3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    SAMMY2008 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 05 2008

Varsayılan Abd'de deki kotu cocuk ve WAT icin 4.vize imkani?

Merhaba arkadaslar,2006-2007-2008 yaz donemlerinde Work&Travel yaptim!2006 ve 2007 de cok uslu bir cocuktum...ama gec yaz 2008 doneminde bazi yaramazliklar yaptim ,,, ; BIRINCISI : 250 dolarlik trafik cezasini odemedim!Turk ehliyetimi kullaniyordum,Ve polis dogum tarihimi belgelerede yanlis kaydedince ve arkasindan bazi yabaci arkadaslarin gaziyla ben bu cezayi odemeden ulkeme dondum!Turk ehliyetim intenational sayildigi icin kayda alamiyorlarmis ayrica eyalet ehliyet numaralari 20 haneli bizimki ise 5 haneli ,,,bilir kisilerin dedigine gore bole bir durumda abd ye tekrar giris yaptigim da sorun olmaz cunku kayitlarda gozukemezsin zaten diolar sisteme 5 haneli numarali ehliyet girmez diyorlar,,,(SIZCE TRAFIK CEZAM VIZE BASVURU SURECIMDE ORTAYA CIKARMI-ciksa bile suc degil mi dir ? nedir bu olay,endiselenecek bisey varmidir?)neyse IKINCISI: bu olaydan 1 ay sonra Asiri alkolden dolayi sokakta polis tarafindan farkedilip ambulans ile zorla hastaneye goturuldum ki iyiki gondermis yoksa komaya giriyormusum hastanede 1 gece tedavi gordukten sonra sabah cikarken yaklasik 1500 dolar hesab cikti :S sonra sigortam oldugunu soleyince bu hesab 260 dolara dustu ...hastanedeki sekreter isimimi yanlis yazdi belgelere , bilgisayarada dogum tarihimden tekrardan yanlis yazildi... ve ben hastane masrafimi odemeden 2 gun sonra ulkeme donus yaptim...KI zaten odeyemezdim 2 gun sonra ucagim kalkiyordu ve yapilacak cok seyim vardi..zaten butun bilgilerimi sisteme yanlis girdikleri icin SANSA BAK dedim ve odemek istemedim beni bulamayacaklari icin...SIMDI BU IKI OLAYDA DA BENIM BILGILERIM VERI TABANINA ole yada bole YANLIS GIRILDI OZELLIKLE hastane olayinda...Benim bu odenmemis faturalim-cezalarim 4. KEZ KATILACAGIM wat programi baglaminda ki vize gorusmelerinde karsima cikarmi ??? yada usa ye bir dahaki giris yaptigimda ne gibi tehlikelerle karsilabilirim...Ve eger buyuk risk icindeysem,bu iki olayda ki faturalari turkiyeden nasil temizleriz?Abd gidebilme sansimi vize gorusmesinde mahvetmek istemiyorum///AYRICA 4. kez bu programa katilio olmamdan dolayi yeter artik kardesim sen cok katilmissin sana vize yok artik deme sanslari varmi?(Wat ta katilim sayinda bi sinirlama yok sanirim ??? ) COK UZUN OLDU pardon , TESEKKURLER BYE

Yeni Üye
    SAMMY2008 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 05 2008

diGER Bir konuda Vize degisikligi ile ilgili ! Suan biliniyor ki j1 vize sini turist e cevirebilsekte yasalar geregi gunun birinde ulkemize dondugumuzde bir daha american vizesi alamiyoruz ,,,cunku vize degisikligini abd ici gerceklestirdik ve kurallari deldik..Bu dogrumudur ??? OZellikle J1 vizesini F1 vizesine degistirdigimizde ?? ornegin j1 dan F1 yapip orada egitim surecini tamamlayip vatan topraklarina geri geldik ve bi kac yil sonra abd ye gitmek istedik ...herhangi bi sinirlama ile karsilasiyormuyuz bu degistirme durumunda ???? TESEKKURLER

Yeni Üye
    harrage kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 07 2009

meraba.ben 2008 yazinda wat ile alaskaya gittim.ve burda basima talihsiz bir olay geldi.aslinda daha cok benim sucum.malum amerika da 21 yasinin altinda icki icilemiyor.ama biz bir cilginlik yapip 21 yasindan buyuk bir arkadasimiza kendimiz icin icki aldirdik.olayi ana hatlariyla detaya girmeden anlatiyorum.biz icki icerken calistigim otelin employee den sorumlu security si bizi yakaladi.yasimizi sorup pasaportlarimiza bakti.biz nekadar dil doksekk de polis i aradi.polis de bizi mahkemeye sevketti.biz ilk durusmamiza girdik ve yargicin ne dediklerini az cok anladik ama yargic durusmayi avukat bulmamiz icin erteledi.bizde bir free public defender bulduk.ikinci davaya yerimize o girdi.dava sanirim yine ertelendi.ve artik bizim ulkeye donus vaktimiz gelmisti.onemli bir olay amerikadan cikarken kimse bize sizin boyle bir olayiniz var diye herhangi bir uyarida bulunmadi.yani sozun kisasi hic bir problem olmadan turkiyeye geri donduk.turkiyeye dondukten sonra avukatima defalarca mail attim ama hic de bilgilendirici mesajlar alamadim.seneye tekrardan work and travel ile amerikaya gitmeyi dusunuyorum.bu yasadigim olayin tekrardan vize almama ne etkisi olur.bunu ogrenmek istiyorum.yardimci olacak arkadaslara cok tesekkur ederim....

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •