Toplam 4 sayfada 1 123 ... SonSon
2085 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor

Hybrid View

ABD de New York, Chicago, Los Angales, Boston gibi büyük şehirlerde yasal olarak geçici işlerde çalışılarak kazanılan para, asgari masrafları (ev kirası, yemek masrafları, elektrik, su, telefon vs. faturaları) karşılar mı? ya da ne kadarını karşılar?

Bu soru şehirden şehire farklılıklar gösterebilir. Ancak ABD de yaşayanlar bulundukları şehirlerdeki hayat standartları hakkında bilgi verirse bu bilgilerden yararlanan sayısı daha fazla olacak.

ozzyksk arkadaşım houstona gelmeni tavsiye etmem.burası şu anda krizden dolayı bitmiş durumda.iş-miş yok.ve iklimi çok berbat.çok nemli çok sıcak.herkese söylüyorum sana da söyleyeyim.kalbi, astımı, şekeri, dolaşım bozukluğu olan arkadaşlar sakın buraya gelmesin.her an ölebilirler.birde burada zenci, meksikalı (hispanik) nüfusu çok fazla.beyaz avrupalılar sadece nüfusun%30 unu oluşturuyor.geri kalan hep göçmen.houston ile ilgili bir arkadaşımızın aşağıda yazdıklarını okursan durumun vahametini daha iyi anlarsın.o nedenle bence orlando ya gitmen senin için daha iyi olur.

ARKADASLAR GUVEN AKCAY KARDESIM "houstonda sanayi" DOSYASINDA HARIKA BIR DEGERLENDIRME YAPMIS BURAYA DA KOPYALAMAK ISTEDIM ARKADASLARA FAYDALI OLACAGINI DUSUNUYORUM. DEGERLENDIRMESI SOYLE:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    arkadaslar merhaba.
    bu folder da konusulanlar ıcın houstona bir kac ay evvel gelmis biri olarak bende bazı gozlemlerimi sizlere aktarmak istiyorum.
    simdi efecan beyın de sozune ettigi gibi el becerisine dayalı bir maharetin / mesleğin varsa (sanayi,fabrikasyon odaklı meslekler,makineler,torna,petrol,enerji vs... ) houston gelinebilecek ve is imkanlarına bakılabilecek bir yer.cunku houston enerjı sektoru agarlıklı bir sehir.
    yanı sıra saglık sektorunu de es gecmemek lazım tabi !!!

YALNIZZZZ !!!!
    SU AN HOUSTONDA DA TIPKI ABD nin DİGER NEREDEYSE BUTUN SEHİRLERİNDE VE HATTA BİZİM ULKEMİZDEKİNİN AYNISI SEVİYESİNDE BİR KRİZ VAR...
    BUNU NEREDEN Mİ BİLİYORUM ?? İŞKEMBEDEN SALLAMIYORUM ,OKUDUGUM MAKALELERDEN AKTARMIYORUM ,ONUN BUNUN SOYLEDİKLERİ / KULAKTAN KULAGA ,AGIZDAN AGIZA YAYILANLARDAN DEĞİL BİZZAT BU SIKINTILARI YAŞAMIŞ VE YAŞAMAYA DEVAM EDEN BİRİ OLARAK SOYLUYORUM HOUSTON HERHANGİ BİR İŞİ OLMAYAN İÇİN BENCE COK COK İYİ DUSUNEREK GELİNMESİ GEREKEN BİR YER... CUNKU BURADA YASAL ama ALT DUZEY DENİLEBİLECEK İS ALANLARINDA Kİ BU ALANLARI AZ SONRA SİZLERE TEK TEK AKTARACAGIM İS BULABİLMEK NEREDEYSE İMKANSIZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
    BUNUN İCİN SİZE NAMUSUM ,ŞEREFİM VE HATTA YUCE MEVLAM ÜZERİNE YEMİN EDEBİLİRİM. CUNKU BUNU HAFTALARDAN BU YANA BURADA YASAL OLARAK CALISMA İZNİ OLAN VE YASAL OLARAK İŞÇİ ÇALIŞTIRAN KURUMLARDA İS ARAYAN ve HALADA ARAYISINI SURDUREDEN BİRİ OLARAK SOYLUYORUM !!!

HOUSTONLA İLGİLİ SOYLEYECEKLERİM BİTTİ Mİ TABİKİ DE BİTMEDİ OKUMAYA DEVAM EDİN BENCE ARKADASLARIM !!!

1- HOUSTON, BURAYA BASKA BİR ULKEDEN YENİ GELMİS,
    2- ABD de HERHANGİ BİR İS DENEYİMİ OLMAMIS,
    3- İNGİLİZCEYİ EN AZ İNSANLARLA ANLASABİLECEK KADAR BİLMEYEN,
    4- AZ EVVEL YUKARIDA BAHSETTİGİM İS ALANLARININ HARİCİNDE BİR MESLEGİ, VEYA EGİTİMİ OLAN,
    5- BURADA BİR KURUMDA Kİ O KURUM HER NERESİ OLURSA OLSUN CİDDİ BİR POZİSYONDA TANIDIGI OLMAYAN (buna Türkıye'de araya torpil koymak diyoruz)
    KURUMLARI SIRALIYORUM:
    SIRALIYORUM CUNKU BEN BİZZAT KAPILARINI HER FIRSAT YAKALADIGIMDA ARŞINLADIM VE ARŞINLAMAYA DA DEVAM EDİYORUM !!!
    1-starbucks,
    2-pizza hut,
    3-dominos
    4-papa jones pizzacısı (belki adını yanlıs da yazmıs olabilirim),
    super marketlerin neredeyse tümü,
    1-wall mart
    2-kroger,
    3-randalls,
    4-office depot,
    5,home depot,
    6-best buy,
    7-sub way,
    8-chese cake factory,
    otellerin tumu,
    1-hilton
    2-shereton,
    3-ceylan intercontiniental,
    4-holiday inn
    5-mariott otelleri,
    ve aklınıza gelebilecek tum uluslararası oteller zincirleri,
    devam ediyorum
    houstonda ki magazacılıga dayalı is olanakları hani kasiyerlik tezgahtarlık falan olur ya o turden isler, dusunun hangi tekstil markası aklınıza geliyorsa neredeyse hepsi.
    İSTE SAYIN ARKADASLARIM BUNLAR VE BUNLAR GİBİ DAHA ONLARCA KURUMDA İS BASI YAPABİLMEK İCİN COK KALLAVİ BİR POZİSYONDA TANIDIGINIZIN BULUNMASI GEREKLİLİĞİ MEVCUTTUR SEVGİLİ !!! HOUSTONUMUZDA !!! BİR İŞ YERİNDE İŞ BAŞI YAPABİLMEK İÇİN.
    nereden mi biliyorum YUKARIDA DA BELİRTMİŞTİM YA HANİ bunları BEN yaşıyorum her gun BEN.

BİTTİ Mİ HOUSTONLA İLGİLİ SOYLEYECEKLERİM HAYIR TABİKİDE !!!

arkadaslar burası ucuzmuş ev kiraları yarı yarıyaymışşşş, et ucuzmuş,benzin ucuzmuş o ucuzmuş bu ucuzmuş......
    YAV PARDONDA ALLAH AŞKINA KİM TAKAR YALOWA KAYMAKAMINI !!!
    dusunun lutfen sayın arkadaslarım bır ıs bulamazsanız ve bır ısınız yoksa isterse değil houston cennet köşesi olsa ne ifade eder ki ??? he soyleyin bana ne ifade eder !!!!
    yok neymiş masraflar yarı yarıyaymış yok dortte biri fiyatınaymıs yok zartmış zurtmuş..

BİLİYORUM BUNLARI BURAYA YAZDIGIM İCİN İCİNİZDEN BANA EN AZ KIL OLAN BİR KİŞİ !!!
    ÇIKACAK YADA BU HERİF NEYİN PEŞİNDE DİYE ANLAM VEREMEYENİNİZ !!!

AMA;

BEN YENİ GELECEKLERIN KULAGINA KUPE OLSUN DİYE SOYLUYORUM
    HANİ O KİMİLERİ İCİN RUYA SEHİR DİYE TABİR EDENLERE DEĞİL
    HOUSTON İCİN COK UCUZ OLDUGUNU DUSUNENLERE DE DEGİL
    HELE HELE BURADA İS İMKANLARININ COK OLDUGUNU DUSUNENLERE HİC DEGİL
    HATTA ABD de KRİZDEN EN AZ HOUSTONUN ETKİLENDİGİNİ DUSUNENLERE DE DEGİL !!!

SADECE BURADA YENİ BİR YASAM KURMAYI DUSUNENLERE SOYLUYORUM HOUSTONDA YASAL OLARAK BİR YERDE İS BASI YAPABİLMEK SU AN MUCİZELERE BAGLI SAYIN ARKADASLARIM MUCİZELERE !!!

SEVGİLİ KARDEŞLERİM ,SAYGIDEGER BUYUKLERİM VE DİGER TANIMADIKLARIM. GOZUNUZU SEVEYİM BURASI HAYATA YENİ BASLAMAK İCİN COK COK COK COK IYI DUSUNULMESI GEREKEN BİR YER !!!.

TABİ İŞİ OLANLAR İÇİN İŞKEMBEDEN SALLAMAK KOLAY, MİLLETİ KEKLEMEK DE KOLAY NE OLACAK MİLLET BİR UMUTDUR DİYOR ve ÇIKIP GELİYOR CENNET ŞEHİR !!! HOUSTONA.

PEKİ SORUYORUM SİZLERE ŞİMDİ SEVGİLİ ARKADAŞLARIM İNSANLARIN VEBALLERİ NE OLACAK ?? HE
    BUNU SOYLEYEBİLİR MİSİNİZ BANA ?? BUNUN SORUMLULUĞU ALTINA GİRMENİN ÖNEMİ NEREDE KALDI ?? DEMEK Kİ BU HUSUSUN BİR ÖNEMİ KALMAMIŞ YADA VARMIŞ DA KİMİNE GÖRE EN AZINDAN BENİM ANLADIĞIM VEBAL KAVRAMINDAN BAŞKAYMIŞ !!!!!

NE OLACAK Kİ GELİN BURADA İŞ DE COK DEMEK KOLAY AŞ DA COK DEMEK KOLAY AMA YA ÖYLE DEĞİLSE ?? YA BURASI AZ EVVEL SOZUNE ETTİĞİM KUALİFİKASYONLARA SAHİP OLAN / OLMAYANLAR İÇİN ANCAK SOZUNE ETTİĞİM VE EDECEĞİM KADAR BİR POTANSİYELE SAHİPSE ???

HAYAT HOUSTONDA UCUZ TABİKİDE ARKADAŞLARIM AMMAAA BİR İŞİNİZ VARSA. ALLAH KİMSEYİ İŞSİZ KOYMASIN BU ARADA.
    PEKİ YA YENİ GELECEKLER NE YAPACAKLAR HOUSTONDA HE NE YAPACAKLAR ???

SAYIN ARKADAŞLARIM SAYGIDEGER ABİLERİM BURASI İLE İLGİLİ EDECEĞİM BİR KAÇ KELAM DAHA KALDI ONLARI DA AKTARAYIM İZNİNİZLE DE AK G..T KARA G..T CIKSIN MEYDANA VE HANİ İÇİMİZDE BAZILARI VAR YA HANİ O HOUSTONU ÖVE ÖVE BİTİREMEYENLER ONLAR OZELLIKLE DINLESINLERDE AZCIK İNSAFLI OLUP INSANLARA KRİZDEN SONRAKİ HOUSTONU ANLATIRKEN LUTFEN ALLAH RIZASI ICIN BUNLARIDA DİLE GETİRSİNLER TIPKI BENIM SU ANDA YAPTIGIM GİBİ.
    AMA NERDEEEEE...........

BAKIN SEVGİLİ ARKADAŞLARIM BU YAŞANASI / RUYA ŞEHİR HOUSTONUMUZDA TABİKİDE İSTİHDAM OLANAKLARI BİR TAKIM İŞLERDE MEVCUT.
    BU İŞLER NELER MİDİR BİRDE ONLARA BAKALIM İSTERSENİZ SİZE AKTARACAKLARIMIN BU BÖLÜMÜNDE.

HANİ TIPKI SIGINMA HAKKINA İHTİYACI OLAN İNSANLAR VARDIR SAYIN ARKADAŞLARIM YAHUT BİR NEVİ MÜLTECİDE DENİR ONLARA YADA İLTİCACI MI DENİYORDU YA NEYDİ O ??? ÜÇÜNDEN BİRİ GİBİ İŞTE !! VE O STATUDEKI INSANLARA BİR TAKIM İŞLER REVA GÖRÜLÜR ÇÜNKÜ BU TÜR KİŞİLERİN ÇALIŞMA İZNİ YOKTUR ve YASAL OLARAK BİR YERDE İSTİHDAM EDİLEMEZLER (OYSAKİ BENİM ÇALIŞMA VE YAŞAMA İZNİM VAR BU ÜLKEDE !!!) VE ONLAR VERGİ VEREMEZLER DOLAYISI İLE BU ÜLKEDE Kİ SİSTEME DAHL OLAMAZLAR... (bu ulkede ki sisteme dahil olunmalıdır / kayıt altına alınmalısınızdır cunku ancak boyle bir ivme yakalanabilir burada hayata tutunabilmek icin) YANI SIRA HERHANGİ BİR SAGLIK GUVENCESİNE DE SAHİP OLAMAZLAR CUNKU BU HAK SAGLANAMAZ ONLARA BU İŞLERDE
    BUNUN NEDENİDE BU TIR ISLER GAYR-İ YASAL İŞLERDİR DİĞER BİR ÖTEKİ DEYİŞLE ziktiri poktan işlerdir. VE ZİKTİRİ POKTAN STATUYE SAHİP İNSANLAR ÇALIŞTIRILABİLİR DİYE DÜŞÜNÜLÜR HANİ İDEALİNDE DEĞİL Mİ ???

PEKİ NELER MİDİR BU İŞLER:

DEĞNEKÇİLİK
    BONCUK SATICILIĞI
    KOMİLİK
    HAMMALLIK
    VE DEVAMI...

BU TUR İŞLER SAYIN ARKADAŞLARIM HOUSTON DA HALA İSTİHDAM İMKANI SUNMAYA DEVAM EDEN İŞLERDİR.
    DEVAM EDEN İŞLERDİR CUNKU BU İŞLERDE YASAL OLARAK ÇALIŞTIRILMAZSINIZ ve BU İŞLERİN
    KİMİLERİ GECELERİDİR ve KİMİLERİ NE BİLİYİM NEDİR İŞTE...
    AMA BOYLE İŞLERDE HALEN HANİ O COK SEVİLESİ HOUSTONDA İŞ İMKANLARI VARDIR VE SİZ YENİ GELECEK ARKADAŞLAR BU İŞLER DE İSTİHDAM EDİLEBİLİRSİNİZ.
    AYRICA ARKADAŞLAR BU GİBİ İŞLERDE DE PARA DA KAZANABİLİRSİNİZ AMA YA YEDİ DOLAR YADA SEKİZ DOLARLA BAŞLAR SAAT UCRETİNİZ !!! YANİ O İŞLERDE DAHİ BİR TATSIZLIK SOZ KONUSUDUR.. YANI SIRA BU GİBİ İŞLERDE DAHİ FULL TİME (40 saat yani) CALISABILMEK NEREDEYSE İMKANSIZDIR. CUNKU DEMİŞTİM YA HANİ RUYA ŞEHİR "HOUSTON IMIZ" !!! ŞU ANDA DİĞER TUM ABD DEKİ ŞEHİRLER GİBİ KRİZ İÇİNDE KIVRANMAKTADIR.

HOUSTON DENEN YER İŞTE BOYLESİ BİR YERDİR SAYIN ARKADAŞLARIM.

(ARKADASLAR YAZDIKLARIM BİRAZ ÇETREFİLLİ OLDU AMA EN AZINDAN FAYDALI OLDUĞU KANISINDAYIM. AMA YİNEDE YAZIM VE İFADE HATALARIMDAN DOLAYI KUSURA BAKMAYIN OLUR MU ???)

Yeni Üye
    ozzyksk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    01 05 2007

Varsayılan eyw

eyvallah Bedi kardes, daha once gelmedim Houston a ancak sizlerden ogreniyoruz durumu. Esim ve ailesi saglik nedeni ile 3 aylik gelecek tamamen yerlesme durumu yok yani tavsiyen icin sagol. Gelecekleri aylarda hava sartlari ve ordaki gecim kosullarinin diger buyuk sehirlere oranla daha ucuz olmasi (bunu NY ve NJ bilen olarak yaziyorum) bizi oraya yada Orlandoya sevk etti.

şark kurnazlığı yapma farhat 12(o.*****)..
    adam ol, olamıyorsan en azından olmaya çalış..
    3 kuruş için takla atma...

Kıdemli Üye
    abidinn kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 08 2009

tam koylu bizim farhat.12

" NE MUTLU INSANIM DIYENE "

Kıdemli Üye
    farhat.12 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 05 2009

sen demedinmi ben Turkler uzerinden para kazaniyorum diye?

dedinmi demedinmi?

kivirma
    Orange county'den Texas'a neden bu kadar cok goc var?

http://lansner.freedomblogging.com/2...o-texas/55219/

Texas son 10 senede en fazla is alani yaratilan eyalet secildi

http://kingsvillerecord.our-hometown...ivate_sec.html

Houston'in nufus artis hizi neden rekor kiriyor?

http://realestate.yahoo.com/promo/ce...tion-gain.html

Alıntı farhat.12 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    sen demedinmi ben Turkler uzerinden para kazaniyorum diye?

dedinmi demedinmi?

kivirma
    farhat.12 çocuk gibisin ya bıkmadın ilk okul muhabbeti yapmaya. git düzgün şeylerle uğraş, forumu rahat bırak. bıktırdın milleti. beğenmiyosan amerikayı dön o zaman türkiyeye. nedir derdin anladım.
    bırak millet rahat rahat gitsin istediği yere, saçma sapan konuşup milletin aklını çelme.
    ama hıyartosun kendini eleştirecek aklın yok, böyle gidersin adam olmazsın.

Kıdemli Üye
    EfeC@n kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Arkadaslar ramocan kardesim kisa sureli kalmis ama cok yerinde tespitleri var dikkate alin derim. Ayrica ,

guven akcay kardesiminde degerlerndirmelerini yabana atmayin derim. Ben kendisiyle tanisma firsati buldum. Ve tanistigimiza cok sevindim. Sizlerden iyi olmasin cok duzgun bir kardesimiz.

Ben houston'u yaziyorum cunki burada yasiyorum. Burada ekmek yiyoruz sukur. Ben hep sunu soyledim nerede corban kayniyorsa orasi senin icin dunyanin en guzel yeri. Isterse 12 ay kar yagsin.... Elimden geldigince objektif olmaya ozen gosteriyorum. Benim sehrim seninkini yener dusuncesinde degilim. Mesela ben dallas'i houston'dan daha cok sevdim.

Iste boyle bu vesile ile hepinize ayri ayri tesekkur ediyorum. Umarim guveninize layik oluruz hepiniz saglicakla kalin.

Kıdemli Üye
    farhat.12 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 05 2009

Alıntı denominator tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    farhat.12 çocuk gibisin ya bıkmadın ilk okul muhabbeti yapmaya. git düzgün şeylerle uğraş, forumu rahat bırak. bıktırdın milleti. beğenmiyosan amerikayı dön o zaman türkiyeye. nedir derdin anladım.
    bırak millet rahat rahat gitsin istediği yere, saçma sapan konuşup milletin aklını çelme.
    ama hıyartosun kendini eleştirecek aklın yok, böyle gidersin adam olmazsın.
    yalanciyi savundugunun farkindasin degilmi?
    Orange county'den Texas'a neden bu kadar cok goc var?

http://lansner.freedomblogging.com/2...o-texas/55219/

Texas son 10 senede en fazla is alani yaratilan eyalet secildi

http://kingsvillerecord.our-hometown...ivate_sec.html

Houston'in nufus artis hizi neden rekor kiriyor?

http://realestate.yahoo.com/promo/ce...tion-gain.html

Selam Efecan abi. Bu dosyayı baştan sona okudum. Houston hakkında yazdıklarınızı vs. Şimdi sormak istediğim soru şu: ben Türkiye'de ingilizce eğitim veren Fakültelerden birinden Uluslararası İlişkiler mezunu oldum. Askerden yeni geldim sayılır. Kariyer başlangıcını ABD'de yapmayı düşünüyorum. Daha önceki yazılarınızda Uluslararası İlişkiler mezunlarının Houston'da yapacağı birşey yok demiştiniz. Ben ABD'ye gelsem, mesleğime uygun hangi işleri nerelerde yapabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

forumde okuduklarım gerçekten çok uçuk yorumlar.
    lütfen gercekten oraları bilen biri anlatabilirmi o

mesela oraya gelen bir kişi ingilizcesi varsa ne gibi işler buluyor,ne kadar zamanda yükselir.(yaş18)

Ya kardeşim ne bu ya neden insanların içini karartiyorsunuz.yaw ben 10ay önce geldim ingilizcenin i sini bilmiyordum şimdi mastera başladım önümde farklı alternatifler vardı ben okumayı tercih ettim.Sanada istesem 10 bin dolara cart acardim 2 ayda yılbaşı zamanı olduğundan net ortalama 35 bin kazana bilirdim..saçma sapan şeyler yapmayın bu bi adamin uydurma hikayesinde olabilir ama bu yazdığım benim gerçek hikayem.....

Ve bunuda eklemek istiyorum abd de olup kaçak olan türklerin bir çoğu green card i olanı çekmiyor ve böyle şeylerle insanın hevesini kırmaya calisiyorlar.elbette buraya gelince ilk zamanlar güllük gülistanlık gecmicek hayatin.çünkü sonuçta hiç bilmediğin dili kültürü farklı bir yere geliyorsun ama bunu gelecek olan herkez biliyor zaten..sadece sabır edeceksin Rizki veren Allah tır bunu unutmayin....

Banned
    Kuzey Bati Turk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    24 08 2008

Cool

Hep Amerika'dan anlatiyoruz. Biraz da Turkiye'den anlatinda onu da bilelim ki mukayese edelim ikisini !

Kıdemli Üye
    Aslanbeyim kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    17 04 2008

Alıntı Kuzey Bati Turk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hep Amerika'dan anlatiyoruz. Biraz da Turkiye'den anlatinda onu da bilelim ki mukayese edelim ikisini !
    Kisaca ozet geceyim sana, Amerika'da surunuyor dedigin senelik 10,000 dolar kazanan kesim Turkiye'de cogunlugu temsil ediyor. Bu para ile de Amerika'daki gibi bir tek kisi kendini gecindirmiyor, uc-dort kisilik aileler, bazen de daha kalabalik aileler bu para ile gecinmeye ugrasiyor. Anladin?
    Tanrı,
    iradesini hâkim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hâkim kılmak için Allah'ı kullanırlar.
    Giordano BRUNO ( 1548 - 1600 )

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •