10 sonuçtan 1 --- 10 arası gösteriliyor
    Üye
    olgun kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    15 01 2002

Merhaba arkadaslar aranızda acaba benim durumumda olan arkadaslar varmı yani işsiz...

nisan 2007 den itibaren işsizim..bir ay sonra bir yıl olacak işsiz olalı çok kötü bir durum allah kimseyi işsiz

bırakmasın....kimseyi kimseye muhtac etmesin....izmirde yaşıyorum bildigimiz iş sitelerinede uye oldum

ama malesef hiç birinden olumlu yanıt alamadım....yaklaşık 11 aydır basvuru yapıyorum internetten bana

uygun iş ilanlarına ama bir tane bile olumlu cevap alamadım su ana kadar hepside agız birliği yapmış

gibi size daha sonra döneriz yada ne bileyim 6 ay degerlendirecez hep boyle şeyler varsa aranızda insan

kaynakları müdürü bana bunu açıklasın lutfen neye göre insanları degerlendiriyorlar cok merak edıyorum

haa bu arada sunuda belirtiyim ben oyle universite mezunu degilim lise mezunuyum yasımda 30 ama

bilmıyorum neye göre seciliyor işe girmek isteyen insanlar....sakın beni yanlış anlamasın kimse... burda

duygu sömürüsü yapmıyorum sadece acaba benım durumumda olanlar varmıdır diye merak edıyorum

yani bu işsizlik psikolojisinden nasıl kurtuluruz....ya aile cevresınde kimseye işsiz oldugumu artık

soylemek istemiyorum ben allah kimseyi bu duruma düşürmesın hele bide benım yasımdaysanız tamam

yani iş bulmak zaten zor bide boyle yas 30 olunca daha kötü oluyor iş bulmak....basvuruyorum internette

işlere zaten bana uygunsa basvuruyorum uygun degilsede basvurmuyorum.....neyse içimden gecenleri

paylaşmak istedim sadece biliyorum burda benım durumumda yada benden beter birçok insan var ama

bunları burda böyle birilerinin okuyacak olması yanı sizlerin, o bile benı rahatlatıyor.

Kıdemli Üye
    ozgur_404 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    07 12 2007

Gazeteleri kontrol etseniz.. Orada daha acil iş ilanları oluyor.. İnternetteki iş basvuruları sonuclanması uzuun surebiliyor.. bende bir sirkette çalişiyorum insan kaynaklarıda degil ama bilgim war.. birimler ilk once İK eleman ihtiyacını veriyor daha sonra yayınlanıyor veriler toplanıyor seciliyor vs aradan bir kac ay geciyor..

Gazetelerden basvurdugunuz ıs ılanları sızın ıcın daha kısa surede gerı donusu olacagı dusuncesındeyım..

allah yolunuz sansınızı acık etsın.. sıkmayın canınızı..

Üye
    35 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    21 11 2007

simdi arkadas, bir is için 200-300 tane CV gelirse insan kaynaklari muduru bunlarin içinden kendisine gore ise en uygununu alir digerlerinide eler.Issiz sayisi çok oldugu için muthis bir rekabet var, sen belki kalifiye birisin ama senden daha kalifiye elemanlarda o ise basvurmustur.
    Olanagin varsa issiz kaldigin donemi iyi degerlendirip degisik kurslara gidip kendini gelistireceksin, ya meslek degistireceksin, ya yurtdisina gitmeni yollarini deneyeceksin, yada ne is olursa olsun bir yere girip çalisacaksin... bunun baskada yolu yok

Kıdemli Üye
    DeliKasif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    02 05 2004

35'e katılıyorum, tabii ki bunlar olurken de (kurslar) istediğin gibi bir iş yerine, ne iş olsa yaparım abi tarzı bi işle ekonomik problemleri kısmen de olsa çözmek lazım.. En akılcı yol bence gazete ilanlarından gitmek. Bir de İş ve işçi bulma kurumuna başvurmayı deneyebilirsiniz, düşük bir ihtimal de olsa gerekli başvuruyu yapmanız yerinde olur, ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz.. Eş-dost, tanıdık-akraba'dan hayır yoksa bile fikir desteği olabilir.. mi acaba?

Adaletsizliği önleyecek gücümüz olmayabilir,
    ama adaletsizliğe itiraz etmeyi beceremeyeceğimiz bir zaman asla olmamalıdır.
    -Elie Wiesel

Kıdemli Üye
    TROJAN® kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    08 09 2007

Allah sabir versin

Sadece Izmir de arama, izmir cok kisir artik is konusunda, herkes orada yasmak istiyor ama yatirim yapilmiyor izmire, olanlarda gidiyor...

Allah kolaylik versinnn

Üye
    aleksey kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    23 02 2008

selam.... kafayı takma kardeş .. ben de senin gibi işsizim yaklaşık 7 -8 ay oldu.Allah bi kapı açar,mutlaka. arkadaşların dedikleri en makul olanlar... yani araştırmaya devam........ sana ve herkese iyi şanslar diliyorum...
    HAS NOT BEEN SELECTED........her zaman bu yazmak zorundamı acaba........

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    02 05 2004

Zamanında toptancıdan şişe su alır araba pazarında, stadyumlarda satardık.... Hey gidi günler... buz gibi soğuk su diye bağıramayan ben, Züğürt Ağa misali domatieesss fısıltılarının ardından ne açılmıştım iki günde !!! Pek inatçıymışız o çağlarda...
    -Elie Wiesel

kardesim sen kac yasindasin nerde yaptin bu tecrubeyi. birakin bu bizde cektik havalarini bos dolu sallamayin komik oluyorsunuz

Kıdemli Üye

Giriş Tarihi
    02 05 2004

Hay allah yaşımı bilmiyor musun ???

O halde nasıl yorum yapabiliyorsun bilmediğin yaşım üstünden ?

Çok ayıp... Haftasonu dışarı çıkmak yasak sana
    -Elie Wiesel

Kıdemli Üye
    dishiwatertiger kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi
    22 12 2006

Yeni çıkacak kanuna göre devlet 18-28 yaş arası çalışanların sigortasını ödeyeceğinden işyerleri artık bu yaştakileri istihdam edip, yaşı daha büyük olanlara da kapıyı gösterecekmiş.....

Şimdiden hepimize hayırlı olsun...

Bu arada Olgun arkadaşımız iş bulabildi mi acaba çok merak ettim doğrusu...

Bookmarks

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Cevap yazamazsınız
  • Mesaj yazamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •