8 sonuçtan 1 --- 8 arası gösteriliyor

Varsayılan amerikada master

Merhaba ben marmara üniveristesi 4. sınıf öğrencisiyim ve amerikada master yapmak istiyorum ancak internetten araştırdım ve not ortalamasının çok önemli olduğunu anladım.benim not ortalamam 2.5 ile 2.65 arasında gelecek.Sizden yardım bekliyorum gmat ve toefl skorum iyi olursa iyi bir devlet üniversitesinde master yapma şansım olabilir mi?Öncelikle ingilizce seviyemden dolayı bir sene ingilizce dil eğitimi almam lazım ondan sonra master yapabilirim.bu sırada master için başvurduğum okulun hocası ile görüşme yapabilirmiyim?Bu yüzden master yapmak istediğim okulun bünyesinde dil eğitimi almak istiyorum.Gmat ve toefl da yüksek not aldığımı farzedip bu not ortalamasına göre kabul edileceğim okul önerebilirmisiniz?(yıllık10000-15000 dolar okula ödeyebilirim)Bu arada pazarlama yada Quantitative Finance alanında master yapmak istiyorum.

ABD'de ortalama istemeyen üniversiteler mevcut. Ben de aynı ortalama ile mezun olacağım. Senin gibi üniversite arıyorum.

Cal State'ler var..

Varsayılan eduWise University Guidance & Test Prep Center

Sevgili Mjgsklea;

Hangi alanda okuyorsun? Evet, mezuniyet ortalaman, hangi bölüme başvurmak istiyorsan iste çok önemli.

Sanırım mezuniyet ortalamalarının öneminin defalarca altını çizmekte fayda var. Maalesef son seneye gelindiğinde bu anlamda yapılacak fazla bir şey kalmamış oluyor…

Amerika’da ortalama 3 000 tane üniversite var. Elbette sana uygun olarak oluşturulmuş bir üniversite listesi ile birçok okuldan kabul alabilirsin.

TOEFL, yabancı öğrenciler için tasarlanmış bir İngilizce sınavı. Okulların istemelerinin sebebi, öğrencilerin programlarını takip edecek düzeyde İngilizce bilip bilmediklerini ölçmek. Ancak, örneğin TOEFL’dan 80 isteyen bir okul, siz bu koşulu yerine getirdiğinizde TOEFL skorunuzu alır bir köşeye koyar diğer özelliklerinizi değerlendirmeye başlar. Sizin TOEFL’dan 85 almanız, sizi diğer adayların önüne geçirmez.

Özellikle ‘Devlet Üniversitesi’ diye belirtmişsin. Yabancı öğrenciler için devlet ve özel üniversiteler arasında herhangi bir farklılık yok. Yabancı öğrenciler için uygulanan fiyatlar ikisinde de Amerikalı öğrencilere göre yüksek.

Master yapmak istediğin bölümün hocasıyla özellikle görüşme yapmanın bir anlamı yok. Öğrenci dosyaları ile ilgili olarak ‘Admissions Office’ karar verir, bölüm hocaları değil. Örneğin MBA başvurularında, ön elemenin ardından seçilen öğrenciler mülakata davet edilirler. Bu mülakatlar admissions’tan temsilcilerle veya eski mezunlarla yapılır. Bölümün hocalarıyla değil.

Master başvurularından farklı olarak doktora başvurularında, örneğin ‘Cell and Molecular Biology’ PhD başvurusunda bölümden hocalarla görüşme yapmak gerekebilir, çünkü doktorada çalışmayı istediğin konuda veya konuya yakın hocalarla temasa geçmen gerekebilir, zaten kontenjan çok düşüktür, hocalar beraber çalışacakları adaylarla birebir görüşmek isterler.

Dolayısıyla dil progr***** devam etmek istediğin okulun master progr***** devam etmeyi düşünmen güzel bir fikir –okulu içinden değerlendirebilme fırsatının olması açısından- ancak başvuru/kabul koşullarını yerine getirdiğin sürece orada olmanın özellikle bir anlamı yok.

eduWise University Guidance & Test Prep Center
    www.eduwise.com.tr

Arkadaşlar,

Amerikada master & doktora yapmak ile alakalı epey detaylı yazılar yazdım. Yazı dizisi 10 yazıdan oluşuyor, niyetiniz varsa yazı gerçekten faydalı olacaktır:

http://selmanh.com/blog/2012/06/amer...azi-dizisi.php

Şahsi blogum olup, site üzerinden herhangi bir gelir elde etmiyorum. Bu yüzden linki paylaşmakta bir sakınca görmedim.

cok yararlı... tşkler

Alıntı shintzy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar,

Amerikada master & doktora yapmak ile alakalı epey detaylı yazılar yazdım. Yazı dizisi 10 yazıdan oluşuyor, niyetiniz varsa yazı gerçekten faydalı olacaktır:

http://selmanh.com/blog/2012/06/amer...azi-dizisi.php

Şahsi blogum olup, site üzerinden herhangi bir gelir elde etmiyorum. Bu yüzden linki paylaşmakta bir sakınca görmedim.

Merhabalar,
    endüstri müh. mezunuyum. sistem mühendisliği üzerine master yapmak istiyorum. Bu alanda en uygun üniversite hk. nasıl bilgi edinebilirim? Master öncesi dil eğitimine de ihtiyacım var. Aynı üniversitede bu eğitimi almak daha mantıklı mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Banned
    pinky300 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 09 2003

Istanbulda bi tanidigimiz var ve son 5 senedir herseyimizi o hanimlar yurutuyorlar. Artik akraba olduk. Bizim yegen kuzen herkesin yurtdisi egitim ve Uni. Yerlestirmelerini yapiyor. Selin Hanım ve Aylin Hanım. Onları ararsan yardimci olurlar. Pinky' nin selami var demen yeterli olucaktir. yardimci olurlar hemen.
    http://**********************/iletisim-bilgilerimiz.html

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •