6 sonuçtan 1 --- 6 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    bone1903 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 09 2006

Exclamation Eski pasaport ve vize

Selam,

Geçen yıl Ağustos ayında 2019 yılına kadar geçerli olan bir turistik vize aldım Amerikan konsolosluğunda. Ancak geçen ay pasaportumun süresi doldu ve uzatmam gerekti. Aynı zamanda pasaportum 10 yıldan eski olduğu için emniyette değiştirmeleri gerektiğini söylediler yani yeni bir pasaport sahibi oldum. Buraya kadar her şey güzel fakat geçerli olan vizem eski pasaportumda kaldı ki ona da geçersizdir mühürü vuruyorlar her pasaportta olduğu gibi. Haziran'ın 1'ine alınmış uçak biletim var ve seyahatim planlı. Ne yapacağım ben şimdi? Vizemin yeni pasaporta alınması gibi bir şey söz konusu mu? Ya da yurtdışına çıkarken eski pasaportumu yanımda ***ürmem yeterli olur mu? Bilen arkadaşlar beni de bilgilendirirse sevinirim.

Umut
    "What we do in life echoes in eternity"

Yeni Üye
    alarmist kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 03 2009

Vizeniz eski pasaportunuzda mı kaldı? Tekrar 131 $ vize ücreti ödemenize ve Elçiliği veya Konsolosluğu bir kez daha ziyaret etmenize gerek yok.Eğer Amerika vizenizin geçerlilik süresi henüz bitmediyse yeni pasaportunuza yeni vize almanıza da gerek yok. Yapmanız gereken tek şey yeni ve eski pasaportunuzu vizenizin bitiş tarihine kadar birlikte taşıyarak seyahat etmek..

benimde böyle bir sorunum var..merak ediyorum hangi pasaportla gittiniz amerikaya...benim vizem eski pasaportta ve suresi bitti bu durumda yeni pasaport mı cıkarmalıyım yoksa eski pasaportumu mu uzatmalıyım...bilgi verirseniz sevinirim...

Yeni Üye
    musicinema kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 05 2005

Varsayılan naptın bone 123??

bende aynı durumdayım 1 haziranda giriş yapabildinmi abdye? bir sorun oldumu?

Üye
    incek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 02 2010

emniyette pasaport degisikligi yaparken eski pasoportun sayfalarini deliyorlar ama gecerli bir vizen varsa o sayfayi delmiyorlaki kullanilabilsin diye.eger boyle bir sorun yasayan arkadaslar varsa 2 pasaportunuzu da yaninizda tasimalisiniz

Üye
    soxxxos kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 04 2002

bone 1903, eşimde de aynı durum söz konusu, giriş yaptın mı eski pasaportunla bilgi verirsen sevinirim,

thx,

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •