Toplam 3 sayfada 1 123 SonSon
31 sonuçtan 1 --- 15 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    shebsdc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 06 2008

abim üniversitedeyken bir tez hazırlamak için orada bir liseye gitmiş. sınıfta öğrenciler abime ''ülkenizde dvd player var mı'' diye sormuşlar. ve şu anda çok yakın olduğum amerikalı arkadaşım beni etek giyerken gördüğünde gözlerine inanamamıştı ve bu kadar açık giyindiğinizi bilmiyordum, hatta arapça konuştuğunuzu sanıyordum dedi! GÜLER MİSİN AĞLAR MISIN? :/

Kıdemli Üye
    goldenlife5 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 03 2008

hemde neler neler war....
    Okula deveylemı gıdıyorsunuz,bulasık makınesı varmı vs...
    Hatta benım yanında kaldıgım kadın bana nasıl geldıgımı sordu bnde dedım ıst den ucaga bındım frankurt snrada denver dıye. Snra dedıkı tr de araba varmı? yok dedım ucak var bızde heryere ucakla gelıo gıdıyoruz hanı sımdı anlatınca ıyı hos oluyorsa orada bırebır maruz kalınca bozuluyor ınsan bıraz ama bn bıde seye sahıt oldum amerıkadakı tr tanıtım cd lerı hep eskı boyle ne bılım ck dandık yapmıslar yanı reklamımız hıcte ıyı degıl oralarda ama bn onlara bır slayt yaptım ankara ist bodrum karadeniz vs boyle tr nın karısık resımlerı walla agızları acık kaldılar o yuzden aslında laf sokmak yerıne ogretmek gerekıyor galıba cunku gercekten cognun tr hakkında dogru durust bılgısı yok!

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    22 06 2008

haklısın. ya aslında reklamımızın iyi olmaması bir yana , onların da salaklığı. ya zaten amerikan milleti ot. sonuçta bu tanıtım yapamamk bizim eksiğimizse , türkiye o kadar gündemde bizi bu kadar geri sanıyolarsa onların ayıbı

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    22 03 2008

ya orası oylede sonuc olarak bırde soyle bakmak lazım mesela bızde oyle bır egıtım warkı onların ırmaklarını bılmem nelerını bıle ezberletıyorlar bıze ama amerıka ztn ada gıbı dunyaya uzak bıraz ve ıhtıyacı olan herseye sahıp yanı bırazda o yuzden bnce cunku oradakı genclerın hayatı spor araba party weed fln yanı tamamen bıtık! o yuzden onlar kalkıpta tr hakkında bırseyler ogrenmeye calısmaz ama bunu bızım yapmamız grk...

Kıdemli Üye
    dishiwatertiger kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 12 2006

Araba kullanırken beni durduran trafik polisi de sizin ülkenizde radar var mı diye sormuştu maalesef...

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    22 06 2008

auahahauah komikmiş

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    22 03 2008

ya işte ınsan kızıyor ama sonuc olarak yıne bızım sucumuz...

Üye
    JACARANDA kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 08 2007

Ben ilk geldigimde amerikali gorumcemin universitedeki iki cocugundan biri-trafik lambasi varmi? diger salak da(tahammul edemiyorum ahmakliga)-camsil varmi? dedi..
    bende -siz cidden universitedemi okuyosunuz? internet kullanma olanaginiz varmi?profesor google amcayi hicmi gormediniz ona sormadiniz benden once? bunca yil benimi beklediniz bilgilenmek icin dedim!! Allahin cahilleri........ne yaparsin cahil sansi onlrinkide.. gerek duymuyoki yan gelip yatmaktan ogrenmeye!!
    " Dilsiz değilim susamam Öyle ölüler gibi Bu güzel dünyanın ortasında...."

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    22 03 2008

ewt bunların bırde boyle ınsanlardan gelmesı cok kızdırıyor ınsanı! benım o anlattıgım kadın american air force da yarbay ve bircok konu hakkında master yapmıs 3 dıl bılen bır kadın ve boyle bır soru sordu! daha sonra dusundum boyle bır kadın gercekten bılmıyormu yoksa dalgamı gecıyor dıye ama daha snra anladım gercekten bu vb konularda cok bılgısızler!
    ıkıncı bır olayda okuldakı populer american culture dersındekı hocanın bana atlası verıp turkıyenın yerını goster bıze demesıydı! ya ıragı bılıyorlar ama tr yı bılmıyorlar gercekten akıl almaz....

Kıdemli Üye
    DeliKasif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    02 05 2004

çiğ pişmiş yerim ben o Amerikleri ben
    Adaletsizliği önleyecek gücümüz olmayabilir,
    ama adaletsizliğe itiraz etmeyi beceremeyeceğimiz bir zaman asla olmamalıdır.
    -Elie Wiesel

Üye
    JACARANDA kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    11 08 2007

Bilmiyorum belki biraz paranoya olacak ama bazen ironi yaparcasina sorduklarida olabilir..maksat kizdirmak degilmi yada asagilamak..mesela efeye haritada Trnin yerini goster demesi adamin.
    Ya kimse demesinki biz komplexten dolayi kiziyoruz bu aptallara!!! cidden aptal olduklari ve bunca varligin olanagin icinde nasil olurda suncacik seyi ogrenmedikleri icindir kizginligimiz...
    hani derler ya--aaahh.. o para bende olacakti neler neler yapardim diye!!
    hani buda degil%100!! alinan saygi gelenekten edinilen ogretenden edinilen ortak kani bu ortaya serdigimiz..

devriktir genelde cumlelerim kizmayin napiim gramerci diilim yaa!!
    " Dilsiz değilim susamam Öyle ölüler gibi Bu güzel dünyanın ortasında...."

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    22 03 2008

ewt hanı benımde aklıma gelıyor cunku ıragın yerını bılıyorlar bu konu hakkında konusuyorlar ve yorum belırtıyorlar fakat tr nın yerını bılmedıklerını soyluyorlar! bu bazen senınde dedıgın gıbı tamamen asagılamak yada kızdırmak ıcın olsa gerek dıye dusunmeye tesvık edıyor ınsanı....

Üye
    The7 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 04 2002

Amerikalilarin Turkiye hakkinda bilgi sahibi olmamalari yada yanlis bilgiye sahip oluslari: Onlarin degil, Bizim ayibimizdir..Demekki kendimizi oyle gosteriyoruz, duzeltmek icinde hicbir caba sarf etmiyoruz. Lubnan, Misir yada diger arap ulkeleri su an icin istedigi kadar guvenli ulkeler olsun, insan oraya tatil icin gitmeden once iki kez dusunuyor.Cunku aklimizda oralari hep bombalama yada teror olaylarinin yasandigi bolgeler olarak kaliyor. Evet dogru, Amerikalilar dis dunya konusunda oldukca cahiller ama hicbiri, Fransada, Almanyada, Japonyada tv varmi,ucak varmi gibi, bize sorduklari sorulari sormazlar..
    Bulundugumuz durumun, ortamin tek suclusu var: Bizler...

Yeni Üye
    zipkin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    12 07 2008

tum dunya ne dusunuyorsa Amerikalilarda Turkiye hakkinda oyle dusunuyor. Islam cehalet ve gerilik demektir.Bir Amerikali icin afganistan ile turkiye arasinda fark yoktur

Benim icin afganistan ve misir arasinda fark olmadigi gibi. Tum muslumanlarin cogunlukta oldugu ulkeler gibi dandik bir 3.dunya ulkesi turkiye

hak veriyorum adamlara

Kıdemli Üye
    speedking kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 09 2005

adamlar cahil, iyi eğitilmemiş hatta aptal falan olabilir ama asıl başka bir sorun var.
    sonuçta amerika bizler için dünyanın lider ülkesi. onlar için Türkiye ise, dünyadaki yüzlerce ülkeden biri. durum böyle olunca birbiri hakkında bilgi sahibi olmada dengenin Türkiye aleyhine olması son derece doğal. nasıl ki biz, amerika hakkında Laos'tan daha çok şey biliyorsak, onlar da almanya hakkında Türkiyeden daha fazla şey biliyor.

Toplam 3 sayfada 1 123 SonSon

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •