7 sonuçtan 1 --- 7 arası gösteriliyor
    Yeni Üye
    TurksThiccSticc kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    26 04 2008

los angelesda 6 sene yasamis bir turk vatandasi olarak, kimsenin burdan six flags a basvurmasini tavsiye etmem cunku gelecegini koreltiyor ve gunun 8 saati sicagin altinda amele gibi calistiriyorlar yabancilari. aldiklari parada hic bir seye benzemiyor. bir kac tane arkadasim oldu okumak icin gelmisler ama bunlar six flags e basvurup calisma izni aldiklarindan dolayi hic bir okula gidemediler ve six flags den baska bir yerde calisma imkani bulamadilar. anliyacaginiz bir firmaya bagli olarak gittiginizde o firma sizi caniniz cikana kadar calistiriyor ve o firmadan ayrildiginizda gocmen burosuna haber veriyorlar, gocmen burosuda sizi bulup apar topar sinir disi ediyor. vize konusuna gelince eger universite okuyorsaniz, okuduysaniz yada baska bir alan daha okumak istiyorsaniz, vize almaniz garanti. I20 vizesiyle okulda okumak sarti ile, hem calisma imkanlarida veriyorlar size vizenizi garanti verirler burdan. bunun icin I20 formuna ihtiyaciniz olur, onuda her community collegin yada universitenin(eger paraniz varsa ) alabilirsiniz, o formu dolduruyorsunuz ve o form ile absvuruyorsunuz konsolosluga. gocmen kurallari icinde gecerlidir bu, diyorki eger herhangi bir ulkeden gelip bizim okulumuzda ogrenim gormek istiyorsa vize alabilir diyor, daha fazla bilgiler icin sorulariniz bekliyorum.

Merhaba,
    2009/Temmuzda dil eğitimi almak ve devamında yüksek lisans yapmak için amerika'ya gitmek istiyorum.
    Dil eğitiminin bitiminde yüksek lisans'a toefl'sız kabul eden üniversiteler varmış.Bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba?
    Teşekkürler

Kıdemli Üye
    Bedirhanx kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    29 01 2004

Super olmus bu soru sevilh, bu konu basligi altinda,

Ne kadar çok bilgi edinirsem o kadar iyidir,Amerikada yaşayan birini bulmuşken kendi sorumu sormak istedim neden bu kadar ters bir cevap yazdığınızı anlayamadım Bedirhanx. Rahatsız olduysanız benim adımı görünce okumayınız.Böylece zamanınızı boşa harcamamış olursunuz.

voldi
    Guest

Merhaba arkadaşlar,

Öğrencilerin özellikle okul seçimi ve başvuruları konusunda oldukça zorlandıklarını biliyoruz. Bu yüzden bu konuda uzmanlaştık ve deneyimlerimizi sizinle paylaşmak isteriz. Türkiye deki danışmanlık şirketleri çoğu zaman öğrencileri yanlış yönlendiriyorlar. Daha once hiç Los Angeles ta bulunmamış birinden burası hakkında nasıl düzgün bir hizmet bekleyebilirisinizki? Buraya gelen birçok öğrencinin yanlış yönlendirmeler sonucunda madur durumda kaldığını gördük ve onlara yardımcı olmaya karar verdik. Türkiye deki danışmanlık şirketleri genelde öğrencileri en fazla komisyon aldıkları okullara yönlendiriyorlar. Bu okullar çoğu zaman çok kalitesiz ve kötü yerlerde oluyor. Danışman kişide Los Angeles hakkında bilgisiz olduğu için öğrencileri kolayca kandırabiliyor. Bunun yanı sıra çoğu danışmanlık şirketi okullardan aldıkları komisyonların yanı sıra öğrencilerden de ekstra para talep ediyor. Öğrencinin burada karşılaştığı sorunları uzaktan telefon ile çözmeye çalışsalarda hiçbir zaman yüzyüze servis kadar etkili olamıyorlar. Konaklama ve okul işlemleri türkiye deki bir danışmanlık şirketi tarafından halledilen birçok öğrencinin buraya geldikten sonra anlatılandan çok farklı şeylerle karşılaştıklarını gördüm. Sonuçta türkiyedeki şirketler öğrenciden alacağını alıyor en başta ve sonraki hiçbir sorununu çözmek zorunda hissetmiyorlar kendilerini. Zaten çoğu durumda bu sorunları çözecek kapasiteyede sahip değiller. Buraya gelen öğrencinin yanında olmadan bunları çözmek mümkün değil. UNUTMAYIN ARKADAŞLAR Türkiye deki danışmanlık şirketlerinde çalışan çoğu personel daha once Los Angeles ı hiç görmedi ve burası hakkında en ufak bir bilgisi bile yok. Size kim burada olan birinden daha iyi bilgi verebilir ki?

Ben Osman Harac, Yildiz Teknik Universitesi Kimya Muhendisligi mezunuyum, su anda da California State University, Los Angeles' da MBA programina devam ediyorum. Kendi karsilastigim ve buraya yeni gelen arkadaslarimin karsilastigi zorluklar nedeniyle, Los Angeles'a yeni gelen ogrencilerin adaptasyon surecini hizlandirmak ve kolaylastirmak icin Los Angeles Student Club ismi altinda bir ogrenci kulubu kurduk(Tabiki sadece öğrenciler için sınırlı bir servis değildir). Yeni gelen ogrencilere yardimci olmak adina bazi servisler gelistirdik ve nadir bulunan diger karsilama servislerinin aksine makul fiyatlarla gelen ogrencilerin hem zaman hem de para kaybini engellemek amaciyla, profesyonel yapisina ragmen arkadasca bir atmosfer saglayabilecegimiz bir ortam olusturmayi amacliyoruz. Özellikle UCLA dil okulu ve Extension programları , KAPLAN dil okulu ve Santa Monica Collage civarında uzmanız ancak her bölge için servislerimiz geçerlidir.

Su anda yeni gelen ogrenciler icin gelistirdigimiz servislerimiz şunlardır:
    -Okul Başvuruları (Okul başvuruları için öğrenciden hiçbir ücret almıyoruz)
    -24 saat acil destek hattı (en ufak sorununuzda sizinle yüzyüze ilgilenecek bir arkadaş)
    -Havaalani Karsilama($50)
    - Adaptasyon
    - Konaklama
    - Ev Esyasi
    - Araba Satin Alma
    - Ehliyet Basvurusu
    - Ulasim Hizmeti
    - Turlar/ Rehberlik
    - Gmat Toefl Hazırlık Dersleri

Eger siz de Los Angeles'a yeni gelecek biri iseniz veya Los Angeles'a gelecek olanlara bizden bahsedebilirseniz, geldikleri zaman karsilasacaklari bir cok zorlugu asmalarini beraberce saglamis olacagiz.
    Hizmetlerimiz hakkinda detayli bilgileri http://www.lastudentclub.com adresinden temin edebilirsiniz.
    Sitemizden ayrıca Los Angeles'ta konaklama , ulaşım , araba satın alma konuları hakkında genel bilgiler de elde edebilirsiniz.
    Amacimiz, insanların Los Angeles'a ayak bastigi andan itibaren her turlu sorununa, onlarin menfaatleri dogrultusunda cozum bulmaktir.
    Okumak için zaman ayırdığınız için çok teşekkürler.
    Osman Harac
    Cal State LA MBA
    Los Angeles Ca
    Mobile: 1-310-689-8481
    info@lastudentclub.com
    http://www.lastudentclub.com
    Last edited by voldi : 22 03 2011 tarihinde saat 20:45

Kıdemli Üye
    taday kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 02 2005

Varsayılan sevilh e...

walaa sevilh okul isinden ben anlamam, ancak sana sunu diyeyim. burada bin kusur universite var, dolayisiyla dedigin sartlarda universiteler kesinlikle vardir. hersey sana kalmis bi hafta on gun google in basina oturup araman lazim. en az duzinelerce belki yuzlerce okul bulabilirsin.

kolay gelsin simdiden

Yeni Üye

Giriş Tarihi
    21 01 2010

Varsayılan merhaba...

aranıza yeni katıldım ve sormak istediğim çok şey var.ben giysi tasarımcısıyım(stilist) ve kendi alanımda los angeleste çalışmak istiyorum.5 yıldır profesyonel olarak bu işi yapıyorum ve oldukça da başarılıyım ama şansını yurt dışında denemek istiyorum,kariyer hedeflerim bu doğrultuda.textil ve moda alanında çalışma konusunda bilginiz varsa benimle paylaşabilir misiniz?ayrıca sahip olduğum meslekte orada iş bulabilme imkanım var mı acaba?yardımcı olursanız çok sevinirim...

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •