Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
25 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Konu: Kesin Donus

Varsayılan Kesin Donus

mezunforumda, uzaklarda2003 nick ile yorum yapiyordum. artik bu nick name i kullanmiyorum, bilgilerinize.

Mayis 2010 da kesin donus yapiyorum. Amerika da yasayan butun Turklere saglik ve bol kazancli gunler dilerim.
    Last edited by Turkish-American : 24 11 2009 tarihinde saat 01:32

uzaklarda 2003 Turkiye ile ilgili kararina senin adina sevindim,yalniz merak ettigim niye mayis 2010 da mesela ocak 2010 degil.Burada bayagi sikintili gunler gecirdigini daha oncelerdeki yazilarindan sezinliyebiliyorum,lutfen beni yanlis anlama sozu bir yere getirecek degilim,cunki 7 ay sonrasina verdigin gun biraz ilginc geldi.Nick ini degistirmende ayni.Diger baska bir sayfada uslup konusundaki atismani anliyorum ama yinede istersen yazdigini bir daha oku,sanki diger arkadas biraz hakli gibime geldi,bunu da anlayabiliyorum (ben gidiyorum bu karari verdim ve rahatladim tarzinda gibi ).Benim nacizane hakkindaki en buyuk dilegim Turkiye de mutlu olman,cunki su siralar emin ol oralar buralardan beter.Insallah dedigim gibi en ufak bir pismanlik duymadan hayatina devam edrsin.

Biliyorum, Turkiye de su an issizlik sayisi cok fazla. Mayis 2010 da gitmemde herhangi bir neden yok, amaclarimi gunluk degil enaz 3 aydan baslayacak sekilde yapiyorum. Mayis 2010 da gidersem yaz mevsimine girmis oluyoruz ve uzun bir sure dinlenmeye ihtiyacim var. Bu dinlenme sirasinda is arayacagim.

Su ana kadar 3 kez nick name degistirdim, bunun nedenini acikladim. Her nick name degisikliginde bir onceki nick name olan kisi oldugumu mezunforumda yazdim. saygimdan dolayi aciklama geregi duyuyorum ama bu saygimi hice sayanlar oluyor ve bu durum benim yavas yavas sinirlerimin gerilmesine neden oluyor o yuzden bir daha mezunforumda hic bir konuda dusuncemi yazmayacagim cunku ben bir cok seyi yanlis biliyormusum. Dogrusunu bilenler bildikleri gibi yapsin.

uzaklarda 2003 abicim demek istedigim su ki Turkiye ye kesin donus kararindan sonra duygusallikin getirdigi sert soylem ve ifadeler sence biraz agir olmuyormu ? Bizlerde aile olarak usa vatandasiyiz ve sahsen ben yilda 2 kez gidiyorum ozelliklle yaz mevsimini biraz uzun tutuyorum.Tabii ki hepimiz once turkuz ,her ne kadar usa kimligi tasisakta mesela Ist. herseyin otesinde ,ama inan ki bu hissiyat buradan boyle.En son bu yaz Ist. a gittigimde bunu cok iyi hissettim.Sana "gitme kal " demiyorum,yalnizca mezunda yazarken hissi olma demek isterim.Yoksa ucaga bindinmi 10 saat sonra oradasin o ayri.Tabii ki sonrasi sana ait ama burada yazan arkadaslar hepimiz biriz.Forumda bazi kisiler adres gostererek yaziyor ise onlara kizmaman gerekir,aksine tecrubeli bir gurbetci olarak anlayisli olmalisin,burada kimse kimseyi sanal oldugundan oturu tanimaz.Sahsen ben senin bu kararina destek veren seyleri ogrenmek isterim.

kizdircam biliyorum ama duygusallik halinden ve maneviyattan baska amerikadan turkiyeye donmek icin akli basinda hic ama hic bir neden olamaz. insanin her zaman gecmise ozlemi vardir aklinda kalan guzel hatiralardan dolayi. kotuler zamanla unutulur, Allah in bir lutfu bu. ama iyiler hatirlanir ve geriye donulmek istenir. yas ilerledikce kucukluk anilari ozlenir ama geri donulemez. fakat amerikadan turkiyeye donulebilir. insanoglu da elinden geleni yapabildigini yapiyor. buyuk bir is disinda amerikadan turkiyeye donmek, hayattan elini etegini cekmenin ilk asamasi demek. beni koyumun yagmurlarinda yikasinlaaar yikasinlaar...

Varsayılan ciddiyet

sokartess seni ciddiyete davet ediyorum.milletle dalga geçme koooçuummm..herkesin şahsi fikri..kalan kalır giden gider.sanane milletin kararından..kuki muki cevaplarla milletin kararı ile makara geçmeye çalışma .

BediLantern ezikliğini her yerde yaymak zorunda değilsin. rahat ol, peşimden koşma, adam ol. bu arada eziklerle de muhatap olmuyorum. senin ne olduğunu bilmeyenler için bu konuya da yazma ihtiyacı duydum bunları.

Varsayılan çizik

Bende senin gibi çiziklerle muhatap olmuyorum.benim yorumlarıma yorum yapma chucky nin gelini.

Kıdemli Üye
    taday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2005

Alıntı BediLantern tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bende senin gibi çiziklerle muhatap olmuyorum.benim yorumlarıma yorum yapma chucky nin gelini.
    cizik kelimesi olayi guldurdu beni. o kadar yeni palamutun arasinda yeni kusak bi taday cikiyo heral, neyse hayirlisi

Kıdemli Üye
    farhat.12 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 05 2009

taday sen yurtdisinda bir is pesindeydin ne oldu? KBR sonra US Govt falan dedin sonra bi daha haber alamadik
    Orange county'den Texas'a neden bu kadar cok goc var?

http://lansner.freedomblogging.com/2...o-texas/55219/

Texas son 10 senede en fazla is alani yaratilan eyalet secildi

http://kingsvillerecord.our-hometown...ivate_sec.html

Houston'in nufus artis hizi neden rekor kiriyor?

http://realestate.yahoo.com/promo/ce...tion-gain.html

http://www.youtube.com/watch?v=ReJ99k3iq2c

bence %100 pişman olacağına adım gibi eminim, havaalanından dışarıya ilk adımını attığında bunu hissedeceksin zaten.
    ikinci pişmanlık iş ararken olacak... karşında senden 10 kat az kalitede insanı müdür olarak veya seni işe alması gereken kişi olarak gördüğünde ve maaşını sana söylediklerinde ikinci bir hayal kırıklığı ve pişmanlık seninle beraber olacak..ve hatta iş bulsan bile seni çalışan değil eşşek yerine koyan türk işveren mantalitesi hergün kafana kakıldığındada yine amerikayı özleyeceksin.
    üçüncü ve son pişmanlığın ise arabesk türk kültürü toplumuna adaptasyonda yaşayacağın zorluklar. ve de trafik magandası-yılbaşı tacizcisi-yan baktın kavgası-ÖTV gibi dünyada eşi benzeri görülmemiş soygun vergisi-vatandaşı canından bezdiren zamlar- bunun gibi hayatından alışman gereken bir sürü şey..
    işin çok zor, allah kolaylık versin.
    Last edited by massivecock : 06 01 2010 tarihinde saat 21:33

dostum bunlarin hepsini biliyorum, sunu herkes biliyorki Amerika da her sey yolunda gibi gorunuyor ama buraninda Turkiye den aslinda hic bir farki yok. Ornekleri soyle aciklayayim,

Cebimize giren para, faturalara zor yetiyor, hatta ikinci aya borclu giriliyor. Birde buna herkesin yasadigi yalnizlik ekleniyor. Bu yalnizlik sadece biz gocmenlere ozgu degil, burada herkes yalniz.

Turkiye de yasarken her yil yasamimda degisiklik yapiyordum, her sene yasamimda bir seylerin degistigini gorurdum. Amerika da 7 senedir yasiyorum, yasabilmek icin deliler gibi calismak zorunda kaldim ve yasamimda hic bir degisiklik yapamadim. Herkesin basarmak istedigi amac ve hedefleri vardir, bunlar gerceklesmesse psikolojik olarak insan cok yipraniyor. Bu durumumu bildigim icin burada daha fazla zaman gecirmenin bir anlami kalmadi. Ileride zaman neyi gosterir bunu bilmiyorum fakat herkesin bildigi gibi, vatandas olan kisi istedigi zaman Amerika ya gelir. Vatandas olmanin en buyuk avantaji bu cunku 6 ay kuralina tabi olunmuyor.

saygilar
    Last edited by Turkish-American : 07 01 2010 tarihinde saat 01:27

Kıdemli Üye
    abidinn kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 08 2009

vay demek koyune geri donuyorsun. megakoy Istanbul . berbat bir karar, oralar sana artik dar gelir. neyse , turkiyeye dondum pismanim dosyasina yaz, okurum
    " NE MUTLU INSANIM DIYENE "

Kesinlikle geriye döneceğine eminim. Son sözüm bu.

Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •