Toplam 6 sayfada 1 123 ... SonSon
88 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    gizemdt kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    18 09 2008

Varsayılan Avustralya'ya Nitelikli Göçmenlik

Arkadaşlar Merhaba;
    Avustralya'ya nitelikli göçmen olarak başvurmak isteyenler için detaylı bir açıklama yoktu sitede.
    Bu başlığı açma ihtiyacı duydum...

---------------------------------------------
    Tüm üye arkadaşlardan bir ricam var;
    ---------------------------------------------
    Şu ülke iyidir bu kötüdür , AU'ya gideceksen ayak işleri yapacaksın vs.
    gibi tartışmalara girmeyelim lütfen.
    Bu tartışmalar zaten sayfalar dolusu var bu forumda. İsteyen onları okuyabilir.

---------------------------
    Bu başlıktaki amacımız;
    ---------------------------
    Türkiye'de üniversite mezunu olan ve AU'da da mesleğini yapmak isteyen arkadaşlarımızı bu süreç boyunca nelerin beklediğini biraz olsun açıklığa kavuşturabilmek...

Örnek olarak; ben bu yaz diş hekimliğinden mezun oluyorum ve AU'da diş hekimliği yapabilmek için denklik sınavlarına girmek gerekiyor ve bu sınavların standartları hayli yüksek oluyor, yani epey çaba gerektiriyor...

Bunun gibi yine başka mesleklerden arkadaşlar kendi meslekleriyle ilgili denklik sınavlarını, mesleğin oradaki geçerliliğini vs. paylaşırlarsa hepimiz eksik bilgilerimizi giderir ve önümüzü daha rahat görürüz, gelecekle ilgili daha net planlar yaparız.

Körlemesine yorum yapmak yerine,elimizdeki somut bilgilerinmizi paylaşalım lütfen.

Hepinizin katılımlarını bekliyorum...

Üye
    cembone kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    06 12 2008

merhaba;
    yardımınıza ihtiyacım var.. ben 4 yıllık iletişim tasarımı bölümü bitirdim.
    reklam ve halkla ilişkiler üzerine yandal yaptımve grafik tasarımı üzerine iyi bir portfolyo sunabilirim.
    2 senedir üniversitede araştırma görevlisiyim ve grafik tasarım işleri yapıyorum. bu çalısma sürem
    legaldir ve belgeleyebilirim. ben avustralyaya göç etmek istiyorum. ancak tüm araştırmalarım
    sonuçsuz kaldı. ne adam gibi bir danışmanlık firması bulabildim ne de ne yapacagımı bilir haldeyim..
    lütfen benimle deneyimlerinizi paylaşırmısınız. ne yapmalıyım, bildiginiz bir firma var mı ve göçmenlik
    için siz nasıl bir yol izlediniz ya da göçmen degilseniz bildiginiz, önereceginiz herşeye açıgım.
    çok sagolun. çok..

quote:Originally posted by: cembone
    merhaba;

yardımınıza ihtiyacım var.. ben 4 yıllık iletişim tasarımı bölümü bitirdim.

reklam ve halkla ilişkiler üzerine yandal yaptımve grafik tasarımı üzerine iyi bir portfolyo sunabilirim.

2 senedir üniversitede araştırma görevlisiyim ve grafik tasarım işleri yapıyorum. bu çalısma sürem

legaldir ve belgeleyebilirim. ben avustralyaya göç etmek istiyorum. ancak tüm araştırmalarım

sonuçsuz kaldı. ne adam gibi bir danışmanlık firması bulabildim ne de ne yapacagımı bilir haldeyim..

lütfen benimle deneyimlerinizi paylaşırmısınız. ne yapmalıyım, bildiginiz bir firma var mı ve göçmenlik

için siz nasıl bir yol izlediniz ya da göçmen degilseniz bildiginiz, önereceginiz herşeye açıgım.

çok sagolun. çok..

ya benim bildiğim birtürk danışmanlık firması var göçmenlikle ilgili genel olarak kanada göçmenliği ile ilgileniyo ama avustralya göçmenliği ile ilgilide danışmanlık yapıyorlar sanırım...
    web adresleri www.eksper.com.tr

avustralya göçmenliği için ingilizcen varsa aslında sende araştırma yapabilirsin.. zaten ingilizce bilgini ielts den sanırım minimum 6 alarak kanıtlaman gerekiyor. aranan meslekler listesinde mesleğiinin olup olmadığına bak ve kaç puan getiriyo onu öğren.. zaten puan sistemi var duymuşsundur belkide 120 puanı tamamlaman gerekiyor kriterler ise ingilizce bilmen, mesleğinin aranan meslekler listesinde olması, yaşın,
    iş tecrüben,türkçe bilmen bile puan getiriyor..eşin varsa onunda üni mezunu olması ve ingilizce bilmeside puan getiriyor...

Üye

Giriş Tarihi
    06 12 2008

eksper sanırım çöküşte abi. dönmüyorlar geri çünkü arıyorsun bir sekreter açıp ilgilenmeden kapatıyor. çok yogunuz diyor. ben testi yaptım 130 puandayım. ancak formalitelerde hata yaparım diye korkuyorum..

Üye
    lagrima kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    15 09 2008

selamlar ben bu puan sıstemını bulamadım acaba nerede yazıyor bu bılgıler sağolun

Yeni Üye
    gizemdt kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    18 09 2008

Merhabalar;
    Puan testi için kabaca, http://www.overseas-emigration...-points-test-333.html
    burayı inceleyebilirsiniz. Daha anlaşılır bir versiyonu da vardı fakat gecenin bu saatinde bunu bulabildim

Cembone:
    Bence danışman firmayla hiç uğraşma. En azından bilgi edinme aşamasında.
    www.immi.gov.au sitesinde göçmenlikle ilgili merak ettiğin her şeyi bulabilirsin.
    Senin denklik problemin de olmayacak sanırım. Kendine bir sponsor firma bulup buradan onun davetiyle gidebilirsin yahut önce burdan gider,sonra orada iş ararsın. Göçmenliğe başvuru yapabilirsin her iki durumda da.

Mesleğinin aranan meslekler listesinde olması avantajdır. Mesleğinin point test'te kaç puan getireceğine
    http://www.overseas-emigration...upation-list-276.html
    bu siteden bakabilirsin.

İşinde deneyimli olman ve postgraduate programları bitirmiş olman da ayrıca tercih sebebi olmanı sağlar.
    Panik yapmana gerek yok. Göçmenlik süreci zaten epey uzun bir süreç.
    Öğrenci vizesi gibi birkaç ay içinde hallolmuyor. 1-1.5 yıl gibi bir zamanını alacak.
    Bildiğim kadarıyla bu süre içinde de bilgilerini güncelleyebiliyorsun.
    O yüzden hiç sıkıntıya girme.

Danışman firma da immi.gov.au'da yazan yönetmeliklere tabi,bence lüzumsuz.
    Konsolosluktan sana zaten yardımcı olacaklardır.

IELTS'e gir, point test'te ingilizce seviyeni o belirliyor.
    Madem point test'te de 130 yapıyorsun, endişelenecek bir şeyin yok demektir.
    Başvurunu yapıp olayın gidişatına bırak kendini

Foruma bağlı kalma. İnternette aklına takılan her şeyi ara, sana yardımı dokunabileceğini düşündüğün herkese mail at. İçlerinden hiç beklenmedik şekilde geri dönüp sana yardımcı olmak isteyen kimseler çıkacaktır emin ol.
    Avustralya'da mesleğinle ilgili kurumlara ve üniversitelere mail at.
    Durumunu anlat kısaca ve aklına gelenleri sor. Orada çalışıp çalışamayacağını sor.
    Bana şimdiye kadar hepsi nazikçe geri döndü

Dediğim gibi. Bu işin en iyi yolu kendin araştırman.
    Çekinmeden herkesle iletişime geçmen ve bol bol bol bol araştırman.
    Ayrıca rahat ol, heyecan yok

Yeni Üye
    dtberk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    20 12 2008

Merhaba arkadaşlar, ben de yavaştan göçmenlikle ilgili araştırma yapıyorum, ama daha yolun çok başındayım. Ielts sınavı için hazırlık, ki daha çok çalışmam lazım, aynı zamanda eşimin uzmanlık sınavı için çalışmaları derken olay ağır ilerliyor.
    Bu konu ile bir başlık açılması, bizim gibi bu işi düşünenler için bilgi paylaşımı sağlayabilir. Bu konu hakkında- özellikle ön denklik- çok fazla bilgi yok. Açıkçası benimde çok fazla bir bilgim olduğu söylenemez. Kısa bir süre önce bu konu üzerinde karar kıldık. Umarım sonuçlanır.
    saygılarımla...

Üye

Giriş Tarihi
    06 12 2008

mesleki denkligimi aldım arkadaslar. aracı kuruma basvurmadım kendim hallediyorum. yazısa yazısa yaptım.. şimdi ekonomik krizin ve ödemekte oldugum bir miktar kredinin bitmesini bekleyecegim ve biraz para biriktirip ingilizce sınavına girip gidecegim. iki eyalet buldum meslegimi sayan ve davetiye gönderen birine basvuracagım. 2 sene orada kalıp sonra vatandaslık isteyecegim. sevgiler.

neyse yeni yasa cikti haberiniz olsun.

Üye

Giriş Tarihi
    06 12 2008

neymiş abi yeni yasa

bu kriz yuzunden yeni yasa cikti.ielts skorlarini general trade icin alti daha yuksek isci marketi icin 7 ye yukselttiler ve yeni job ready test denen bi olay falan eklediler.genelde buranin is piyasasi farkli oldugu icin adamlar disaridan gelen gocmenlerde direk is bulma potansiyeline bakiyorlar.o job ready test ona focuslanmis bi test.benim kisisel gorusum sponsor bulup gelmeyle ayni hesaba gelecek bu gocmen basvurulari yavas yavas.bide yeni mi bilmiyorum critical occupation list yayinlamislar ne olduguna bakmadim benimle alakasi olmadigi icin ama size yardimi olur diye haber vereyim dedim.bu yasa 1 ocak 2010 da yururluge girecek bide onu biliyorum.

hadi kolay gelsin

http://www.immi.gov.au/skilled...igration/whats-new.htm

nasilsiniz nitelikli gocmenler nasil gidiyo gocmenlik isleri.yeni bi yasa daha cikti haberiniz olsun. bu gidisle gocmen olucam diye avukat olacaksiniz valla he he

Yeni Üye
    yasemin_y kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    01 06 2009

merhaba,
    eşimle ben de avustralyaya gitmek istiyoruz.
    en iyisi ordan iş bulup gitmek galiba.
    fazla paramız da yok.

sorun şu:
    internetten iş bulsak, viza süresi uzarsa? yani vizayla işi nasıl aynı zmanaa denk getirces?

Üye
    pozit kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 02 2008

Brisbane dan Selamlar...

Buraya ilk geldigim gunude yazdigimi hatirliyorum daha dun gibi, aradan 8 ay gecmis goz acip kapayana kadar...
    Kotu haberle girmek istiyorum, dun wizemi uzatmak icin bi okula gittim ve immigration la gorusturduler, Ogrendim ki ulkeyi terk etmeden wizem uzatilamazmis.Benden once 3 arkadasim ,onlarda benm gibi 10 aydan az yazilmislardi kursa we rahatlikla uzattilar wizelerini we kaldim ben boyle. Butun duzenimi kurmustum burda we butun planlarim allak bullak oldu.

Bu arada deneyimlerinden bir seyler soylemek istiyorum, yukarda gordum PR a baswuru yapmak isteyenler falan war. Eger Turkiyede belli bir kariyeriniz ,hayat standartiniz warsa hic ugrasmayin. Burda hangi turkle konustuysam hepsi pisman ve mutsuz.Ellerinde PR war ama mutsuzlar turkiyeye donuces diyolar. Aslinda bende bazen pisman hissediyorum , bu kadar emege degermiydi falan diyorum... Insan bazen yalniz hissediyor...

Bu arada birsey fark ettim ben gelmeden gozumde cok buyutmustum, gercek medeniyete gidiyorum falan diye. Ama o kadarda fark yok burda da insanlar sokaga tukuruyo kusuyo cop atiyo, ictimi kavga etmeye bayiliyo. Agaclarin kenarina iseyen birilerini bulmak o kadarda zor degil

Ayrica Polisler cok ******** overseas lere basiyolar cezalari aussie lere hic birsey yok, herif adamin suratina sowuyor polis arkasini donup gidiyo.
    Anyway benden bu kadar, diyecegim o ki burasi ordan gorundugu gibi Pembe deil. Aslinda o kadar uzaklara gitmeye gerek yok sadece turkiye etrafindaki bi tane awrupa ulkesine gidin tourist olarak ve herseyi kendi gozunuzle gorun. Kolay gelsin...

Üye
    wildwind2 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 12 2008

Pozit iyi güzel şeyler yamıssın ama hangisi için mutsuzsun ? Planlarım vardı vize ile ilgili sorun cıktı diyorsun olmadı diyorsun. Eger olsaydı çok iyi olucaktı demek ki butun bu soylediğin olumsuz taraflara nazaran... ! değil mi?

Arkadaşlar bugun itibari ile25 gun oldu vizem bugun geldi. Forumdaki tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum yazdıgınız herşey için...! Şimdi geriye bilet kaldı ...

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •