Toplam 139 sayfada 137 İlkİlk ... 3787127135136137138139 SonSon
2085 sonuçtan 2041 --- 2055 arası gösteriliyor

Alıntı wild_eyess tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Sadece sana guluyorum "loser..."
    Kelebek doğru söylemiş gelince anyayı konyayı görürsün asıl loser sensin. Önce bir bayanla nasıl konuşacağını öğren…. Dingil karşında bir kadın var nickini görmüyor musun?

İngilizce bilmeyen gelmesin kardeşim buraya… Kelebek doğru söylüyor. Burayı bi b*k zannediyorsunuz. Gelince görürüm sizi… Bakalım kaçınız full time skilled iş bulacaksınız. Part time haftada 20 saat dandirik işler sizi bekliyor gelin görün bakalım. İşsizlik sigortaları expired oldu millet acından geberiyor. Ortalık karıştı işsizlik sigortaları iptal edilince. Biraz TV izleyin kafayı Hollywood filmleri ile doldurmuşsunuz.

Burada 6 yıllık tıp mezunu olup gaz basan adamlar gördüm ben değer mi Amerika için? Türkiye bir cennet Türkiye gibisini bulamazsınız 25 ülke gezdim ben. Amerika'da vatandaş olayım 1 gün durmam
    Last edited by watmat : 05 01 2014 tarihinde saat 17:28
    Bu forum benim için bitmiştir! 6 yıldır size bir kuruş karşılık vermeden yardım ettim yazdım durdum... Artık burada ki ******** kıro ve kompleksli klavye erkeklerinden bıktım usandım... Gerçek hayatta iki kelimeyi yanyana getiremeyen salakların burada egolarını tatmin etmelerin çekemeyeceğim artık... Elveda Mezun..

Alıntı watmat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Kelebek doğru söylemiş gelince anyayı konyayı görürsün asıl loser sensin. Önce bir bayanla nasıl konuşacağını öğren…. Dingil karşında bir kadın var nickini görmüyor musun?

İngilizce bilmeyen gelmesin kardeşim buraya… Kelebek doğru söylüyor. Burayı bi b*k zannediyorsunuz. Gelince görürüm sizi… Bakalım kaçınız full time skilled iş bulacaksınız. Part time haftada 20 saat dandirik işler sizi bekliyor gelin görün bakalım. İşsizlik sigortaları expired oldu millet acından geberiyor. Ortalık karıştı işsizlik sigortaları iptal edilince. Biraz TV izleyin kafayı Hollywood filmleri ile doldurmuşsunuz.

Burada 6 yıllık tıp mezunu olup gaz basan adamlar gördüm ben değer mi Amerika için? Türkiye bir cennet Türkiye gibisini bulamazsınız 25 ülke gezdim ben. Amerika'da vatandaş olayım 1 gün durmam
    Once sende biraz uslubunu duzel bence.
    niye bir bayan loser olamazmi loser'in ne anlama geldiginden haberin varmi yada ?
    anlasiliyor ki sende loserlardansin..
    Ayrica gel de gor demissin zaten Amerikada yasiyorum. Gayet de guzel bir isim var.
    Soylediginin aksine 40 saati cogu zaman geciyorum.
    Sana tavsiyem onyargilarindan vazgec ve kendini gelistir... Ot gelip ot gidenlerden olma.
    wild_eyes------> before
    wild_eyess-----> after
    ---------------------------------------
    winner 2012EU00018xxx
    9 February interview
    9 February, the sponsor wanted
    20 March, came a job offer
    I got my Immigrant Visa printed on my passport
    I'm going to America.
    I'm flying to San Antonio on May 3
    I live Texas

Exclamation

buradaki sohbetin amacının bilgi vermek almak olduğunu düşünüyordum.

tr de yabancı firmalarda çalıştım çalışıyorum iyi de kazancım var
    size biraz buradan bahsedeyim dolar bugün itibariyle 2,18 benzin 5.05 işssizlik devletin açıkladığı 9,7 gsmh kişi başı 8000 dolarlara düşmüş hergün herşeye ufak ufak zam geliyor benim kardeşim 2 yılı geçti iş bulamıyor.

siz bu şartların daha iyi mi olduğunu düşünüyorsunuz? TR de yaşamak oldukça zor,siyasi durumdan bahsetmiyorum bile ortalık çalkalanıyor bırakın insanlar kendileri karar versin ben size diyor muyum buraya gelmeyin diye herkesin kendi aklı var buraya geldiğinizde kolayca iş bulabilir misiniz zannediyorsunuz.
    belki insanların içinde bir umut var orayı hayal ediyor

özetle ben orada yapamadım geri döndüm inandırıcı ve ikna edici olur
    fakat siz gelmeyin bu olmuyor işte.
    sizi karşısındakine saygılı bir konuşmaya davet ediyorum.

Once sende biraz uslubunu duzel bence.
    niye bir bayan loser olamazmi loser'in ne anlama geldiginden haberin varmi yada ?
    anlasiliyor ki sende loserlardansin..
    Ayrica gel de gor demissin zaten Amerikada yasiyorum. Gayet de guzel bir isim var.
    Soylediginin aksine 40 saati cogu zaman geciyorum.
    Sana tavsiyem onyargilarindan vazgec ve kendini gelistir... Ot gelip ot gidenlerden olma.
    Merak étme ben güzel yerlerdeyim sen kendi kıçını kurtar yeter o bize. Türkçe klavye diye coştunuz galiba. Benim işim Türkçe karakter yazmayı gerektiriyor Silikon vadisindeyim. Ama benim gibi bir yerlere gelenler %1'i oluşturuyor. Siz TV'de gördüğünüz Amerika hayalleri ile gelin bakalım ne yapacaksınız buralarda. Dost acı söyler. Saygı hak edene verilir. son lafımda bunlardır.
    Bu forum benim için bitmiştir! 6 yıldır size bir kuruş karşılık vermeden yardım ettim yazdım durdum... Artık burada ki ******** kıro ve kompleksli klavye erkeklerinden bıktım usandım... Gerçek hayatta iki kelimeyi yanyana getiremeyen salakların burada egolarını tatmin etmelerin çekemeyeceğim artık... Elveda Mezun..

Merak étme ben güzel yerlerdeyim sen kendi kıçını kurtar yeter o bize. Türkçe klavye diye coştunuz galiba. Benim işim Türkçe karakter yazmayı gerektiriyor Silikon vadisindeyim. Ama benim gibi bir yerlere gelenler %1'i oluşturuyor. Siz TV'de gördüğünüz Amerika hayalleri ile gelin bakalım ne yapacaksınız buralarda. Dost acı söyler. Saygı hak edene verilir. son lafımda bunlardır.
    tesekkurler. Allah gonlune gore versin daha ne diyim
    He bende sana hak veriyorum TV de gorupde ayni hayallerle gelmeyin gercekci olun beklentilerinizi dusuk tutun da gelin diyorum her daim. Benim savundugum nokta kimseye amerikaya gelmeyin kardesim burasi kotu ekonomi soyle boyle diye akil verilmemesi gerek. Fikirlerini soyle ekonomi kotu de eskiden daha iyiymis simdi bak bu bu oluyor de. ama kimseye sen gelme sunu bilmiyorsan gelme bunu bilmiyorsan gelme deme. Gel de gel de gor sonra kayip etse bile o kisi en azindan denedim olmadi desin geri gitsin.Yoksa bir omur boyu gitseydim belki boyle boyle olurdu diye dert yanmasin.
    Ben diyorum ki Gelin kardesim yasal olarak imkani olan herkes Amerikaya gelsin yasasin.
    Mucadele etsin ve aradaki farki kendisi gorsun ona gore karar versin nerenin daha iyi olduguna.
    Saygilar.
    wild_eyes------> before
    wild_eyess-----> after
    ---------------------------------------
    winner 2012EU00018xxx
    9 February interview
    9 February, the sponsor wanted
    20 March, came a job offer
    I got my Immigrant Visa printed on my passport
    I'm going to America.
    I'm flying to San Antonio on May 3
    I live Texas

tesekkurler. Allah gonlune gore versin daha ne diyim
    He bende sana hak veriyorum TV de gorupde ayni hayallerle gelmeyin gercekci olun beklentilerinizi dusuk tutun da gelin diyorum her daim. Benim savundugum nokta kimseye amerikaya gelmeyin kardesim burasi kotu ekonomi soyle boyle diye akil verilmemesi gerek. Fikirlerini soyle ekonomi kotu de eskiden daha iyiymis simdi bak bu bu oluyor de. ama kimseye sen gelme sunu bilmiyorsan gelme bunu bilmiyorsan gelme deme. Gel de gel de gor sonra kayip etse bile o kisi en azindan denedim olmadi desin geri gitsin.Yoksa bir omur boyu gitseydim belki boyle boyle olurdu diye dert yanmasin.
    Ben diyorum ki Gelin kardesim yasal olarak imkani olan herkes Amerikaya gelsin yasasin.
    Mucadele etsin ve aradaki farki kendisi gorsun ona gore karar versin nerenin daha iyi olduguna.
    Saygilar.
    Sana katılıyorum ama lütfen İngilizce olayını halletmeden gelmeyin arkadaşlar çok ciddiyim an basit işlerde bile iyi dil istiyorlar iş ilanlarında da görebilirsiniz.

Allah herkesin yolunu açsın… Her yere resume gönderin dili halledince.

Kıdemli Üye
    EfeC@n kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Varsayılan eyvahhhh

watmatta gitti. ben deyazmiyorum artik diger pekcok arkadas gibi oysaki yillar once ne kadar da guzeldi form....yildim cuki... uzun bir aradan sonra ilk defa girdim forma... sadece ozel mesajlara bakiyorum zamanim elverdigince hepsi o kadar....

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Varsayılan eyvahhh

Sana katılıyorum ama lütfen İngilizce olayını halletmeden gelmeyin arkadaşlar çok ciddiyim an basit işlerde bile iyi dil istiyorlar iş ilanlarında da görebilirsiniz.

Allah herkesin yolunu açsın… Her yere resume gönderin dili halledince.
    yazdigim mesajda ereye gitti bil miyoum. gorunmuyor. watmat arkadasimizda bizler gibi formu terk etti ne guzeldi oysaki eskiden yillar once.... ben de sadece ozel mesajlarima cevap veriyorum o kadar selametle canlar. umarim bu mesaj kaybolmaz

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Thumbs up Watmart ne guzel yazmish.

bana sorulan ilk soru okuma yazma biliyormusun. bunu bilmiyorsan cahil muamelesi yapiyorlar. dusunsenize Turkiyede universite bitirmissiniz.... Amerika'da cahil muamelesi..... cok koyar dinime...okuma yazma olacak kendini kismen ifade edebilecek kadar,isini yapabilecek kadar ing. konusma ilk basta yeter sonra gelisir. Ancak oyle isler varki dil bilmen sart. ben burada aglayan cok bilkentli ODTU 'lu gordum.saglicakla....

Bir tartışma olmuş, hep olur, çok takip edemediğimden tartışma konusundan biraz bağımsız yazacağım.

Öncelikle Türkiye cennet cennet isegelin buyrun yaşayın neden gidiyorsunuz diye sorular gelebilir.

Vatandaşlığınızı alınca bir gün durmayacaksanız ne işinize yarayacak o vatandaşlık ( can yeleği diyebilirsiniz tabi )

ama yani ordaki arkadaşlarda çok karamsarlık görüyorum. Bu ABD nin zorluğundan çok Gurbet zorluğu olabilir. sonuçta gurbette tek başına oluyor insan bu da zor bir durum.

Gitmek istiyenlere bol şans. Bıkmışlarada dönüş yollarında güzel kısmetler dilerim.

Misal forum yillar once hakkarili efsanesiyle kayniyomus.

Varsayılan Meltem ve Dengem

Alıntı [email protected] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    watmatta gitti. ben deyazmiyorum artik diger pekcok arkadas gibi oysaki yillar once ne kadar da guzeldi form....yildim cuki... uzun bir aradan sonra ilk defa girdim forma... sadece ozel mesajlara bakiyorum zamanim elverdigince hepsi o kadar....
    Efecan Ağbi sen yaz ağbi iyi, güzel şeyler yazıyordun.

Bu arada ağbi, güzel bir lahmacunu, bir içli köfteyi, lezzetli bir şiş kebabını,
    acılı bir çiğ köfteyi, kokoreçi, tulumba tatlısını, antep fıstığını, işkembe çorbasını, o güzelim hamsiyi, midye tavayı, su böreğini, irmik helvasını, ıslama köfteyi, bazlamayı, çorum leblebisini, ezinenin beyaz peynirini, egenin sızma zeytinyağını, kars kaşarlı tostu
    özlemedin mi ağbi? Ve bunların hepsi doğal, katkısız, GDOsuz, hormonsuz..
    Bir başkadır benim memleketim!

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Unhappy Gardash ne yaptin. canimiz cekti ...

Alıntı BediLantern tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Efecan Ağbi sen yaz ağbi iyi, güzel şeyler yazıyordun.

Bu arada ağbi, güzel bir lahmacunu, bir içli köfteyi, lezzetli bir şiş kebabını,
    acılı bir çiğ köfteyi, kokoreçi, tulumba tatlısını, antep fıstığını, işkembe çorbasını, o güzelim hamsiyi, midye tavayı, su böreğini, irmik helvasını, ıslama köfteyi, bazlamayı, çorum leblebisini, ezinenin beyaz peynirini, egenin sızma zeytinyağını, kars kaşarlı tostu
    özlemedin mi ağbi? Ve bunların hepsi doğal, katkısız, GDOsuz, hormonsuz..
    Bir başkadır benim memleketim!
    ------------------------------------------------

Haklisin tabiiki alisik oldugumuz lezzetler var ozluyoruz.. sukur Turk lokantamiz marketimiz var icilikoftemizi yiyoruz ama cig kofteyi ozledim dinime. bir ara kendime kadar yugurayim insh. Turkiyeye geliyorum burayi ozluyorum Buraya geliyorum Turkiye'yi ozluyoruz. biz de gideip geliyoruz ishte saglicakla

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Smile evet hatirladim

Alıntı CanGenc tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Misal forum yillar once hakkarili efsanesiyle kayniyomus.
    ------------------

en son Brezilya'daydi yazdigina gore yada ben oyle hatirliyorum. Eger orada germedilerse. Mesika'da kesin dagilmishtir iyi oyaladiydi formu..... daha kimler geldi kimler gechti.... saglicakla.

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    07 03 2014

Thumbs down

ARKADAŞIM SANAMI SORACAZ GELİRKEN ? AGZINI TOPLA ADAM GİBİ KONUŞ DİNGİL MİNGİL NE AYAKSIN SEN YA ? BİZENE SİLİKON VADİSİNDE ÇALIŞIYORMUSSUN BİLMEM NEYMİŞ SANA BURADA BİR KÜFÜR YAZARIM TORUNLARIN KONUŞUR DUYDUNMU ? SAYGILI OL BİRAZ GİTMEK İSTEYENDE GİDER BAŞVURUR GREENCARD A GİDER BU TARZ ADAMLAR A.B.D DE BİR SAPA BALTA OLAMAMIŞ GELİP BURADA AHKAM KESİYORLAR -1 PUAN SANA

Toplam 139 sayfada 137 İlkİlk ... 3787127135136137138139 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •