Toplam 139 sayfada 138 İlkİlk ... 3888128136137138139 SonSon
2085 sonuçtan 2056 --- 2070 arası gösteriliyor
    Kıdemli Üye
    EfeC@n kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Varsayılan kimseyi etkilememek lazim.

bilgiyi ortaya koyup karari okuyana birakmak lazim. doktor olup pizza dagitan da var. sifirdan gelip is guc sahibi olanda var mekan sahibi olan da var. ben de cok gordum ODTU"lu BILKENT"'LI aglayan...
    Bir okadarda mekan sahibi olmus hemde sifirdan gelerek, is guc sahibi olan gordum.... her kezin basarma sansi var. bence herkez denemeli. kanuni yollarla hedefine ulasmaya calismali. bana pisman misin derseniz su an itibariyle hayir derim. o aglayan sizlayan cazgirlik yapanlarin %90 ' buraya ya kacak gocek gelmis, yada farkli statulerde yasayan insanlar.Gc si olup yada vatandas olup sizlan insan sayisi bir elin parmaklarini gecmez. evlenmistir burada kazik yemistir. ogrenciyken calismis sisteme takilmistir. okul bittikten sonra bu yuzden dolayi calisamiyordur...vs.GC ile gelenle ogrenci vizesi turist vizesiyle gelen bir olurmu... ayni sartlarda Amerikada yasayabilirmi tabiiki hayir.ayni yasam standardini tutturabilirmi ayni kalitede yasayabilirmi.O aglayanlar sizlananlar niye hala burada ( amerikada) ellerinden tutan mi var? ne den acaba onu da meraklisina yazariz Amerikaya, buradaki ozgurluk ortamina alisan TR de ne yapar. benim cuba'dan yillar once kacmis bir arkadasim var. Turkiye'deki sistem cubadan biraz hallice... oyle aman aman bir fark yok. belli bir sure burada yasayipta Turkiye'ye donen insan gorecekki Tr.'nin demokrasisi kendisine kafadan 5 en az 5 numara kucuk gelecek... mesela sebeblerden birisi bu, daha 1000 tane madde sayarim. buradan gitmek istemiyor ama yasayamiyorda.... ozaman hircin oluyorlar ona buna sariyorlar sanal manal... digeri bu mesela...
    onun icin yaziyoruz. dogru statu (dogru viza) mutlu bir yasam . cakallik yapan ciddi sIkinti yasar. sistemin disina itilir/dahil olamaz. sonra da ona buna sarar...vs. o aglayanlar sovenler sizlananlar. bir de buraya sebeblerini yazsinlar. yapmalari gereken ne yi yapmadilar yada yapmamalari gereken neyi yaptilar. Afedersiniz devletin kurumlari salak mi seni gormuyormu... bir de niye Turkiye'ye donmuyorlar gidemiyorlar. gidememenin sebeblerini de rahatlikla yazabilirim.
    Neyse herkezin isleri gonullerince olsun. bir sey yazarken vicdanli olmak lazim .saglicakla.
    Last edited by [email protected] : 03 04 2014 tarihinde saat 01:00

Alıntı [email protected] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    bilgiyi ortaya koyup karari okuyana birakmak lazim. doktor olup pizza dagitan da var. sifirdan gelip is guc sahibi olanda var mekan sahibi olan da var. ben de cok gordum ODTU"lu BILKENT"'LI aglayan...
    Bir okadarda mekan sahibi olmus hemde sifirdan gelerek, is guc sahibi olan gordum.... her kezin basarma sansi var. bence herkez denemeli. kanuni yollarla hedefine ulasmaya calismali. bana pisman misin derseniz su an itibariyle hayir derim. o aglayan sizlayan cazgirlik yapanlarin %90 ' buraya ya kacak gocek gelmis, yada farkli statulerde yasayan insanlar.Gc si olup yada vatandas olup sizlan insan sayisi bir elin parmaklarini gecmez. evlenmistir burada kazik yemistir. ogrenciyken calismis sisteme takilmistir. okul bittikten sonra bu yuzden dolayi calisamiyordur...vs.GC ile gelenle ogrenci vizesi turist vizesiyle gelen bir olurmu... ayni sartlarda Amerikada yasayabilirmi tabiiki hayir.ayni yasam standardini tutturabilirmi ayni kalitede yasayabilirmi.O aglayanlar sizlananlar niye hala burada ( amerikada) ellerinden tutan mi var? ne den acaba onu da meraklisina yazariz Amerikaya, buradaki ozgurluk ortamina alisan TR de ne yapar. benim cuba'dan yillar once kacmis bir arkadasim var. Turkiye'deki sistem cubadan biraz hallice... oyle aman aman bir fark yok. belli bir sure burada yasayipta Turkiye'ye donen insan gorecekki Tr.'nin demokrasisi kendisine kafadan 5 en az 5 numara kucuk gelecek... mesela sebeblerden birisi bu, daha 1000 tane madde sayarim. buradan gitmek istemiyor ama yasayamiyorda.... ozaman hircin oluyorlar ona buna sariyorlar sanal manal... digeri bu mesela...
    onun icin yaziyoruz. dogru statu (dogru viza) mutlu bir yasam . cakallik yapan ciddi sIkinti yasar. sistemin disina itilir/dahil olamaz. sonra da ona buna sarar...vs. o aglayanlar sovenler sizlananlar. bir de buraya sebeblerini yazsinlar. yapmalari gereken ne yi yapmadilar yada yapmamalari gereken neyi yaptilar. Afedersiniz devletin kurumlari salak mi seni gormuyormu... bir de niye Turkiye'ye donmuyorlar gidemiyorlar. gidememenin sebeblerini de rahatlikla yazabilirim.
    Neyse herkezin isleri gonullerince olsun. bir sey yazarken vicdanli olmak lazim .saglicakla.
    +1 de benden dusuncelerime tercuman olmussunuz. saygilar
    wild_eyes------> before
    wild_eyess-----> after
    ---------------------------------------
    winner 2012EU00018xxx
    9 February interview
    9 February, the sponsor wanted
    20 March, came a job offer
    I got my Immigrant Visa printed on my passport
    I'm going to America.
    I'm flying to San Antonio on May 3
    I live Texas

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Varsayılan Borusan

BORUSAN-MENNESMAN ortakliginda ki boru fabrikasi 5-6 ay once Houston/Baytown'da faaliyete gecti belki arkadaslarin isine yarar saglicakla.
    Fabrikaya giden yolun adi da BORUSAN oldu

DV 2016 ya başvurdum. Çıkarsa ne yaparım diye düşünüyorum ne kadar tuhaf değil mi? Ama gerçekten kafam hala çok karışık. Durduk yere bir maceraya mı atılıyorum acaba diye düşünüyorum.
    Öncelikle size TR deki durumumdan bahsedeyim. İ.Unv. 1999 yılı Kimya mezunuyum ve 15 yıldır kimyasal üreten bir firmanın argesinde yönetici olarak çalışıyorum. Söyleyince çok afili gibi durabilir ama inanın çalışma şartları çok zor. Mesailer, bitmek bilmeyen işler ve tabii ki patronları hiç bir şekilde memnun edememek. SGK prim günümün dolmasına 4,5 sene var.Buna rağmen aylık bağlanma yaşım 58 Bu demekki 58 yaşına kadar çalışmaya devam etmeliyim. (Bu arada bekarım) TR şartlarında bu yaşta kimse kimseye iş vermiyor. Açıkçası burada önümü göremiyorum. DV 2016 ya başvurdum Belki bu iş deneyimiyle orada daha iyi noktalara gelebilir. 15 yıldır ailesiyle SF'de yaşayan bir kuzenim var. Elektronik mühendisi. Boğaziçi elektronik müh. mezunu. ABD de master-doktora yaptı ve orada iş bulup hayatını orada kurdu. Çok sık görüştüğümüz söylenemez aslında ama ilk etapta eminim yardımcı olacaktır. Çok uzattım şunu sormak istiyorum;

1. 15 yıllık iş deneyiminin orada artısı ne olur?
    2. ABD de bir ön eğitim almak zorunda kalırmıyım - Tekrar master vb. bir şey mi yapmak gerekir?
    3. 4,5 yıllık SGK primini de doldurmak istiyorum. Eğer çıkarsa ABD girişimi bu sebeple erteleyebilirmiyim.
    4.Eğer bunu yaparsam 42-43 yaşında ABD'ye gidip ne yaparım

Yorum ve düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

1. 15 yıllık iş deneyiminin orada artısı ne olur?

tabiiki artisi olur.

2. ABD de bir ön eğitim almak zorunda kalırmıyım - Tekrar master vb. bir şey mi yapmak gerekir?

evet denklik sart yoksa agzinla balik tutsan bos.

3. 4,5 yıllık SGK primini de doldurmak istiyorum. Eğer çıkarsa ABD girişimi bu sebeple erteleyebilirmiyim.

konsolosluk yada elcilige sorun. yasalar degisebiliyor.

4.Eğer bunu yaparsam 42-43 yaşında ABD'ye gidip ne yaparım
    Valla isin cok zor. ben 40 yasinda Amerikaya geldim ilk 3 yili hatirlamak bile istemem. o kadar zordu . Ama sabreder mucadele edersen zamanla duzelir. ne kadar ingilizce o kadar ekmek. kisaca isin zor her yeni gelenin isi zor. buyuk risk. ben bir risk aldim geldim iyi kotu yillar gecti bana gore iyi de oldu. simdi bakiyorum da geriye, buyuk risk. bir sey demek cok zor. karar sizin. u rada da isler kotu gidiyor ekonomik alanda dunyanin her yerinde oldugu gibi ancak. Ancak burasi, bana gore , havada karada Turkiye'ye 40 tur bindirir ...

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Talking

Amanin cok zamandir girmemisiz bir cevap yazdik ama tarihe bakmadan... cok gec

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Thumbs up Vay be ...

Neredeyse 13 sene olmush mezuna uye olali... 12 senedir de buralardayiz... daha dun gibi mezun uzerinden GC ye muracaat edeli... Saolasin mezun ekibi.bir suru guzel insan tanidik mezun'un forumlarindan... kosturmaya devam Mezun'a selam .

Varsayılan vay ağbim benim:)))

pepecan ağbi ihtiyarlamışsın yahu...
    tarihleri de karıştırıyorsun artık...

Üye
    gcikili kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 05 2004

5 yıldır green cardla yaşayan biri olarak biraz dertleşip sohbet edelim. @gokhancikili twittir hesabından görüşelim. Dm kabul edilir. Elimden geldiğince birebir sorularınızı cevaplamaya çalışayım.

Alıntı [email protected] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ancak burasi, bana gore , havada karada Turkiye'ye 40 tur bindirir ...
    "Kim kime bindirir", "orada hayat adama nasıl bindirir" zaman gösterir be Efecan ağbi)))

Varsayılan ??

İnşaat teknikeri'nin Abd'de branşı dahilinde iş yapma olasılığı nedir arkadaşlar?

Selam

Green card almaya hak kazandim.Konuyla ilgili yardimci olur musunuz?

Varsayılan ne kadar yaslandigimi anladim...

2008 yilinda green card cikinca acmis oldugum konunun hala silinmemis olmasi ve aktif olarak kullanilmis olmasi gercekten cok hos bir duygu. Ama aradan gecen zamanda tabi ki yaslandik, o ayri...

Varsayılan hayirli olsun

Alıntı BlueTolgaNoah tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Selam

Green card almaya hak kazandim.Konuyla ilgili yardimci olur musunuz?
    Kardes, hayirli olsun. Hatirladigim kadariyla 2008 yilinda bana ciktiginda gelen buyuk zarfin icinde 1 ya da 2 adet DS... kodlu form vardi. O formlari doldurup en kisa zamanda Kentucky de GC cekilisinin yapildigi merkeze gondermen gerekiyor. Hizli davran, cunku hatirladigim kadariyla ya zaman siniri vardi ya da belli bir kota vardi. Sana gelen o kazandi mektubu tum dunya genelinde 100 bin kisiye gonderiliyor ve bu kisilerden 80 bini surec sonunda green card aliyor.

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    26 09 2003

Smile epey olmusn ugramayali

ihtiyarladik kardesim nasilsin ?

Toplam 139 sayfada 138 İlkİlk ... 3888128136137138139 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız