Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon
18 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    mukaddem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 08 2008

selam arkadaşlar

İstanbul'da katılabileceğim sosyal-kültürel-tarihi aktiviteler dernekler var mı?

Yeni Üye
    Jibek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 07 2008

Slm, Mukaddem. sosyal etkinlik gruplarindan haberim yok fakat bireysel olarak gezmek istersen, yapacagin ilk sey muzecard almak olsun 20YTL. istedigin muzeleri ucretsiz gezebilirsin.ayrica touristtour otobusleri var taksim meydanindaki otobus durgidan bilgi alabilirsin.ortakoy sahilinden kalkan kiz kulesi turuna katilarak kizkulesinde cayini yudumlarken istanbulun enfes manzarasini izleyebilirsin.camlicadaki kasrlarda buranch yapabilirsin.Rumeli hisari konserlerine gidebilirsin.simdilik aklima gelenler bunlar. umarim isine yarar, sana iyi tatiller

Yeni Üye
    mukaddem kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    05 08 2008

slm jibek

öncelikle yanıtına teşekkür ederim. müzecard uygulamasını bilmiyordum sevindim öğrendiğime. bu arada nereden alabileceğimi de yazarsan memnun olurum. onun dışında kızkulesi ortaköy veya anadolu yakası sahil boyunca gezdim. ben istanbula taşınalı 4 ay oldu bu süreçte zaten bireysel pek çok gezi yaptım ama ben dah açok tarihi- turistlik organizasyonlarda bulunmak ve gezdiğim yerleri tarihçeleri ile öğrenebileceğim etkinliklerde bulunmak istiyorum.

bu anlamda müzecard çok iyi bir fikir.

teşekkür ederim

sana da güzel bir tatil diliyorum

kiz kulesinden cay yudumlamayi kim soylediyse iyi ucmus

orada bir cay icmek 50 YTL mi ne oyle birsey

arkadaslar insanlara akil verirken biarz mantikli olalim lutfen herkes baba parasi yemiyor sizin gibi

Yeni Üye
    Jibek kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    31 07 2008

ccs, keske sandigin gibi baba parasi yesem nerdeee sen VOIP ile ilgili degerli bilgilerini bizimle paylastin
    bende Istanbul ile ilgili bilgilerimi seve seve paylasicam.
    Ortakoy meydaninda kocaman Kiz Kulesine Tur ilanlari var, sadece cay icmekle kalmiyor yanindada
    cok ozledigim caanim simidi yiyosun. kahvalti -oglen ve ikindi olmak uzere 3 sefer duzenleniyor ve ulasim, aparatifde olsa yiyecek
    dahil temmuzda 12YTL idi

Yeni Üye
    Azarrath kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    03 11 2008

mukaddem dernek varmı bilmem neyle ilgilendiğine bağlı fakat

biletix.com a girersen konser mi dersin sergi mi dersin tiyatro mu dersin maç mı dersin kuş mu böcek mi dersin herşey mevcut ccs yi göz önüne alarak söylüyorum fiyatlar da belli bir düzen yok etkinliğe göre değişiyo e bunu zaten biliyorum dersen başka birşey bilmene çok da gerek yok bana göre tüm etkinliklerden biletix.com sayesinde haberdar olabilirsin

Üye
    joyce kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 12 2007

istanbulda ne yapilmazki!! dernek falan bilmiyorum ama doga aktiviteleri yeter zaten.

avrupa yakasi:
    macka parkinda guzel bir yurus yapip, haftasonu sabahlari guzel bir kahvalti yapabilirsin.
    tesvikiye de dukkanlari dolasip indirimli gunlerde guzel bir alisveris yapabilirsin
    pier loti tepesindeki cay bahcesinde tostunla cayiini yudumlayabilirsin
    rumeli fenerine gidip donusunde de taze balik ve calamar yiyebilirsin

anadolu yakasi
    kadikoy bahariyede sinemaya gidebilirsin
    camlica tepesine cikabilirsin
    kanlicaya gidip meshur yogurttan yiyebilirsin
    cengelkoye gidip buyuk cinar agacinin yanindaki deniz manzarali kafede cay icebilirsin
    polonezkoye gidip guzel bir polon kahvaltisi ohh taze tereyagi, sut, bal, peynir..

ya ne ozlemisim istanbul u. var mi istanbul gibi bir memleket daha!!
    FML!!!!! BIR TESELLI VER BIR TESELLI VERRRR YARATTIGIN SU KULUNA BIR TESELLIIIII VER

Kıdemli Üye
    farhat12 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    19 03 2009

Istanbul'da doga aktivitesi denince bir kahkaha patlattimki sormayin

Istanbul'da doga mi var? Baya bir disina cikman lazim

Üye
    joyce kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    16 12 2007

Allahm ya muhalefet olcaksin ya!! istanbulda yasamamis olsam kandirjaksin yani aklin sira!!quote:Originally posted by: farhat12
    Istanbul'da doga aktivitesi denince bir kahkaha patlattimki sormayin

Istanbul'da doga mi var? Baya bir disina cikman lazim

FML!!!!! BIR TESELLI VER BIR TESELLI VERRRR YARATTIGIN SU KULUNA BIR TESELLIIIII VER

Kıdemli Üye
    farhat12 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    19 03 2009

Istanbul da 23 sene yasadim

sana kaldirimlarindan sokak kopeklerine kadar sayarim

Istanbul da doga var diyene goz doktoru tavsiye edebilirim

ama buyuk ihtimal agir ameliyat gerekecek

Üye
    tonyukuks kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    04 04 2008

yapma be farhat12 istanbulda her bi şey var.anadolu yakasıda avrupa yakasıda kuzeyi hep ormanlıktır,her nekadar katledilsede..seninle daha uzun bir zaman gecirme sansimiz olsaydı keske.insallah gelecek sefere..

Kıdemli Üye
    richardak2 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 09 2008

Istanbul gormek icin bile guzel, enteresan. Ne yazik ki Istanbul gibi bir sehri baska hic bir yerde bulamiyoruz.
    Yesil deyince aklima Yildiz Parki geldi. Besiktas'tan az yukari yuruyerek cikinca solda kaliyor. Simdi nasildir bilemem ama eskiden muhtesemdi.
    Ama Istanbul diyince bence yesile fazla ragbet edilmemeli. Cunku yesil heryerde var, ama Istanbul dunyanin baska hicbir yerinde yok.
    Doga deyince Istanbul'da guldur guldur akan selaleler kuslar, bocekler anlasilmaz. Doga demek, Istanbul'un dogasidir.

Elimde eski gravurler var. Onlara bakinca simdiki haliyle karsilastiriyorum. Boylelikle mukemmel bir tarihi sentez de yapmis oluyorum.
    Bakayim bu gravurlerden bazilarini internetten bulabilecek miyim?

Evet, doluymus. Mesela http://www.yuxell.net/Sizden%2...ul/Gravurler/index.htm adresindeki gravurlere bakinca tarih cok daha gozler onunde bance.
    Ornegin kapalicarsi gravuru ile gunumuz kapalicarsisini karsilastirmak enteresan olabilir. Duvarlari, iceride atla gezenler, saticilar halilar, baharatcilar... Simdi de tarihtekinden daha az zengin degildir eminim.
    Ya da sarnic gravuru ile gercek yerebatan sarnicini karsilastirdiginizda pek de fazla bir fark goremezsiniz. Tarih oraciktadir.

Ama kalabalik ve dis mekanlar farkli. Tabii bu kalabaliktan da kapkaccilar nasibini aliyormus diye de duyuyoruz. Guvenlik nasildir bilemem.
    Gene de gravurler iyi bir sentezi gozler onune seriyor ama tarih okumak icin degil, tarih yazmak icin...

Kıdemli Üye
    taday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2005

araba sansin ve vaktin varsa ANADOLU KAVAGI na git derim, guzel yerdir. farhata da kizmayin, allahin arizonasinda colde kurulmus yerler bile istanbuldan yesil iken, burada ister ca da ister nj de yasarken heryan agac dolu iken goz alabildigince... istanbula gulmesi dogaldir
    Moderator abiler, bindiginiz dali kesiyorsunuz, eski uyeleri birer ikiser kustururseniz ki BU YOLDA COK IYI GIDIYORSUNUZ! iki yil sona siz cevaplarsiniz artik `yenilerin` sorularini! simdiden form bozulmus diyoruz, iki sene sonra deriz artik BIR ZAMANLAR MEZUNUSA VARDI ne guzeldi diye.

Kıdemli Üye
    farhat.12 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 05 2009

Istanbul kadar gri bir sehir baska yok. Istanbul nufusunun %90 i sizin bahsettiginiz yerleri bilmiyor gormuyor millet kosturmaktan ezilmekten bunlara firsat bulamiyor

Biraz gozunuzu acin yahu, millet issizlikten parasizliktan kirilirken Yildiz parkinda yesillik olsa ne olur?

Alalh akil dagitirken siz neredeydiniz, bu kadar da kor olunurmu be?
    Orange county'den Texas'a neden bu kadar cok goc var?

http://lansner.freedomblogging.com/2...o-texas/55219/

Texas son 10 senede en fazla is alani yaratilan eyalet secildi

http://kingsvillerecord.our-hometown...ivate_sec.html

Houston'in nufus artis hizi neden rekor kiriyor?

http://realestate.yahoo.com/promo/ce...tion-gain.html

Kıdemli Üye
    richardak2 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 09 2008

Istanbul gercekten de bir efsane sehirdir. Istanbul'un dogasi gercekten bambaskadir.
    Istanbul'a gidince hep yuruyecegim hic arabaya binmeyecegim, sirf her santimine dokunmus olmak icin...

Toplam 2 sayfada 1 12 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •