Toplam 3 sayfada 1 123 SonSon
40 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Konu: Cr-1 vizesi

Varsayılan Cr-1 vizesi

...
    Last edited by can_can25 : 21 10 2013 tarihinde saat 23:07

Varsayılan yardım edın

yokmu yardım edecek kımseeee

Alıntı can_can25 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    merhaba arkadaslar benım 25 subatta ankarada vıze mulakatım var esım amerıkan vatandası yaklasık 2 yıl once ınternetten tanısıp gecen sene ewlendık subatta konsolosa gıttımde yanımda hangı ewrakları goturmelıyım ve bunları ıngılızce tercume ettırmelımiyim ve abımın amerıkada oldunu belırtmem gerekırmı veya sıstemde gozukurmu tesekkur ederim
    CR-1 icin gerekli evraklar neler bilmiyorum ama goturecegin belgeleri ingilizceye tercume ettirmen gerekli.neler goturmen gerektigini sana maille bildirmis olmalari lazim aslinda ama eger oyle birsey almadiysan konsoloslugu sayfasina girip mail at onlara sor derim.

eger sana gorusmede Amerika'da bir yakininiz var mi diye acik acik sormazlarsa soylemene gerek yok.
    I am neither especially clever nor especially gifted. I am only very, very curious...

abı merhaba tekrardan benım abımın amerıkada olması vıze almamı engellermı CR1 vızesı ıcın ewlıyım amerıkan vatandasıyla 25 subattada mulakatım var vıze alımı ıcın sorun yaratırmı
    abinin veya baska bir yakininin amerikada yasiyor olmasi vize gorusmeni etkilemez.onlarin onemsedigi tek sey evliligin gercek olup olmadigi yani green card amacli mi yapiliyor yoksa gercekten severek mi yapilan bir evlilik ona bakiyorlar.onun icin yaninda bol bol kanit gotur derim ben.evliliginizi belgeleyen kanitlar, resimler (ozellikle nikahta ya da yaptiysaniz dugunde cekilen fotolar),e-mailler,chat loglar,ucak biletleri ...vs. gibi.iliskinizin gercek bir iliski oldugunu kanitlayabilmek icin.

muhtemelen sana nerde ve nasil tanistiginizi filan sorarlar.ben de K1 vizesi (nisanlilik ) icin mulakata gitmistim.gerci seninki evlilik vizesi ama sorulan sorularin cok fazla farklilik gosterecegini pek zannetmiyorum.
    I am neither especially clever nor especially gifted. I am only very, very curious...

Varsayılan gocmenlık

merhaba abı
    bısey daha var buyukelcılık sayfasında ISLEMLERI TAMAMLANMIS GOCMEN VIZE BASVURULARI ve case numaraları var ve ıdarı ıslem bıtıs yazıyo kasıma kadar dayanan var bu nedemek ıslemı bıttı vızesı kasımda yollanacak gıbısımı bu benı bu konuda da aydınlatırsan sevınırım
    saygılarımla

Varsayılan davetıye

ya bu arada 25 subatta mulakatım war ama bana herhangı bı davetıye gelecekmı ankaradan herhangı bısey gelmedı bana

Üye
    ankarafaces kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 11 2008

selam can can...
    benımde 25 şubatta cr1 vize görüşmem var..banada ankara konsoloslugundan herhangı bır belge gelmedı.
    uscısdan 1 ay önce mulakat tarıhımı belırten bır maıl geldı hepsi bu...
    valla ben mulakata gıderken bır bok ***ürmeyı düşünmüyorum..sadece pasaport fotoğraf ve muayene belgesını ***ürecem hepsı bu...
    zaten görüşmeye eşimle beraber gideceğim...
    sanada bol şanş dılıyorum arkadaşım...

Üye
    ankarafaces kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 11 2008

can can sana önceden de dedim,sana ve eşine uscis'in yolladıgı bır maıl olmalı..hangı belgelerının eksık hangılerının tam oldugunu gosteren..eger eksık bılgın varsa orada yazar zaten...konsolosluga gıderken saglık muayenesı dosyanı,,,fotograf,,,ve pasaportunu goturuyor olmalısın...senın gıbı bende konsolosluga 3 kere maıl attım 2 kere telefonla aradım en sonunda dayanamadım gıdıp yuz yuze görüştüm...bana dedıklerı dosya fılan gelmyecekmiş...
    bu arada konsolosluk sayfasında İşlemleri Tamamlanan Göçmen Vize Başvuruları
    dıye yazan yerı bende anlamadım...ama benım tahmınım o lıstede yazanların işlemlerinin uzun surdugu...
    benım numaram Göçmen Vize Mülakat Tarihleri sayfasında yazıyor...tahmınım senınde öyle olmalı..buda demek oluyorkı bızım ıdarı işlemler bitmiş...

Kıdemli Üye
    KdRjN kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 07 2009

Varsayılan Hala Bir cevap yok

Selam arkadaşlar

Ben amerikan vatandaşı eşim ile temmuz 2009 da turkiyede evlendim bazı sorunlardan dolayı evrakları başlangıcı işlmelerini biraz geç yaptık biz sadece Cr-1 vizesine başvurduk g 325a yı da 355 dolar ile gerekli yere mail attık bize bir kaç ay önce sadece california daki merkezden bir receipt numarası geldi ve geleli 2 ay oldu nerdeyse başka bir haber yok daha beklememiz gerekir mi yada ne yapmalıyız herhangi bir contact numarası var mıdır bilgi almak için

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilr mi acaba tşkler
    Bilmeyen ve bilmedigini bilen, COCUKTUR Ona ögretin.
    Bilen ve bildigini bilmeyen, UYKUDADIR Onu uyandirin
    Bilmeyen ve bilmedigini bilmeyen, APTALDIR Ondan sakinin.
    Bilen ve bildigini bilen, LIDERDIR Onu izleyin.

Varsayılan slm

ben 4 ay beklemıstım en son ds-230 formu doldurup page 2 ımzaladım son sayfayı buyukelcılıkte ımzalanması gerekırmıs oyle yaptık kımlık aslını ıstedıler pasaport fotokopısı sabıka kaydı resım bunları N.V.C ye yolladık 4 ay sonra konsolosluk sayfasında CASE numaramı gordum sende oyle yap cae numarana bakk ben 4 ay boyunca hergun bakıyodum bugunde amerıkan hastanesınde saglık raporu ucun gıttım 245 ytl tuttu

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 07 2009

ben 4 ay beklemıstım en son ds-230 formu doldurup page 2 ımzaladım son sayfayı buyukelcılıkte ımzalanması gerekırmıs oyle yaptık kımlık aslını ıstedıler pasaport fotokopısı sabıka kaydı resım bunları N.V.C ye yolladık 4 ay sonra konsolosluk sayfasında CASE numaramı gordum sende oyle yap cae numarana bakk ben 4 ay boyunca hergun bakıyodum bugunde amerıkan hastanesınde saglık raporu ucun gıttım 245 ytl tuttu
    Ben formlar dışında hiç bir evrak yollamadım daha doğrusu eşim yollamamış galiba passport fotokopisi evlilik cüzdanı sabıka kaydı vs gibi hiç birini yollamadık bende sadece receipt numarası var ve onlada arama yaptığımda uscis sitesinden initial review diye birşey cıkıo pek anlamadım ama herhalde beklememiz gerekiyor

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 07 2009

bence bekleme amerıkan buyukelcılıgınden ogren ulasamazsan oraya gıt derım bence bosu bosuna bekleme bak ben butun ewraklarımı yolladım amerıkaya N.V.C. ye onlarda bana davet maili attılar 25 subatta gorusmem oldunu bıldıren bi maille ben herseyımı e.mail ile halletıma 8 ay sürdü 25 subatta da gorusmeye gıdecem butun ewraklarımı amerıkaya gonderdım onlarda buyukelcılıge gondermıs benden sadece saglık raporu ıstedıler okadar
    Ben suan tr deyim ankaradaki konsolosluk bize randevu vermiyor sanırım eşimle görüşüp onun konsolosluğu aramasını ve bilgi almasını söyliyeceğim en iyisi bu

yardımlarından dolayı teşekkür ederim

Üye
    incek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 02 2010

can can ve ankarafaces... nasıl geçti vize görüşmeleriniz????
    aldınızmı vizelerinizi...bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız sevinrim

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 07 2009

Unhappy

Selam arkadaşlar

Cok özür diliyorum sizden durumumu CR-1 ve her türlü göçmen vizesiyle ilgili bölümlere yazmış bulunuyorum çünkü tamamen net bir cevap alamadım ve tekrar burda payşlaşmak istedim.

Biz abd vatandaşı eşim ile TR de temmuz ayında evlendik bazı sebeplerden dolayı evrakları kasım ayının sonuna doğru yolladık ve bize 4 aralık 2009 da bir receipt numarası verdiler wac.... ile başlıyan bu receipt numarası geleli 3 ay oldu ve bize ne bir e-mail nede bir bilgi içeren bir evrak gelmedi henuz

Eksik bir evrak yollamış olsaydık bize tekrar dönüp evraklarımızı tamamlamamızı isterlermiydi yoksa bizim tlf etmemiz mi gerekir bilgi almak için

Birde sanırım eşim ile evlendiğimiz tarih 09.07.2009 ama ben G-325A formunda sanırım 07.09.2009 yazmam gerekirken yani a/g/y ---g/a/y yazmışım bunda bir sakınca olur mu sonuçta evlilik cüzdanın yolladık ilgili makama

Bize verdikleri receipt numarasını uscis sitesinden kontrol ettiğimizde 3 aydır initial review aşamasında olduğumuz görünüyor bu kadar süre normal mi

lütfen yardımcı olurmusunuz inanın kafayı yemek üzereyim

Tşk ler

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    25 07 2009

Bilgisi olan yok mu acaba lütfen yardımmmmm

Toplam 3 sayfada 1 123 SonSon

Konu Etiketleri

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •