Toplam 139 sayfada 39 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon
2085 sonuçtan 571 --- 585 arası gösteriliyor
    Üye
    ercuuu kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 03 2009

quote:Originally posted by: aedancarter
    quote:Originally posted by: JoshKuNNbana 3000 tl maas verecekler tr de bir dakika dusunmem hemen donerim )

Abartmayalim. Turkiye'de, hele ki Istanbul'da 3000 TL hic de yuksek bir maas degil. Zaten ortalama 1000 TL kira odeyeceksiniz. Dogalgaz fiyatlarindan haberdar misiniz bilmem ama kis aylarinda ortalama 300 TL oduyorsunuz isinabilmek icin. Diger faturalar ve gecim masraflarini da ustune koydugunuzda bu para sizi ancak yasatir. Ileride coluk cocuk oldugunda da okutabilmek icin akla karayi secer durursunuz.

Turkiye'de 3000 TL maas alabilmek icin yaptiginiz isin ortalamanin biraz uzerinde bir is olmasi lazim. Yani orta duzey yoneticilik ya da muhendislik gibi. Ayni isi Amerika'da yaptiginizda elde edeceginiz hayat standartlari bence cok daha yuksek. Farkli gorusleri olan varsa yazsin lutfen.

evet gerçekten abartmayalım. Birinin tr de 3000 tl alıp, herşeyi geride bırakıp ABD ye gitmek için önemli bir sebebi olması lazım bence. Ne biliyim .. teklif alırsa, orda herşeyi hazırsa, (iş,ev v.s. v.s. ..) yakın akrabaları varsa (burdaki yakınları için hasret çekmeyecekse ) ilk aklıma gelenler bunlar. Bunun dışında sıfırdan hiç bilmediğin bi yere gitmek bana göre fazla macera perestlik olur . Ama onada diyecek pek bişey yok tercih meselesi. Kimi maceracıdır kimi sağlamcıdır.

Üye
    misterno101 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 03 2009

valla siz ne derseniz diyin

Bu kadar senelik ABD hayatimda bir suru 50 yasinin uzerinde Turkle tanistim onlarin sirf gozlerinin icine bakmaniz ve aciyi gormeniz yeterli. Hepsi ama hepside pismandi. Nasil pisman olmasinlarki?

Bence herkim TR den 50 yasinda hemde bayanin ABD ye gelmesine cesaret verecek yazilar yaziyorsa gunah isliyordur

Aksam nasil yataga girip uyuyorsunuz siz? Hicmi vicdaniniz yok? Hele siz Turkiyedekiler burada size ogut veren insanlarin egitim seviyesi hayat gorusu seviyesi nedir hic bunlari dusunmeden yazilanlara atliyorsunuz.

Turkiye 50 yasinda bi kadinin ABD ye gocmen olarak gelecek ve hayata sifirdan baslamasini isteyecek kadar fakir dusmus bir ulke degildir. Gunah isliyorsunuz ama farkinda degilsiniz.

Ben boyle yazinca olumsuzlukla sucluyorsunuz, kardesim Amerika cennet degil. Kotu yanlari var iyi yonleri var.

Kıdemli Üye
    blossom kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 02 2009

quote:Originally posted by: taday
    walaa sirf o yuzden buraya gelmeden once ukrayna ya gitmeyi dusunuyordum, olmadi. hemen herkes universite mezunu, istasyonlarda caykovski falan calisyo neyse kismet burayaymis.

Yokluk icinde olan bir ulkede insanlar ne kadar bilgili, insanlarin her turlu imkani (bilimsel anlamda) bulabilecekleri bir ulkede insanlar bu kadar bilgisiz ve ilgisiz... Varin siz yapin yorumu.

Üye

Giriş Tarihi
    08 03 2009

bircok Turk un anlamadigi sey su

Amerikalilarin umurunda degil dunyada ne olmus bitmis yokUkrayna da soyle yok Turkiye de boyle

Adam takmiyorki herif hayatini yasiyor. Adam TR nin baskentini bilse ne olur Caykovski dinlese ne olur

Adam o kadar rahat o kadar genis o kadar zenginki kim takar

Hicbir Amerikali TR nin nerede oldugunu bilmez ama her Turk genci NY taki semtleri bilir

Beyin yikama cok ileride ama farkinda olan icin

Oyle bir beyin yikamaki bu butun Turkiye Amerikayi uzay caginda yasiyor saniyor. E oyle sanacak tabi, sabahtan aksama kadar Amerikan filmi izlerse beyin iyice yikanir. Sonrada ucaga atlayip ABD ye gelince hepsinin suratinda bir sok hemde ne sok. Garibanlara mali iyi satiyorlar bunlarda yiyor tabi

Taze kole boyle yetistiriliyor.Mezunda bir suru var bundan, hatta bu dosyada da var

Tabi herkesin kapasitesi farkli kimisinin uyanmasi 20 sene aliyor kimisi olene kadar uyanamiyor. Cok guclu beyin yikama bu.

Üye
    stingray74 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    28 04 2008

Daha onceki cevaplarda TR de 3000 ytl maas ile yasayanlardan bahsedilmis,

Istanbulda yasiyan birisi icin, istanbuldaki 3000ytl amerikada 5-6000ytl demektir, benzin 1/3 fiyata, burada dandik avrupa arabasi aldigin paryaa v8 SUV alabilirsin, ist. da ortalama bir semtte alacagin 60 - 70 li yillarda yapilmis apartman dairesi yerine, yine ayni yillarda yapilmis toprakli dublex bir ev satin alabilirsin... giysi yiyecek vs yari fiyatina ( gidip Marcy's den sezon fiyati degil de indirim reyonundan alirsan) .....

Ayrica eyalete gore vergiler degissede, aldigin arbaaya %70 otv onunda kdv sini odemiyorsun, vadeli ev aldiginda gercekten kira gibi odeyebiliyorsun. TR de bankalar faizinde faizini aliyor faiz hesaplama sistemi yanlis... algi vergisi de ona gore...

Siyasi olaylari yazmiyorum bile.....

Herkes okuyup kendine pay cikarsin, baskalarini ndeneyimlerinden fikir edinilebilir, ama baskasinin deneyimleri ile kendi hayatinizi yasayamazsiniz...

Üye
    syaldiz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 05 2008

blossom 78 doğumluyum ama bunu söyleme gereği duymadım, benim asıl anlatmaya çalıştığım senin yazının bir altında yazdıklarımdır. böyle bir kafası olan şahsa ne desem boş, artık ona cevap da vermeyeceğimi söylemiştim zaten.

Üye
    paramount1 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 04 2008

quote:Originally posted by: misterno101
    bircok Turk un anlamadigi sey su

Amerikalilarin umurunda degil dunyada ne olmus bitmis yokUkrayna da soyle yok Turkiye de boyle

Adam takmiyorki herif hayatini yasiyor. Adam TR nin baskentini bilse ne olur Caykovski dinlese ne olur

Adam o kadar rahat o kadar genis o kadar zenginki kim takar

Hicbir Amerikali TR nin nerede oldugunu bilmez ama her Turk genci NY taki semtleri bilir

Beyin yikama cok ileride ama farkinda olan icin

Oyle bir beyin yikamaki bu butun Turkiye Amerikayi uzay caginda yasiyor saniyor. E oyle sanacak tabi, sabahtan aksama kadar Amerikan filmi izlerse beyin iyice yikanir. Sonrada ucaga atlayip ABD ye gelince hepsinin suratinda bir sok hemde ne sok. Garibanlara mali iyi satiyorlar bunlarda yiyor tabi

Taze kole boyle yetistiriliyor.Mezunda bir suru var bundan, hatta bu dosyada da var

Tabi herkesin kapasitesi farkli kimisinin uyanmasi 20 sene aliyor kimisi olene kadar uyanamiyor. Cok guclu beyin yikama bu.

Ben en cokta TR ye tanitmak icn cirpinan Turklere guluyorum. Adamlarin salladiklari yokki. Bazi amerikalilar sadece muhabbet olsun diye soruyor. Tabi bunu anlamam bayagi bir zaman aldi. Simdi soranlara dalga gecme ve sakayla karisik olarak wikipedia ya bakmalarini soyluyorum. Bu adamlar Tr nin 3. dunya ulkesi oldugunun farkinda ve bizim hakkimizda hicbirsey bilmek zorunda degiller ama biz ulke olarak onlar hakkinda herseyi bilmek zorundayiz.....

Üye

Giriş Tarihi
    08 03 2009

quote:Originally posted by: syaldiz
    blossom 78 doğumluyum ama bunu söyleme gereği duymadım, benim asıl anlatmaya çalıştığım senin yazının bir altında yazdıklarımdır. böyle bir kafası olan şahsa ne desem boş, artık ona cevap da vermeyeceğimi söylemiştim zaten.

senin durumun iyice vahim

50 yasinda emekli oldugunu soyleyen sensin sonra 78 dogumlu oldun

yazmadan once dusun biraz

Dayanamadım

Sayın M.Oguz *****, kendi hayatıyla ilgili sağlıklı bilgi vermeyen hasta ruhlu bir insandır değmez ama acaaba günahını mı alıyoruz güdüsüyle bir araştırma yaptım.Kesinlikle hasta bir insandır,forumun delisidir...İsteyenlere özelden bilgi veririm deşifre etmeye gerek yok...

Sevgili Syaldiz,ne zaman demişsin 50 yaşında emekliyim diye gülmekten karnım ağrıdı...Kendisi 31 yaşında üni.mezunu,mesleği olan evli çocuk sahibi bir arkadaşımızdır.Özür diliyorum syaldiz dayanamadım senin adına cevap verdim...Ama daha fazla uzatmaya gerek yok...Forumda kirlilik yaratıyoruz...

Umarım m.o.***** beyde böyle düşünüp hareket eder...

Yeni Üye
    greenjj kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 03 2009

arkadaslar burasi egolarin carpistigi bi forum mu yoksa gercekten insanalrin birbirne yardim etmek icin geldigi bi forummu .. lutfenn kisisellesmeden belli seviyede formu tutalim cunku bi soru soruyoruz ve keisnlikle ona cevao yerine aranizdaki tartismayi surduruyorsunuzz..

Üye

Giriş Tarihi
    04 05 2008

emekliyim,tadar,iron maiden nickli arkadaş ağzına sağlık demiştim ben, eee senin anlayışın bu..
    ben emekliyim 50 yaşındayım falan demedim. eğri otur doğru oku,konuş.

Üye

Giriş Tarihi
    04 05 2008

crazygirl senin de ağzına sağlık. adam kendine çılgın kız diyen birini kaale almayız diyor. inanılmaz cidden durumu vahim bu delinin..

Kıdemli Üye
    taday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2005

bu arada tamam kisilestimeyelim de, bi baska topikde gordum sanirim bu miterno kisisi turkiye donmeyi dusunuyo su siralar, amerikaya garezi sanirim bu yuzden. bir sekilde kafasinda olayi bitirmek icin.
    yoksa sen 16 sene burda kal, 16 senenin sonun amerikaya bok at, ona buna laf at, bunun baska izahi yok zaten.
    Moderator abiler, bindiginiz dali kesiyorsunuz, eski uyeleri birer ikiser kustururseniz ki BU YOLDA COK IYI GIDIYORSUNUZ! iki yil sona siz cevaplarsiniz artik `yenilerin` sorularini! simdiden form bozulmus diyoruz, iki sene sonra deriz artik BIR ZAMANLAR MEZUNUSA VARDI ne guzeldi diye.

Kıdemli Üye
    taday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2005

misterno abi sana bisey sorucam...
    tamam gider ayak bu kadar kotuledin burayi, tr ye gidince de soyle diyicen mi...
    neseli gunlerdeki ziya gibi...

bakin cocuklar, ben amerikadaykennnnn!...

.....
    ziya:-bakin cocuklar, ben amerikadayken...
    kazim:-sen nerdeyken nerdeykeeen?
    ziya:-amerikadayken...bi arkada$im parti veriyodu...
    cocuklar: -ee sonra?
    ziya:-bu kari da gelmi$ti partiye, hic yuz vermedim tabi....
    kazim:-ulen biraz ufak at beee
    .....
    Moderator abiler, bindiginiz dali kesiyorsunuz, eski uyeleri birer ikiser kustururseniz ki BU YOLDA COK IYI GIDIYORSUNUZ! iki yil sona siz cevaplarsiniz artik `yenilerin` sorularini! simdiden form bozulmus diyoruz, iki sene sonra deriz artik BIR ZAMANLAR MEZUNUSA VARDI ne guzeldi diye.

Kıdemli Üye
    EfeC@n kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 09 2003

syaldiz,crazygirl, taday

Gulun gecin arkadaslar. Cevap verdikce sizi tahrik edecek.
    DEGMEZ. INANIN DEGMEZ. SIKMAYIN TATLI CANINIZI.

SUNA UZUYORUM. SURADA UC BES ARKADAS TATLI TATLI MUHABBET EDIYORDUK. BIRBIRIMIZDEN ISTIFADE EDIYORDUK. YAZIK OLDU DOSYAYA. SU DOSYANIN GELDIGI NOKTAYA BAKARMISINIZ. NEREDEN NEREYE GELDIK. HEY ALLAH'IM...

HOSCAKALIN. BELKI BASKA BIR DOSYADA YENIDEN KARSILASIRIZ. SIZLERE AILELERINIZE VE DIGER ARKADASLARIMIZA VE AILELERINE DE MUHABBETLERIMLE. SEVGIYLE KALIN SEVGIDE KALIN.

---------------------------------------------------------------------

....baskalarini ndeneyimlerinden fikir edinilebilir, ama baskasinin deneyimleri ile kendi hayatinizi yasayamazsiniz... stingray74, VALLA 10 NUMARA SOZ EYVALLA.

Toplam 139 sayfada 39 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •