil,
    ulke girisinden-cikisina kadar yanlarinda olur
    -her turlu hizmet islemlerini yuruturler.

Romanya, Bulgaristan, Balkan, Avrupa ulkelerine calisan acentalarin herbirinin
    bu ulkelerde kucukte olsa ogrencilerini korumak-kollamak adina subeleri vardir.

Tr' den Au' ya ogrenci gonderen acentalarin birakin burada subeleri olmasini,
    750TL'ye calistirdigi personelinin yurtdisina ciktigindan bile supheliyim.

ben kötüleme yapmıyorum aksine gittigim acentadan çok memnun kaldım ve tekrar da gitmeyi düşünüyorum. tabiki okuldan komisyon alcıaklar ticaret bu. benim tek dedigim sey firmayı iyi araştırmanız gerektiği ben kendi yazılarımda bir kötüleme göremiyorum açıkcası

Üye
    Blueman78 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 03 2010

Alıntı tugceee tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    merhaba ben avustralyaya giitm ve yeni dondum o gittiğim okulda çok güzeldi acentamda gayet ilgiliydi. eger istersen sana elimden geldiğince yardmcı olmaya çalışırım
    Tugce,sen hangi acentada calisiyorsun?

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Alıntı Blueman78 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Tugce,sen hangi acentada calisiyorsun?

biliyorum ama burada demicem.

Yeni Üye
    zencefilli kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 05 2010

gecen dikkatimi cekti... forumda reklam yapmak yasak ama foruma alinan reklamlardan biri yurtdisi egitim danismanlik reklamiydi... simdi bu ne perhiz bu ne lahana tursusu die sormazlar mi???

Varsayılan Collage Kursları

Arkadaşlar merhabalar,

Bu yaz avustralya perth şehrinde dil eğitimi almayı planlıyorum. Collage kursları nasıldır. Yoksa üniversite kursları dahamı iyi olur. cevaplarsanız sevinirim.

Üye
    Blueman78 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 03 2010

Wink

kural 1: asla acenta ismi verme modsimmer
    Last edited by pinky300 : 28 06 2010 tarihinde saat 18:51 Neden: acenta reklami

Merhaba

mezun.com'u 4-5 aydır takip ediyoru ara ara ama üye değildim. Şuan cevabını bulamadığım bir şey danışma gereği duydum o yüzden hep aranızda olsamda,yeni katılmış sayılıyorum Öncelikle herkese selam.

Bir konuda çok rahatsızım. İng. dil eğitimi için hangi acentaya gitsem birinin övdüğünü,öbürü beğenmiyor (üni. gibi pahalı istisnalar hariç). Kafama yatan 1-2 okul var ama güvenemiyorum.Bir konuda bilgi sahibi olmam gerek.Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Acentaların okullardan aldığı komisyon Tüm avustralya için sabit bir miktar mı ?Yoksa gönderdikleri okula göre değişiyormu ? 3 gün önce gittiğim bir acenta sabit olduğunu söyledi de. (İçimi çok rahatlatıcak bu cevap)

Alıntı Ceyo88 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba

mezun.com'u 4-5 aydır takip ediyoru ara ara ama üye değildim. Şuan cevabını bulamadığım bir şey danışma gereği duydum o yüzden hep aranızda olsamda,yeni katılmış sayılıyorum Öncelikle herkese selam.

Bir konuda çok rahatsızım. İng. dil eğitimi için hangi acentaya gitsem birinin övdüğünü,öbürü beğenmiyor (üni. gibi pahalı istisnalar hariç). Kafama yatan 1-2 okul var ama güvenemiyorum.Bir konuda bilgi sahibi olmam gerek.Yardımcı olursanız minnettar olurum.

Acentaların okullardan aldığı komisyon Tüm avustralya için sabit bir miktar mı ?Yoksa gönderdikleri okula göre değişiyormu ? 3 gün önce gittiğim bir acenta sabit olduğunu söyledi de. (İçimi çok rahatlatıcak bu cevap)
    tam emin degilim ama buyuk ihtimalle degisir.cunku okullar arasi rekabet oldugu icin egitim acentalarini cezbetmek icin daha fazla komisyon verebilirler.mesela benim sidney de konustugum acenta ogrenci vizesi islemlerini bedava yapiyordu.cok egitim acentasi ve cok okul oldugu icin rekabet cok fazla bu konularda o yuzden %90 ihtimalle farklidir.hem bu komisyon yine buyuk ihtimalle devletin kontrol ettigi bir sey degildir.buradaki immigration office ler 15 dakikalik online vize basvurusuna 1600 dolar bedava pr basvurusuna 5000 dolar istiyolar hickimsenin cikip bisey dedigi yok sonucta

neyse sana kolay gelsin
    Last edited by hakan82 : 22 06 2010 tarihinde saat 06:00

Banned

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Alıntı Ceyo88 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba

Acentalarin aldigi komisyonlar ogrenciyi baglamaz.
    Kimi acentalar ozellikle sadece 1 grupla calisirlar,
    tum ogrencilerini o gruba aktardiklari icin tabii ki okul acentasina komisyon oranini ayni tutar ama
    ayni zamanda kotalara bagli artislar yapabilir.

sonucta ogrenciye yansiyan fiyatlar tum acentalar tarafindan kesinlikle aynidir.

Eger ki ogrenci basvurusunu illa ki kendim yapacagim der se , okul her daim ogrenciden alacagi ucreti yuksek tutar. Okullar ogrenci basvurulari' evrak kontrolleri gibi birsuru bilimum detaylara zaman ve emek harcamak istemiyorlar. Komisyonlari da bu yuzden verirler acentalara.

Acentalarin diger bir gorevi de
    basvuru yapan ogrenciye Konsolosluktan once onay vermektir.
    Okullar ve Konsolosluklra bu yuzden acentalara is verirler ve guvenirler.
    Guvenmediklerinin de islerini yavaslatirlar, aksatirlar.

Varsayılan Happyboy slm

Slm bende dil eğitmi için gidecgm 2014 ocakta pasaport çikarttm.vize işlemi başlatcgm yakn .teşkkrler.da perth düşünyorm yardmci olablrsnz sevnrm

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    17 01 2016

Alıntı zencefilli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    vize islemleri ile kisisel olarak ugrasmak ve bunların prosedurunu en bastan ogrenmek ve tamamlamak hele ki bole bir deneyiminiz yoksa kolay deildir.Yanlis yapip zamandan kaybedebilirsiniz bu da sizi hem maddi hemde manevi acidan yipratir. ayrica bildigim kadariyla tekrar edilen basvurular sorun yaratabiliyor. bole bir risk almanin gereksiz oldugunu dusunuyorum.acentalar surekli bu islerle ugrastiklari isin prosedurunu hizli bi bicimde hallediyorlar. bu yuzden acetalari butunuyle kotulemek doru olmaz. benim kisisel gorusum firmalari dikkatlice arastirmaniz ve adimlarinizi ona gore atmaniz yonundedir...

yolladiktan sora bi mail yollayip hal hatir sormayan sirketler de yok deil bununla birlikte yeni ogrenci yollayacaklari zaman sizi reklam urunu olarak kullanmakta sakinca gormeyecek kadar da ac gozluler... bunlari oraya gidince diger ogrencilerden duyuyorsunuz burda da ole firmalarla calismis insanlarin isyanini okuyorsunuz...

ben sansli kisimdandim firmamla ilgili sorun yasamadim bastan sona kadar ilgiliydiler ve bu sebeble soranlara da gonul rahatligiyla tavsiye ediyorum...

hakkiyla ekmegini kazanan insanlari da burda zan altinda birakmak doru deil tum insanlari ayni kefeye koyamassiniz....

bu yuzden gitmeyi planlayanlara soleyecegim tek sey gozunuzu 4 deil 14 acin hem tr.de hem au.da
    Bana deneyimlerini ve gittiğin acentanın adını yazabilir misin? Mailim [email protected]

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    11 11 2016

Avustralyada dil eğitimi almak istiyorum. Önlisans bilgisyar ve lisans iktisat mezunuyum.
    Lisanstan 2014 yılında mezun oldum, bir firmada 2 yıl programcı olarak çalıstım, daha sonra 1.5 yıl baska bir firmada bilgi islem sorumlusu olarak calıstım. 5 ay once kendi istegimle isten ayrıldım. 5 aydır inglizce çalışıyorum mahalleden özel bir hocadan ders alıyordum fakat yeterli olmuyor gidip adam gibi bir egitim almak istiyorum. Maddi olarak olarak hicbir sıkıntım yok çok şükür, bankada olması gereken 1 yıllık gecim parasından 4 5 kat fazla bir birikimim var bankada. Evliyim eşim 3 yıllık devlet memuru birde çocugum var.

Fakat kime sorsam vize çıkma ihtimali çok düsük diyor, isten ayrılmıs oldugum icin geri döneceğine ikna olmazlar vize vermezler diyorlar.

Bir cocugu olan , eşi devlet memuru olan ve maddi olarak istenen rakamın 4 5 katı banka hesabında olan birine vizenin çıkma ihtimali gerçekten bu kadar düşükmü, bunlar geri dönmem icin yeterli bir sebep olmuyormu?

İyice kafam karıstı, Avustralya konusunda tecrübeli bir acenta arıyorum.

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •