Toplam 4 sayfada 1 123 ... SonSon
53 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    nettinhaci kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    10 07 2009

Merhabalar,
    Ben 34 yasindayim. 10 yil once Amerikan vatandasiyla Turkiye de evlilik yaptim ve Amerika ya tasindim. siddetli gecimsizlikten dolayi bosanmak zorunda kaldim. Amerika da bosanmama ragmen Turkiye de hala evli gorunuyorum.
    3 yil once Amerikan Vatandasi oldum. Askerligimi her iki yilda bir tecil ettiriyorum. Asker kacagi ya da bakaya degilim.
    Turk vatandasligindan cikmak istiyorum, sizlerden yardim istedigim konu, Turkiye de hala evli gorunmem Turk vatandasligindan cikmama engel midir?
    Bu konuda bilgisi olan hukukcu arkadaslardan yardim bekliyorum.
    Tesekkurler.

Kıdemli Üye
    donna kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 07 2005

Askerliğinizi yapmadan Türk vatandaşlığından çıkamazsınız
    Askerlikten sonra yasal hakkınız cıkabilirsiniz.Dilerseniz
    Hukuki yardım alabilirsinzi bizden
    Kolay Gelsin

Üye
    spineless kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 09 2005

Askerliği yapmazsan zaten çıkartılırsın. Ama sonradan tekrardan vatandaşlığa alırlarmı bilemem. Bence vatandaşlıktan çıkma çok önemli bir durum yoksa senin açından.

Üye
    dilan891 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 05 2008

Turk vatandasligindan cikabilirsinizz fakattt bir dahaa Turk vatandasi olamazsinizz

Dunyada butunn ulkelerinn vatandasligina gecmek kolaydirr , fakatttttt enn zor olaniii Turkk vatandasligina gecmesidir

Amerikan vatandasiyim diyorsunuz hic dusundunuzmu ilerde Amerika ne olcak diyee ?

Adamlarin kafasi kizarrr vatandas felann demezz ativerirr kapininn onunee zatennn millet dikenn uzerinde duruyor

Bizii burdann atarlarsa hic olmazsa bizimm gidecegimiz bir ulkemizz varrr TURKIYEMIZZ varr

Bizimm burda dogan cocuklarimiza bizz Turk nufus kagidi cikartipp askerliginide yaptirtik

Cunki ilerde gidebilecekk birrr VATANLARI OLSUNN DIYEEE
    K?r cehalet ?irkefle?tirir insanlar?
    Suskunlugumuz asaletimizdendir
    Her lafa verilecek bir cevab?m?z var
    lakin Bir lafa bakar?z lafm? diye
    Bir s?yleyene bakar?z ADAMMI diye,,HZ.mevlana

Bu tarz mentaliteye sahip sitede ne kadar çok vücut var.
    Allah aşkına sizler askere gelmeyin yer yok sizlere burada.
    Elin oğlunun canı yok ıssızda -38 de gece yarısı dikiliyor
    ama sizin canınız çok kıymetli ama sizler iyi aile çocuklarısınız ve hepimizden daha eşitsiniz.

Üye

Giriş Tarihi
    25 05 2008

Merakk etmeyinn yakindaa kizlarr askere gideceklerr bunlardaa utanir belkiii

Israilde kizlarrr 2 yill mecburii askerlikk yapiyorrr

Bizdeki genclerde curukk raporu almak icin binbir caba harciyorlar

Yadaa nettinhaci gibii Turk vatandasligindan cikmak istiyor yaaa sennn tc vatandasi olsan nee olmasan nee bunlarii buraya yazmana gerek yokk gitt birr avukataa oo seni yonlendirsinn

Kıdemli Üye
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

dilan891 ... " Israilde kizlarrr 2 yill mecburii askerlikk yapiyorrr "

Israil'den baska ulkeler boyle yapiyormu ? Yapmiyorsa; neden sadece israil boyle yapiyor ?
    WHEN THE TRUTH IS FOUND TO BE LIES ALL THE JOY WITHIN YOU DIES !
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    ( DOGRULAR YALANLAR OLARAK BULUNDUKDAN SORNA iCiNDEKi SEViNC OLUYOR ! )

http://www.youtube.com/watch?v=2wM-Bt6-m7M

Woodstock Nation

Üye

Giriş Tarihi
    25 05 2008

Kuzey Bati Turk baska ulkelerde yapiliyormu bilmiyor,

Benim avukatlarim yahudi oldugu icin avukatimin kizi israilde yasiyor gecen gun bir sohbet arasinda kizininn askere gittigini soyledi bilmiyorum baska ulkerdekilerii gidiyormu gitmiyormu, bii arastir bakalim Kuzey Bati Turk

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    24 08 2008

dilan891 ... Tam bilmiyorum fakat gecen sene ABD'de televizyonda haberlerde isitmistimki Israil'de oylemis. Simdiyekadar hic isitmedim baska ulke boyle yapiyor. Neden boyle merak ettim ... yeterli erkek sayilari yok mu nedir ?
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

Woodstock Nation

Üye

Giriş Tarihi
    25 05 2008

Sanirim erkekk kitligi var ordaa

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Tamam, galiba oyle ? Bizim bayanlarida TR'de alsalar belki iyi olur ?

Woodstock Nation

Kıdemli Üye
    taday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2005

adam kalkmis efendi efendi bir sey sormus.

cikmayi dusunuyorum demis danismis sadece.

biri tutmus askerlik derken vatanhainliginden dem vurmus... e ayni soruyu ben sorayim, doguda yaptim senin o -38 derece dedigin yerlerde, ilerde tut ki ben de cikmak istedim, bana da mi aynisini yazabileceksiniz? hayir!

e o zamn demek ki isan askerlik yapmis olarak da vatandasliktan cikmak isteyebilir.

bir ulkenin vatandasligindan atilmak ayri bir seydir, ayrilmak istemek ayri birsey. belli sartlardaki insanlara bu izni anayasa verir, yasa koyucu verir. okulla falan isin yoksa askere alirim diyen yasakoyucu, okuyorsan sana hak verir. yani demek istedigim, bu insanin istemi de yasal... yasal bir sey isteyecek devletinden, verilmis bir hak isteyecek.

ee bu insan bu durumda hakkini arayan soran bir insansa o sekilde karsiliklarin da bir anlami yok bence.
    ha dilan bir taraftan elestirirken hic olmazsa bir baska yonden bir seytavsiye etmis hic olmazsa, sunu da dusun demis.

ayrilmak istersen ayrilirsin. ayrilacagin zaman senin tum nufus bilgilerin bir tarafa atilacagi icin, evli gorunmen gorunmemen hicbir sorun yaratmaz.

karsidaki koskoca evli barkli insan, isterse gider ben mozambikli oluyom size ne a.q dese ne diyeceksiniz?
    Moderator abiler, bindiginiz dali kesiyorsunuz, eski uyeleri birer ikiser kustururseniz ki BU YOLDA COK IYI GIDIYORSUNUZ! iki yil sona siz cevaplarsiniz artik `yenilerin` sorularini! simdiden form bozulmus diyoruz, iki sene sonra deriz artik BIR ZAMANLAR MEZUNUSA VARDI ne guzeldi diye.

Üye

Giriş Tarihi
    25 05 2008

Cok samimi soyluyorum enn zorr Turk vatandasligina gecmektir elindekii varolan bir seyide niye kaybetmek istiyonki

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Ikinci defa askerlik yapmaya mecbur kaldim ve ustelikle daha yasli halde. Ilk askerlik ABD'de Vietnam savas sirasinda ' draft ' oldum ve bir de ustelikle vatandas bile degildim ( sadece yesil kart vardi o zaman ). Tabiki ABD sorna vatandaslik verdi. Sorna TC beni askerlike cagirdi fakat gitmedim ve resmen TC vatandasligimi kaybettim ( 403 sayili Turk vatandasligi kanununun 25 inci maddesinin ( c ) fikrasi uyarinca ). Sorna tekrar vatandasligimi geri almak icin buyuk para ( 10,000$ ( 35 yasi gecmisdim ) ) verip bedelli askerlik gine yapmaya mecbur kaldim. Her hangi bir sekilde TC benim evvelce ABD'de yaptigim askerliki saymadi veya kabul etmedi. Neden ? ... cunku ABD'de askerlikde askerlerine para verirmis. Cok sacma; hic de oyle degil ... ben ve baskalar Vietnam sirasinda ' draft ' oldumuz icin hic de para almadik. Sadece biraz sigara ve az ek yemek icin ... o kadar ( hic bir para sayilmaz ).

draft nedir ? ... ABD'de mecbur askerlike almalari ... acil durumlarda veya asker sayisi yetersizse.

ABD'de her 21 yasina gelen erkek ( yesil kartli veya vatandas olsun ) mecburen Selective Service'len ( secmeli servis'len ) kayit yapmasi gerekiyor. Bu bir kanundur. Yapmasa ... her turlu engeller cikiyor ... pasaport islemlerde, borc para almakda, is bulmakda, vs. Bu kayit form ABD'de her postanede bulunur. Doldurdukdan sorna postalan Selective Service merkezine gider ve arkasindan postalan bir Selective Service kayit numarasi gelir.

Woodstock Nation

quote:Originally posted by: taday

biri tutmus askerlik derken vatanhainliginden dem vurmus... e ayni soruyu ben sorayim, doguda yaptim senin o -38 derece dedigin yerlerde, ilerde tut ki ben de cikmak istedim, bana da mi aynisini yazabileceksiniz? hayir!

e o zamn demek ki isan askerlik yapmis olarak da vatandasliktan cikmak isteyebilir.

Bu çıkarımı aklınızdan mı yaptınız farklı uzuvlarınızdan mı?
    ülkenin gariban çocukları o sizin hoşgörüyle yaklaştığınız "tiplerin" üzerlerine vazife olan adeta onların diyet borcu olan nöbetini tutmak zorunda değildir.Gidip dağda ölmek zorunda hiç değildir...

Toplam 4 sayfada 1 123 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •