Toplam 464 sayfada 1 1231151101 ... SonSon
6956 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Varsayılan [BODY BUILDING (No PaiN,nO GaiN)..]

Asagidaki linkte,bu sporla ugrasanlar icin gerekli olan solusyonlar mevcut.Baska bilgis olan varsa lutfen eklesin. <a target=new href=http://www.bodybuildingmania.com]tiklayiniz[/url]
    10 YEARS WİTH MEZUN

Evett d e r v i s.Sorularini soyle cevapliyayim istersen.-------------------------------------------------------------------------------SORU:Vitaminden baska hicbir solusyon ya da anabolics, steroids vs. almak sakincali, degil mi?...CEVAP:Aslinda bir bardak kahve,yada gunun herhangi bir saatinde almis oldugun Aspirin bile yayari oldugu kadar,vucudumuzun belli organlarina zarari vardir.Vitaminler tabiiki vucudumuz icin yararlidir ve hergun duzenli olarak alinmalidir.Ama sunu unutmayalimki,MR OLYMPIA,yada birak onu yerel bir Vucut Gelistirme musabakasina sadece vitamin alarak hazirlandigini soyleyen birisine ben ........ gulerim .Bu vermis oldugum linkteki ilaclar profosyonel nitelikli calisanlar icin.Bu ilaclari kullanabilmek icin minimum 3 yillik alt yapiya sahip olmak gerekiyor.Yani yeni baslayan biri alsa bile vucuduna zarar vermekten baska bir kazanci olamaz.Ilac kullanimi icin tecrube ve bilgi birikimi gerekmektedir.Ayrica ilac kullanabilmeniz icin belli bir fizik yapisina varmis olmaniz ve bu fizik yapisini normal gida ile asamiyor olmaniz gerekmektedir.Bundan sonrasinda devreye steroid ve turevleri girmekte ve size belli bir noktadan sonra ivme kazandirmaktadir.Yazilarim lutfen yanlis anlasilmasin.Ben size ilac kullanin diye bir sey soylemiyorum.Ben sadece anavatani Amerika olan bu spor dali ile ugrasan kisileri burada toplamak istemistim.Siz yinede bildiginizden sasmayin.Secim ve sorumluluk kisinin kendisine aittir.SORU:Siz neler aliyorsun? doktor kontrollu mu? yan etkileri ne olacak uzun vadede?CEVAP:BEn 15 Yilin sonunda kucuk capli doping kuru yaptim.Belli bir tepe noktasina ulasmistim ve bu noktayi hergun kusana kadar beslenmeme dikkat etsemde asamiyordum.Kullandigim ilaclar Testesteron Prep. ve yan etkilerini bloke eden ilaclardi.Bazen gunde 3 igne,10 hap aldigim oldu.Etkilerinide cok cabuk gordum (ama dikkatini cekerim 15 senenin sonunda yaptim bunu.Daha ilk gunden Dumbell'i eline alanlar gibi hadi vur sustanon'u,vur Grofth'u yapmadim.Yapanlarda bir sonuc alamadi zaten..)Eger Turkiye'de isen bosuna doktora basvurma,sana &quot;Olmek istiyorsan bu ilaclari al,sana bu kadar soyliyebilirim,hayatinla oynarsin,metobolizmani bozarsin) diye baslarindan savacaklar ve rehberlik edemeyeceklerdir.(Tecrubelerim ile sabittir.)Amerika'yada Avrupa'da yasiyorsan sadece Vucut Gelistirme ile ilgili Brans Doktoru bulabilmen cok kolay ve buradaki teknoloji ile dogala yakin hormon uretiyorlar.Buda yan etkilerini dahada azaltiyor.Uzun vadede yan etkileri;Testislerde kuculme,jinekomasi (Meme buyumesi), (Anti Drug olarak kadinlik hormonu almalisin cunku),eger dozu yanlis uygularsan ayvayi yedin.(Orneklerini cok duydum)..Ereksiyon kaybi;Bu cok tartisilan bir konudur.Genelde yine cok adeleyi en kisa zamanda yapayim diye vucuda gereginden fazla enjekte edilmesi ile beynimiz kendi urettigi testesteron'un uretimini durdurur.Cunku disaridan vucuda testesteron girisi olmustur.Bu nedenle eger anti-drug tetikleyici olarak tabir ettigimiz hormonu vucuda gerekli dozlarda enjekte edemez isek vucut bir daha erkeklik hormonu uretemez,uretmez.Bu yuzdende ereksiyon kaybina neden olur.Bunu disaridan seyreden kus beyinlilerde &quot;BODy yapanlarin erkekligi yoktur eheeh,uhehe &quot; diye sagda solda anlatir dururlar.Aslinda bu ereksiyon olayinin gercegide budur.SORU:Cok egzersiz, fitness benim icin yeterli! 11, Siz profesyonel misiniz?CEVAP:Eger bir hedefin yoksa (sampiyona yada yarisma gibi) ve saglikli yasam icin spor yapiyorsan elbetteki senin icin yeterli.Ben Profosyonel-dim.Su anda Trainer ve Referee olarak bu sporu 20 senedir goturuyorum.Antrenmanlarimida aksatmamaya calisiyorum.Selamlar
    10 YEARS WİTH MEZUN

Kıdemli Üye
    twilight kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 01 2002

Vitaminden baska hicbir solusyon ya da anabolics, steroids vs. almak sakincali, degil mi?... Siz neler aliyorsun? doktor kontrollu mu? yan etkileri ne olacak uzun vadede?Cok egzersiz, fitness benim icin yeterli! 11, Siz profesyonel misiniz?

SwordFish,Bu sporu Turkiye'demi yapiyordun?
    10 YEARS WİTH MEZUN

xdoors,Body Building sporunu gercekten yapiyorsan illaki azman olman gerekmiyor.Bu sporun profosyonellerinin cogunu gunluk kiyafetleri ile ayirt edemezsin.Sadece aylarca diet'in vermis oldugu zorluklardan dolayi yari bitkin ve sert yuz hatlarindan taniyabilirsin.Diger yarma tiplere gelince onlarin genelde ozenti tipler.Bu sporda kisi (yarismalari haric) kendini baskalarina degil,kendine ispatlamasi gerektigini bilir.Onemli olan herzaman saglik icin spor yapmak...
    10 YEARS WİTH MEZUN

Kıdemli Üye
    SwordFish kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

6 sene calistim.Sakatlik sonucu bir surelik ara vermek zorunda kaldim sonra da zamansizliktan baslayamadim.6 kilo aldim.

Kıdemli Üye
    xdoors kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

bende birkac ay bir salona devam etmistim.. sonra vakit bulamadim devam edemedim.. ama hafiften kanatlar felan cikmaya baslamisti, gerci su an disardan bakilinca belli olmuyor, ciplak olmam lazim

Selamlar,Karin bolgesindeki yaglarini ne kadar surede aldigini soyle bir dusunelim.En kisa zaman zarfi olarak 1 yil diyelim.Bu 1 yilda alinmis olunan kilolari sence ne kadar surede verebilirsin? 1 ay? ,3 ay? Bu tamamen senin beslenme programinla birlikte yurutmus oldugun egzersizlerine bagli.Calismis oldugun GYM Center'daki antrenor seni 1 e 1 gorebildigi icin sana uygun antrenman programi (yada zayiflama programi) verebilme sansi daha cok.ben buradan simdi sana ne desem hikaye..Bilmem anlatabiliyormuyum.Ama sana yardimci olabilmesi maksadiyla asagida belli site adresleri var,sec begen iclerinden,ondan sonra bana soracagin birsey olursa ben buradayim.Selamlar.<a target=new href=http://www.google.com/search?hl=en&amp;q=%22vucut+gelistirme%22]vuct gelistirme ile ilgili hersey--tikla[/url]
    10 YEARS WİTH MEZUN

Kıdemli Üye
    KoFTe kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 12 2001

ya 11 aga sen bu isin prine benziyosun;sana bikac bisi sormam lazim!su karin cevresindeki yaglari cabuk eritebilcek bi olay varmi? bende yaklasik iki aydir basladim bi spor salonuna, ama cok yardimci olcak kisi yok etrafta, varsa da zaten tanimiyorum Isin acikcasi bu isle daha onceden hic ilgilenmedigim icin aletleri bile nasil kullanacagimi adam gibi bilmiyorum...yeni yeni ogrenmeye basladim iste...Bana verebilecegin tavsiyelerin varmi? mesela nelere falan dikkat etmeliyim?Simdiden cok tesekkurler

&quot;20 gun gittim yetti bana&quot; ????Seni gercekten tebrik ederim.Bu spor dalinda asmis ,yada ermis biri olman gerekiyor.Valla ben 15 yili geride birakmama ragmen hala &quot;15 yil bana yetti&quot;diyemiyorum nedense.&quot;bu kadar tek duze bi spor gormedim ya &quot;Evet haklisin,sanirim sahalarda dumduz kufur edip rahatlamak,birbirlerine doner bicaklariyla saldiran insanlari seyredip vucuda adrenalin yuklemek varken,neden insanlar salonlara tikilir hala bende anliyabilmis degilim.&quot;&quot;zaten vucudun sekli var ama ordaki adam tutturmus aletli yap program veriyor bide&quot;; &quot;Evet genelde &quot;adam&quot; 'lar oraya spor yapmak icin gelenlere bilincli bir sekilde spor yapabilsinler diye &quot;orda&quot; 'dirlarAma nedense o &quot;adamlar&quot; can sikici gelir.Hemen sonuc alamadigimiz icin...2-yada 3 sene salona ugramayiz,ama yaz geldiginde aman kicimdaki gobegimdeki yaglar erisin,plajda rezil olmayayim..diye ,1 hafta yada 10 gunde,o 3 yilda biriken yaglari atmaya calisiriz.Sonucta herzaman dumur olur tabiiki..Nasil bir insan ,bir dersaneyi ogrenme istegi yada kabiliyeti yoksa &quot;BAna ingilizce ogretemediler,zaten dersanenin hocalarida kotu ,ogrencileride..&quot; seklinde onyargili elestirmeye hakki yoksa,bu sporada onyargili bakmamani rica ederim.Vucut gelistirme tamamiyle cok saglam irade yapisi gerektiren bir spor dalidir.Bu sporu yillardir yapabilen kisilere soyle bir gozlemlemeyi dene istersen.O zaman aradaki farki ve benim ne demek istedigimi anliyacaksin.&quot;sanki kollari 50cm yapmaya calisiyorum ,&quot; Herkesin dustugu ayni yanilgi.Bir insanin kollari illaki 50 cm olacak diye bir sey yoktur, olamaz.Senin kollarin Allah yapisi,belki 60cm'ede cikabilirsin,belkide 35 cm'de kalir,heryerini yirtsanda cikamiyabilirsin.Olay burada genetik yapi ile ilgilidir.Her insanda zaten dogustan genetik kodlu adele yapisi vardir.Benim su anda hayatinda dumbell kaldirmamis ama kollari safi kas 47 cm'lik arkadaslarim var.7 Kez ustuste Olympia olmus Arnold'u goz onune al.Devasa gogus kafesi,50'ninde ustunde biceps'leri,vs,vs olmasina ragmen,hicbir zaman guzel bir mide adelesi yapisina sahip olamadi.Zaten Arnold'un tum fotograflarini bugunku sampiyonlarla karsilastir ne demek istedigimi anliyacaksin.Resimlerdeki pozlarinin genelinde midesini gizlemeye calisirdi.Flex Wheeler'in saatler suren biceps programina karsilik Rahmetli MAc Cavy 120kg ile sadece tek &quot;rep&quot; yapar ve biceps programini bitirirdi.Eger merakin varsa ve biografi'den hoslaniyorsan &quot;Pumping Iron&quot;i okumani tavsiye ederim.Orada Arnold ve Vucut gelistirme ile ilgili hersey var.Yada bulabilirsen (ki zannetmiyorum) Ozer Baysaling'in yazmis oldugu herkes icin spor adli kitaptanda yararlanabilirsin.&quot;butum vucut sekil alsin istiyom,Bir tek ter atmaya gediyoruz sonra biraktim tabii.&quot;Hep ayni sonuc...Sadece biceps calisan insan modelide vardir.Bunlar bilek gurescileri'dir.Dunya Bilek guresi sampiyonu olmus kisiler omuz adeleleri ve biceps'lere agirlik verirler..Tum vucudu calismak...Soyle sozcuklere bile dokunce ne kadar zor bir sey oldugunu algiliyabiliyormusun? Sadece gogus ve biceps adelesini gelistiren ve ayak bolumunu herzaman es gecen,&quot;patates&quot;'e 2 tane kurdan gecirmis kilikli tiplerde var.Dostum belki senin ilgini cekmiyor ama bu spor gercekten zor.Ama ter atmayi istiyorsan,basketbol,jogging,tenis,squash senin icin ideal sanirim.Ama sunu soyleyeyim senin basindan gecen olayda trainer'inde seni bu spor'dan sogutmasi yanlis.Yani sen sanirim gercekten Body Buildin ile ugrasmamissin..Bu deneyimin hangi ulkede olmustu?&quot;en iyisi alacan bisikletini gidecen sahile temiz hava deniz &ccedil;imler &quot;HAh iste,aferin.Ne duruyorsun? En guzel karari vermissin.(Sunuda belirtmek isterim.Ben haftanin 1 gunu kros,1 gunu 5 km bisiklet,1 gunude 1 saat yuzmeye ayiriyorum.ucut gelistirme yapiyorsan bunlarida yapman gerekiyor..)&quot;aranizda yer tarifi yapacak olan varmi? &amp;thorn;u yere gidersen zevk alirsin daha cok alet var felan &quot;Senin nerede yasadigini bilemiyorum? Ama bir sorum olacak..&quot;Bir Vucut gelistirme salonunu,iyi yada kotu olarak algilamamiz icin gereken kriterler ne olmali? Hangi aletler olursa oradan zevk aliriz??&quot;Selamlar
    10 YEARS WİTH MEZUN

Üye
    lostxp kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 10 2001

20 gun gittim yetti bana bu kadar tek duze bi spor gormedim ya zaten vucudun sekli var ama ordaki adam tutturmus aletli yap program veriyor bide; sanki kollari 50cm yapmaya calisiyorum ,vucut sekil alsin istiyom ter atmaya gediyoruz sonra biraktim tabiien iyisi alacan bisikletini gidecen sahile temiz hava deniz &ccedil;imler aranizda yer tarifi yapacak olan varmi? &thorn;u yere gidersen zevk alirsin daha cok alet var felan

Selam KoFTe,Oncelikle Sikey'e kizmadim.Kizabilmem icin bana karsi elle tutulur bir antitez uretmesi gerekiyordu.Bu acilimi yapamadi..Bilmemek ayip degil,bilinmeyeni kotulemek ayiptir.Bunun icin Sikey'i suclamiyorum.Soruna gelince,civcivmi yumurtadan cikar,yoksa yumurtami civcivden cikar carpitmasinda oldugu gibi,GERCEK OLAN;Her vucudun kendine has bir deyisim ozelliginin olmasidir. Kas gelistirmek icin kuvvet calismalarindan alinacak sonuc bazi genetik kurallar icinde kisiye gore degisir. Bir insanin ne turde kasfiberine sahip olacagi ve vucudunun neresinde tasiyacagini, ne oranda testosteron (erkek hormonu) ve estrogen (kadin hormonu) olacagini genetigi karar verir. Testosteronu yuksek oranda olan bir kimsenin kas yapisi digerlerine nazaran daha cabuk gelisir. Kas kuvveti ve buyukluyunun gelismesinde en etkili rolu oynayan etken kasfiberidir.Proteinler Myofibrili olusturur. Myofibril' lerin birlesmesiyle Kasfiber, Kasfiberlerinin birlesmesiylede genel Kas ortaya cikar. Bir insan vucudunda yaklasik 600 uzerinde kas cesidi ve 6 milyara yakin kasfiberi vardir!Bilmem anlatabiliyormuyum?Selamlar
    10 YEARS WİTH MEZUN

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    09 12 2001

hueheuh sikey kardes ben senin yerinde olsam 11'i fazla kizdirmam.....cok akillica bi is olmaz

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    09 12 2001

buarada 15 senedir calisiyosan benden bayagi buyuk olman lazim yas olarak.herneyse 11 abi bisi sorcam sana bu kas olayi ile ilgili;guc gercekten kaslarla ilgili biseymi? yani kasi cok olanmi guclu olur yoksa? yoksa guc ve kas biraz ayri bi olaymi? Su olayi bi acikliga kavusturursan harbi cok sevinirim.Buarada verdiginiz linkler makbule gecti, bilmedigim yeni seyler ogrendimTesekkurler

Üye
    lostxp kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 10 2001

o kadar yazi yamistim IE kapandi yazdiklarim silindi yeniden yazamak zor geldi kisaca ozetlemek gerekirse Senin yaptigin seye dil uzatmadim body building sux dir gitmeyin felan diye sadece kendi fikirlerimi s&ouml;yledim yasadigim bi anida diyebilirsin20 gittim yetti belki gittigim yer ile alakalida olabilir ortam bana zevk vermemis olabilir sicak bi yer degildir zaten trainer a gicik kapmistim nerde bi bayan gorse ona zipliyordu dedigin gibi belki gittigim yerin body buildingi atesliyecek biseyleri eksikti bu arada turkiyede yasiyorumbide son soruna cevap yaziyimiyi 2-3 tane trainer olmaliAletlerden anlamam hepsinden olsun Geni&thorn; bi yer olmali i&ccedil; i&ccedil;e ge&ccedil;memeli hersey birtek body building e hizmet vermemesi gerekir ve diger musteriye iyi hizmet veriyor bunlar dedirtecek seyler

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •