Toplam 139 sayfada 139 İlkİlk ... 3989129137138139
2085 sonuçtan 2071 --- 2085 arası gösteriliyor
    Kıdemli Üye
    EfeC@n kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 09 2003

var tabiiki sabir ve zaman...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Thumbs up

guzel olur

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Thumbs up

mezun formlarinda her sey var sadece okuman lazim hayirli olsun

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Varsayılan dogru yaslandik

Alıntı giant tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    2008 yilinda green card cikinca acmis oldugum konunun hala silinmemis olmasi ve aktif olarak kullanilmis olmasi gercekten cok hos bir duygu. Ama aradan gecen zamanda tabi ki yaslandik, o ayri...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dogru yaslandik ne gunler gorduk neler yasadik...... nasilsin kardesim nerelerdesin

Varsayılan mucadeleye devam

Alıntı [email protected] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

dogru yaslandik ne gunler gorduk neler yasadik...... nasilsin kardesim nerelerdesin
    Sagol [email protected],
    hala mucadeleye devam. american dream i bulamadim henuz. birkac seneye daha ihtiyacim var. ruzgarin estigi yone dogru gidiyorum. iyi seyler de yasadim kotu seyler de burada. ama stabil olamadim bir yerde hala mobilim diyebilirim. ama birkac sene bulundugum yerden ayrilmaya niyetim yok. su anda MA de Boston a 45 dk mesafede kucuk bir town dayim. PA dan sonra buradayim ve meslek degistirmeye karar verdim. Su anda bir CC de ogrenciyim, ve part time calisiyorum. Senin durumlar nasil?

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Thumbs up aynen devam

Sagol [email protected],
    hala mucadeleye devam. american dream i bulamadim henuz. birkac seneye daha ihtiyacim var. ruzgarin estigi yone dogru gidiyorum. iyi seyler de yasadim kotu seyler de burada. ama stabil olamadim bir yerde hala mobilim diyebilirim. ama birkac sene bulundugum yerden ayrilmaya niyetim yok. su anda MA de Boston a 45 dk mesafede kucuk bir town dayim. PA dan sonra buradayim ve meslek degistirmeye karar verdim. Su anda bir CC de ogrenciyim, ve part time calisiyorum. Senin durumlar nasil?
    Gecen zaman da annem rahmetli oldu ayni iste devam .is ve yer degistirmedim. cocuklar buyudu zaman cok hizli geciyor. gecen 12 yilda Turkiye'ye hasta ziyareti cenaze sunnet icin gitmisim hemen kisa sureli 1 kerede tatile gitmisim hepsi bu ): emekli olunca insaallah donecegiz. Buralar cok stresli artik genc degilim . Amerikalilarin dedigi gibi artik balik tutma zamanim geldi Turkiye'de gozden uzak deniz kenarinda bir koyde yaristan cikma atlar gibi yayilip dinlenmek istiyorum ) iste boyle...

Senin ve herkezi ramazan ayi kutlu olsun. Allah bayramina ve tekrarina da eristirsin Salicakla...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Thumbs up Iyiki bu konu basligi acilmis

Sagol [email protected],
    iyi ki bu konu basligini acmissin kim bilir kac kisi istifade etti. biz de guzel insanlar tanidik. kimileri geldi ziyaret etti. kimileri telefonla aradi. sagolsunlar.Valla kardesim kardesim cok guzel bir is yaptin. tam ortaya karisik oldu bu sayfalar pratige yonelik bir suru sey paylasildi . emegi gecenlere tesekkurler. sana iki kere tesekkur

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Sagol [email protected],
    mucadeleden vaz gecmiyorsun hayatin anca duzene girecek .ardilmaya devam. ben de mesaji 3 kerede tamamladim iste yaslilik boyle bir sey...

Varsayılan yardirmaya devam bakalim...

mucadeleden vaz gecmiyorsun hayatin anca duzene girecek .ardilmaya devam. ben de mesaji 3 kerede tamamladim iste yaslilik boyle bir sey...

Basin sagolsun. Gurbette yasamanin aci taraflari bunlar. GC ciktigi gunlerdeki heyecan azalmis olsa da yine devam ediyor. O heyecan olmasa unv egitim olayina hic girmezdim. Ama zaman da cok hizli geciyor geri alamiyorsun. Simdiki bilincim ve deneyimimle yirmili yaslarda olsaydim ve amerikaya gelmis olsaydim. Ne mutlu olurdum. Hayat boyle birsey iste gencken hayat tecruben yok enerjin var, yaslaninca enerji azaliyor ama tecrube var. Sonuc olarak hayat cok kisa diyesim geliyor ama o da degil. Hayat uzun aslinda ama insanoglu koydugu kurallarla, yapmis oldugu uygulamalarla kendisi kisaltiyor hayati.
    Yalniz benim senden farkli dusundugum bir konu var. Sayet american dream i yakalarsam buradan TR ye gomulmeye giderim ancak. Yakalayamaz isem o zaman senin dedigin gibi TR de gozlerden uzak deniz kenarinda bir beldede emekliligimi yasamak isterim. TR de 5 yil gibi bir primim kaldi odenmedik.

Bu folder a gelince, bana denk geldi ben actim. Ben acmasam baska biri acardi. Ben sen ve bircok kullanici tarafindan zenginlesti bu folder. Ben de tsk ederim sana ve yazan herkese. Buradan aldigim bilgilerle mumkun oldugunca bilgi sahibi olarak geldik buralara. Herkesten Allah razi olsun. Ben de senin Ramazan ayini kutlarim [email protected]

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Varsayılan Aynen hayat boyle bir sey

Basin sagolsun. Gurbette yasamanin aci taraflari bunlar. GC ciktigi gunlerdeki heyecan azalmis olsa da yine devam ediyor. O heyecan olmasa unv egitim olayina hic girmezdim. Ama zaman da cok hizli geciyor geri alamiyorsun. Simdiki bilincim ve deneyimimle yirmili yaslarda olsaydim ve amerikaya gelmis olsaydim. Ne mutlu olurdum. Hayat boyle birsey iste gencken hayat tecruben yok enerjin var, yaslaninca enerji azaliyor ama tecrube var. Sonuc olarak hayat cok kisa diyesim geliyor ama o da degil. Hayat uzun aslinda ama insanoglu koydugu kurallarla, yapmis oldugu uygulamalarla kendisi kisaltiyor hayati.
    Yalniz benim senden farkli dusundugum bir konu var. Sayet american dream i yakalarsam buradan TR ye gomulmeye giderim ancak. Yakalayamaz isem o zaman senin dedigin gibi TR de gozlerden uzak deniz kenarinda bir beldede emekliligimi yasamak isterim. TR de 5 yil gibi bir primim kaldi odenmedik.

Bu folder a gelince, bana denk geldi ben actim. Ben acmasam baska biri acardi. Ben sen ve bircok kullanici tarafindan zenginlesti bu folder. Ben de tsk ederim sana ve yazan herkese. Buradan aldigim bilgilerle mumkun oldugunca bilgi sahibi olarak geldik buralara. Herkesten Allah razi olsun. Ben de senin Ramazan ayini kutlarim [email protected]
    -------------------------
    Anca Tr ye gomulmeye giderim diyorsun ya Ben de iste boyle sinirle ciktim bir daha donenin tah.... dedim sene 2004 ) hey gidi... primleri ben soyle hallettim kredi cekildi. ssk isleri bitirildi . taksitle bankaya odendi. benim islerim tamam oldu. banka faizlerine bir bak cazip olabilir. Turkiye yi biliyorsun her an her sey degisiyor.

Kıdemli Üye
    karabuluts2000 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    25 06 2009

güzelim forumu oynaya oynaya bozan mezun yönetimine helal olsun şuraya bak kaç sene olmuş gelmeyeli. ben bu foruma 2001 de kayıt olmuştum sanırım mezunun açılışından bir kaç ay sonra sene olmuş 2017 şimdi geceler boyu sohbetler ettiğimiz forum ölmüş gitmiş. insan elindeki böyle bir hazineyi kendi eliyle bu kadar berbat hale sokabilir. hala bu foruma girmek istemiyorum bembeyaz gözlerimi alıyor okunurluğu sıfır. her neyse...

Varsayılan TR bitik

-------------------------
    Anca Tr ye gomulmeye giderim diyorsun ya Ben de iste boyle sinirle ciktim bir daha donenin tah.... dedim sene 2004 ) hey gidi... primleri ben soyle hallettim kredi cekildi. ssk isleri bitirildi . taksitle bankaya odendi. benim islerim tamam oldu. banka faizlerine bir bak cazip olabilir. Turkiye yi biliyorsun her an her sey degisiyor.
    TR gençler için bitik artık. Şu anda Üniversiteden Yeni mezun delikanlı olsam, yine aynı şeyi yapardım amerikaya gelmek için her yolu denerdim. Türkiye'de sistem çürümüş artık aşağıdan gelen gençlerin iş hayatında yer bulması çok zor. İstihdam düşük işsizlik hat safada . işler Siyasal açıdan çok kötüye gidiyor. uçuruma doğru sürükleniyor memleket. ben TR gençler için bitik artık dedim ama sistem Hakkatten Çoker ve yaşlı insanlar emekli maaşlarını alamaz hale gelirlerse bizim Türkiye hayalleri de suya düşer. yaşlanınca deniz kenarında emeklilik hayatı yaşama diye bir şey olmaz çünkü ssk primlerini yatırmış olsan bile devlet sana emekli maaşı ödeyemezse hayatını idame ettiremezsin. O zaman da American dream i bulamasak dahi burada devam hayata. Ama bekar bekar da zor oluyor

Alıntı karabuluts2000 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    güzelim forumu oynaya oynaya bozan mezun yönetimine helal olsun şuraya bak kaç sene olmuş gelmeyeli. ben bu foruma 2001 de kayıt olmuştum sanırım mezunun açılışından bir kaç ay sonra sene olmuş 2017 şimdi geceler boyu sohbetler ettiğimiz forum ölmüş gitmiş. insan elindeki böyle bir hazineyi kendi eliyle bu kadar berbat hale sokabilir. hala bu foruma girmek istemiyorum bembeyaz gözlerimi alıyor okunurluğu sıfır. her neyse...

Haklısınız karabuluts2000 kardeş.
    2008 yılında ben Üye olduğumda aktif Bir forumdu. Şimdi çok sessiz
    sizin rumuzunuzu gözüm bir yerden ısırıyor Hatırladığım kadarıyla o dönemde sanki sizde yazıyordunuz bu green card folder ında.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Thumbs up Ramazan Bayrami

Canlar hepinizin Mubarek ramazan bayrami kutlu olsun. Rabbim tekrarina erdirsin

Üye
    duffman kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    09 06 2008

bende herkesin kurban bayramını kutlarım. eski forumları okurken duygulanmadım değil açıkçası.. Amerika rüyası sadece 4 ay sürmüş biri olarak yaş 33 olması hayal kurmayı engellemiyor. herkese bu yolda başarılar arkadaşlar..

Toplam 139 sayfada 139 İlkİlk ... 3989129137138139

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •